אשמח לעזרה בתכנון מפרט לגרפיקאית חובבת עד 10,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אשמח לעזרה בתכנון מפרט לגרפיקאית חובבת עד 10,000 ש"ח

veredgf

Recommended Posts

אהבתי את המפרט השני בקישור הזה http://hwzone.co.il/specslist/view/108/ אבל הייתי רוצה להתאים אותו יותר לסטטוס של גרפיקאית חובבת ולאו דווקא גרפיקאית על... לדוגמא - למצוא כרטיס גרפי במחיר יותר נמוך לשימוש בפוטושופ (C3) וגם מתאים לויסטה.

בנוסף רוצה להוסיף מסך - 19 אינצ', רוצה כרטיס הרחבה ליציאות מקדימה (לפחות עוד 6 יציאות כאלה) וגם לעוד 2-4 יציאות FIREWIRE.

אה - גם עכבר ומקלדת מומלצים אם יש.

לא רוצה להתפשר בנושא ה- 4 ג'יגה ובנושא המעבד המוצעים במפרט הנ"ל.

רוצה אבל לדעת אם יש לוחות אם שיכולים לתמוך ביותר מ- 4 ג'יגה .

שימושים נוספים למחשב - הורדות מהאינטרנט (סרטים, מוסיקה וכד') וצפיה, האזנה למוזיקה וגם מעט שימושים משרדיים.

הקצבנו לנו עד 10,000 ש"ח לכל זה אבל כמובן שאם אפשר בפחות, נשמח.

תודה,

ורד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אופציה אחת מיני רבות לתקציב הזה.

זיגזג - פתרונות מחשוב יבוא ושיווק

פקס להזמנות: 03-6343724 טלפון לברורים: 03-6345159

חנות שנחשבת לטובה מאוד מבחינת השרות

הצעת מחיר (לקוחות אינטרנט)

כמות מוצרים סה"כ

1

Samsung LCD 19" - SyncMaster 971P - DVI - 6ms

2,049.06 ש"ח

מסך עם פאנל טוב מסוג S-PVA, צבעים מכויילים היטב ולכן יהיה טוב למטרה שלך, רזולוציה רגילה. אפשר ללכת על המסך הבא שבא עם פאנל עוד יותר טוב, ורזולוציה גבוהה יותר, אבל מכוייל פחות טוב:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=254

1

Intel Core 2 Duo 6600 - 2.39 GHz - 4MB cache - 65W - LGA775

1,299.00 ש"ח

1

SUNBEAM TUNIQ TOWER 120

256.57 ש"ח

קרור חזק ושקט למעבד (במהירות נמוכה יהיה שקט מאוד ועדיין יקרר טוב)

4

1GB KINGSTON DDR II - 667 - KINGSTON Original

794.59 ש"ח

4 גיגה זכרון. קחי בחשבון את הדברים הבאים:

- כדי לקבל תמיכה ב 4 גיגה את חייבת מערכת 64 ביט.

- פוטושופ לידעתי לא תומכת ביותר מ 3 גיגה זכרון.

- הלוח תומך ב 8 גיגה אבל עם ארבעה סטיקים לא תוכלי להוסיף. מצד שני, סטיקים של 2 גיגה יקרים מאוד.

1

GIGABYTE GA-965P-DS3 (965P) - ATX

644.41 ש"ח

לוח איכותי. תתעקשי על REV3.3

1

GIGABYTE GeForce 8600 GT 256MB SP II - PCX - retail

919.75 ש"ח

כרטיס מסך חזק עם קרור פסיבי ושתי יציאות DVI. אם לא תרצי בעתיד להוסיף עוד מסך ב DVI אפשר לרדת בשקט לכרטיס הבא:

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=25_298_564&products_id=5448

2

WD 250GB-16MB AAKS - 7200RPM S-ATA II

751.13 ש"ח

2 דיסקים. אחד למערכת ההפעלה ואחסון וחד לעבודה. היות והתוספת מ 80 ל 250 גיגה לא גדולה העדפתי לשים 2 של 250.

