כתבה נחמדה על ויסטה - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה נחמדה על ויסטה

Cupid Me

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נחמדה? היצור הזה שוקל 6 גיגה והוא לא מגיע לקרסוליים של לינוקס -

לינוקס - מורידים הפצה (בדר"כ דיסק רגיל = 600 מגה), מתקינים וההפצה כבר באה עם הכל, אופיס, דפדפן, תוכנה לעריכת תמונה, תוכנה לצפיה בתמונות, קליאנט למסרים מידיים וכ'ו, מורדים בריל (נניח 10 מגה), מתקינים ומקבלים פי 2 יותר דברים

ויסטה - קונים דיסק של 4 גיגה, מתקינים ומקבלים 6 גיגה, אם לא קונים את הגרסא היקרה מקבלים מערכת מסורסת, המערכת מגיעה עם תוכנה ליצירת , תוכנה לצפיה בתמונות ואת הדיפנדר, המערכת שוקלת פי כמה יותר מלינוקס, יש למערכת דרישות של טנק ומה מקבלים? כלום

אכזבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמדה? היצור הזה שוקל 6 גיגה והוא לא מגיע לקרסוליים של לינוקס -

לינוקס - מורידים הפצה (בדר"כ דיסק רגיל = 600 מגה), מתקינים וההפצה כבר באה עם הכל, אופיס, דפדפן, תוכנה לעריכת תמונה, תוכנה לצפיה בתמונות, קליאנט למסרים מידיים וכ'ו, מורדים בריל (נניח 10 מגה), מתקינים ומקבלים פי 2 יותר דברים

ויסטה - קונים דיסק של 4 גיגה, מתקינים ומקבלים 6 גיגה, אם לא קונים את הגרסא היקרה מקבלים מערכת מסורסת, המערכת מגיעה עם תוכנה ליצירת , תוכנה לצפיה בתמונות ואת הדיפנדר, המערכת שוקלת פי כמה יותר מלינוקס, יש למערכת דרישות של טנק ומה מקבלים? כלום

אכזבה.

במילה אחת - שגוי. לינוקס, בניגוד לויסטה, לא מתאימה למשתמש הביתי. ומבחן התוצאה מדבר בעד עצמו. עלות התחזוקה הכוללת של לינוקס בארגון גבוהה מזו של ויסטה, למרות ההפרש במחירי הרישוי. התוכנות איתן מגיע לינוקס בד"כ, כל התוכנות החופשיות כדוגמאת אופס אין כאין וכאפס לעומת המקבילות המיקרוסופטיות (אופן מול 2007 - למשל). מעבר לזה, שגם כוללת חלק גדול מהדברים שאמרת.

לינוקס, היא בד"כ שוקלת לא פחות מויסטה. לפחות ההפצות שמגיעות עם הרבה דברים מהצד, אלה שאתה התייחסת אליהן. SuSe (6 דיסקים!), Fedora (4 דיסקים). הפעלה בסיסית של היא עם דרישות נמוכות יחסית ומביאה יותר מלינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפצות ששוקלות הרבה (היה יותר חכם לתת את דביאן כדוגמא - 22 דיסקים או 3 DVDים) הן סתם, אתה לא צריך להוריד את כולם, מספיק לך את הדיסק הראשון כי כל שאר הדיסקים הם מכילים תוכנות שב90% מהמקרים אין לך צורך בהם.

לינוקס כן מתאימה למשתמש הביתי, יש לך ממשק גראפי אינטואטיבי, פשוט ומהיר, יש לה את רוב התוכנות שיש בוינדוס (ואני מודה, יש כמה שאין ולפעמים זה די קריטי) וכמובן אפשר להתאים לפי רצונך, אתה יכול להסיר ונגנים וכל דבר בעצם.

בקשר לעובדה שאופן לא מתקרבת לקרסולים של , אין ספק ולא אנסה להגיד אחרת, אופן תוכנה כבדה ומגושמת אבל היא רק בתהליך ההתבגרות.

וזה לא משנה את העובדה שכשאני מתקין לינוקס (בחינם, אמרנו?) אני יכול ישר לראות קבצי , PDF וגם לערוך אותם (ושוב, גם זה בחינם בלי לקנות תוכנות נוספות)

אני לא יודע על אירגונים לכן, עזוב אותם בצד.

איזה דברים כוללת?

ובקשר להפעלה בסיסית של , אמנם היא עם דרישות נמוכות ביחס לARO אבל ביחס ללינוקס עדיין צריך מפלצת בשביל להריץ את זה ואם כבר דיברנו על AERO (או איך שרושמים), כמו שאמרתי, בריל צריך כרטיס מסך פשוט [אני חושב אפילו וודו 3 יריץ [אמנם קצת לאט אבל יריץ]] ויש הרבה יותר אפקטים שגדלים מיום ליום [קוד פתוח והקילה .. זה ההבדל] לעומת , שם יש לך כו-לה 2 אפקטים שצריכים טנק כדי להזיז אותם

ואין צורך לצטט הודעה מעליך :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספיציפית את דביאן לא הבאתי, כי אותה בד"כ גם לא ממליצים להוריד את הכל. סלח לי, אבל לגבי פדורה ולגבי סוזה לא מספיק הדיסק הראשון. בהנחה שאתה רוצה להתקין את KDE, GNOME ועוד כמה תוכנות בסיסיות. בסוזה למשל חייבים עד הדיסק השלישי כי הם בלגנו הכל על פני הדיסקים.

