צריך טיפה הסבר על ה Core 2 Duo, Dual Core וכו' - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך טיפה הסבר על ה Core 2 Duo, Dual Core וכו'

oded6188

Recommended Posts

הרבה זמן אני מנסה להבין מה ההבדל בין ה Core2Duo לבין, Dual , לבין הP4 הרגיל

יש לי מחשב בן שנתיים וחצי בערך, ויש עליו Intel P4 3.0Ghz (478),

נגיד ואני אקנה עכשיו מחשב עם מעבד 2 Duo, שהמהירות של המעבד היא 2.0Ghz...

ברור לי שה- 2 Duo 2Ghz יהיה מהיר יותר מאשר P4 3Ghz...

אבל מצד שני, איך זה הגיוני שמעבד 2Ghz יהיה מהיר יותר ממעבד 3Ghz?

אשמח לקבל הסבר....

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יעזור...

בכל הנושאים בהיסטוריה בנושא הזה

מישהו שאל את השאלה

ואז מישהו עונה "ארכיטקטורה"

ואז זה שפתח את הנושא מגיב

"מה הכוונה?"

היית פשוט יכול להסביר את זה בפוסט אחד...

בעיקרון זה ההסבר

תדמיין מפעל עם 3000 עובדים

ומפעל2 עם 2000 עובדים

במפעל1 ה3000 עובדים הם חדשים ולא עושים עבודה כל כך מהירה

אבל במפעל2 כל ה2000 עובדים הם חרוצים ומהירים ומיומנים וכו'

אז יוצא שמפעל2 "מייצר: יותר בפחות זמן מאשר מפעל1 בגלל שהעובדים שלו יותר מהירים

מובן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באופן מדוייק אבל בפשטות זה ככה.

לא זה לא.

לפותח האשכול - תחשוב על זה ככה:

מהירות * זמן = דרך

המהירות של המעבדים כפולי הליבה נמוכה יותר,אבל הדרך שהם צריכים לעבור היא בהרבה יותר קצרה (תכנון יותר יעיל של המעבדים,סטים חדשים של פקודות,בקרי SSE נוספים,ופרטים טכניים נוספים שאתה יכול למצוא עליהם מידע בגוגל אם אתה מעוניין).

ככה שיוצא שאפילו שהמהירות יותר נמוכה,הזמן יהיה קצר יותר (בגלל הדרך שקצרה בהרבה).

זה כמו מירוץ בין צב לארנב,רק שהצב צריך לעבור 20 סנטימטר והארנב צריך לרוץ חצי קילומטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לנסות להסביר את הצד הטכני (שלא כזה פשוט), יותר קל לאמר שההבדל הוא בטכנולוגיה.

כל דור חדש של משתמש בטכנולוגיה טיפה יותר טובה מהדור הקודם, מה שיוצר יעילות גבוהה יותר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאני מבין מכל התגובות פה זה: אי אפשר היום להשוות לפי ה GHz...

ומה שאני מבין ממה שהבנתי במשפט הקודם, זה שכל התעשייה היא בעצם סמטוכה אחת גדולה, ושיצרני המעבדים עובדים עלינו בעיניים

לא צודק?

מצטער שאני לא מצליח להבין... אבל איך הגיוני שמעבד 2Ghz (ומצידי שיהיו לו מיליון ליבות) יהיה מהיר יותר ממעבד 3Ghz בעל אחת?! :kopfpatsch:

TheReaper: אמרת משהו שבעצם סותר את כל מה שאני יודע...

אני גדלתי על העובדה שה Mhz (או Ghz) מסמלים את התפוקה המקסימלית של המעבד

ומה שאמרת בתגובה שלך, סותר את כל זה, ואת כל מה שגדלתי עליו :s05:!!! לא שאני אומר שזה לא נכון, פשוט אני לא מצליח להבין מה הולך פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאני מבין מכל התגובות פה זה: אי אפשר היום להשוות לפי ה GHz...

ומה שאני מבין ממה שהבנתי במשפט הקודם, זה שכל התעשייה היא בעצם סמטוכה אחת גדולה, ושיצרני המעבדים עובדים עלינו בעיניים

לא צודק?

