סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים

Yehudaa

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

די ! הצבא שלנו של היום הוא מאד חלש, קצינים עם רמה נמוכה מאד ורק כדי לשמור על הכבוד שלו מנסה לרמוס רגשות של בחורים "מלח הארץ" ששוים יותר מכל מגזר אחר ומבלי לפגוע. יש לי הרגשה כשכישלון רודף כשלון, שחיתות רודפת שחיתות, יד רוחצת יד. אז ינסו בכל דרץ לנסות ולמצוא איך להידבר עם החמס + פתח רוצחים שפלים. או להעביר את הצבא לחברות "כח אדם" כמו שכל המדינה עברה לכח אדם זול. או להביא לגיון זרים כדי לשמור עלינו וכבר יש פה בגבולות את הליגיון הזרים של האו"ם.

זו תהליך של מספר שנים קרובות אבל זה יהיה, הלוואי שהתכזב.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה.

לא, באמת, מה אתה רוצה?

בחורים שמסרבים פקודה ורצים לרבנים הם לא מלח הארץ.

והאמת? התקשורת ממתגת אותם כגיבורים מעצם העובדה אני לא זוכר שיצאו עליהם כמו שיצאו על המשתמטים שאני לא ממש רואה איך הבדל כל כך גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל?

משתמט(ברוב המקרים) עושה זאת למען טובתו האישית. במציאות כיום הדתיים חובשי הכיפה מהווים חלק גדול (אם לא הארי) מתוך הלוחמים והקצינים הקרביים. הם עושים זאת מתוך אידיאולוגיה, תוך ביטול האני.

למשימות פינוי, לא צריך כוחות חי"ר וכוחות קרביים. אין שום סיבה לגלות חוסר רגישות כזאת. נכון, הצבא הוא לא תוכנית כבקשתך - אך במקרה הזה ניתן לחרוג, בפרט כאשר לוקחים בחשבון את המוטיבציה הרבה והצייתנות הכללית שהחיילים הללו מצטיינים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהיה עדיף שהיו שולחים פלוגה אחרת לבצע את "הפעולה"

אבל ברגע ששלחו אותם הם היו צריכים להקשיב למפקדים ולא לרבנים

יש לי תיאוריה קצת שונה...

אם נגיד והיו שולחים פלוגה של אנשים שאידיולוגית זה בסדר. אז האם אותם חיילים סרבנים היו, נגיד, לוקחים חלק בהתנגדות? מתעמתים עם עמיתיהם החיילים ושוטרים ככל ה"כתומים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אחד מהשוטרים שהיו מיועדים לפנות היה דתי במקרה?גם אז זו לא התחשבות ברגשות?

גם לי לא נוח עם הכיבוש,גם לי נוח עם העובדה שישראל מחזיקה מיליון וחצי איש בחצר האחורית שלה-אז?מישהו מתחשב בי?מישהו שואל אותי?

הצבא הוא גוף דיקטטורי שממלא פקודות,אותה "עקירה" חתומה ע"י בית המשפט העליון.לא נחקקו כאן חוקי נירנברג,אף מתנחל לא נשלח לרכבות ואף אחד לא מעמיד אותם מול כיתת יורים וחורט עליהם מספרים.

בסך הכול לוקחים 2 בתים שנרכשו שלא כחוק(אני מכיר מצויין את ניצול החוק בצורה צינית ע"י מנתחלי חברון,אז אנא..),ומפנים אותם.סה טו.

אני את הרחמים שלי ואת המוסר והאידיאלוגיה שלי מעדיף לשמור למי שכלוא בתוך בית כשהצבא יושב עליו כי משפחה עושה ברית,או שעוצר שלם מותר על העיר כי איזה פלוץ מתל רומאדה רוצה לעבור את הכביש..לא לאדוני הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק אני או שיש כאן מספר דיונים בו זמנית?

1. האם הכיבוש זה מוסרי.

2. האם פינוי התנחלויות זה מוסרי.

3. האם שימוש בחיילים עדיף מאשר שוטרים.

4. האם שימוש בחיילים דתיים זה לא מוסרי ובחילוניים זה תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגרש יהודים מבתיהם היא פקודה בלתי חוקית בעליל שמעליה מתנוסס דגל שחור.

ובטח על שטח ארץ הקדושה.