1

LG DVD-RW GSA-H30N x18 DUAL LAYER - SATA (black) - bulk

219.56 ש"ח

1

Logitech MX-1000 Cordless Laser mouse- RETAIL

368.19 ש"ח

עכבר לייזר איכותי אלחוטי. פה אני מציע לך לנסות ולבחור לך משהו מתאים לך. את עובדת איתו.

1

Microsoft - Comfort curve Keyboard 2000 - USB - retail

94.98 ש"ח

1

HEC - HEC-550W (WIN550) - ATX 2

418.40 ש"ח

ספק נחמד שיחזיק בגדול את המערכת שלך ותוספות.

1

D-LINK High Speed USB 2.0 7-Port Hub

183.71 ש"ח

האב של USB עם 7 יציאות.

1

ST Lab - Firewire 1394b Adapter Fireboard 800

362.56 ש"ח

כרטיס FIREWIRE במהירות 800.

למרות שגרפיקאים רוצים בד"כ FIREWIRE 800 , אם מספיק לך FIREWIRE 400 אפשר לוותר על הכרטיס וללכת על הלוח הבא הכולל גם FIREWIRE: וגם תמיכה באינטל רייד מטריקס.

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=23_528_529&products_id=5317

גם פה תתעקשי על REV3.3

1

BELKIN - FireWire 6-Port hub + P.S

176.58 ש"ח

האב FIREWIRE אבל במהירות 400. לא מצאתי שם אחד של 800. תשאלי בחנות.

1

ANTEC P182 (BLACK) Advanced Mid Tower

934.50 ש"ח

מארז משובח ביותר, ומבודד אקוסטית.

Creative Inspire 2.1 - T3000

368.19 ש"ח

רמקולים חביבים

סך הכל לתשלום: 10,240.70 ש"ח

סך הכל לתשלום במזומן שטרות: 9,933.48 ש"ח

כמובן שניתן לחסוך ועדיין לקבל מפרט חזק. שמתי לך הרבה דברים טובים לנצל את התקציב. אפשר לוותר על חלק מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המון תודה.

רציתי לשאול קצת שאלות ומתנצלת על הבורות שלי בתחום -

לגבי הזכרון - למה התכוונת מערכת 64 ביט - מערכת הפעלה או מבחינת החומרה?

אני בעיקר רוצה תמיכה עתידית ביותר זכרון בשביל שדרוגים. לא רוצה להיות מקובעת עם מקסימום 4 ג'יגה. בשלב זה לא מתכננת לקנות 8 ג'יגה.

האם יש השלכות על הפוטושופ אם יש במחשב יותר זכרון ממה שהוא תומך? אני גם מעוניינת להתקין עוד תוכנות גרפיות כמו אילוסטרייטור לדוגמא ומי יודע מה עוד בתחום.

לגבי הצורב - שקלתי להעביר צורב קיים שנקנה לפני כשנה וחצי מהמחשב הנוכחי אבל הוא IDE - וראיתי שהמלצת על צורב SATA - הדבר אפשרי מבחינת הלוח המומלץ?

לגבי ההאב - ברשותי האבים קיימים בבית (פשוטים יותר מן הסתם) - אז מן הסתם אפשר להוריד את ההאב הנ"ל מהמפרט אם אני רוצה? האם הלוח עצמו כולל יציאות גם מקדימה? או שצריך כרטיס הרחבה?

כנ"ל לגבי כרטיס ה- FIREWIRE - האם מדובר ביציאות קדמיות או מאחורה ולכן צריך בנוסף האב?

יש המלצות איפה אפשר להתרשם מעכברים פיזית? בהחלט מעוניינת בעכבר שירגיש נוח ויהיה גם רגיש...

לגבי מארז - האם כדאי להתפשר כאן?

ושוב תודה תודה!

ורד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל המון תודה.

