צריך עזרה בבחירת קירור חדש לכרטיס מסך ולמעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבחירת קירור חדש לכרטיס מסך ולמעבד

Ben N

Recommended Posts

אז ככה.. יש לי בעצם 2 שאלות. קודם כל, המפרט של המחשב שלי:

מעבד - Intel E6400

כרטיס מסך - Saphire Radeon X1900GT

זיכרון - Twinmos 2x512MB 667Mhz

לוח אם - Asrock ConRoeXFire - eSATA2

מארז - Thermaltake Soprano VB1000

1) אני רוצה לקנות קירור חדש למעבד שלי.. כרגע יש לי את הקירור stock שלו, ולפי התוכנה Everest (Ultimate Edition) כתוב לי שהוא עובד על 51 (בממוצע, בדר"כ ליבה אחת על 51, והשנייה על 53). עכשיו אני לא ממש מבין בתחום הקירור ואני זקוק לעזרה בבחירה של קירור טוב. התקציב שלי מגיע עד ל-200 שקל. שמעתי המלצות טובות על הקירור COOLING Freezer 7. אבל בכל זאת אני רוצה לשמוע חוות דעת, אם יש את הקירור הזה למישהו זה יהיה מצויין.

2) בנוסף לקירור למעבד אני רוצה לקנות גם קירור לכרטיס מסך שלי. כרגע, שסידרתי לו את המאוורר של הכרטיס בעזרת ATI Tool, במנוחה הוא עובד על 55 מעלות, במאמץ על משהו כמו 62-63, והזיכרון שלו עובד על משו כמו 68... והייתי רוצה להוריד את זה עוד. עכשיו חיפשתי קירורים ומכל מה שמצאתי יצאתי מבולבל לגמרי.. את הקירור שהבנתי הכי טוב מבין מה שראיתי הוא V-1 Ultra. רק שהבעיה היא שלא ראיתי שום אתר וחנות שמוכרים אותו בארץ.. אז גם פה אני זקוק לעזרה.. גם פה התקציב הוא עד משו כמו 200 שקל.

אממ, זהו בעיקרון. אז רק עזרה בקירור של כרטיס מסך ומעבד..

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הטמפ' של המעבד הם לא נוראיות מאוד, הם לא יהרסו לך את המעבד, אבל אם אתה רוצה קירור, ואתה במילא לא תעשה OC נראה לי, תלך על COOLING 7 PRO, הוא משתלם מאוד יחסים למחיר שלו, וגם לי יש אותו, אני דיי מתחרט שלא קניתי TUNIQ TOWER אבל במילא יש לי כרטיס מסך מובנה אז הOC שלי גרוע :S

הטמפ של כרטיס המסך גם לא גרועה, היא בסדר גמור אין לך מה לדאוג.

לגבי הזכרונות אני לא בטוח אבל לדעתי עדיף לך לקנות מפזר חום, זה יעלה לך בין 50 ל100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' של המעבד הם לא נוראיות מאוד, הם לא יהרסו לך את המעבד, אבל אם אתה רוצה קירור, ואתה במילא לא תעשה OC נראה לי, תלך על COOLING 7 PRO, הוא משתלם מאוד יחסים למחיר שלו, וגם לי יש אותו, אני דיי מתחרט שלא קניתי TUNIQ TOWER אבל במילא יש לי כרטיס מסך מובנה אז הOC שלי גרוע :S

הטמפ של כרטיס המסך גם לא גרועה, היא בסדר גמור אין לך מה לדאוג.

לגבי הזכרונות אני לא בטוח אבל לדעתי עדיף לך לקנות מפזר חום, זה יעלה לך בין 50 ל100

בסה"כ אני יודע שהטמפ' האלה לא נוראיות, אבל ממה ששמעתי, המעבדים עובדים הכי טוב כשהם בסביבות ה-30 מעלות, ויש פה הבדל של 20 מעלות.. שזה דיי רציני. לגבי ה-TUNIQ TOWER, הוא כבר יותר יקר, הוא עולה כבר משו כמו 250-260 שקל.. זה דיי מעבר לתקציב שלי..

