כמה שווה השכלה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שווה השכלה?

yigael_o

Recommended Posts

תגידו, כמה לדעתכם שווה השכלה?

התנאים לשאלה הם כאלה:

- כמובן שהכוונה בשקלים ולארץ שלנו.

- ההנחה היא שחברה פרטית עושה הכל. לא המדינה, ובהתאם הרמה הלימודית יותר טובה (תחשבו בסגנון אוניברסיטות בארה"ב ששם משלמים פי כמה מאוניברסיטות ממשלתיות אבל משהו יותר כללי, לכל הגילאים).

- המחיר הוא רק לחינוך, לא להכניס רכיבים כמו הסעות וארוחות ככה שלאנשים יהיה קל לחשב.

אני אתחיל:

גילאי גן עד כיתה ו' - כלום (לחברה פרטית) לומד במדינה

כיתה ז' עד ט'- 250 שקל בחודש

כיתה י' עד י"ב- 300 שקל בחודש

י"ג - י"ד- 450 שקל בחודש

אוניברסיטה מדעים מדוייקים והנדסות- 700 לחודש

אוניברסיטה מדעי החברה- 550 לחודש

ומסקרן אותי אם באמת נגיע לזה (תזכרו שאנשים לא האמינו שמיים מינרלים ייתפוס, אמרו "יש את זה כמעט בחינם בברז, מי יקנה?")

תרגישו חופשיים להוסיף קטגוריות אם שכחתי משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד לך שלפני שלוש שנים סיימתי ריאלי (בית ספר פרטי בחיפה) המחירים הם הרבה יותר גבוהים בסביבות 12K לשנה בז-ט ובסביבות 10K לשנה י-יב

אני יודע שגן ויסודי זה אפילו יותר יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דווקא מחיר זול לבית ספר פרטי.

בית ספר לאומנויות ומדעים בירושלים לוקח כ20K בשנה, כמובן שאנשים מקבלים סיבסוד היות וזה סכום אסטרונומי, אני מעריך שזה בערך גם המחיר בשבח מופת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלריאלי אין סיבסוד ואני חושב גם שחלק מהמורים מקבלים משכורת ממשרד החינוך אבל פה אני לא בטוח ואני יודע שהמחיר אסטרונומי גם לריאלי אבל בתי הספר האחרים הם לא תמיד מציאה גדולה ואולי בחינוך והשכלה זה כן המקום להשקיע כסף(בקיצור מודה להורים ששלחו אותי לריאליP:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי על מה מדברים בדיוק, אבל אני לומד בטכני (לא טכניון) חיל האוויר בחיפה ומשלם 1400 ש"ח לשנה (ט'-יד') - כמובן שיש הנחות ומלגות ואני אף פעם לא שילמתי יותר מ-700 ש"ח לשנה. התשלום לא כולל לינה במקום הזוועה הזה (250 ש"ח לחודש, אני בבית) וכן כולל ארוחות (צבאיות, נו). על טיול שנתי ל-3 ימים באילת שילמנו 150 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שממש לא הייתי ברור.

סליחה, אני יכול להאשים רק את עצמי.

לא שאלתי כמה משלמים היום, הכוונה היא כמה אתם הייתם מוכנים לשלם בתור סכום הוגן לחברה פרטית כדי ללמוד. הסכומים שנתתי הם לא מה שמשלמים היום, הם מה שלדעתי הייתי צריך לשלם למשל בתואר הראשון שלי (אני למדתי לדוגמה גם בטכניון וגם בבר- אילן בסכום רגיל של בערך 10000 לשנה. הסכום שאני רשמתי יותר נמוך כי זה מה שחשבתי התשלום הריאלי שהייתי משלם לחברה פרטית שנניח והייתה נותנת לי את השירות הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי באיכות החברה, בעובדה שהיא עצמאית לגמרי או שיש לה שבסוד ממשרד החינוך או מקור כסף אחר כלשהו, כמות התלמידים, כמות המבנים שיש לתחזק וכו'..

אני לומד בריאלי בחיפה, ומשלם הרבה מאוד כסף. אבל בתמורה, אני לומד, פחות או יותר, בתיכון (ובחטיבה שסיימתי לפני מס' שנים) הכי טוב בארץ.