רציתי לשאול קצת שאלות ומתנצלת על הבורות שלי בתחום -

לגבי הזכרון - למה התכוונת מערכת 64 ביט - מערכת הפעלה או מבחינת החומרה?

מערכת הפעלה.

אני בעיקר רוצה תמיכה עתידית ביותר זכרון בשביל שדרוגים. לא רוצה להיות מקובעת עם מקסימום 4 ג'יגה. בשלב זה לא מתכננת לקנות 8 ג'יגה.

4 גיגה זה המון. האופציות שיש לך זה לקנות שני סטיקים של 2 גיגה שזה מאוד יקר או לקנות 2 גיגה היום ובעתיד כשהמחירים ירדו אם תרצי להוסיף עוד עד 4 גיגה, או לקנות 4 גיגה היום. אני מציע תתחילי מ 2 גיגה. תמיד אפשר להוסיף.

האם יש השלכות על הפוטושופ אם יש במחשב יותר זכרון ממה שהוא תומך? אני גם מעוניינת להתקין עוד תוכנות גרפיות כמו אילוסטרייטור לדוגמא ומי יודע מה עוד בתחום.

אין לי מושג.

לגבי הצורב DVD - שקלתי להעביר צורב קיים שנקנה לפני כשנה וחצי מהמחשב הנוכחי אבל הוא IDE - וראיתי שהמלצת על צורב SATA - הדבר אפשרי מבחינת הלוח המומלץ?

את יכולה להעביר

לגבי ההאב USB - ברשותי האבים קיימים בבית (פשוטים יותר מן הסתם) - אז מן הסתם אפשר להוריד את ההאב הנ"ל מהמפרט אם אני רוצה? האם הלוח עצמו כולל יציאות USB גם מקדימה? או שצריך כרטיס הרחבה?

כנ"ל לגבי כרטיס ה- FIREWIRE - האם מדובר ביציאות קדמיות או מאחורה ולכן צריך בנוסף האב?

המארז כולל יציאות מקדימה של USB ושל FIREWIRE. היציאות של המארז מתחברות ליציאות על הלוח אם יש (בלוח האלטרנטיבי שנתתי לך יש).

יש המלצות איפה אפשר להתרשם מעכברים פיזית? בהחלט מעוניינת בעכבר שירגיש נוח ויהיה גם רגיש...

בעעע...תתקשרי לזיגזג ותשאלי אותם.

לגבי מארז - האם כדאי להתפשר כאן?

אפשר בהחלט ולחסוך סכום כסף ניכר (גם על הספק) אם הולכים על המארז הזה שכבר כולל ספק לא רע בכלל:

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=33&products_id=3788

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה ועוד מספר שאלות אם אפשר -

לגבי מסך - ידיד אמר לי שהמגמה עכשיו היא לעבור למסכי WIDE ושבמקרה כזה צריך מסך 21 אינצ' - יש המלצה? אכן כדאי?

לגבי זכרון - כיום בעבודה אני עובדת עם XP על מחשב עם 2 ג'יגה זכרון (לא יודעת איזו מהירות ואיזה סוג בשליפה)... אין ספק ביצועים לא רעים, אבל בכל זאת כולה עבודה משרדית באופי ולא חסרים ירידות ביצועים ובעיות זכרון וירטואלי - לכן אני די חושבת לכיוון של 4 ג'יגה עם אופציה ליותר - בייחוד מפני שהמגמה שלי הסופית היא לעבור לויסטה. נראה עוול גדול להתחיל עם 4 סטיקים של 1GB ובעתיד לעבור ל- 4 של 2GB? (בימים שהם יהיו פחות יקרים ומן הסתם בטח בשימוש יותר נרחב)?

לגבי המארז - אפשר לדעת איפה ניתן כן להשיג את הסונטה 3?

לגבי הלוח - הלוח הראשון לא מאפשר חיבור יציאות FIREWIRE ו- מקדימה? אה ו- אפשר הסבר או הפניה להסבר על ה- rev 3.3?

