ערבים ירו זיקוקים אחרי הצפירה - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערבים ירו זיקוקים אחרי הצפירה

MalGano

Recommended Posts

חח כן,וואלה לא חשבתי על זה.

אבל ששאלתי את אחי (חוזר בתשובה,וידוע שחוזרים בתשובה הרבה יותר הדוקים מחרדים שנולדו ככה) שנה שעברה אם הוא עמד בצפירה,הוא אמר לי שהוא היה בעבודה (כן כן,גם ה"דוסים" עובדים) הוא עמד כי לא הייתה לו ברירה,אבל שהוא היה בבית הוא לא.

אולי הם באמת עומדים שהם נמצאים במקומות ציבוריים,(אני סותר את מה שאמרתי מקודם,ואני מצטער,שכחתי את הפרט הזה שהוא הזכיר לי) אבל כמובן שיש כאלה שגם במקומות ציבוריים לא עומדים,אי אפשר לבוא אליהם בטענות,זה לא שאתם מכבדים את המנהגים שלהם.

היום הוא מגיע אלינו אני אשאל אותו למה זה נחשב מנהג גוים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 171
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אי אפשר לבוא אליהם בטענות,זה לא שאתם מכבדים את המנהגים שלהם.

אתה מוזמן לרמת בית שמש, למרכז ברמה א' (איזור לא חרדי אלא מעורב!) שם יש שלטים להגיע בלבוש צנוע, ותאמין או לא מכבדים את זה

למרות שהאיזור לא חרדי בדיוק כמו מרכז בית שמש הישנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה מוזמן לבוא לשאר הארץ..

שמע זה כמו שתגיד למה אתה נוסע להם מול הפרצוף ביום שבת.

או או זה טוב,למה אתה עושה על האש? אתה יודע שאם הם מריחים את זה ו"נהנים" מהריח או משהו כזה,הם חיללו שבת?

מדינה חופשית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עיניין של כיבוד, הצפירה הוא דבר שנלקח מהגויים והוא מציין את זכרם של הנופלים במערכות צה"ל.

הדתיים(לפחות חרדים) לא מסכימים עם ה"שיטה" הזו, והם מכבדים ומנציחים את זכרם של החללים על ידי תפילות (מנהג יהודי).

זה לא קשור לכיבוד מצווה כזו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה מוזמן לבוא לשאר הארץ..

שמע זה כמו שתגיד למה אתה נוסע להם מול הפרצוף ביום שבת.

או או זה טוב,למה אתה עושה על האש? אתה יודע שאם הם מריחים את זה ו"נהנים" מהריח או משהו כזה,הם חיללו שבת?

מדינה חופשית...

אני לא הייתי בשבת במקומות אחרים חוץ מאילת (ושם קצת קשה למצוא חרדים...)

למה נוסעים להם בשבת מול הפרצוף? אולי זאת הדרך שבה נוסעים? (למשל בבית שמש מול הכניסה לקריה החרדית עובר ציר התנועה הכי עמוס בבית שמש)

ואם בנאדם לא שומר שבת ורוצה לעשות על האש בשבת, אתה תגיד לו לא רק בגלל שאתה מריח את זה?, לזה חביבי קוראים כפייה דתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה כפיה? מה הקשר לחילונית?

אם הייתי מכריח חרדים לנסוע בשבת אפשר היה להגיד כפיה חילונית

אבל כל קשר בין הצפירה לבין אדיקות בדת הוא מקרי בהחלט

זה לא עיניין של כיבוד, הצפירה הוא דבר שנלקח מהגויים והוא מציין את זכרם של הנופלים במערכות צה"ל.

הדתיים(לפחות חרדים) לא מסכימים עם ה"שיטה" הזו, והם מכבדים ומנציחים את זכרם של החללים על ידי תפילות (מנהג יהודי).

זה לא קשור לכיבוד מצווה כזו או אחרת.

