הליכוד נבחר אם 32 מנדטים לעמות זאת העבודה אם 19 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הליכוד נבחר אם 32 מנדטים לעמות זאת העבודה אם 19

ScreaMan

Recommended Posts

אין לי שום בעייה והבריאות שלי בסדר גמור, תודה :)

אולי תסביר לי איך הם בדיוק עושקים אותנו?

הם לא עושים צבא?

ראשי הצבא בעצמם אומרים שגיוס חרדים זאת לא אופצייה כלכלית, הם צריכים יותר מדי שירותים. תפילה לפחות שלוש פעמים ביום, אוכל כשר למהדרין, חגים, הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים וכו'. הרבה יותר זול לגייס מילואים.

הלימודים שלהם בישיבה עולים הרבה למדינה?

נכון, אבל מה שלא מזכירים זה שהסיבסוד של המדינה לסטודנטים (גם הומני) כפולה מהעלות של תלמיד ישיבה (כן, כולל המשכורת).

הדבר היחיד שאני באמת לא מסכים איתו זה חוק משפחות ברוכות ילדים, שאותו צריך לבטל כי הוא מעודד חרדים לא לעבוד

אני לא רוצה אותם בתור שכנים שלי, אז למה שאני ארצה אותם בפלוגה שלי? מצידי שישבו בבית בשקט בלי לעשות , אבל שלא יקבלו על זה כסף יותר ממה שמגיע להם!

FFS, הם יושבים כל היום באיזה חור מפואר, אולי 5 אנשים בחדר, איזה פיגווין עם זקן גדול שחושב את עצמו אלוהים אומר להם ללכת מכות, מלמד אותם לגלגל גראס, ליצור באנגים מכל דבר והכל נחש על חשבון מי, על חשבונך, חשבוני וחשבון כל מאות אלפי המובטלים!!!

למה לעזעזל הם מקבלים כסף על כל הבולשיט הזה?! במה הם יותר טובים מסטודנט חילוני שהולך ללמוד מקצוע שמועיל למדינה?! אני אגיד לך, הם לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Annatar, רק שתדע עובדה "קטנה", אחזקת החרדים עולה לארץ 20 מילארד שקל בשנה.

מה אתה אומר עכשיו? לא עושקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה שהחרדים יתגייסו - אני רוצה שהם יתרמו למדינה, שיעשו לפחות 4 שנות שירות לאומי.

יש לבטל את חוק טל לאלתר, ואני מאמין ששינוי היא המפלגה היחידה שתוכל לעשות זאת (במיוחד כעת, לאחר שכוחה גדל פי 2.5).

יש להחזיר את הפורנו לטלוויזיה - אף אחד לא יחליט בשבילי במה אני רוצה לצפות בטלוויזיה - ואם אני רוצה לראות ז*ון, הדבר האחרון שאני רוצה לשמוע זה שזה טמא או whatever.

אני רוצה שתהיה תחבורה ציבורית בין עירונית בשבת ותחבורה מוגבלת בתוך הערים. אני רוצה שהקניונים יהיו פתוחים בשבת ובעלי העסקים לא יקבלו קנסות על כך.

לגבי התקציבים לישיבות, אין לי נתונים, אבל גם אם המדינה מסבסדת את הסטודנטים (דבר שנשמע לי מגוחך, בהתחשב בכך שסטודנט ממוצע חייב לעבוד במקביל ללימודים רק כדי לשלם שכר לימוד והאוניברסיטאות הן גופים פרטיים) ומשלמת להם יותר מלחרדים - זה הגיוני.

סטודנט שסיים לימודים אקדמאים יכול להשתלב בקלות יחסית במעגל העבודה ולתרום למדינה. אדם שלומד בישיבה, מה בדיוק הוא תורם? הרי מסים הוא לא משלם, ההיפך - משלמים לו על זה שהוא ילמד.

כפיה חרדית היא עובדה קיימת במדינת , אין טעם להתכחש לזה ואין טעם להצדיק את הסטטוס קוו שנחתם לפני למעלה מיובל ואין לו שום תוקף כיום, לא בכוח ולא בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TheHunter, הפוסטים שלך מראים את השנאה שיש לך כלפי מגזר שלם. אני לא מאשים אותך, אפשר לומר שחינכו דור שלם לשנוא אותם.

אולי תסביר לי איך לימוד של ספרות יעזור למדינה? מה ההבדל בין לימוד תורה בבר-אילן לבין לימוד תורה בישיבה?

RnGKay, אתה מביא נתון באוויר ואי אפשר ללמוד ממנו כלום. אולי באמת נבטל בשבילם את שירותי המים, החשמל וכל שאר השירותים הבסיסיים שלהם זוכים אזרחי המדינה? מה שהייתי מקבל כנתון הגיוני היא השוואה של הכסף המושקע באדם חילוני אחד מול הכסף המושקע באדם חרדי אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים עושקים את כל המדינה, הם חובקים חלק גדול מהמצב הכלכלי. 10% מהתפוקה החקלאית והמיובאת נהרסת כדי שאלוהים לא יכעס במקום להאכיל עניים. עסקים נסגרים בגלל שאין להם את הכסף לשמור על הסכם כשרות. ועוד ועוד...

