מפרט לשימוש כללי ב-3,200 ~ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לשימוש כללי ב-3,200 ~

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

התקציב הוא באיזור ה-3,200 ש"ח, וזה למחשב עצמו (ללא ציוד היקפי).

אני זקוק למפרט מחשב לשימושים כלליים: אופיס, אינטרנט, מסנג'ר, ICQ, שיתוף קבצים וכו'. (המחשב לא ישמש למשחקים).

בגדול, אני רוצה 2 ג'יגה זיכרון, צורב DVD, הארד דיסק של , עדיף של WD250GB (שנראה שכמעט הפך לסטנדרט במפרטים פה), מארז וספק סבירים (לא חייב להיות שקט מאוד, אבל שלא יהיה רועד כמו טרקטור). נראה לי שכרטיס משולב על לוח האם צריך להיות מספיק, אבל עדיף שיהיה כמה שיותר חזק כדי שיהיה סיכוי שהוא יריץ את הממשק הגרפי של ויסטה.

ראיתי שיש מפרטים נחמדים כאלה מבוססי AMD בסביבות ה-2,700 ש"ח (למשל זה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=256850.0 או זה http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=257153.0)

הבעיה היא שאחי מתעקש על מחשב מבוסס C2D. הבנתי שהם מעבדים חזקים יותר, אבל יקרים יותר.

הכיוון הוא לקנות עכשיו מחשב שיסחב בכיף איזה 4 שנים, אז אולי שווה למתוח טיפה את התקציב ולקנות כבר משהו חזק יותר.

בקיצור - אשמח למפרט מבוסס בתקציב הנ"ל.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעזרת OC תוכל לשפר את הביצועים של המעבד, וככה לסחוב עוד זמן איתו.

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 1.8GHz(E4300) 800MHz/FSB 2MB - BOX ¤676

לוח אם:

GIGABYTE GA-965P-DS3 REV3.3 ¤621

כרטיס מסך:

LEADTEK PCI-EX WINFAST GeForce PX7300GT TDH 256MB DDR2 128 BIT TV/O HDTV DVI - RETAIL ¤420

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS ¤378

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H30N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA ¤218

זיכרון:

TWINMOS 2048MB (1024X2) DDR2 800MHz CL5 ¤686

מארז:

COMPUCASE CI-6A19B SUPER MIDI TOWER+HEC 300AR-TF ¤303

קרור למעבד:

SUNBEAM TUNIQ TOWER 120mm ¤252

מחיר סופי (כולל הרכבה): ¤3550

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

זה יהיה חיה ב OC.

קצת חורג אבל.

אפשר לקחת כרטיס כמו ה 7100GS ב 200 שקל פחות, אבל הוא ממש ממש חלש.

אבל מצד שני, המחשב לא למשחקים אז זה לא משנה כל כך.

אבל לא תרצה לשמור את האופציה לשחק משחקים על המחשב בצורה סבירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני ואחי לא מבינים כלום ב-OC, אז נראה לי שעדיף לוותר על זה.

אז בהנחה שלא עושים OC, איך המחשב הזה לעומת ה-AMD שהצעת פה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=256850.0 ?

עד כמה ההבדל בין ה-E4300 לבין ה-E6300/6320 משמעותי? כי נראה שההבדל במחיר די משמעותי, ואני רוצה לוודא שאני לא קונה פה מעבד שיהיה חלש מידי.

בנוגע למשחקים - זה פשוט לא חלק מהצרכים שלנו. בגלל זה נטיתי לכיוון כרטיס מסך מובנה על לוח האם, ואם בעוד שנה-שנתיים יתחילו לשחק במחשב אז יהיה אפשר לקנות כרטיס מסך נורמלי ולהוסיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכרטיס מסך ששמתי, פשוט לוחות עם כרטיסי מסך מובנים לא מאפשרים OC נורמאלי. ואם כבר כרטיס חיצוני, אז משהו שיהיה אפשר להריץ עליו משחקים פה ושם. אבל הבנתי שלא יהיו משחקים בכלל, אז אפשר להוריד אותו.

בביצועים בסטוק, המחשב הזה +- שווה בביצועים ל AMD שהצעתי.

אבל אם עושים OC ל E4300, הסיפור משתנה לגמרי. בכל מקרה, אתם לא תעשו OC אז זה לא משנה. לכו על ה AMD.

וה E4300 בסטוק חלש ממש בקצת מה E6300/6320. הבדל של אחוזים בודדים. ובטח שההבדל הקטן בביצועים לא שווה את ה 300 שקל הבדל במחיר.