מאיזה גויים?! אנחנו כבר 4 עמודים מחפשים מאיזה גויים באה הצפירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה כפיה? מה הקשר לחילונית?

כי החילונים באים באצבע מאשימה לדתיים למה הם לא עומדים,הם חייבים? מזה כפיה חילונית?

(אני בכלל חושב שכל המושג הזה כפייה כבר יצא מפורפורציה,אף אחד לא כופה על השני כלום)

אבל כל קשר בין הצפירה לבין אדיקות בדת הוא מקרי בהחלט

אז למה דווקא חרדים לא עומדים?

אפשר להניח מכך במקרה כל החרדים הם חארות אדם,שלא אכפת להם מהמתים?

והיו נכנסים עם מכונית לבני ברק בשבת והיו הולכים חצי ערומים במאה שערים ועוד 1001 דברים.

וגם הציטוט של RK (אני לא רואה אותו פה בסיכום נושא)

הכל במידה,לא אמרתי שלא מכבדים לגמרי,כמו שהחרדים לא לא מכבדים לגמרי.

אדם לא יבוא למישהו שעושה על האש ויזרוק עליו אבנים (תמיד יש את הקיצוניים,דתים שזורקים אבנים על נוסעים בשבת למרות שזה אסור לגמרי מהתורה,או חילונים שגרים בשכונות דתיות,בעיקר יוצאי ברית המועצות שמשמיעים בקולי קולות בשישי בערב בלי טיפת אכפתיות)

ואני מזמין אותה ללכת עירום/לסוע בשבת ב100 שערים בשבת :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי החילונים באים באצבע מאשימה לדתיים למה הם לא עומדים,הם חייבים? מזה כפיה חילונית?

זה כמו שהחרדים צועקים לך כל הזמן שאתה כופר ושתלך לגהנום

הם לא מכריחים אותך לעשות מצוות או לחזור בתשובה

בדיוק כמו שאתה לא קושר אף אחד בעמידה לצפירה

(אני בכלל חושב שכל המושג הזה כפייה כבר יצא מפורפורציה,אף אחד לא כופה על השני כלום)

מאוד תלוי בסיטואציה, יש מקרים שבהם יש כפייה דתית מאוד מובהקת

אז למה דווקא חרדים לא עומדים?

למה? כי איזשהו רב אמר שזה "מנהג הגויים", למרות שלא ברור בכלל איזה גויים עומדים דקה דומייה עם צפירה (או אפילו חלק מזה) לזכר המתים

כשאומרים את זה לבנאדם לא חרדי (אפילו דתי לאומי) הוא חושב ואומר לעצמו "מה זה השטויות האלה?" ועומד

כשאומרים את זה לחרדי הוא לא שואל כלום, "הרב אמר אז אני עושה", הם לא שואלים אף פעם למה למרות שהדת אומרת שאתה צריך להבין בדיוק למה אתה עושה ככה ולמה אתה עושה ככה ולמה אתה לא עושה ככה

אפשר להניח מכך במקרה כל החרדים הם חארות אדם,שלא אכפת להם מהמתים?

אם כבר אתה רוצה להסיק משהו אז זה שהם הולכים כמו עיוורים אחרי בנאדם שלא בטוח שהוא יודע מה הוא עושה, ושכנראה לפחות אצל חלקם להגיע לתקשורת זה יותר חשוב מאשר לחשוב באמת

ואני מזמין אותה ללכת עירום/לסוע בשבת ב100 שערים בשבת :smile1:

תאמין לי שיש אנשים שלא אכפת להם לעשות את זה, אבל הם לא עושים בגלל שהם מכבדים, לא מחפשים לעשות דווקא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיזה גויים?! אנחנו כבר 4 עמודים מחפשים מאיזה גויים באה הצפירה

כתבה של פרופסור על הצפירה,

http://news.walla.co.il/?w=/95/899657

ויקי (באנגלית)

http://en.wikipedia.org/wiki/Siren_%28noisemaker%2

זה בטוח לא דבר יהודי. בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...