לגבי OC, כרגע אני לא מעוניין ממש לעשות למעבד, למרות שיש סיכוי שאני אעשה ברגע שיהיה לי טוב, גם למעבד שלי אפשר לעשות OC פחות טוב בגלל המכפלה שלו מאשר למעבד ה-E6420. אבל זה כבר נושא אחר ולא נגלוש לזה..

איזה מעבד יש לך, ועל איזה טמפ' הוא עובד עם הFreezer?

ולגבי הקירור , בזה אני לגמרי לא מבין.. חח. גם פה עזרה תתקבל בברכה :]

אם הרעש לא מפריע לך\אתה לא מעוניין בOC אז אין לך סיבה להשקיע כ300-500 ש"ח על קירורים

הטמפ' שלך תקינות

בעיקרון הרעש לא מפריע לי, אני רגיל לרעש כשאני ישן.. חחח (כמובן לא בעוצמה של טרקטור.. יש גבול.. חח). אבל בכל אופן, למעבד אני לא חושב שאני אעשה OC אלא אם יהיה לי טוב יותר, בגלל זה אני מעוניין לקנות גם. לגבי הכרטיס מסך אני בטוח רוצה לעשות OC, בעיקר כרגע שכבר הוא מתחיל לקרטע לי דברים (Lost Planet לדוגמא.. לא קירטוע רצחני, אבל אני עדיין מעדיף את זה חלק מאשר להוריד גרפיקה.. )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיפור בביצועיים כתוצאה מהירידה בטמפ' יהיו מזעריים ובקושי תבחין בהם וקשה לי להאמין שבקיץ תצליח להגיע ל30 מעלות בליבות האוויר הוא כרגע

אצלי בחדר ללא מזגן(מאוורר) הוא על 31 מעלות :P והמעבד על 38 וליבות 39 ו41 אני עם AC 7 PRO

ודרך אגב מה הטמפ' של המעבד ולא הליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיפור בביצועיים כתוצאה מהירידה בטמפ' יהיו מזעריים ובקושי תבחין בהם וקשה לי להאמין שבקיץ תצליח להגיע ל30 מעלות בליבות האוויר הוא כרגע

אצלי בחדר ללא מזגן(מאוורר) הוא על 31 מעלות :P והמעבד על 38 וליבות 39 ו41 אני עם AC 7 PRO

ודרך אגב מה הטמפ' של המעבד ולא הליבות?

אולי הם יהיו מזעריים אבל אם אני רוצה לעשות OC אז אני צריך את זה בכל זאת..

ולמה לא? חבר שלי קנה עכשיו מחשב חדש, יש לו מעבד E6420, וקירור Zalman CNPS9700 LED 110MM Fan (טוב אבל זאת דוגמא בעייתית כי הוא עולה 380 ש"ח.. חח) והמעבד שלו על 30-31..

לגבי השאלה, אני לא בטוח לאיזה טמפ' אתה מתכוון אז הנה תמונה של מה שהתוכנה Everest מציגה לי (זה מצב של מנוחה של כמה שעות..)

'>http://www.2send.us/"]9463f52a87.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU-המעבד

CORE 1\2 זה הליבות[br]פורסם בתאריך: 10.07.2007 בשעה 18:16:53

הנה הטמפ שלי המעבד עם AC 7

והכרטיס מסך עם ‏Accelero X1

ושני 12CM של AC גם כן במארז

וכל המאווררים מונמכים למהירות המינ' כולל של המארז

עריכה טמפ' חדר 32 מעלות כלומר המינימום שיכולתי זה 32 מעלות כלומר פער של 6 מעלות מעל טמפ' החדר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CPU-המעבד

CORE 1\2 זה הליבות[br]פורסם בתאריך: 10.07.2007 בשעה 18:16:53

הנה הטמפ שלי המעבד עם AC 7

והכרטיס מסך עם ‏Accelero X1

ושני 12CM של AC גם כן במארז

וכל המאווררים מונמכים למהירות המינ' כולל של המארז

רגע, אז מה ההבדל בין שלושת הטמפרטורות? למה יש הבדל בין הטמפ' של המעבד לטמפ' של כל ליבה? בעיקרון זה לא אמור להיות אותו דבר???

וכמה שאלות:

1) איזה כרטיס מסך יש לך?

2) איזה מעבד יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכרטיס מסך תקנה או את ה - AC ACCELERO X2 שעולה 105 ש"ח בפנדה או EVERCOOL TURBO 2 שעולה 147 ש"ח בגולדטופ.

