החרדים :חוק האוסר על לימוד אנגלית ומדעים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים :חוק האוסר על לימוד אנגלית ומדעים

Aviko

Recommended Posts

החוק לא אוסר, הוא פשוט מתיר לבתיה"ס לא ללמד את הנושאים הללו.

AVIKO, תשנה כותרת

זה לא חוק האוסר, זה חוק שמתיר העברת תקציבים גם לבתי"ס במגזר החרדי והערבי שלא מלמדים את המקצועות האלו (נכון לרגע זה, בי"ס שלא מלמד את המקצועות האלו- לא מקבל תקציב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^^

נו, וזה יותר טוב?

הם רוצים תקציב גדול יותר על חשבון ביטול דברים שהם לא צריכים.

לבטל להם את כל התקציבים, שיחיו ממה שהם רוצים, בסופו של דבר כולם ילכו לעבודה ויתגייסו... כבר מזמן צריך לעשות מהפיכה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אנו מאפשרים להם לחיות ככה, הם ימשיכו בשלהם וכל עוד הם יודעים שתמורת הקולות שלהם הממשלות יתנו להם ה-כ-ל, הם ימשיכו לסחוט. אתם נהנים שסוחטים אתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה למה שהחרדים חותרים להגיע, שכולם אבל כולם יהיו יהודים חרדים בלי , רדיו כל היום לימודי תורה תורה ותורה בלי לראות את העולם.

מי צריך את החרא הזה??????? הטכנולוגייה זה העולם, זה מה שהולך היום וצריך לדעת להתשמש ולנצל את זה, צריך להתעניין בכמה שיותר תחומים ולדעת כמה שיותר ולא לדבוק בדבר אחד, להיות חילוני עדיף מאשר להיות אדם כפוי דת, זה חטא בפני עצמו, לכל אדם יש רצון משלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה יותר טוב, פשוט אמרתי שזו לא כפייה דתית.

לתווח הארוך, זאת כן כפיה דתית. הם עושים על חשבונך יותר ויותר ילדים, בעוד שאתה, החילוני העובד, מרשה לעצמך פחות כי תקציבים עצומים מן המיסים שאתה משלם הולכים לגדל דורות של פרזיטים, במקום את הילדים שלך (חינוך חינם, אעלק).

בחינוך החרדי, בניגוד לחילוני, יש פחות תלמידים בכיתה, פי 3 או יותר, ובניגוד לך ולילדים שיהיו לך, ילדים חרדים מקבלים ארוחה חמה בבי"ס, כשכל הילדים החילונים (או דתיים לאומיים/מסורתיים) מביאים סנוויץ' מהבית ובוא לא נדבר על מי שאין לו מה להביא מהבית כי מפעל ההזנה הפך למפעל הזונה.

כשיהיה מספיק מהם, הם יחליטו יותר החלטות בכנסת אשר יגעו יותר לחיים שלנו, לא רק שלהם. אין לנו חוקה לכן אז נדפקנו. במדינה שיש חוקה, לפחות אפשר לפתוח במרי אזרחי במקרה ומישהו מנסה להפיל את השלטון או לכפות על כולם רעיונות אשר נוגדים את החוקה.

אז היום הם מסרבים ללמד את הילדים שלהם שום מקצוע מלבד לתנ"ך (וחשבון בסיסי של כיתה ד', רובם לא צריכים את זה, מי שלומד מעבר זה כדי לספור את הכסף שלא שלו). מחר הם יאסרו על הילדים שלך. זאת ההתחלה של הכרסום בדמוקרטיה, ודמוקרטיה זה לא רק לעשות מה שבזין שלך, זה גם ללמוד משהו מעבר ללימודי דת כדי ללמוד לדעת שיש מעבר לזה בעולם הגדול ושגם את זה צרייך לכבד. הם לא עושים את זה ותראו מה קורה בבית-שמש. אפילו הדתיים הלאומיים בורחים משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם לא רוצים ללמוד מדעים, שיעופו לקיבינימט מהמדינה הזאת. היא מעצמת הייטק, לא ייתכן שיהיה ולו אדם אחד בארץ שלא יידע חשבון או אנגלית. ואם הם בכל זאת מתעקשים לא ללמוד זאת, אדרבא, אני בעד להפסיק לחלוטין את המימון של החינוך החרדי. אני לא מוכן לממן מכיסי חינוך לבורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקטע שלכם?

הם פשוט לא רוצים ללמוד מדעים ואנגלית.

זה בכל מקרה לא יעזור להם בישיבות,והם לא ילכו לשום הייטק.

אלה שכן יבחרו ללכת להייטק וכדומה, לומדים את זה במקומות יחודיים לאנשים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, הם לא רוצים ללמוד מדעים ואנגלית?

*קנאק*

שמעת את זה? נשבר לי הלב.

