התלבטות קשה: Fuji sd6500 - Vs. - Canon IS3 - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות קשה: Fuji sd6500 - Vs. - Canon IS3

ct_man

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולמה השוואת ל S3 ולא ל S5 החדשה?

א. באמת היא יקרה יותר.

ב. היא לא קבלה ציונים טובים כל כך.. אומרים שהיא מייצרת הרבה רעש - חיישן קטן והרבה מגה פיקסל. יחס מחיר- תמורה לא נראה לי. במחיר הזה הייתי לוקח PANASONIC FZ50

אתה לא צריך לצלם "כל היום ב-ISO גבוה", אלא רק במצבים שבהם יש בזה צורך. רמז: גם במייצב אין שום צורך כשאפשר לצלם ב-ISO נמוך.

לפי המאמר שלך(מושקע ויפה אם יורשה לי לציין.) יוצא שיש קשת מצומצמת של מצבים שבהם חייבים להשתמש במייצב. בשאר אפשר להרים ISO. הבנתי נכון?

אתה יכול לפשט לי את זה בשפה של חובב הדיוט ?

מתי להרים ISO למנוע רעידות? (אם אני משאיר את פתיחת הצמצם אוטומאטית אני לא אדע כמה ISO לתת?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S5 היא S3 לכל דבר, הישפורים שווים אולי 100 שקל.

גם אני חושב לקנות במחיר הזה ואחרי כל הבדיקות והחיפושים הבנתי שה FUJI הכי טובה במחיר הזה והמצלמה היחידה שקרובה במחיר ויותר טובה היא הדגם הבא של FUJI :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אומר בפועל?

איך משפרים את טכנית ההחזקה (ד"א, גם אם אני מניח אותה על משטח ורק לוחץ על הכפתור זה עדיין מסמן שזה בתנועה)?

זה תמיד נכון - חובבן תמיד יצליח להוציא תמונה פחות טובה מאותה . בסופו של דבר אני עושה את זה לכיף - אני לא מתכוון לעשות הסבה מקצועית לצילום - אני מצלם כי כיף לי וכי אני רוצה מזכרות. עדיין זה לא אומר שאני לא רוצה ללמוד - מה אתה ממליץ לעשות?

תודה רבה על התגובות - אני ממש מעריך את זה!

FUJI יוצאת בקרוב עם מצלמות חדשות בכל הסדרות שלה שיכללו מיצבים מאוד מתוחכמים.

אם זה לא דחוף ממליץ לחכות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוג'י בדגמים החדשים הוסיפה פיקסלים ככה שאני לא בטוח ששוב יהיה לנו חיישן "קוסם" כמו ב- S6500.

אני דווקא אוהב הרבה יותר את הצבעים של פוג'י (יש לי גם קנון וסוני). הם יפהפיים (הירוק שלהם מדהים) ומצד שני לא נראים כמו .

Super CCD זה מבנה ייחודי של פוג'י ל- CCD. יש בו 2 שיפורים:

1. גאומטרי - המרחקים האנכיים והאופקיים קטנו ולכן הרזולוציה גדלה (לכן פוג'י מנצחת לרוב במבחני רזולוציה שבודקים רק רזולוציה אופקית ואנכית) במישורים אלו (שהם הקריטיים לרוב לעיננו) אך יש הפסד רזולוציה באלכסונים.

2. מבנה קרוב יותר למעגל, כלומר ניצול טוב יותר של שטח (תזכרו בשיעורי גאומטריה, מעגל הינו הכי יעיל ביחס שטח להיקף) ולכן איסוף טוב יותר של פוטונים -> אות חזק יותר -> יחס אות רעש טוב יותר -> חומר גלם טוב יותר ומשם היתרון ברעש וטווח דינמי (בעיקר ב- RAW אבל אל משהו מהפכני, זה עדיין חיישן קטן מאוד).

