מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 203
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור נשוי טרי יחסית אני אומר שאני דווקא בעד הנוהג אבל אני יכול לומר שאני לא זוכר שום סכום של "מי הביא כמה" (חוץ מהאנשים שהביאו סכום של מעל 1000 שקל כי קצת קשה לשכוח מי נתן לך כזה דבר) כי אני ואשתי בכוונה רצינו להמנע מ "רשימות שחורות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין משום מה אני מסכים איתך, אירועים זה מעצבן בקשר לכסף, חח הכי מלחיץ זה שאתה שם את המעטפה ויש מול הפנים שלך.

והכי מעצבנים אותי אלה ששעה מחזיקים את המעטפה שעה חצי בתוך חצי בחוץ כאילו הינה הבאתי כסף, ומצלמים אותם כאילו וואו.

זה מעצבן להיות שיש לך 12 דודים, ויש להם ילדים שבגיל החתונות.

איזה כיף להיות ילד הכל מההורים חח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית אין רשימות שחורות

ובכלל כל הענין של הרשימות השחורות זה מגעיל

תחשוב על זה נשואים טריים יוצאים לירח דבש ומה שמעניין אותם זה כסף ומי נתן מה :pissed:

ממש רומנטי :lol: :lol: :lol:

בטח שמענין אותם, מה אתה חושב מממן להם את הירח דבש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, רק בארץ האורחים צריכים לממן את האולם האירועים המפואר של בעלי האירוע?

זובי שאני אשלם. אני פשוט לא אבוא. למה שאני אבוא? אלא אם מדובר בחבר ממש קרוב או משפחה ממדרגה ראשונה, שישלמו בעצמם.

ברוסיה, כזכור לי, היו חותמים על השטר איפשהו, היו מזמינים אנשים הביתה ומכינים את הארוחה לבד, או קונים במעדניה. אולם? נדיר. וגם אז, לא הייתם רואים יותר מ-50 אורחים וגם אז הזוג משלם מהכיס שלו על כל הוצאת האירוע. האורחים מביאים מתנות/כסף, נכון, אבל אף אחד לא מצפה מכולם צ'ק על סך 600 שקל. במקרים רבים, פשוט היו מתחתנים בקיץ וחוגגים בחוץ, בכפר איפשהו. מוציאים שולחנות לחצר ומבלים. הנושא של "תבוא לחתונה, תביא מתנה וגם תשלם על המנה" זה ממש מכוער. מה עוד? לשלם על הפרוסה של עוגת יום ההולדת?!

באמת. אם יתנו לי ללכת לחתונה של חבר קרוב, שחוגג בצניעות, לבין ללכת לחתונה של בת דודה שלי (שאפילו לא אומרת לי שלום כשהיא באה לבקר) שבטח תרצה את האולם הכי מפואר בהרצליה, אני אגיד "זובי" לבת-דודה ולא אבוא בכלל. מזל שיש לי משפחה קטנה ואני לא שומרת על קשר עם מלא אנשים. פתאום איזו פוסטמה שלא דיברה איתי מאז התיכון תזמין אותי, כדי לכסות את ההוצאות על "גני הקוקוס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוסיה, כזכור לי, היו חותמים על השטר איפשהו, היו מזמינים אנשים הביתה ומכינים את הארוחה לבד, או קונים במעדניה. אולם? נדיר. וגם אז, לא הייתם רואים יותר מ-50 אורחים וגם אז הזוג משלם מהכיס שלו על כל הוצאת האירוע. האורחים מביאים מתנות/כסף, נכון, אבל אף אחד לא מצפה מכולם צ'ק על סך 600 שקל. במקרים רבים, פשוט היו מתחתנים בקיץ וחוגגים בחוץ, בכפר איפשהו. מוציאים שולחנות לחצר ומבלים. הנושא של "תבוא לחתונה, תביא מתנה וגם תשלם על המנה" זה ממש מכוער. מה עוד? לשלם על הפרוסה של עוגת יום ההולדת?!

