הצעת חוק: קנס לקטינים אשר נתפסים שותים אלכוהול - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק: קנס לקטינים אשר נתפסים שותים אלכוהול

Merrymoon

Recommended Posts

ילד ששתה אלכוהול כל החיים שלו, הסיכוי שלו להפוך לשתיין כבד קטן הרבה יותר מאשר בן 18 שלא ראה טיפת אלכוהול במשך 18 שנים.

ברגע שאין את אפקט הוואו, יש פחות מוטיבציה להתפרע עם אלכוהול.

כל האנשים שאני מכיר שמתפרעים עם אלכוהול, היו כאלה שכמעט ולא נגעו בו עד גיל 18.

ומאיפה לך הסטטיסטיקה הזאת?

אני לא מדברת על ילדים בצרפת שלוגמים יין בכנסיה כל יום ראשון, או על בני נוער בגרמניה שבשבילם בירה זה לא שוס וזה חוקי עד 10 בערב. בניגוד אלינו, יש להם תרבות שתיה בת אלפי שנים, בעוד שביהדות השתיה היא באמת טקסית בלבד. יש קצת היסטוריה לאלכוהול ולקשר שלו לתרבות האנושית. גם ככל שתרד דרומה למדינות חמות יותר, תמצא ששותים שם מעט מאד אלכוהול (תרבותית, לא עכשיו עם הגלובליזציה), או במינונים / אחוזים מאד קטנים. זכרו שגם מסוכן יותר לשתות הרבה במדינה חמה כמו , מאשר להוריד וודקה בסיביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אני אקח את הנסיון שלי ואקח אנשים שהכרתי בגיל שהתחלתי לשתות (בירה ראשונה בגיל 13, אחרי זה לא שתיתי שנה), חצי מאותם אנשים שאני עדיין בקשר איתם, יש להם אינספור בעיות בריאותיות שחלקן/רובן נובעות משתיה מופרזת וקבועה, וגם מעישון (שבא יד ביד עם שתיה ברוב המקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד יהיו את הילדים האדיוטים בני 13 ששותים עד שהם מגיעים לבית החולים,במקרה רע גם מתים.

קנס זה לא מה שימנע מהם לשתות.

שיאכפו קודם כל את החוק שאסור למכור לקטינים אלכוהול.

אחרי שהם יקיאו את הנשמה החוצה הם לא ישתו יותר בחיים שלהם,באחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת ילדה שלא ידעה לשתות באחריות, בטח שהיא התעלפה, טוב שלא קרה לה שום דבר מעבר לזה.

עכשיו תסביר לי איך אפשר להקפיץ וודקה-רדבול "באחריות"?

מדובר בילדה, זאת אמרתה אפילו אתה. י-ל-ד-ה. ילדים בגיל שלה לא צריכים להתעסק עם אלכוהול ולהיות בחוץ בשעות לא שעות ונמאס מההורים חסרי השדרה שמנסים להיות חברים של הילדים שלהם ופוחדים מהבכי והצעקות של הילדים שלהם יותר ממה שהם פוחדים שהילד שלהם יגמור בבית חולים עם שחמת כבד. מה היה קורה לו אותם "חברים" שאיתם דפקה את הראש היו בכלל מנצלים את ההזדמנות ומזיינים אותה? אה, ובל"ג בעומר האחרון מת נער מ-א-ד אחראי בן 17 משתיית יתר. שכב לו 4 שעות מתחת לסמיכה עד שהקשיח עד שמישהו מהחברים שלו שם לב שמשהו לא בסדר.

תבין. בשביל זה יש הגדרה ושמה "קטין". קטין משמע ילד/נער אשר אינו אחראי למעשיו והדין בד"כ בא על הוריו ולכן, ילדון כזה לא יכול "לשתות באחריות" (או שהתכוונת לומר "לשתות בצורה אחראית"). תעשה לי טובה. רוב הילדים היום לא מספיק אחראים כדי להוריד את הכלב למטה 4 פעמים ביום, או את הזבל פעם אחת. אתה מצפה שהם יהיו אחראים על הכבד שלהם?! אז שיהיו בני 18 וירעילו את עצמם. אז לא ההורים ולא מערכת הרווחה לא יצתרכו להיות אחראים.