ולמעבד SCYTHE NINJA PLUS שעולה בדיוק 200 ש"ח בנועה.

כמה דברים.. דבר ראשון.. תבדוק את המפרט שכתבתי שיש לי.. ה-EVERCOOL TURBO 2 בכלל לא מתאים לכרטיס מסך שלי..

לגבי ה-AC ACCELERO X2 ממה שהבנתי מכל מיני בנצ'ים, הבנתי שהוא לא יותר טוב מהקירור של הסטוק (המקורי) חוץ מהעובדה שהוא הרבה יותר שקט כשהוא במאמץ. אלא אם מישהו יספר לי על חוות דעת שלו מהגוף הזה..

לגבי הנינג'ה, לא שמעתי עליו ביקורות, הייתי רוצה לשמוע למי שיש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה - EC מתאים וה - AC טוב יותר מהסטוק וגם שקט בהמון כשהוא על מקס' מהירות.

על נינג'ה יש המון ביקורות טובות (בערך שנה הוא היה האוויר הטוב בעולם לפני שהטוניק הדיח אותו) ואתה יכול למצוא עליו ביקורות בקלות בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה - EC מתאים וה - AC טוב יותר מהסטוק וגם שקט בהמון כשהוא על מקס' מהירות.

על נינג'ה יש המון ביקורות טובות (בערך שנה הוא היה האוויר הטוב בעולם לפני שהטוניק הדיח אותו) ואתה יכול למצוא עליו ביקורות בקלות בגוגל.

איך יכול להיות שהוא מתאים אם אפילו באתר של היצרן לא כתובה הסדרה של הכרטיס שלי? כתוב שזה מתאים עד לסדרה x1800, ושלי הוא x1900..

אתה בטוח ב-100% במה שאתה אומר? כי זה נשמע לי מוזר..

יש לך את ה-AC? אם כן.. איזה כרטיס מסך יש לך ועל איזה טמפ' הוא עובד במנוחה/מאמץ? (ועל כמה % מאמץ מאוורר).

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתאים גם לסדרת ה - X1900 וזה בדוק, פשוט הוא יצא די מזמן ולא עידכנו את טבלת התאימות שלו.

אין לי את ה - AC אבל הנה השוואה טובה שהוא מופיעה בה - http://www.tomshardware.com/2006/08/30/vga_heat_pipe_cooler_roundup_2006/page9.html#cooling_performance

נבדק על X1900XTX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתאים גם לסדרת ה - X1900 וזה בדוק, פשוט הוא יצא די מזמן ולא עידכנו את טבלת התאימות שלו.

אין לי את ה - AC אבל הנה השוואה טובה שהוא מופיעה בה - http://www.tomshardware.com/2006/08/30/vga_heat_pipe_cooler_roundup_2006/page9.html#cooling_performance

נבדק על X1900XTX.

אז זהו שראיתי את הסיקור הזה ויצאתי ממנו מבולבל לגמרי.. תסתכל, לפי מה שכתוב שם (אני מתייחס לכולם במקסימום מאמץ), עם הקירור המקורי במנוחה עובד על 47, כשעם ה-AC/EC הוא על 49. ובמאמץ, המקורי על 74, כשה-AC/EC על 81!!

איך זה הגיוני?!

א) לפי מה שהם אומרים שם, הAC/EC הוא אפילו פחות טוב מהקירור המקורי.. איך זה הגיוני?

ב) איך זה הגיוני שבין מאמץ למנוחה יש הבדל של 40 מעלות?! זה לא הגיוני!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה הגיוני שיהיה הבדל כזה בטמפ' בין מנוחה למאמץ, זה אחד מכרטיסי המסך החמים ביותר שיש יחד עם HD2900XT ו - 8800ULTRA.

הקירור סטוק של ה - X1900XTX חזק מאד וטוב יותר בהרבה מהזה של ה - X1900GT, אבל במקס' כשהוא טוב יותר מה - AC הוא רועש איימים ואי אפשר לשבת לידו.

שים לב לטבלת הרעש פה - http://www.tomshardware.com/2006/08/30/vga_heat_pipe_cooler_roundup_2006/page10.html#noise_levels

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...