לינוקס לא מתאימה למשתמש הביתי. הדבר האחרון שהייתי אומר על הממשק הוא אינטואיטיבי. כשאתה גולש בפורומים ורואה שמכריחים אנשים לערוך קבצי קונפיגורציה ולהשתמש בשורת הפקודה - לאיש IT זה כלום. למשתמש זה בעייה, ולכן זה כבר לא משתלם. זה דורש הרבה זמן לימוד וזמן = כסף.

ועוד לא נכנסנו לבעיות עם דברים קנייניים, שהן בעיקר בעיות אידיאולוגיות.

מה ויסטה כוללת? מערכת יציבה, הרבה פיצ'רים מפה עד להודעה חדשה, הרבה כלים ביחס לעבר שמגיעים built in, יכולות חדשות....

כשאתה מתקין לינוקס (בחינם ההתקנה - התשלום ביוקר) אתה יכול לראות ישר קבצי באמצעות תוכנה מאד בעייתית שכבר אמרנו אותה.

הפעלה בסיסית של דורשת מחשב שכיום הוא הממוצע. זה שאפשר להריץ לינוקס על גרוטאה בת 10 שנים זה יפה, אחלה גימיק - אבל אף אחד לא מחזיק מחשבים כאלה, כי גם באמצעות לינוקס השימוש איתם זוועתי.

בריל צריך מאיץ גרפי חלש יותר משל - בהחלט ייתכן. אבל הוא לא עובד איתם טוב. ומספיק להסתובב בפורומים של כדי לראות את הקיטורים על הבעיות איתו (שכדי לפתור אותם, כמובן, צריך להתעסק עם קבצי קונפיגורציה, שורת הפקודה ומיליון דברים נוספים שהמשתמש הביתי לא רוצה לדעת מהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח... איזה צפוי שאחראי יכנס ויגיד שלינוקס שולט.... :lol:

אף פעם לא השתמשתי בלינוקס אז אין לי מושג, אבל הכתבה נחמדה, ושמתם לב שלמטה היה לינק לכתבה שאמרה שמ 2008 לא יהיה יותר יצור של ... זתומרת מיקרוסופט בכוח הולכת להכניס את ויסטה, אפילו שכל האירגונים ובמיוחד המשתמשים הפרטיים דורשים ... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html התקנת הדריברים מעולם לא הייתה פשוטה יותר.

ומעבר לזה, זה לא אשמת שהדריברים ככה, זה אשמת החברות - נסה להתקין את הקריאיטיב XFI תראה כמה באגים (אבל זה וינדוס איך אפשר?!#)

ודרך אגב, אני לא אומר שלינוקס שולט, בכלל לא, אני אומר שויסטה לא שווה, זה הכל.

XP היא מערכת לא רעה, לא שוקלת יותר מדי ואני אעיז להגיד - היא גם לא כך כך איטית

נ.ב אני לא אחראי (אני סתם לא עצלן כמו 90% מהמגיבים בפורום ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא: VISTA

דעה מקצועית לפי דעתי צריך לחכות עוד כמה חודשים טובים עד שהוויסטה תהיה מוכנה ממש

יש לה באגים ולא לכל התקן יש דרייבר מתאים .

וחוץ מי זה כל פעם יש לה עידכונים קריטיים

כרגע מומלץ לחכות עם הוויסטה עד שהעניין יסתדר לטובה

לא ש- יותר טובה או בטוחה יותר גם לה יש המון בעיות האבטחה ובאגים אבל כל התקן אצל עובד טוב בלי בעיה

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס אני לא רואה *למה* שלא יעבוד על הפצה אחרת, זה . אגב, זה דבר שכן מעצבן בלינוקס, לכל הפצה יש מנהל חבילות משלה, פורמט משלה, ושיט כזה. אין תיאום. זה לדעתי משהו שחייב להשתנות כדי שלינוקס תהיה יותר פופולרית, אם לא במנהלי חבילות אז לפחות בפורמט. כאילו, זה . עד כמה שלא תחפש, ההבדלים בין הפצות ברמת הבסיס לא גדולים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן רואה סיבה, כל הפצה בנויה אחרת (כמו שאמרת, מבחינת הכלים אך לכולם יש מקום אוניברסלי לכל ההגדרות) ולאובונטו יש מין חבילה עם התקנים לא חופשיים ועוד כמה דברים, התוכנה הזאת נבנתה כדי לא להפריע להם לכן אני מניח שזה לא יפעל בהפצות אחרות.

האמת, אין לי מושג איך הקוד בנוי אז אני לא יודע אם אני מדבר שטויות או לא, הכל הנחה

ולא, לא צריך להיות מנהל חבילות אחד, כל היופי זה זכות הבחירה

וכמו שאמרתי, יש תיאום, כל ההגדרות נשמרות במקומות שמיועדים להן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חופש בחירה זה דבר טוב, במידה. לי באמת שאין בעיה עם זה, אבל למסכן שהלך והוריד איזה קובץ RPM לאובונטו שלו לתוכנה, ולא מבין למה הוא לא יכול להריץ את זה("הרי כתוב ללינוקס, לא?!") זה לא כיף, ולו רק בגלל הרושם הראשוני שזה יוצר.

תכלס זה מעניין, למרות שאני על אני אוריד את הקוד מקור ואעיף מבט... יאללה די, אנחנו די סוטים מהת'רד :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...