צה"ל הוא צבא של מדינת והערכים שלו הם לשמור והלגן על כל שטח אדמה וכל אזרח שחיה בה.(במיוחד עכשיו שאני בצבא ולומד על ערכי צה"ל בשיעורים)

יש פקודות בלתי חוקיות שאסור בשום פנים ואופן לבצע אותם וגם אם הממשלה תקבע כך היא תישאר פקודה בלתי חוקית.

למשל מה יקרה אם הממשלה תצווה על כל חיילי גבעתי להיכנס לבית ולדפוק כדור בכל אחד באותו בית.

הרי גם זאת פקודה, וגם פה צה"ל כפוף לממשלה אך זוהי פקודה בלתי חוקית ואסור לבצע אותה בדיוק כמו שאסור לבצע גירוש יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הוא צבא של מדינת והערכים שלו הם לשמור והלגן על כל שטח אדמה וכל אזרח שחיה בה

נכון מאוד, רק שכחת פרט קטן (קטנטן): השטח המדובר לא נמצא בכלל בתחומי מדינת .

עושה רושם שאתה גם לא מפנים בכלל את המושג "מדינת ישראל". מדינת היא מי שמכתיבה לצבא מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אם מדינת תגיד לצבא לפרק את כל היחידות שלו ולמסור את כל הנשק לידי הפלשתינים, הצבא יעשה את זה. למה? כי הצבא הוא של המדינה והוא יעשה מה שהמדינה תגיד לו, לא להיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או

הנה הגיע האח האובד של ברוך גולדשטיין

אולי כשיעברו יותר מיומיים מהגיוס שלך תלמד מה זאת פקודה לא חוקית בעליל ואולי תבין כמה שטויות אתה מדבר

באמת חבל שאני לא אח של הדוקטור ברוך גולדשטיין. זכר צדיק לברכה.

עברתי כבר חצי שנה סתם שתדע ולא תנפיץ שטויות כמו שאתה אוהב.

ואני מנחש שלגרש ערבי הכובש שטח שלא שייך לו מביתו הזמני היא פקודה לא חוקית אבל לגרש יהודי היא פקודה חוקית.

אבל ככה עובד הראש השמאלני.

נכון מאוד, רק שכחת פרט קטן (קטנטן): השטח המדובר לא נמצא בכלל בתחומי מדינת .

עושה רושם שאתה גם לא מפנים בכלל את המושג "מדינת ישראל". מדינת היא מי שמכתיבה לצבא מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אם מדינת תגיד לצבא לפרק את כל היחידות שלו ולמסור את כל הנשק לידי הפלשתינים, הצבא יעשה את זה. למה? כי הצבא הוא של המדינה והוא יעשה מה שהמדינה תגיד לו, לא להיפך.

השטח המדובר הוא עזה ויו"ש, והגולן.

בעזרת השם גם נחזור לגבולות א"י השלמה.

ולא לגבולות אוושיץ'.

"פלשתינים" טעות מרה ביותר.

לא היה ולא נברא עם נאצי שכזה.

הצבא לא יעשה זאת, לצבא יש ערכים שגם המדינה ואותה ממשלה זמנית שתפקוד עליה לא ישנו.

ונניח שכן נגיע למצב שכזה יהיו אנשים כמוני שיעצרו מהלך מטורף שכזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מנחש שלגרש ערבי הכובש שטח שלא שייך לו מביתו הזמני היא פקודה לא חוקית אבל לגרש יהודי היא פקודה חוקית.

מה גורם לך לחשוב שזאת השקפת העולם שלי?

אהההה

אני יודע

המוח המעוות שלך שקיבע צורה שבה אמור להתנהג שמאלני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת חבל שאני לא אח של הדוקטור ברוך גולדשטיין. זכר צדיק לברכה. שם רשעים ירקב.

עברתי כבר חצי שנה סתם שתדע ולא תנפיץ שטויות כמו שאתה אוהב.

אבל ככה עובד הראש השמאלני.

השטח המדובר הוא עזה ויו"ש, והגולן.

בעזרת השם גם נחזור לגבולות א"י השלמה.

ולא לגבולות אוושיץ'.

"פלשתינים" טעות מרה ביותר.

לא היה ולא נברא עם נאצי שכזה.

הצבא לא יעשה זאת, לצבא יש ערכים שגם המדינה ואותה ממשלה זמנית שתפקוד עליה לא ישנו.

ונניח שכן נגיע למצב שכזה יהיו אנשים כמוני שיעצרו מהלך מטורף שכזה.

אתה אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...