ולגבי הרמקולים - אין לי ספק שאלו שהוצעו הם חביבים למדי - השאלה היא האם יש גם חביבים סבירים במחיר ביניים - 150 עד 200 ש"ח לדוגמא?

תודה תודה!

ורד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על מסכי 21" רחבים,אולי הוא התכוון ל-20.1 כמו הדל 2007WPF הנהדר.

כמו שאינטגרל כבר ציין,2X2048 יעלו לך כ-2000+ ש"ח כיום בעוד ש-4X1024 יעלו לך כ-800 ש"ח. לא צריכים להיות גאונים להבין שזה לא משתלם.

את המארז אני מניח שאפשר להשיג ב-IQPC/נועה מחשבים ובעוד חנויות גדולות (פלונטר/SKYPC/לוגי'ק וכו')

לא יודע לגבי היציאות של הלוח,אבל REV 3.3 עד כמה שהבנתי זה בעצם עדכון ביוס שמאשפר לו לעבוד ב-1333FSB וכך להתאים למרובעי .

לגבי הרמקולים,ב-150-200 ש"ח אפשר לקנות SBS 190 או משהו בסגנון,נחותים בהרבה מה-ATP3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה ועוד מספר שאלות אם אפשר -

לגבי מסך - ידיד אמר לי שהמגמה עכשיו היא לעבור למסכי WIDE ושבמקרה כזה צריך מסך 21 אינצ' - יש המלצה? אכן כדאי?

תלוי מאוד בסוג בעבודה. מסכי WIDE נחמדים מאוד לסרטים ומשחקים, רק שלטקסט הם פחות נחמדים, במיוחד אם הם קטנים מ 22 " ובאים עם רזלוציה גבוהה ואת עובדת ברזולוציה הטבעית שלהם (מה שמתבקש). עכשיו למיטב הבנתי לעבודה גרפית לאמינות הצבעים יש חשיבות גבוהה. לכן זה לא משאיר אותך עם יותר מדי אופציות ואת צאיכה פאנל מהסוג של VA (כמו הסמסונג שהצעתי לך) או IPS (כמו ב DELL הספציפי). פנל TN כמו שיש במסכי 22" לא יהיה משהו בעניין הזה.

אני מציע שתקראי את אלה:

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_a/

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b

http://hwzone.co.il/reviews/lcd24_part1/

http://hwzone.co.il/reviews/lcd24_part2/

לגבי זכרון - כיום בעבודה אני עובדת עם XP על מחשב עם 2 ג'יגה זכרון (לא יודעת איזו מהירות ואיזה סוג בשליפה)... אין ספק ביצועים לא רעים, אבל בכל זאת כולה עבודה משרדית באופי ולא חסרים ירידות ביצועים ובעיות זכרון וירטואלי

אני עושה הרבה יותר מעבודה משרדית על 2 גיגה ואין שום בעיות של ירידות בביצועים או זכרון וירטואלי. אני מניח שהבעיה היא בקונפיגורציה.

לגבי הלוח - הלוח הראשון לא מאפשר חיבור יציאות FIREWIRE ו- מקדימה? אה ו- אפשר הסבר או הפניה להסבר על ה- rev 3.3?

ה REV אומר ששינו משהו ב DESIGN של הלוח. REV3.3 הוא האחרון ולכן זה חשוב.

בלוח שבמפרט שהוא ה 965DS3 אין חיבורי FIREWIRE על הלוח, ולכן גם אם יש לך יציאה במארז אי אפשר להשתמש בה.

