צלחות מעופפות - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צלחות מעופפות

Yehudaa

Recommended Posts

אתה כנראה מפספס את ההבדל בין עובדה לבין דעה.

כמו שכבר אמרתי על פי ההגדרה סרט דוגומנטרי מציג את האמת. סרט שלא עושה את זה אינו דוקומנטרי.

כמו שבעצמך אמרת בדוגמא שלך זה שהם מסכנים זו עובדה אבל מי אשם שהם מסכנים זו כבר יותר בגדר דעה שנוייה במחלוקחת.

סרט דוקומנטרי מציג עובדות ולפעמים מוסיף פרשנויות של מחברי הסרט.

כשאומרים שהיו לנאצים פרוייקטים כאלו מתבססים על אותן עובדות ולא על פרשנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה כנראה מפספס את ההבדל בין עובדה לבין דעה.

כמו שכבר אמרתי על פי ההגדרה סרט דוגומנטרי מציג את האמת. סרט שלא עושה את זה אינו דוקומנטרי.

כמו שבעצמך אמרת בדוגמא שלך זה שהם מסכנים זו עובדה אבל מי אשם שהם מסכנים זו כבר יותר בגדר דעה שנוייה במחלוקחת.

סרט דוקומנטרי מציג עובדות ולפעמים מוסיף פרשנויות של מחברי הסרט.

כשאומרים שהיו לנאצים פרוייקטים כאלו מתבססים על אותן עובדות ולא על פרשנויות.

מציג את האמת? הוא מציג את האמת לפי ראיית העולם של הבמאי.

מי מבטיח לך שהעובדות האלה נכונות? רק בגלל שהסרט הוא "דוקומנטרי"?

אל תהיה תמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מבטיח לך שמה שאתה רואה בעניים שלך אמיתי?

אף אחד, ועל זה נבנו מאות ספרי פילוסופיה.

האמרה הכי פופולרית היא: "אני חושב משמע אני קיים" של רנה דקארט.

וישנם עוד פילוסופים כמו דיוויד יום ועמנואל קנט, כולם מפקפקים בראיית המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מהסיבה הזו אין לך צורך לכתוב דברים פארנויים שנאמרו מקודם.

כי אם אתה פוסל אמת אחת כולן ניתנות לפסילה וזה לא בדיוק מצב נחמד להיות בו.

יש עדויות,מסמכים,קטעי ויידיאו,ציוד בעצם יש הכל.

ככה שבתפיסת החיים הנוכחית שלנו זו המציאות(פיתוח צלחות מעופפות ע"י הנאצים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עוד לא מבין מה ההבדל, סרט תעודי לא מראה לך מצב נייטרלי ואומר זה מה שיש.

הוא מראה תמונה סובייקטיבית לפי ראיית העולם של הבמאי, ודרכו הבמאי מביע את דעתו האישית שלו בנושא.

בסרטים האיכותיים גם מצהירים על זה מראש, מחר אפשר להביא סרט שאלביס הרג את קנדי, אפשר גם להביא מסמכים הזויים, עדויות, ומה שלא תרצה.

זה לא הופך את זה לאמיתה, סרט תעודי כעצמו איננו הוכחה לשום דבר, זה לא חיתוך מצב אובייקטיבי שעומד תחת מבחן האתיקה של עבודת מחקר מדעית.

תפתח ערוץ 8 בפעם האחרונה שצפיתי בו לפני שנים לא מעטות, היה שמה הכל, מרוזוול עד גרוש שדים, וסרטי קונספירציה מוצהרים.

יש לך עשרות תעודיים על 9/11 שבמקרה הטוב מאשימים את הממשל האמריקאי באי מניעה, במקרה היותר רע את הממשל בביצוע פיזי, ובמקרה הגרוע ביותר , לפחות בשבילנו את המוסד בתכנון וביצוע הפעולה.

זה שהם סרטי תעודה לא הופך את מה שנאמר בהם לתורה מסיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרט תעודי(אמיתי ,שוב לא סרט קונספרציות כי זה מה שאתה מדבר עליו)כן מציג את האמת על סמך הדברים שהוא מראה במהלך הסרט.

מפה גם השם "סרט תעודי" כי הוא מתעד את המציאות. גם ההגדרה שלו מן הסתם אומרת את זה

"סרט תיעודי (הנקרא גם סרט תעודה או סרט דוקומנטרי) הוא סרט שמטרתו לתעד את המציאות בניגוד לסרט שמטרתו להציג את התסריט הבדוי. (אשר לעתים מבוסס על סיפור אמיתי)"

הבעיה עם הדוגמא שלך שאלביס רצח את קנדי היא שכבר הוכח ללא ספק שזה מישהו אחר.

אבל לדוגמא אם לא היה אותו בן אדם והייתה מראה מסמכים רשמיים של שלטון,מראה הוכחות כמו טביעות אצבעות DNA ומביא עדויות של אנשים אמינים.

אז יש לך case. או שזה לא מספיק?

כי לפחות ככה עובדים במשטרה(לא משטרת ישראל! הם פשוט לא עובדים :nixweiss:) ובשאר הגופים הרציניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה לך שהמסמכים שהראו בסרט נכונים? הלכת ובדקת את זה בעצמך? זה יכול ועוד איך להיות מזוייף

יכולים לחרטט לך כל דבר,ועדיין לקרוא לזה סרט תעודי,זה לא הופך את זה לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי

מי מבטיח לך שמה שאתה רואה בחדשות אמיתי?

מי מבטיח לך שמה שאתה רואה בעניים שלך אמיתי?

כמו שכבר אמרתי אבל בחרו להתעלם. מה שהופך סרט תעודי לסרט תעודי זו האמת. אם הסרט מציג עובדות שהן אינן אמת הוא לא סרט

תעודי חד וחלק.

רק נוסיף שבמקרה שלי לפחות אני מתבסס על מספר מקורות ולא אחד.

לנאצים הייתה תוכנית לפיתוח צלחות מעופפות זו עובדה היסטורית זה שאתם לא מכירים בזה זה כמו הכחשת השואה, בושה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתיכמו שכבר אמרתי אבל בחרו להתעלם. מה שהופך סרט תעודי לסרט תעודי זו האמת. אם הסרט מציג עובדות שהן אינן אמת הוא לא סרט

תעודי חד וחלק.

רק נוסיף שבמקרה שלי לפחות אני מתבסס על מספר מקורות ולא אחד.

לנאצים הייתה תוכנית לפיתוח צלחות מעופפות זו עובדה היסטורית זה שאתם לא מכירים בזה זה כמו הכחשת השואה, בושה!

אז מאיפה לך לדעת שהסרט ה"דוקומנטרי" הוא אמיתי? הרי אם הוא לא אמיתי הוא לא דוקומנטרי ולהפך.

אם קבעת שהוא דוקומנטרי אז נאמרת בו רק באמת, אבל אתה לא יודע אם זאת האמת או שעובדים עליך שם וכו' בקיצר

אתה לא יכול לדעת בחיים אם סרט מסויים הוא אמיתי מבין...

אז מכאן אפשר להסיק שסרט דוקומנטרי הוא כמו שהציגו האחרים בת'רד הזה וסרט תיעודי יכול להיות אמת או שקר...מה שאתה רואה זה מנקדוה

סובייקטיבית של הבמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...