מצטער שאני לא מצליח להבין... אבל איך הגיוני שמעבד 2Ghz (ומצידי שיהיו לו מיליון ליבות) יהיה מהיר יותר ממעבד 3Ghz בעל אחת?! :kopfpatsch:

TheReaper: אמרת משהו שבעצם סותר את כל מה שאני יודע...

אני גדלתי על העובדה שה Mhz (או Ghz) מסמלים את התפוקה המקסימלית של המעבד

ומה שאמרת בתגובה שלך, סותר את כל זה, ואת כל מה שגדלתי עליו :s05:!!! לא שאני אומר שזה לא נכון, פשוט אני לא מצליח להבין מה הולך פה

זה מאוד לא מעניין אותי שגדלת על זה...

מספר הGHZ כבר לא משנה יותר

מה שמשנה זה כמה המעבד יעיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר קל עם מכוניות: מכונית א' יש מנוע 1600 סמ"ק, למכונית ב' יש מנוע 3000 סמ"ק.

מכונית א' צריכה להגיע ל-4500 סל'ד כדי לנסוע במהירות 140 קמ"ש נניח. מכונית ב' זקוקה רק ל-2500 סל"ד כדי לנסוע במהירות של 140 קמ"ש.

הסיבה שמכונית ב' לא צריכה יותר מ-2500 סל"ד בגלל שהיא מוציאה יותר הספק (כוחות סוס) בפחות סיבובים לדקה.

התאוריה הזאת מאוד דומה =/- למעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמתואר ביחידות GHz לא מתיימר לתאר את מהירות המעבד. זה מתאר את מהירות השעון של המעבד. ואני אסביר.

יש בכל מעבד שעון. התפקיד של השעון הוא לתת קצב לכל החלקים במעבד שיעבדו בצורה מתוזמנת. השעון לא עובד בקצב של שניות כי אם במליארדית השנייה.

בוא ניקח כמשל מפעל כלשהו עם המון פועלים, שמייצר איזשהו חלק בשיטת הסרט הנע, כלומר העובדים עומדים בשורה (או משפר שורות) וכל פועל עושה פעולה בסיסית על החלק ומעביר אותו לפועל שעומד לידו, כך שהפועל האחרון מסיים את החלק. (נסה לדמיין משהו כזה).

במפעל יש מין סדרן עבודה שהתפקיד שלו זה למחוא כפיים בקצב של (לדוגמה) 3GHz כלומר 3 מיליארד פעמים בשנייה. (זה השעון שלנו).

כל פעם שהסדרן מוחא כף כל העובדים צריכים להעביר את החלק שבידיהם לשלב הבא בסרט הנע. אם עובד מסויים לא הספיק את המלאכה שלו בזמן כל הסרט נע נתקע ומתבלבל.

אגב, הקצב שבו הסדרן מוחא כפיים נקבע על פי העובד האיטי ביותר בסרט הנע, נכון ? זה מה שיקבע את קצב (תדר) העבודה.

עד עכשיו הכל טוב ויפה. יש לנו סדרן שמוחא כפיים, אבל מה הביצועים של המפעל ? כמה חלקים הוא מייצר בשנייה ?

אין לנו מושג כי זה תלוי בהמון גורמים, כמו למשל, כמה שלבים יש בסרט הנע ? בכמה חלקים כל עובד יכול לטפל בו זמנית ? כמה עובדים יש בכלל ?

זה בדיוק מה שמגדיר את הארכיטקטורה של המפעל.

ועכשיו לנמשל, המעבד. אתה לא יכול להשוות שני מעבדים בעלי ארכיטקטורה שונה (שני מפעלים שונים לחלוטין) רק על בסיס התדר (קצב מחיאות הכפיים של הסדרן).

ה- 2 Duo הוא מעבד הרבה יותר יעיל, מספר השלבים בסרט הנע (אורך ה-Pipeline) קצר יותר והוא יותר פקודות במקביל.

לכן גם בתדר נמוך יותר הוא מציג ביצועים גבוהים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...