למבינים בגיטרות. - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למבינים בגיטרות.

Odedb52

Recommended Posts

• תגובות 198
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

באופן אישי אני ממליץ לך להתחיל על קלאסית.

כמו שאמרו לפני, זה הבסיס וחוץ מזה תחשובעל סיטואציה שיתנו לך קלאסית ביד ויגנו לך שתנגן משהו...

יהיה מצב לא נעים כי יהיו לך טיפה בעיות עם האקורדים.

הרבה יותר קל לנגן אקורדים בחשמלית (מבחינת הלחץ של האצבעות)...

תנסה למשל לעשות אקורד F עם קלאיסת ועם חשמלית ותראה את ההבדל.

חוצמזה , אם תתחיל עם קלאסית יהיה לך הרבה יותר קל אחר כך עם חשמלית.

זו העיצה שלי באופן אישי... ואם בכל זאת הלכת על חשמלית...

קח פנדר.

כשתתקדם אולי תלך כבר על גיבסון או איבנז...

אבל בתור התחלה אני ממליץ על פנדר. ככה אני התחלתי.

בהצלחה!! ותהנה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה פנדר...

אוי ווי זמיר!!

איבנז בלבד...

אבל תכלס זה תלוי באיזה סגנון אתה רוצה לנגן...

אם אתה כוסית אז סבבה

אבל אם אתה באמת רוצה לנגן רוק ומטאל אז רק איבנז..!

וכן.... רצוי תמיד להתחיל מאיזה קלאסית טובה למשך 8 חודשים לפחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אין. JS = קקי. ולמעשה ה-DK2 שאני קניתי הייתה בחירה לא נכונה בעליל- הסאונד שלה פשוט לא מתאים לכלום. במחיר שלה יש פשוט גיטרות טובות יותר.

מי דיבר על סידרת ה-JS? דיברתי על סידרת ה-MG עם דגש על ה-DKMG. בנוגע ל-DK2 שלך, אני מאמין שהבעיה היא במגבר שלך..וזה שאתה בחרת ב-DK2 ולא בגיטרות שנשמעות טוב יותר במחיר הזה, זה פאק שלך.. אולי תוכל להחליף..

כל אלה שממליצים על פנדר מקסיקנית ב-1500 שקל - לא! גיטרות זוועתיות. הדבר הזה לא מתקרב לסאונד ולהרגשה של פנדר ונשמע זוועה בכל סגנון. יש את האיבנז RG320 או את האיבנז S420 ועוד גיטרות אחרות.

ושוב אני מדגיש - הכי חשוב לבחור מגבר נכון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.. אני מנגן בלי טיפה של רקע מוזיקלי באף כלי. התחלתי ישר מחשמלית ואני לומד בלי מורה. זה עניין של רצון. אז קלאסית נראה לי כמו כלי משעמם- אם היית מכריח אותי לשבת על קלאסית הייתי פורש מנגינה.

מה שטויות?!

אתה חי 15 שנה, זה הזמן שאני מנגן על גיטרה

בהרבה מאוד סגנונות.

ניגנתי בלהקות, הרכבי רוק שונים וגם בתזמורת העירונית.

אז אתה תלמד אותי איך צריך לנגן על גיטרה ותגיד לי שטויות?!?!

איזה חוצפן :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאפשר להתחיל לנגן ישר על חשמלית, אך עדיף להתחיל מקלאסית בגלל כמה סיבות:

1. אם תתמיד על הקלאסית ותאהב את זה, אתה גם תתמיד על החשמלית

2. לקלאסיות צוואר עבה וגודל יותר, מה ש"מכריח" לאמן את האצבעות טוב ואח"כ עושה נגינה על חשמלית קלה יותר, שקול לספורטאים שמתאמנים עם משקולות של 8 ק"ג ואז בתחרות עצמה מניפים 6 ק"ג.

3. Money. גיטרה חשמלית, גם אחת זולה, זה עסק יקר.

צריך גם גיטרה וגם מגבר, ואם שניהם זולים מאוד זה עדיין ייצא בערך 1000 שקל(בחרא איכות כמובן).