גם אני לא רציתי ללמוד תנ"ך בתיכון ולהבחן על זה בבגרות וגם לא רציתי ללכת לצבא ואני לא רוצה לעבוד ולשלם מסים, אבל מה לעשות שהעולם לא בנוי לפי איך שאני רוצה.

זה שזה "לא יעזור להם בישיבות" לא מעניין אותי. גם לימודי תנ"ך לא יעזרו לי בחיים יותר מדי וגם השירות הצבאי לא נתן לי כישורים מקצועיים מופלגים. לעזאזל, גם המסים שאני משלם לא ממש חוזרים אלי. יש דברים שכל אדם חייב לדעת בשנת 2007 וחלק מהם זה חשבון ואנגלית. לא רוצים ללמוד את זה? מצדי שימציאו מכונת זמן ויחזרו 1,000 שנה אחורה. ולמדינה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר אבל למערכת שלנו? למה אתה מנסה להשוות בכלל?

לנו לא אכפת אם ללמד או לא ללמד, לכן אנחנו מלמדים גם ערבית, שלדעתי זה ביזבוז זמן טהור, לדעת אחרים זה לא.

הם לא קבעו את זה בגלל שבא להם, אלא מהסיבה שזה ביטול זמן תורה או כל מיני חוקים שאתה ואני לא מתמצאים בהם, ככה הם פועלים וככה הם חייבים לפעול.

אתה לא יכול להאשים עכשיו את האלוהים נכון?

תנו להם לעשות מה שהם רוצים.

וממש כואב לך בכיס שאתה משלם להם פרנסה נכון? שהם ישראלים כמוני וכמוך.

אבל לאתיופים ולרוסים שחלק מהם בכלל לא יהודים לא אכפת לך לשלם סל קליטה וכל מיני מתנות חינם שהם מקבלים כל חודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בן כמה אתה? מה זאת אומרת מה הקשר למערכת שלנו?

ביטול זמן תורה? כאילו wtf? על מה אתה לעאזאזל מדבר? ככה הם חייבים לפעול? בחייך, קצת הגיון וקצת ידע לא יזיקו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר אבל למערכת שלנו? למה אתה מנסה להשוות בכלל?

לא מקובל עלי לחלוטין שתהיה "מערכת שלנו" ו"מערכת שלהם". למה מי הם, שתהיה להם "מערכת שלהם"? הם מדינה עצמאית? יש להם משרד חינוך נפרד? האוכלוסיה החילונית מממנת את כל החינוך שלהם, אם יש להם בעיה עם מקצועות הליבה של משרד החינוך הם מוזמנים לוותר על המימון שהם מקבלים ולשלם על מוסדות הלימוד שלהם מכסם הפרטי.

אוי, אופס! שכחתי! הם בכלל לא עובדים!

זה מדהים שדווקא בתפוצות יהודים חרדים יכולים לעבוד ולפרנס את עצמם ואת המוסדות שלהם ולא דורשים כלום מהמדינה, ובארץ הם זורקים זין על כולם ורק רוצים עוד ועוד.

תנו להם לעשות מה שהם רוצים.

וממש כואב לך בכיס שאתה משלם להם פרנסה נכון? שהם ישראלים כמוני וכמוך.

אבל לאתיופים ולרוסים שחלק מהם בכלל לא יהודים לא אכפת לך לשלם סל קליטה וכל מיני מתנות חינם שהם מקבלים כל חודש

כן, ממש כואב לי בכיס שאני מממן אנשים שלעולם לא יוכלו להחזיר את ההשקעה הזאת. אז מה אם הם ישראלים? גם בני סלע הוא ישראלי. וכן, אני מעדיף להשקיע את הכסף שלי באתיופים ורוסים שחלק מהם בכלל לא יהודים (כאילו שזה משנה) ולשלם להם סל קליטה, כי זו השקעה אסטרטגית בעתיד המדינה. אלו אנשים שאם תשקיע בהם עכשיו, הם ילכו ללמוד, ימצאו עבודה ויחזירו למדינה במהלך השנים פי 100 מהסכום העלוב שהיא השקיעה בהם בתחילת דרכם.

החרדים לעומת זאת הם כמו חור שחור (תרתי משמע) - שואבים מהמדינה עוד ועוד כסף, ואין לזה סוף. אני פשוט לא מסוגל לעכל את זה שהמדינה מוכנה לממן אנשים כל כך אגוצנטריים שמראש זורקים זין עליה ועל יתר האזרחים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

חשבתי שהבהרנו שמי שלא יודע, אז שלא ידבר.

ישנם חרדים שאינם לוקחים כסף מהמדינה, כי הם לא מאמינים בקיומה (כמו שהם לא נותנים כסף הם מצפים גם לא לקבל).

אלה שכן לוקחים, והם הרוב, הם כן מאמינים בקיומה של המדינה והם משרתים בצבא.

אולי הם לא עובדים, אבל נשותיהם כן (טרנד חדש).

לא יפה לזלזל כל כך במגזר מסוים, בכל מקום יש את הרע ואת הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...