התחדשתי ב QUAD!! - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחדשתי ב QUAD!!

staticx

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תתחדש על המעבד חיה של דבר! :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

שאני אבין המעבד של הוא לא מעבד Q אמיתי? יהני זה שני מעבדי כפולי על פלטה אחת?

לעומת זאת K10 אמור להיות מעבד Q אמיתי? :-\

לא שזה משנה חחח גם Q6600 מעבד מטורף והוא זמין עכשיו לעומת K10 ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שיהיה ברור - הכוונה במעבד רב ליבות "מודבק" היא שמידע שצריך לעבוד מליבה אחת לאחרת צריך לצאת מהמעבד עצמו, לחזור לגשר הצפוני, ואז לחזור למעבד לליבה המתאימה. דוגמאות למעבדים כאלו הם מעבדי הפנטיום D ומרובעי הליבות הנוכחיים של אינטל.

הכוונה במעבד רב ליבות "אמיתי" היא שמידע שצריך לעבור מליבה אחת לאחרת יכול לעבור בתוך תחום מעגל המעבד עצמו, והוא לא צריך לצאת חזרה לגשר הצפוני. זאת אומרת - קיים מנגנון כלשהו בתוך המעבד שמקשר בין הליבות (זיכרון משותף שכל הליבות יכולות לגשת אליו, או צורת קישור אחרת), מה שחוסך הרבה מאד זמן (ביחס לתדר) כאשר יש צורך להעביר מידע בין הליבות. דוגמאות למעבדים כאלו הם מעבדי ה C2D כפולי הליבה של אינטל וכמובן - כפולי הליבות של .

ה Q6600 מורכב מ 2 ליבות, כאשר כל היא בעצם של מעבד כפול אמיתי, מה שאומר שבין 2 הליבות הנמצאות על אותו "מעבד" התקשורת הרבה יותר יעילה מאשר תקשורת בין 2 ליבות שכל אחת נמצאת על "מעבד" אחר. בסופו של דבר יש לך שם 4 ליבות, והוא עובד טוב, וזה מה שחשוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי הנהג שלך שיכור

smalul

טכנית לא ה-C2D ולא ה-A64 X2 מסוגלים להעביר מידע בין הליבות

ברמת ה-L2 המשותף לליבות, אז C2D כן יכול לשתף מידע בין הליבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורטית זה נכון - שתי הליבות יכולות להעביר מידע (או לעבוד על מידע/קוד משוטפים), אבל מעשית - יש מעט מאוד ישומים שמנצלים את זה, אם בכלל. יש מעט ישומים מוטעמים לריבוי ת'רדים פשוט, שבו כל ליבה/תרד עובדים על משהו שונה.

אז לנצל את השיטוף זה אפילו יותר קשה. יכול לתת שיפור יפה בביצועים, אבל קשה למימוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה אצל . אני לא יודע אם הם בגירעון או לא, כרגע הם מפסידים כסף.

זה ממש לא פשוט לייצר מעבד קואד "טבעי" ואם הם החליטו ללכת בדרך הזאת כנראה שהם יודעים מה הם עושים, ואני תומך בהם (לא פאנבוי ולא שטויות אני עכשיו קונה מחשב עם E4300) על זה שהם מקדמים את השוק מבחינת הטכנולוגיה. אני מקווה שהם יצליחו לעלות על הבעיות ולפתור אותן כמה שיותר מהר כדי להכניס לאינטל מכה ובכך לגרור את השוק לירידות מחירים והתקדמות טכנולוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הלך השאסי בכלל ולא פאנצ'ר.

נקווה שamd תחזיר מלחמה אבל לבנתיים המצב לא טוב.

ואת מי זה מענין איך המעבד עובד מצידי שיהיה רבע העיקר שהיבצועים יהיו טובים וגם המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul

טכנית לא ה-C2D ולא ה-A64 X2 מסוגלים להעביר מידע בין הליבות

זה לא בעצם ההבדל בין מעבד רב ליבות "אמיתי" לבין מעבד רב ליבות "מודבק"? כל המטרה היא שאם 2 ליבות (או יותר) יכולות לעבוד על אותה משימה, אז הן צריכות לחלוק בינהן מידע, ואם המידע הזה לא צריך לצאת מתחום המעגל הלוגי של המעבד הפיזי, אז כאן בא לידי ביטוי החיסכון בזמן, והיתרון של מעבד רב ליבות "אמיתי" על מעבד רב ליבות "מודבק". האם כיום זה שימושי (יש אפשרות לנצל את התכונה הזו)? לא ממש בטוח, אבל טוב שיש את האפשרות הזו.

אם אני טועה פה לחלוטין, אשמח להסבר לגבי משמעות ה "אמיתי"וה"מודבק" כאשר מדובר על מרובי ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הלך השאסי בכלל ולא פאנצ'ר.

נקווה שamd תחזיר מלחמה אבל לבנתיים המצב לא טוב.

ואת מי זה מענין איך המעבד עובד מצידי שיהיה רבע העיקר שהיבצועים יהיו טובים וגם המחיר.

מקורות מדווחים ברצלונה עובד גם ב-2.4/2.8 ללא בעיות TDP.

כנראה שאינטל כן צרכים לדאוג. ;)

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1509&Itemid=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...