ולכן, עדיף להתחיל מגיטרה קלאסית פשוטה ב300-500 ש"ח שיכולה להישמע סבבה, לא תמשיך לנגן? לא נורא, סה"כ ביזבזת רק איזה 400 ש"ח ותמיד נחמד שיש גיטרה שוכבת בבית... ומה תעשה עם חשמלית זולה ב1000 ש"ח? מי ייקנה אותה ממך? ;)

בקיצור, אני מייעץ לך להתחיל מקלאסית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נסכם שאפשר להתחיל לנגן על חשמלית גם בלי לנגן על קלאסית...

אפשר גם לנהוג באוטו עם הרגליים.

אני בסה"כ ממליץ מה שכל גיטריסט מקצועי יגיד לך.

השאלה גם לאיזו רמה אתה רוצה להגיע.

אם אתה רוצה סתם לנגן לחברה else matters אז סבבה, תתחיל

גם עם ESP מצידי, אבל אם אתה רוצה גם לאלתר סולו משלך לשיר הזה

או אפילו סולו משלך לשירים מורכבים יותר, חייב שיהיה לך בסיס קלאסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תתפלא אבל גם לכתוב נדרשתי - למעשה לכתוב עיבוד - ועשיתי את זה (יחד עם עוד שניים) אחרי שניגנתי רק שלושה חודשים- ואז הלכנו והופענו עם זה מול 600 אנשים בטקס סיום שלנו. ואל תגיד לי שזה היה סתם רצף אקורדים או כל טענה מנפנפת אחרת, וכן, לידיעתך, זה כלל שני סולואים מקוריים מאפס שלנו...

אז...

הגישה הקונפורמיסטית של ללמוד עם מורה, להתחיל מקלאסית ולדעת תווים היא סבבה רק לחלק מהאנשים. יש הרבה, כמוני, שהשתמשו בסולם הפנטטוני למשל לפני שהם ידעו מה זה סולם. (למעשה חבר שלי לימד אותי את הסולם הזה, וכשהוא לימד אותי אז קלטתי- חצי מהדברים שחירבשתי ממילא היו עליו. פשוט לא ידעתי שזה סולם). אז בבקשה, הגישה הקונפורמיסטית לא תופסת לכולם.

אני לא יכול לומר שזאת מילה של גיטריסט מקצועי, כי אני לא מקצועי. אבל בתור אוטודידקט שלמד בצורה אחרת ממך או מאחרים, אני חייב לומר שהשיטה לא בהכרח לא פועלת.

אה, ושרייב, מרשל MG100DFX זה מגבר חרא בעיניך? כן, ניסיתי אותה עליו ואיבנזיות בפחות כסף החזיקו דיסטורשן בלי עיוותים בצליל יותר טוב. שלא נדבר על הקלין שלה. ובכלל, ככל שמשתמשים במגבר יותר טוב ברור יותר ויותר שהג'קסונים במחיר האלה הם פשוט No Go.

ולדעתי הDKMG הכי זולה עולה כ-2400 שקל. לפחות הזולה ביותר שאני ראיתי.

אגב, על האיבנז RG אני יכול לומר שהסאונד שלה סביר, אבל התחושה שלה פשוט לא נכונה. "מתכתית" מדי. יש אנשים שזה קוסם להם, משום מה נוחה זה הדבר האחרון שהצלחתי לכנות אותה בו.

ולגבי ה-DK2 או גיטרות סביב נקודת ה-2500 אני חייב לומר- כל מי שלא ניסה את האיבנז SZ עושה טעות גדולה. משום מה לא הרבה מדברים על סדרת SZ בגלל המחיר הגבוה שלה בחו"ל, אבל למי שגשר צף לא כל כך חשוב לו - שינסה אותה. באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, ושרייב, מרשל MG100DFX זה מגבר חרא בעיניך? כן, ניסיתי אותה עליו ואיבנזיות בפחות כסף החזיקו דיסטורשן בלי עיוותים בצליל יותר טוב. שלא נדבר על הקלין שלה. ובכלל, ככל שמשתמשים במגבר יותר טוב ברור יותר ויותר שהג'קסונים במחיר האלה הם פשוט No Go.