בקיצור, אני בכלל לא מבין איך לאנשים יש את הדילמה, פוג'י מציעה נוסחה מנצחת בקטגוריית הדמוי SLR. היחידה שיש לה טיעונים מסויימים נגדה זה ה- FZ50 וגם הם בעיניי פחות קריטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעונים נגד הם יחסית פשוטים בעיני:

1. המסך המסתובב ועל כן יותר מוגן שיש ל-S3

2. כרטיס xD כשכל שאר המכשירים שלי (מצלמות, PDA, סלולרי) הם SD (חסרון - מצריך ממני לקנות כרטיס רק למצלמה הזו במקום להשתמש במה שכבר יש לי)

3. לפוג'י אין מייצב תמונה. את ההבדל הגדול ביותר ראיתי כשישבתי ליד חבר בהופעה (כמובן איזור חשוך וקצת רחוק): הוא צילם ב-S2 או ה-S3 שלו ואני ב-A620 ואיכות התמונות שיצאו לו לעומת התמונות שיצאו לי היו ברמה בלתי סבירה בכלל: שם היה המקום שהכי הרגשתי שאני חייב משהו שיקזז את התנועה של היד שלי בזמן של הזום.

מה לגבי האחריות? 3 שנים של קראט מקפיצים את המחיר של ה-S3 משמעותית. איך האחריות של פוג'י הולכת? מי היבואן הרשמי וכמה ההבדל במחירים? יש אחריות בינלאומית (נגיד אם אני אקנה את המצלמה בהונג קונג)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המסך המסתובב ועל כן יותר מוגן שיש ל-S3

אם היית מדבר על האפשרות לצלם מזוויות מיוחדות הייתי מבין כי זה יתרון אמיתי שיש למסכים מסתובבים, אבל הפחד מנזק למצלמה מוגזם לחלוטין. תחשוב כמה אנשים אתה מכיר עם מצלמות ולכמה מהם ניזוק המסך. אני לא מכיר אף אחד שזה קרה לו, ואני מכיר המון אנשים עם מצלמות.

2. כרטיס xD כשכל שאר המכשירים שלי (מצלמות, PDA, סלולרי) הם SD (חסרון - מצריך ממני לקנות כרטיס רק למצלמה הזו במקום להשתמש במה שכבר יש לי)

כמה תעלה לך S3 ללא כרטיס, וכמה תעלה לך S6500 עם כרטיס בגודל שמקביל לכרטיס שיש לך?

3. לפוג'י אין מייצב תמונה. את ההבדל הגדול ביותר ראיתי כשישבתי ליד חבר בהופעה (כמובן איזור חשוך וקצת רחוק): הוא צילם ב-S2 או ה-S3 שלו ואני ב-A620 ואיכות התמונות שיצאו לו לעומת התמונות שיצאו לי היו ברמה בלתי סבירה בכלל: שם היה המקום שהכי הרגשתי שאני חייב משהו שיקזז את התנועה של היד שלי בזמן של הזום.

ה-A620 שלך היא לא פוג'י.

ולגבי הופעות, שום מייצב לא יעזור לך להקפיא תנועה של מי שזז על הבמה. ISO גבוה לעומת זאת כן יכול לעזור. לקחת את זה בחשבון?

מה לגבי האחריות? 3 שנים של קראט מקפיצים את המחיר של ה-S3 משמעותית. איך האחריות של פוג'י הולכת? מי היבואן הרשמי וכמה ההבדל במחירים? יש אחריות בינלאומית (נגיד אם אני אקנה את המצלמה בהונג קונג)?

היבואן הרשמי של פוג'י נקרא "קבוצת שמעוני". אחריות בינלאומית היא פיקציה בכל החברות. לגבי מחירים, בדוק ב-zap.co.il.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצלם הופעות או כל דבר אחר שמשלב תנועת נושא עם תאורה חסרה שום מייצב לא עוזר.

רק תאורה (פלאש) או העלאת ISO.

הקשור מאוד עוזר להבין את ההבדל:

http://www.fujifilm.co.uk/digital/popups/real_photo_technology/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית מדבר על האפשרות לצלם מזוויות מיוחדות הייתי מבין כי זה יתרון אמיתי שיש למסכים מסתובבים, אבל הפחד מנזק למצלמה מוגזם לחלוטין. תחשוב כמה אנשים אתה מכיר עם מצלמות ולכמה מהם ניזוק המסך. אני לא מכיר אף אחד שזה קרה לו, ואני מכיר המון אנשים עם מצלמות.

גם זה נכון, אבל מספר הפעמים שהשתמשתי במפרק כדי לצלם משהו מזווית לא שיגרתית הוא זעום - אולי 30 או 40 בשנה האחרונה.

כמה תעלה לך S3 ללא כרטיס, וכמה תעלה לך S6500 עם כרטיס בגודל שמקביל לכרטיס שיש לך?

