המלצות לראוטר והאפקטיביות שלו + כמה שאלות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות לראוטר והאפקטיביות שלו + כמה שאלות

chenc

Recommended Posts

שלום!

אני חן ויש לי 2-3 מחשבים נייחים בבית.

השאלה שלי היא מה בעצם היתרון בשימוש בראוטר אלחוטי? פרט לכבלים כמובן...

אני מעוניין להתקים בבית אבל.. לא בטוח ולא סגור על הפרטים.

אז אשמח אם תוכלו לעזור לי בבקשה עם כמה שאלו:

מה הטווח האפקטיבי - האם חודר קירות דלתות וכו' (סלחו לי על הבורות אני פשוט פחות מתמצא בתחום הזה דווקא..)?

והאם הראוטרים של היום כוללים גם חומת אש? האם אפשר לסמוך על אחת שכזו ולהסיר את חומת האש-תוכנה שקיימת על המחשב?

האם אפשר לחבר לראוטר גם כרטיס קווי?

מה המחירים והאם יש המלצות / ביקורות?

המון תודה לכל מי שיעזור!

חן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי היא מה בעצם היתרון בשימוש בראוטר אלחוטי? פרט לכבלים כמובן...

אין, מן הסתם. תקשורת קווית הרבה יותר מהירה ויציבה. אבל, לפעמים הכבלים זה עניין אסתטי, לפעמים זה עניין של השקעת זמן ומאמצים, ולפעמים פשוט אין אפשרות להעביר כבל (מרחק פיזי גדול מידי, או כאשר רוצים להשתמש במחשב שיהיה באמת - הרי לא תסחוב את הכבל עם המחשב לכל מקום).

מה הטווח האפקטיבי - האם חודר קירות דלתות וכו' (סלחו לי על הבורות אני פשוט פחות מתמצא בתחום הזה דווקא..)?

תלוי מאוד. בין מטרים בודדים לעשרות מטרים. בד"כ בדירה/בית טיפוסי של 1-2 קומות לא תהיה בעיית טווח. חודר קירות ודלתות - כמובן תלוי בחומר ובעובי. בממד פחות טוב, אך לרוב מדובר בירידת עוצמת השידור ולא בניתוק מוחלט. כמו כן זה תלוי בכרטיס האלחוטי, לא רק בנתב. לרוב הנתבים אפשר לקנות אנטנה חזקה יותר שתגביר את העוצמה.

והאם הראוטרים של היום כוללים גם חומת אש? האם אפשר לסמוך על אחת שכזו ולהסיר את חומת האש-תוכנה שקיימת על המחשב?

כן, כוללים, וכן, אפשר לסמוך עליה, אלא אם רוצים להגביל תעבורה מעבר למה שמקובל. בבית זה בד"כ לא נחוץ, אבל ארגונים לפעמים מגבילים דברים כמו FTP, IRC ופרוטוקולים נוספים, או שרוצים להפעיל מעקבים מפורטים על התקשורת המתבצעת מכל מחשב. אז צריך יישום פיירוול טוב עם המון אופציות.

האם אפשר לחבר לראוטר גם כרטיס קווי?

כמובן, ואפילו ארבעה. אם תחבר מתג, אפילו יותר.

מה המחירים והאם יש המלצות / ביקורות?

המחירים לנתב קווי הם מ-150 ש"ח ומעלה. לאלחוטי, החל מ-200-220. חברות טובות הם EDIMAX, 3COM, LINKSYS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה קצרה:

טווח - בין 5 ל20 מטר.

חומת אש - יש.

חיבור קווי - יש.

מחירים והמלצות - בסוף.

טווח אפקטיבי של נתב זה משהו שקשה להגדיר.

הקליטה בתוך מבנה יכולה להיות ברדיוס של בין 5 מטר (לנתבים פשוטים) ועד 20 מטר (לנתבים מתקדמים יותר).

זה תלוי בעוצמת השידור, כמות המכשולים, סוג המכשולים ועוד כהנה וכהנה דברים.

יש כמה כללי אצבע בנושא.

אחד מהם הוא שבבניה בטחונית (ממ"ד, מרתף, מקלט ביתי) תהיה תמיד בעיה לשדר פנימה או החוצה. לרוב תהיה קליטה רק כשיש קשר עין מהנתב פניה לחדר והדלת פתוחה (יש נתבים מסוג MIMO שיכולים לשדר גם ללא קשר עין, אבל לא תמיד תהיה קליטה עם דלת סגורה).

כלל נוסף הוא שכלל שיש יותר קירות פנימיים הטווח ירד וככל שיש חללים פתוחים ישרים הטווח יגדל. זה קורה בגלל שהאות לא יכול לחדור את כל המכשולים (בדר"כ כל דבר יותר מדלת/קיר עץ או קיר גבס, קיר בלוקים תלוי במרחק) והוא קופץ מהם ובכך מגדיל את המרחק שהאות עובר.

טווח השידור בין קומות יהיה תמיד קצר יותר מאשר באותה קומה. זה קורה בגלל שהתקרה/רצפה היא בניה יותר מאסיבית בנוסף לכך שצינורות מים וחיווט חשמלי יגרמו להפרעות.

לגבי ההגנה שהנתב מספק.

כל הנתבים הביתיים הם מסוג NAT. זאת טכנלולוגיה שפותחה ע"מ שיהיה אפשר לעבוד עם כמה מחשבים באינטרנט מאחורי IP אחד ולא בדיוק כהגנה, אבל היא מספקת גם את זה.

בגדול מה שזה אומר זה שרק תקשורת שהנתב מצפה לקבל תתקבל וכל השאר יחסם.

אם המחשב שלך הוציא בקשה לאתר מסויים הנתב רואה את זה, יודע לקבל את התשובה ולהעביר אותה למחשב הנכון.

אם מישהו מנסה להתחבר אליך מרחוק בלי שידעת ובלי שהנתב ידע הוא יחסם אוטומטית.

בנוסף לרוב הנתבים יש גם חומת אש "אמיתית" שבודקת את המידע הנכנס ותדע לזהות סוגי התקפות, אבל זה לא ממש משנה בתור משתמש רגיל.

מה שחומת האש של הנתב לא יודעת לעשות זה לחסום תקשורת יוצאת, לכן אם סוס טרויאני (לדוגמא) ייצור את הקשר הראשוני החוצה אז יהיה ניתן לפרוץ למחשב (או להתקין ורושעה אחרת). בשביל זה יש חומת אש תוכנתית.

אם אתה משתמש בחומת האש של וינדוס אין לך צורך בה אחרי התקנת בגלל שהיא גם מבצעת חסימה פנימה בלבד.

כל ביתי מגיע היום עם לפחות 4 חיבורים קווים. ואתה יכול לחבר אותו למתג נוסף ככה שאין בעיה לחבר עליו כמה מחשבים שאתה רוצה בחיבור קווי.

לגבי המלצות תעשה חיפוש בפורום (גם בסטיקי) ותמצא כל מה שאתה צריך.

תחפש WRT54GL, 3CRWER100-75, NP27G, BR6204WG.

מחירים תמצא בזאפ. זה נע בין 250 ל400 ש"ח פלוס מינוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...