מה אתה אומר, אז הגיטרה שלי היא "NO GO"? אולי הגיטרה הספציפית שלך, אבל לג'קסון יש גיטרות באותו מחיר בערך דוגמת ה-DXMG, ה-DKMG הישנות וה-DKMG החדשות (האקטיביות) שנותנות תמורה מעולה למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלה בלה בלה...הגיטרה שלי יותר מבוגרת ממך ילד.

אני לא למדתי יום אחד עם מורה, אבל ניגנתי על כל הסוגים של הגיטרות

יצירות בכל הסגנונות וגם אני לא קורא תווים, הכל למדתי משמיעה.

וקלאסית זה הבסיס, להפיק צליל יפה מקלאסית זה יותר קשה, כי

אתה מנגן ללא אפקטים והגברה שמספיק שאתה נוגע במיתר

ויצא צליל נקי.

אם באמת היית טוב כמו שאתה אומר בתוך שנה וחצי של נגינה

אז הייתי כבר שומע על ילד פלא בשם יונתן מנדלסון זה בטוח.

תקרא איך כל הגדולים התחילו, אינגווי, ג'ייסון בקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנגן חצי שנה. חוץ מזה אתה מוזמן לקחת את האגו שלך ולמלא איתו בלון... אחרי שגררת את הדיון ל"למי יש מיתר גדול יותר" ... ואתה באמת מתווכח עם מישהו שמנגן 1/30 מהזמן שאתה מנגן..

אז אתה אדיר. אתה מדהים. זה מה שאתה רוצה לשמוע? אני מעריץ אותך

שרייבר עורך לי את ההודעות. הוא פאנבוי עלוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתחיל מקלאסית? לא, ממש לא חובה, אני התחלתי עם אקוסטית (!!) למשך שבועיים, כאבי אצבעות וזה, אבל אחרי שקיבלתי את החשמלית התמדתי הרבה יותר, כמובן שאחרי זה גם התחלתי לאהוב את הצליל של האקוסטית וכו' ולא זנחתי אותה, אבל זה משהו אחר, סך הכל אפשר להתחיל ישר מחשמלית, חוץ מזה שבחשמלית יש יותר טכניקות שבקלאסית ואקוסטית אין וחייבים ללמוד אותן.

עכשיו, על גיטרות שמומלצות, למתחילים עדיף לקחת גיטרה זולה, הסיבה היא שלא כדאי יקרה היא שאתה פשוט לא סגור על הצליל שאתה רוצה, גם מגבר קובע ב60 אחוז את הצליל של הגיטרה שלך, ככה שהוא גם בחירה חשובה מאוד ותצתרך לדעת בידיוק איזה צליל של מדבר להתאים לגיטרה שלך, ובהתחלה האוזן שלך לא מספיק מיומנת ולא תדע איזה צליל אתה צריך ואיזה צליל ''מעצבן אותך''. אני אישית התחלתי עם yamaha pacifica 012, להתחלה היא גיטרה מצויינת, נורא וארסטילית, צוואר נוח וזולה, כמובן שאם תוכל להעלות את התקציב שלך תוכל לקנות גיטרות טובות יותר, הcort x6 לדוגמא, גיטרה מצויינת, ובתווך מחירים שלה אין גיטרות שמשתוות לה, בכלל, אצל cort היחס של המחיר/תמורה הוא ממש גבוה וכל מי שניסה אותן יודע על מה אני מדבר (cort evl למיניהן).

מה שכן, לא ממש כדאי לבנות על סטאטוקסטר והעתקים שלה להתחלה, כמה שהיא ורסטילית, בגלל שיש לה סינגלים, יקח לך הרבה זמן להגיע לטון כמו שצריך וזה דיי כאב ראש למישהו שלא התנסה אף פעם בחשמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...