מצורפות שתי תמונות, מבקש חוות דעת למטרת שיפור הצילום. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצורפות שתי תמונות, מבקש חוות דעת למטרת שיפור הצילום.

שי הלוחש לטכנולוגיה

Recommended Posts

שלום אנשים.

ממש לאחרונה (אתמול אפשר להגיד), התחלתי להתעסק בצילום בתור תחביב.

בכל מקרה, המצלמה שברשותי כרגע היא ביתית מדגם FinePix A345, ממש לא מקצועית, אבל אני אצטרך להסתדר איתה בינתיים איכשהוא, לפחות עד שנקבל משכורת ויהי אפשר לרכוש משהו יותר סביר.

אני מצרף פה שתי שצילמתי היום, ואני אשמח לקבל חוות דעת, לטוב ולרע.

התמונות בהחלט לא מקצועיות, גם בגלל המצלמה, וגם בגלל הצלם, הלא כל כך מנוסה *עדיין*.

תודה (הודעה ראשונה :yelclap:),

שי.

flowerssmallbz9.jpg

nanixh9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשתי התמונות אין EXIF ולכן קשה להתייחס אליהן מבחינה טכנית. אני מציע שתעלה אותן שוב, לפי ההנחיות שבדף הזה.

אנחנו מדברים על שני הקישורים הנ"ל נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך, אני חושב.

כנראה שאחרי עריכה בפוטושופ המידע (EXIF) של התמונה נאבד, תקן אותי אם אני טועה.

בכל מקרה, עשיתי טעות שלא שמרתי את "תמונת המקור" הראשונה, ערכתי בפוטושופ על התמונה המקורית.

בכל מקרה, יש לי אחת מהן, אני מקווה שעכשיו זה "תקין":

nanitestyt0.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, זה יותר טוב :xyxthumbs:

נתוני הצילום מראים שהתמונה צולמה ללא , במהירות 1/2 שניה בצמצם 2.8 וב-ISO 250.

הבחירה לצלם ללא נכונה, במיוחד ממרחק כזה. הבעיה היא שהמקום כנראה היה מאוד חשוך, מה שלא אפשר לך לקבל מהירות תריס סבירה (עם נושא כזה רצוי 1/20 ומעלה). די מפתיע שעם מהירות כל כך נמוכה התוצאה יצאה שמישה. ב-95% מהמקרים תמונה שמצלמים במהירות 1/2 שניה בהחזקה מהיד אפשר לזרוק לפח בגלל טשטוש כתוצאה מרעידות היד. במהירות כזו כבר עוברים להשתמש בחצובה. אגב, כדי לקבל מהירות גבוהה יותר יכולת לעלות ב-ISO, אבל אז הייתה ירידת איכות משמעותית (במצלמה הזו אין ISO גבוה איכותי).

בקיצור, בהתחשב בתנאי הצילום, התוצאה טובה, אבל אל תבנה על זה. כשאתה רואה מהירויות כאלה תעבור לחצובה אם הנושא סטאטי, או לפלאש עם הנושא דינמי (אבל בשום אופן אל תצלם עם ממרחק כזה). הצילום עם הפלאש לא ייספק לך תמונה עם תאורה אסתטית, אבל לפחות יהיה לו ערך תיעודי. כמו כן, במקרים שבהם אתה יכול לשלוט על התאורה בחדר, נסה להגביר את העוצמה שלה. זה יכול לעשות את ההבדל בין תמונה שמישה לתמונה למחיקה.

מבחינה אומנותית שתי התמונות "צפופות" לי מדי, ובשניה הייתי מעדיף לראות סיבוב של 90 מעלות כך שהפנים של הכלב לא יהיו על הצד. בכל מקרה, למרות הבעיות הטכניות שלה, התמונה הזו (שכוללות גם חשיפת יתר) עדיפה לדעתי על הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

boren תודה על התגובה והעזרה.

כפי שאמרתי אני רק אתמול התחלתי לעסוק בצילום בתור תחביב מה שאומר שרוב מה שאתה אומר זה סינית בשבילי אבל לאט לאט, כמה שאלות (לפי הסדר, מטעמי נוחות):

א. יש לך אתר טוב יכול להמליץ לי עליו שבו אוכל לקרוא ולהבין בעצם מה כל דבר עושה, לדוגמא, מהירות התריס, צמצמם, ISO, חשיפת יתר, כל אלו לא אומרים לי הרבה ברגע זה.

ב. בכל ניתן לעלות ISO? יכול להיות שלא קיימת האפשרות הזו במצלמה שלי?

ג. יש לי אפשרות במצלמה לשנות: "EV" - ברירת מחדל 0 - אפשר לבחור 0.3, 0.6, 0.9, וכו', גם לכיוון השלילי.

ד. אפשרות נוספת בעת צילום היא שינוי ה- "WB", ואז פשוט יש כל מינים "ציורים", אתה יודע על מה מדובר?

תודה רבה עזרת לי הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יש לך אתר טוב יכול להמליץ לי עליו שבו אוכל לקרוא ולהבין בעצם מה כל דבר עושה, לדוגמא, מהירות התריס, צמצמם, ISO, חשיפת יתר, כל אלו לא אומרים לי הרבה ברגע זה.

יש אתר בעברית שבו תוכל למצוא את כל המושגים: קליקי

ב. בכל ניתן לעלות ISO? יכול להיות שלא קיימת האפשרות הזו במצלמה שלי?

כן, עד ל-400. היית מקבל מהירות של 1/3 שניה במקום 1/2 שניה. עדיין איטי ביותר ולא ממש בכיוון של צילום בר שליטה. שוב, אל תבנה אל פוקסים. לא כל יום תוכל לקבל תמונה שמישה במהירות 1/2 שניה.

ג. יש לי אפשרות במצלמה לשנות: "EV" - ברירת מחדל 0 - אפשר לבחור 0.3, 0.6, 0.9, וכו', גם לכיוון השלילי.

חפש בקליקי מאמר בנושא פיצוי חשיפה, ואל תשכח לקרוא גם את כל החוברת של המצלמה.

ד. אפשרות נוספת בעת צילום היא שינוי ה- "WB", ואז פשוט יש כל מינים "ציורים", אתה יודע על מה מדובר?

בוודאי. מדובר על White Balance, כלומר איזון הצבעים בהתאם לתנאי התאורה שבהם את מצלם. גם על זה יש מאמר בקליקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...