אין שום קשר

הדברים האלה נעשים מתוך שיקול כלכלי נטו. הם לא מחויבים לא לקבל הכשר ולא להפריש מעשר. דרך אגב, המעשר לרוב עובר באמת לעניים.

[

הייתה על זה כתבה ביומן. הם הורסים עם גרזנים ושופכים נפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TheHunter, הפוסטים שלך מראים את השנאה שיש לך כלפי מגזר שלם. אני לא מאשים אותך, אפשר לומר שחינכו דור שלם לשנוא אותם.

אולי תסביר לי איך לימוד של ספרות יעזור למדינה? מה ההבדל בין לימוד תורה בבר-אילן לבין לימוד תורה בישיבה?

צודק, לימדו אותי לשנוא, יודע מי? מי שאני שונא. הם הביאו את זה על עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RnGKay, אתה מביא נתון באוויר ואי אפשר ללמוד ממנו כלום. אולי באמת נבטל בשבילם את שירותי המים, החשמל וכל שאר השירותים הבסיסיים שלהם זוכים אזרחי המדינה? מה שהייתי מקבל כנתון הגיוני היא השוואה של הכסף המושקע באדם חילוני אחד מול הכסף המושקע באדם חרדי אחד.

אוווה, איזה בורות אני קולט כאן...

דבר ראשון תסביר לי אתה איך אפשר למדוד את צריכת המים/חשמל או כל שאר השירותים למגזר שלם?

זה לא שמקבצים אותם באזור מסויים ובאזור הזה יש רק חרדים, כאילו דאאא...

הנתון שהבאתי לך משקף את הכסף שהמדינה מוציאה על השירותי המיוחדים שהחרדים דורשים, כגון ישיבות, אי-עבודה, ריבוי ילדים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תסביר לי אתה איך אפשר למדוד את צריכת המים/חשמל או כל שאר השירותים למגזר שלם?

הנתון שהבאתי לך משקף את הכסף שהמדינה מוציאה על השירותי המיוחדים שהחרדים דורשים, כגון ישיבות, אי-עבודה, ריבוי ילדים וכו'...

דבר ראשון, בוודאי שיש אזורים שמאוכלסים (כמעט) רק בחרדים לעומת אזורים שמאוכלסים (כמעט) רק בחילוניים

הכסף המוקצב למשרד הדתות (שאחראי על _כל_ בתיה"כ, החרדים והדתיים, הישיבות, המועצות הדתיות ועוד הרבה דברים אחרים) מקבל תקציב של בערך מליארד וחצי שקל לשנה, ככה שמאוד קשה לי להאמין שהנתון הזה נכון.

אתה יודע מה, תביא לי הוכחות לנתון הזה ואני אסכים איתך, איך זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, בוודאי שיש אזורים שמאוכלסים (כמעט) רק בחרדים לעומת אזורים שמאוכלסים (כמעט) רק בחילוניים

הכסף המוקצב למשרד הדתות (שאחראי על _כל_ בתיה"כ, החרדים והדתיים, הישיבות, המועצות הדתיות ועוד הרבה דברים אחרים) מקבל תקציב של בערך מליארד וחצי שקל לשנה, ככה שמאוד קשה לי להאמין שהנתון הזה נכון.

מיליארד וחצי יותר מידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הנתון הזה בכמה כתבות, אין לי כח לעבור על כל מה שקראתי בזמן האחרון - הרבה עבודה!

אבל אני לא יודע מה אתה מתפלא, הנתון הזה בהחלט נכון, כמה אתה חושב שעולה להחזיק משפחה חרדית? 20 ש"ח? אתה יודע שמוצרים דת הם יקרים נורא, מוצרים אשר המדינה ממנת, גם מאיפה הם מקבלים את מוצרים המחייה שלהם? מהמדינה. משכורת (על התבטלות)? עוד פעם מהמדינה! "לימודים" (זה נכון רק בשם)? מדינה! וכו'...

אותי אישית המספר לא מפתיע, תיארתי לעצמי משהו בסדר גודל כזה...

רק שתדע שאין אפשרות למדוד את צריכת המים והחשמל למגזר מסויים.

אגב, משרד הדתות כבר מזמן לא אחראי על חלק גדול מהדברים הללו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה כמה נתונים (לקוח מתקציב המדינה לשנת 2003):

נתחיל ממשרד החינוך, שמקצה למעיין החינוך התורני מעל ל 180,000,000 שקל בשנה.

ישנם עוד כמה סעיפים בתקציב משרד החינוך שקשורים לחינוך תורני, אבל כיוון שהם מתנדנדים יותר לכיוון החינוך הדתי אז אני מסכים איתם.

