רעיון למוד, אבל לא יודע איך לעשות אותו - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון למוד, אבל לא יודע איך לעשות אותו

merlin77

Recommended Posts

יש לי רעיון נחמד לעשות, אבל אני לא יודע איך לעשות אותו. (בטח צריך קצת אלקטרוניקה)

אני רוצה לקחת מאוורר עם 4 לדים כחולים. במצב שההרד דיסק לא פעיל, אז שהלדים הכחולים ישארו דולקים. אם יש עבודה על ההרד דיסק (כלומר גישה רגילה לדיסק, כמו שהלד שבפרונט של המארז דולק) אז הכחולים יכבו ו4 אדומים אחרים ידלקו.

לפני שתגידו לי על ה A1640 של , אז אומנם זה דומה אבל זה לא. למאוורר הזה יש 2 כחולים ו2 אדומים, ושיש גישה כולם דולקים ולא רק האדומים. וגם במאוורר הזה חייב לנתק את הלד של הפנל הקידמי.

טוב אנשים, איך עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נראה קודם כל מה יש לנו פה:

אנחנו רוצים שהכבל של הLED פעילות יתחבר למשהו שהמשהו יתחבר בנפרד ללדים הכחולים וללדים האדומים וכאשר יהיה זרם בכבל LED אז המשהו יעביר זרם לאדומים וכאשר אין זרם הוא יעביר זרם לכחולים.

השאלה היא מה יהיה המשהו הזה.

ממה שאני מכיר, המשהו הזה יכול להיות CHIP ניתן לתכנות. שכחתי כרגע מושגים מדויקים אבל הצ'יפים האלה עצמם מאוד זולים (בין 5 ל30 דולר, תלוי בכל מיני אספקטים) אך הבעיה היא שהציוד לתכנת אותם יקר (כ1000 ש"ח נראה לי).

אז או שתשיג את הקיט לתכנות (חבר שלי השיג ממגמת בבית ספר שלו)

או תבדוק עם חנות אלקטרוניקה גדולה (לא משהו שכונתי ולא RADIOSHACK ישראלי) אם יש להם צ'יפ שמתוכנת מראש לעשות את זה (איפשהו בטוח יש, זו פעולה אלמנטרית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בשביל מה צריך .... אפשר לעשות את הכל עם דיודה.... אם אתה רוצה אני יבנה לך שרטוט של מעגל... זה אמור להיות ממש פשוט... רק תן לי להבין... יש 4 לדים כחולים, 4 אדומים ואיפה נכנס המאורר ומתי הוא פועל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שזה ידלק כשההרדיסק עובד אתה חייב לחבר את זה ללוח אם

הלוח אם נותן עוצמת זרם מסויימת לכן אם תחבר לו 2 לדים במקום אחד אתה שם את הלוח אם בסכנה מאד גבוה!

לא כדאי להתעסק עם זה

דרך אגב בדף שהגיע עם הקול מוד של smart fan 2 כתוב בפרוש שאסור לחבר גם את הנורה של הפנל הקדמי וגם את המוד ללוח אם כי זה יפגע בו :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בשביל מה צריך .... אפשר לעשות את הכל עם דיודה.... אם אתה רוצה אני יבנה לך שרטוט של מעגל... זה אמור להיות ממש פשוט... רק תן לי להבין... יש 4 לדים כחולים, 4 אדומים ואיפה נכנס המאורר ומתי הוא פועל?

שמע, יש את הדרך הנורמלית לעשות דברים ואת הדרך שלי ;D הלוח אם (תקנו אותי אם אני טועה) שולח זרם אל הלד שמקדימה במארז כשאר הIDE פועל. ככה שהתנאי צריך להיות כזה:

כשיש זרם -> לדים אדומים

אין זרם-> לדים כחולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה ה מיקרוסוויטץ הזה? איפה אפשר למצוא מידע עליו?

ואם למישהוא יש אפשרות לעזור במעגל אלקטרוני שהלדים נדלקים דרך הספק, זה יעזור מאוד

זה מפסק, שלא אתה לוחץ עליו, אלה זרם חשמלי מפעיל אותו.

שהוא לא לחוץ, עובר זרם בצד אחד.

כשהוא לחוץ, עובר זרם בצד האחר.

אפשר למצוא אחד במזבלות ופחים ליד מפעלים או בחנויות אלקטרוניקה, צריך למצוא אחד שפועל על מתח מממש מממש מממממש נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות את זה עם PIC16F84, שזה רכיב יחסית נפוץ וזול(עשרים ומשהו שקל חתיכה), הבעיה שצריך לבנות לו צורב ולעשות קצת עבודת תיכנות. לא משהו רציני, וצריך להסתכם בכמה עשרות שקלים, לא יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות כלכם מדברים, אפשר לעשות את זה ע"י מעגל מבוסס ע"י טרנסיסטור פשוט, כן כן, הדבר עליו מבוססת רוב המיקרואלק' של ימנו.

אם אין זרם, מדליק סט לדים אחד, אם יש זרם, מדליק סט לדים אחר במקום.

אני כבר לא זוכר את המעט אלק' שלמדתי לכן לא אוכל לעזור בבניית המעגל עצמו, אבל עם יש פה מישהו שלמד אלק' ברמה גבוה יותר, הוא אמור לדעת לעזור, זה בהחלט לא מסובך בכלל.

אני אפילו יכול לבדוק בספרים עם לא תמצא בשום מקום, אני בטוח שאפילו בניתי מעגל כזה מתישהו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...