ה-S3 עם אחריות של קראט עולה לכל הפחות 2150 שקל (שזה מחיר קריעה בהתחשב בעובדה שבארה"ב היא עולה 300 דולר בערך) או 1450 עם אחריות של קמרה פור לס.

ה-S6500 עולה 1600 עם אחריות של שמעוני או 1400 בלי אחריות של שמעוני (קמרה פור לס) וכרטיס של 2 גיגה עולה עוד בערך 210 שקל.

אם קונים אחריות של מק אז זה יוצא עוד 180 שקל לשלוש שנים (לא משנה איזה - שתיהן פחות מ-2100 שקל).

סיכום:

המצלמה של קנון = 1450 + 180 = 1630.

המצלמה של פוג'י = 1400 + 210 + 180= 1790.

ה-A620 שלך היא לא פוג'י.

You can say that again... ::)

ולגבי הופעות, שום מייצב לא יעזור לך להקפיא תנועה של מי שזז על הבמה. ISO גבוה לעומת זאת כן יכול לעזור. לקחת את זה בחשבון?

דווקא "האובייקט" לא זז הרבה - הוא ישב על כיסא במשך רוב ההופעה (ברי סחרוף, לפעמים יש לו קטע כזה) ועדיין התמונות של החבר שלי יצאו חדות ושלי יצאו דרדלה. אם אתה רוצה, אני יכול להעלות כדי להראות את ההבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני יכול להסביר לך בפעם המי יודע כמה מדוע ISO גבוה כמו בפוג'י היה נותן עוד יותר טובות ממייצב (גם בהופעה כמו זו של ברי סחרוב, וגם בהופעות דינמיות יותר), אבל זה נראה לי חסר טעם. הרי די ברור בשלב הזה שהאינטואיציה שלך מובילה אותך לכיוון ה-S3, אז פשוט לך עליה. זה לא שמדובר במצלמה גרועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי מה שכתבת כאן, ב-d-spot ובפורום של תפוז (כולל הדגמת דודי השמש) - את דעתך אני יודע ומבין טוב מאוד.

אני, בניגוד למה שאתה חושב, דווקא כן נוטה לכיוון של הפוג'י אחרי הכל, במיוחד בגלל שרוב התמונות שלי הן תמונות של המרחב וכל מה שאני רק רוצה זה רק ללמוד ולהבין ולא לצאת בהרגשה שאכלתי אותה אחרי שבועיים.

סביר להניח שבסופו של דבר את ההחלטה אני אעשה רק כשהמצלמות יהיו בידיים שלי ואני אראה מי מהן יותר נוחה. אל תשכח שאני צלם חובב - סביר להניח שהמצלמה שאני אקנה תהיה להרבה שנים. אין לי כוונות להתקדם ל-SLR בעתיד הנראה לעין - אני לא יצירתי במיוחד והקומפוזיציה של התמונות זה משהו שאף פעם לא יוצא כמו שרציתי.

מה שיקרה זה שבסוף זה יצטמצם לאיזה אני אוכל להיסחב במשך חודש על הגב בזמן הטיול שלנו ;D

אני באמת מעריך את התשובות שלך - הן נותנות הרבה חומר למחשבה ואני מעלה את התהיות שלי - אחרי הכל, המצלמות דיי שקולות. תודה על הכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יצירתי במיוחד והקומפוזיציה של התמונות זה משהו שאף פעם לא יוצא כמו שרציתי.

אפשר לשפר מאוד גם את התחום היצירתי וגם את השליטה במצלמה, ושני הדברים האלה הרבה יותר משמעותיים מהמצלמה שתבחר.

אני באמת מעריך את התשובות שלך - הן נותנות הרבה חומר למחשבה ואני מעלה את התהיות שלי - אחרי הכל, המצלמות דיי שקולות. תודה על הכל!

בכיף! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עסקינן ב-fuji s6500fd: האם יש אפשרות להחליף את העדשה המקורית?

סדרת ה-S של Canon מאפשרת החלפת עדשות עם מתאם Bayonet מיוחד.

לא שאני חושב שהחלפת עדשה ב-Canon (בה מערכת הייצוב נמצאת בעדשה) היא רעיון שימושי מדי, אך חובב מאקרו אולי יוכל למצוא שימוש לאפשרות זו...

אני לא מעלה את זה כשיקול משמעותי להכרעת ההתלבטות בין המצלמות, אלא כנתון שחסר לי מידע לגביו.

בברכה,

ilil

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...