לא יודע איך זה היה אצל הצברים, אבל כשהמשפחה שלי עלתה לארץ בשנות השבעים וההורים שלי והאחים/אחיות שלהם התחתנו בשנות השמונים זה היה אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא "ממש מכוער" כי עדיין יש את העניין שמתנה לבני הזוג מראה היא כמו ברכה או הודעה שאכפת לך. זה כמו להביא מתנה ליום הולדת - למה על זה את לא מתקוממת? בנוסף, הוצאות החתונה מגיעות ל-50,000-100,000 ש"ח בדרך-כלל, ואם את נותנת צ'ק לבני הזוג את גם עוזרת להם, למרות שגם מתנה זה בסדר.

אם תתני לבת-דודה שלך בהרצליה/פוסטמה מהתיכון 200 שקל או מתנה ב-150-200 זה גם יכסה את המנה שתקבלי וגם את האלכוהל חינם.

לעשות חתונות יקרות בעולם אירועים אבל זה דבר די משעמם ויקר, צריך למצוא דרך אחרת לחגוג - חוץ מלאכול :-X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סובל את כל האירועים המשעממים הללו, במיוחד האירועים הלא מושקעים עם האוכל סוג ב' שמגישים לך.. ובסוף אתה יוצא בהפסד של 800-1000 ש"ח אם כל המשפחה באה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אירועים קרובים, אז אפשר לעשות מה שאנחנו עשינו.

אחי התחתן ובת דודה שלי הייתה אמורה להתחתן בערך חודש אחריו, אז הם סיכמו שהמשפחה שלנו לא מביאה להם כסף והמשפחה שלהם לא מביאה לנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אירועים קרובים, אז אפשר לעשות מה שאנחנו עשינו.

אחי התחתן ובת דודה שלי הייתה אמורה להתחתן בערך חודש אחריו, אז הם סיכמו שהמשפחה שלנו לא מביאה להם כסף והמשפחה שלהם לא מביאה לנו...

עוד יגיע היום וזוגות מתחתנים יתנו אפשרות של תשלומים :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין.

אין לך מושג כמה אני מסכים איתך.

חתונה היום זה ממש עסק. עסק מגעיל ומסואב.

אנשים כבר לא באים לשמח חתן וכלה אלא להעביר ביקורת ולראות האם הכסף ששמו שווה את המנה.

זה מגעיל שאנשים עושים חישובים כמה עלתה לו המנה? כמה לשים? זה יכסה? הוא ישים לב?

בתור אחד שמתחתן עוד מעט, אם הייתי יכול להחליט לבד הייתי הולך לרבנות וזהו, גומר עניין תוך 10 דקות.

אבל אני לא לבד ויש איתי גם את בת הזוג.

מה שאמרת לדודה שלך לא היה בסדר. היית צריך לתת לה שקר לבן כמו שאמרו לפניי

אבל אתה לא חייב ללכת.

על אף שאני עושה חתונה גדולה ויקרה לכיס שלי, אני חושב שזה דבר מיותר.

מי שיכול להימנע מזה הרוויח. אני אישית לא יכולתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקרוב יהיו הזמנות שיהיה כתוב בהם -

אתם מוזמנים לחתונה של XןX

מקבלים ויזה וצקים (לא צקים דחוים) סכום מינימום XXXאפשרות לתשלומים אם ריבית נמוכה

או שבכלל "יזמינו" תאורחים למסעדה גדולה וכל אחד ישלם על המנות שהוא הזמין

יש לי בן דוד מטומטם ש"הזמין" אותנו ליום הולדת כזה

מזל שלא הגעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמה זה עוזר? במצב כזה זה מתאזן ואין הבדל...

אצלנו זה היה כי ידענו שלאמא של בת דודה שלי אין כ"כ הרבה כסף ואם נגיד נביא X כסף אז היא גם תצטרך להביא X כסף, והיא תפסיד כי הכסף שאנחנו הבאנו מגיע לבת שלה, מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...