בלוח האלטרנטיבי ה 965 DS3P יש חיבורים כאלה על הלוח ולכן את יכולה להתחבר אליהם מהיציאה במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראי תוספת של כ 250 שח למסך שהציעו ותוכלי לקבל dell2007wfp אשר רחב וגוד באינץ

2)כיום אני חושב שעדיף לקחת כבר atp3 ברמקולים

3)אני חושב שעדיף לקחת ds3p ולא להוסיף לוח של firewire ב 350 שח

4)אני ממליץ להוסיף עוד קצת ולקת את הזכרונות שמוצעים כ 4 גיגה ב2 סטיקים של 2 גיגה כאשר הם במהירות 800 ובמחיר סביר של כ 1300 שח

5)בנוסף נאמר שעדיף לקחת סונטה 3 שהוא עם ספק מה שמוריד את העלויות ב כ 500 שקל שניתן להמיר לכרטיס מסך כגון 8800 gts 320 mb

אשר יתן יותר הנאה

6)לאחר בירור נוסף יש את הזכרונות של בנועה שבאים 4 גיגה ב2 סטיקים וככה זה איזה 1100 וזה חוסך מחיר משתלם במיוחד שזה 800 מגה הרץ ואני לא מבין למה את צריכה מאוור למעבד ועוד דברים שדחפוסתם כאשר אפשר לקחת ds3p ולחסוך איזה 700 שקל בנוסףלקחת סונטה 3 שחוסך עוד 500 וככך עם 1250 שח בערך אפשר לשדרג וכרטיס מסך ועוד דברים נוספים שישפרו את חווית המחשב החדש בנוסף לקחת 2007wfp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות לבני ולאינטגרל אם אפשר (תודה שוב, ד"א) -

לגבי המסך ההוא של - ממה שהבנתי, הוא גם מועמד ראוי - נכון? הוא גם העדיף לעומת הסמסונג?

ולאינטגרל - תודה על ההפניה לכתבות על המסכים - מתכוונת לחרוש אותם מחר בבוקר!

לגבי הזכרון - אם אני מבינה - במחירים שצויינו לסטיקים של 2GB - עדיף לרכוש אותם בגלל ביצועים יותר טובים? ובני - לא מצאתי זכרונות של באתר של נועה במחיר שציינת - זה מידע שלא קיים באתר?

עוד שאלה - בני, למה התכוונת למה אני צריכה מאוורר למעבד? האם כבר קיים באותו לוח שציינת? אם ניתן לחסוך כאן, אני אשמח.

בינתיים מסקנות הביניים שלי הם לקחת את הלוח היותר יקר שמאפשר לי חיבורי FW מקדימה ושאיפה באמת לקחת 2X2GB - ומארז של סונטה 3...

לגבי שדרוג כרטיס מסך - מה היתרונות של אותו GTS שציינת לעומת הכרטיסים שציין אינטגרל? שוב, אני לא גרפיקאית מקצועית - האם אני אחוש בהבדל משמעותי? אני די שקלתי לקחת את הכרטיס עם יציאת ה- DVI האחת שציין אינטגרל כי הוא מספק את הצרכים שלי.

ואם כבר - האם מקובל לקנות משהו כמו טייפ גיבוי למחשב ביתי... יש בכלל טייפים במחירים סבירים? או שפשוט עדיף לרכוש דיסק חיצוני למטרה הזו?

ו... בנוגע לדיסק חיצוני - יש למישהו דעה לגבי ה- MEDIAGATE (או שכדאי לשאול בפורום היותר מתאים לכך?)... האם קיים משהו בסגנון עם חיבור FW ולא USB?

שוב תודה!

ורד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות לבני ולאינטגרל אם אפשר (תודה שוב, ד"א) -

לגבי המסך ההוא של DELL - ממה שהבנתי, הוא גם מועמד ראוי - נכון? הוא גם העדיף לעומת הסמסונג?

הוא מכויל פחות טוב מהסמסונג ותקחי בחשבון שמסך 20" רחב הוא די נמוך. כמו שאמרתי סבבה לסרטים ומשחקים, אני לא בטוח שלאפליקציה שלך.

ולאינטגרל - תודה על ההפניה לכתבות על המסכים - מתכוונת לחרוש אותם מחר בבוקר!