עכשיו נסתכל על תקציב משרד הדתות (1.54 מיליארד שקל):

116,000,000 שקל לבתי הדין הרבניים; 148,000,000 שקל למועצות הדתיות; 168,000,000 שקל לישיבות הגבוהות; 99,600,000 שקל לישיבות קטנות; 45,800,000 שקל לישיבות ההסדר; 11,900,000 למכונים תורניים.

זוהי כמובן רשימה חלקית ביותר, את הרשימה המלאה תוכל למצוא באתר משרד האוצר.

תוספת:

משרד הדתות מספק גם הבטחת הכנסה למי ש'תורתו אומנותו', בשנת 2002 ניתנו מדי חודש 10,000 מענקים שכאלו.

גודלו של כל מענק שכזה הוא בין 2,000 ל 3,000 ש"ח (עד כמה שאני יודע זה נקבע עפ"י שכר המינימום במשק).

תעשה חישוב כמה זה יוצא:

20,000,000 - מדי חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שהאספקטים של הדת נמצאים כמעט בכל משרד, ולא רק במשרד הדתות. החרדים מקבלים הטבות כמעט בכל תחום החיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאדם באמונתו יחיה.

יפה!

עכשיו אם הם סוגרים לנו חניות בשבת תחבורה ציבורית ונותנים קנסות ביום שבת! אם זה לא כפייה דתית אז מה זה?

אני מאמין שביום שבת צריך לבלות צריך להתפרק אחרי השבוע

ואם זה בחניות בקניון או איפה שאוהבים אבל אם הם סוגרים חניות וסוגרים דברים שאנשים נהנים מהם בגלל שהם פועלים ביום שבת!

תאר לך שלא יהיה יותר ביום שישי? ולא יהיה הרבה דברים רק בגלל שהם חושבים שזה מפר את השבת!

נמאס מהם! הם לא מבינים שמי שמנסה בכח לכפות עליך אתה בכח תיהיה אנטי!

ונמאס מכל הכסף שהם מקבלים על החינוך הדפוק שלהם! הם יודעים להיות ימניים ולצעוק מלחמה אבל לא הם אלא שילחמו אלא החיילים האמיצים שנמצאים עם המחבלים! אם התחת שלהם היה בסכנה תראה איך הם פתאום רוצים שלום!

נימאס מהם!!!

*חייבים לבטל את חוק טל! המושחד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם החרדים החרדים בכלל לא עושים דברים שכתובים בתורה אלא דברים שהתאימו להם כאשר משלמים עליהם.

בתקופת בית שני היהודים עבדו בחקלאות וגם למדו תורה, למה היום כבר לא נאה להם לעבוד אלא רק לקרוא כל הזמן ? חוק המשפחות ברוכות הילדים גם מעודד אותם לא לעבוד.

החרדים גם לא מכירים במדינת , לא סוגרים בתי ספר ביום העצמאות, לא עומדים דום בצפירות, למה שהם יקבלו פרסים על הדברים הללו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה כמה נתונים (לקוח מתקציב המדינה לשנת 2003):

נתחיל ממשרד החינוך, שמקצה למעיין החינוך התורני מעל ל 180,000,000 שקל בשנה.

ישנם עוד כמה סעיפים בתקציב משרד החינוך שקשורים לחינוך תורני, אבל כיוון שהם מתנדנדים יותר לכיוון החינוך הדתי אז אני מסכים איתם.

עכשיו נסתכל על תקציב משרד הדתות (1.54 מיליארד שקל):

116,000,000 שקל לבתי הדין הרבניים; 148,000,000 שקל למועצות הדתיות; 168,000,000 שקל לישיבות הגבוהות; 99,600,000 שקל לישיבות קטנות; 45,800,000 שקל לישיבות ההסדר; 11,900,000 למכונים תורניים.

זוהי כמובן רשימה חלקית ביותר, את הרשימה המלאה תוכל למצוא באתר משרד האוצר.

תוספת:

משרד הדתות מספק גם הבטחת הכנסה למי ש'תורתו אומנותו', בשנת 2002 ניתנו מדי חודש 10,000 מענקים שכאלו.

גודלו של כל מענק שכזה הוא בין 2,000 ל 3,000 ש"ח (עד כמה שאני יודע זה נקבע עפ"י שכר המינימום במשק).

תעשה חישוב כמה זה יוצא:

20,000,000 - מדי חודש.

אוקיי... אז עכשיו יש את הסכומים המדוייקים

עכשיו תשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: האם בשביל 1.5 מליארד שקל בשנה (אחוז מתקציב המדינה) שווה שתהייה מפלגה של 15 מנדטים בכנסת? אני לא חושב ככה.

ואל תשלו את עצמכם, הם לא יהיו מסוגלים לעשות שום דבר ממה שהם הבטיחו לעשות. הם הרי לא ייכנסו לממשלה, והכוח שלהם בכנסת ייסתר ע"י השילוב בין הליכוד לבין ש"ס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...