תבין. אלכוהול זה סם וזה רעל. זה מזיק וזה ממכר. למה לא אוסרים? כי אנחנו מכורים לו מדיי, כמו לסיגריות, כמו למכוניות וכי זה נורא רווחי. על כל הרעלים והסמים החוקיים חל החוק אשר אומר שבכדי להשתמש בהם, חייב אדם להיות בגיל הנכון. אתה בוכה שכאן אסור לשתות עד גיל 18? בשוודיה עד גיל 23!

עזוב אותך אלכוהול. לך תזדיין (זאת ברכה) כמו השוודים. זה הרבה יותר כיף ובריא עם עושים את זה "על בטוח".

*עריכה*

אפרופו הילדה בת ה-12, נראה שהיא גם נוצלה אחרי שהשתכרה (סימני נשיכות על גופה) והיא כנראה גם לקחה סמים. פאי פאי איזה נוער יש לנו, חבל על הזמן.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/599/225.html

קצין במשטרת מרחב השרון מזהיר: "ההורים חייבים לקחת אחריות על ילדיהם, במיוחד בתקופת החופש הגדול, בה יש לחלק מהילדים הרגשה שהכול מותר. יש לשים דגש מיוחד על נושא הסמים והאלכוהול, אשר נגישים בתקופות אלה יותר מתמיד לצעירים. אפשר ומותר להריח את הבגדים ולחפש בכיסים סממנים מחשידים. יש להסביר לידים את הסכנות ולהציב להם גבולות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק מחזק את הטענה שלי : הילדה סטלנית בפוטנציה, לא מספיק שהיא שותה בגיל שלה (שזה עוד מילא), היא גם כבר לוקחת סמים?! דפוקה בראש, אני מאוד מקווה בשבילה שיכניסו אותה לגמילה ושתצא נקיה. חוץ מזה, וודקה-רדבול (או וודקה-עם-מיץ-תפוזים, כפי שאני נוהב לשתות עם חברים) לשתות באחריות הכוונה היא לדעת מתי זה כבר מתחיל להשפיע, ולדעת להגיד "דיי, היום יותר אני לא שותה". חוץ מזה, אני מזה את ההגדרה של "קטין", מצד שני, ההורים שלי סומכים עלי (ויודעים גם להגביל, לצערי, כשצריך) שאני לא אעשה מרצוני החופשי מעשה שיגרום להם להיות אחראיים על שטות שאני עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחוק הזה אין שיניים : אצלנו על כל הקיוסקים מתנוסס השלט הצהוב הזה של "מכירת מוצרי טבק מתחת לגיל 18 אסורה", אבל כולם יודעים גם שאם הם רוצים : בירות, וודקה, סיגריות (בודדות או פאקטים), טבק לנרגילה או גחלים, הם יכולים לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחוק הזה אין שיניים : אצלנו על כל הקיוסקים מתנוסס השלט הצהוב הזה של "מכירת מוצרי טבק מתחת לגיל 18 אסורה", אבל כולם יודעים גם שאם הם רוצים : בירות, וודקה, סיגריות (בודדות או פאקטים), טבק לנרגילה או גחלים, הם יכולים לקנות.

בעיה היא לא החוק אלא המוסר של בעל הקיוסק והעדר אכיפה של החוק הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את צודקת, החוק קיים, וטוב שהוא קיים, מצד שני, בעלי עסק מבינים את הפוטנציאל הטמון במכירת ילדים לאלכוהול ולניקוטין, ועושים מזה המון המון כסף, בכל מקרה, אני עצמי אף פעם לא קונה משם, מדי פעם אני שותה עם חברים, אבל אף פעם עוד לא הגעתי למצב שבו אני שיכור ולא יודע מה איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...