לגבי הזכרון - אם אני מבינה - במחירים שצויינו לסטיקים של 2GB - עדיף לרכוש אותם בגלל ביצועים יותר טובים? ובני - לא מצאתי זכרונות של OCZ באתר של נועה במחיר שציינת - זה מידע שלא קיים באתר?

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=7742

זה עדיין פי שתיים מאשר 4 גיגה בסטיקים בודדים.

עוד שאלה - בני, למה התכוונת למה אני צריכה מאוורר למעבד? האם כבר קיים באותו לוח שציינת? אם ניתן לחסוך כאן, אני אשמח.

שמתי לך מאוורר שקט למעבד. המאוורר המקורי יהיה רועש.

בינתיים מסקנות הביניים שלי הם לקחת את הלוח היותר יקר שמאפשר לי חיבורי FW מקדימה ושאיפה באמת לקחת 2X2GB זכרון - ומארז של סונטה 3...

המארז של הסונטה 3 לא כולל חיבור FIREWIRE מקדימה.

# Front mounted USB, eSATA, HDA & AC97 Audio In/Out ports

לגבי שדרוג כרטיס מסך - מה היתרונות של אותו GTS שציינת לעומת הכרטיסים שציין אינטגרל? שוב, אני לא גרפיקאית מקצועית - האם אני אחוש בהבדל משמעותי? אני די שקלתי לקחת את הכרטיס עם יציאת ה- DVI האחת שציין אינטגרל כי הוא מספק את הצרכים שלי

ה GTS8800 מוגזם לחלוטין לדרישות שלך.

ואם כבר - האם מקובל לקנות משהו כמו טייפ גיבוי למחשב ביתי... יש בכלל טייפים במחירים סבירים? או שפשוט עדיף לרכוש דיסק חיצוני למטרה הזו?

ו... בנוגע לדיסק חיצוני - יש למישהו דעה לגבי ה- MEDIAGATE (או שכדאי לשאול בפורום היותר מתאים לכך?)... האם קיים משהו בסגנון עם חיבור FW ולא USB?

תשאלי בפורום אמצעי אחסון.

שוב תודה!

ורד

עוד מפרט אפשרי. לקחתי הפעם קרור יחסית שקט למעבד ולא יקר, מארז נחמד עם FIREWIRE מקדימה וספק איכותי, לוח עם יציאות FIREWIRE, ארבע גיגה זכרון בשני סטיקים:

הסר קטגורית מוצר שם מוצר מחיר

זיכרון : G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5D-4GBPQ ¤ 1348

מעבד : INTEL CORE 2 DUO S775 2.4GHz(E6600) 1066MHz/FSB 4MB - BOX ¤ 1257

לוח אם : GIGABYTE GA-965P-DS3P REV3.3 ¤ 716

כרטיס מסך : GIGABYTE PCI-EX GeForce 8500GT 256MB GDDR2 128 BIT TV/O DVI - DX10 - BULK ¤ 567

דיסק קשיח : WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS ¤ 380

דיסק קשיח : WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS ¤ 380

מארז : GIGABYTE POSEIDON TOWER CASE ALUMINIUM - BLACK - GZ-XA1CASTB ¤ 437

ספק כוח : ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT ¤ 421

קרור למעבד : GLACIALTECH IGLOO 5072 SILENT FOR INTEL S775 - QUIET PRODUCT LINE ¤ 60

עכבר : LOGITECH MX-1000 LASER CORDLESS MOUSE ¤ 390

מקלדת : LOGITECH MEDIA KEYBOARD ELITE ¤ 176

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ¤ 6132

המחיר כולל הרכבה.

המפרט נבנה ב www.iqpc.co.il

חשוב מאוד שתקראי את הלינקים על המסכים. עדיין אני חושב שהסמסונג 971P הוא האופציה הטובה ביותר לפוטושופ.

עוד מידע פה:

http://forums.anandtech.com/messageview.aspx?catid=31&threadid=2049206

שימי לב לחלק של ה RECOMMENDATIONS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...