קיצר, לכי על המפרט מבוסס ה AMD, רק אם את רוצה שהמחשב יחזיק כל כך הרבה זמן, כדאי לדעתי לעלות במעבד ל 4800 בתוספת של 150 שקל.

יצא משהו כזה:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4800+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.5GHz 1MB CACHE - ADO4800DDBOX- BOX ¤725

לוח אם:

ASUS M2A-VM ¤477

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS ¤378

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H30N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA ¤218

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT ¤572

מארז:

COMPUCASE CI-6A19B SUPER MIDI TOWER+HEC 300AR-TF ¤303

מחיר סופי (כולל הרכבה): ¤2716

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

ואפילו אפשר לקחת את ה 5600. אבל לאנ ראה לי שתצטרכי אותו ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, תודה רבה.

בביצועים בסטוק, המחשב הזה +- שווה בביצועים ל שהצעתי.

אבל אם עושים OC ל E4300, הסיפור משתנה לגמרי.

אם זה יוצא כל כך משתלם אז אולי אין ברירה ושווה ללמוד לעשות OC (רק צריך להזהר לא לדפוק את המחשב...).

אז הנה עוד כמה שאלות:

המפרט של שנתת לי מתאים ל-OC רציני?

הקירור שם מספיק טוב? (בעיקר למעבד, אבל גם מבחינת המאווררים של המארז)

ספק 300W מספיק למפרט האינטלי? יחזיק את כרטיס המסך וגם יתאים ל-OC? (אולי כדאי להוסיף 100 ש"ח ולקחת את הספק 400TRT ?)

אם עושים OC, עדיין ה-E4300 מספיק? או שאז כבר כן יהיה הבדל משמעותי בינו לבין ה-E6300/6320 ?

תודה מראש,

ליאור (אגב, אני בן ולא בת...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... סליחה ליאור :)

זה לא שאין ברירה וחייבים ללמוד OC, אבל זה בהחלט הרבה יותר משתלם.

אפשר עם ה E4300 ב OC להגיע לביצועים יותר גבוהים ממעבדים שעולים פי 3 ממנו.

וב OC, ה E4300 הרבה יותר טוב מה E6320. אפשר להגיע איתו לתדרים הרבה יותר גבוהים.

הקירור ששמתי במפרט הראשון מעולה. (sunbeam tuniq tower)

אם תעשה את ה OC כמו שכתוב במדריך באתר, לא תתפרע יותר מדי עם המתחים ותשאיר את המעבד בטמפרטורה לא גבוהה מידי, אין כמעט סיכוי שיקרה למעבד משהו.

והכרטיס מסך בקושי צורך חשמל, ככה שגם ב OC רציני הספק יחזיק כמו שצריך לדעתי.

והמפרט שנתתי עם ה E4300 אכן מתאים ל OC רציני. הזכרונות לא יגבילו את המעבד לפחות עד 3.6GHz, הלוח לא יגביל, והקירור מעולה.

אני מאמין שתוכל להגיע לאיזור ה 3.4GHz לפחות, ועם קצת מזל אז אפילו ליותר.

אבל בשביל השימושים שלך, גם בסטוק המעבד הזה יהיה חזק מידי ;)

ה OC זה בגלל שאתה רוצה לסחוב עם המחשב הרבה מאוד זמן, ועוד כמה שנים כשהמעבד יהיה עגלה, תוכל לסחוט ממנו תוספת ביצועים ענקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, תודה רבה.

אני אנסה לשכנע את אחי ללכת על ה- ולחסוך קצת כסף (בהפרש בין המפרטים נכנס כרטיס טוב...)

ואם לא אז נלך על האינטל ונתחיל לשחק וללמוד לעשות OC (עד שהמעבד יישרף...). :) [אגב, הזכרת מדריך OC באתר, אני רק מכיר איזה משהו מלפני הרבה שנים שנראה לא ממש רלוונטי, אז אני אשמח אם תפנה אותי למדריך הזה כדי שאני אוכל לנסות לטחון קצת את המחשב שאני עובד איתו (AMD 3200)]

בכל מקרה, אפשר לקחת את המארז עם הספק 400TRT במקום הספק 300 כדי להיות שקטים שלא יהיו בעיות? (הוספה עתידית של כרטיס מסך, אולי בכל זאת נעשה OC). או שה-300 עדיף על ה-400 באיזה-שהוא אופן (פרט למחיר)?

אגב, אם כבר , ראיתי שה-E4400 עולה 130 ש"ח יותר מה-E4300. שווה את ההפרש?

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...