אגב, amit_amit, עד לפני כמה שנים היה כ-50% מהתקציב מסובסד, היום משרד החינוך מוריד את התקציב (יש לו אינטרס שכולם יעברו לבתי ספר ממשלתיים מסיבה לא מובנת :/ למרבה האירוניה, במדדים שחשובים למשרד החינוך - אחוזי וציוני הבגרות, בית הספר הזה הוא מהמובילים בארץ, והכי גבוה בממוצעים בלא מעט מקצועות) ואנחנו משלמים יותר :/ איזה מזל שאני מסיים עוד שנה, אבל יש לי עוד 2 אחים במערכת :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי באיכות החברה, בעובדה שהיא עצמאית לגמרי או שיש לה שבסוד ממשרד החינוך או מקור כסף אחר כלשהו, כמות התלמידים, כמות המבנים שיש לתחזק וכו'..

אני לומד בריאלי בחיפה, ומשלם הרבה מאוד כסף. אבל בתמורה, אני לומד, פחות או יותר, בתיכון (ובחטיבה שסיימתי לפני מס' שנים) הכי טוב בארץ.

אגב, amit_amit, עד לפני כמה שנים היה כ-50% מהתקציב מסובסד, היום משרד החינוך מוריד את התקציב (יש לו אינטרס שכולם יעברו לבתי ספר ממשלתיים מסיבה לא מובנת :/ למרבה האירוניה, במדדים שחשובים למשרד החינוך - אחוזי וציוני הבגרות, בית הספר הזה הוא מהמובילים בארץ, והכי גבוה בממוצעים בלא מעט מקצועות) ואנחנו משלמים יותר :/ איזה מזל שאני מסיים עוד שנה, אבל יש לי עוד 2 אחים במערכת :P

חברה באיכות טובה (תחשוב על אוניברסיטאות בארה"ב כדוגמה אבל משהו לכל רמות הגילאים)

עצמאית לגמריי, לא מקבלת כסף מאף אחד.

השאלה היא כמה זה סכום הוגן לשלם לחברה כזו. רק חינוך, שום דבר מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני למדתי בתיכון אנקורי בזמנו, התחלתי רק בארבע החודשים האחרונים של י"ב, כי בבית ספר הציבורי שהייתי בו עמדו להעיף אותי מבלי לסיים שום תעודת בגרות.

באנקורי, הצלחתי להשלים את כל הבגרויות בארבע חודשים עם ציונים ממוצעים, וגם הצלחתי לשקם את עצמי שם שזה היה יותר חשוב.

אבא שלי שילם בערך 7K, לא כולל טיולים, דמי כיס, נסיעות וכו', והיה שווה כל אגורה שלו :silly:.

תיכון ציבורי=חרא, יכול לדפוק לך את החיים ולאף אחד לא יהיה אכפת. בני זונות, הגעתי אליו עם סיכויים להתחיל ללמוד קורסים באוניברסיטה בכיתה ט', יצאתי פגום ודפוק מכל הבחינות.

אם יהיו לי ילדים, אני מכניס רק לבית ספר פרטי מגן חובה, לא משנה מה העלות.

דרך אגב, באנקורי היינו רק 200 ילדים בכל הכיתות, והאווירה שם הייתה ממש מיוחדת. אחרי הברזות של 3 ימים בשבוע בממוצע בציבורי, באנקורי הברזתי אולי יומיים בכל החודשים שלמדתי שם (המנהל כמעט ובא לאסוף אותי מהבית כשהברזתי גם :screwy:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוסע לטיול שנתי זה חוסך לי כבר 600 שקל בשנה.

משמע, אני משלם 500 שקל בשנה, משמע 50 שקל בחודש לכיתה יא'.

זה מרגיז שאלו הסכומים שלוקחים על טיולים שנתיים...

לפני שהתגייסתי בזמנו(לפני 5 שנים) עם 600 שקל הייתי באילת

שבוע ימים וחגגתי כמו מטורף, בעוד שבביצפר מוציאים אותך לאיזה

נחל מסריח לטייל בחום של 40 מעלות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'טערת אבל 600 שקל לשבוע באיילת זה ממש כלום אלא אם היית באכסניית סוג ז' שתית טרופיות והמקום היחידי שיצאת אליו הייתה הטיילת..

בהתחשב שאתה יוצא כל לילה, אז כמו כל יציאה למועדון, פאב, או כל מקום בילוי דומה, הנזק לכיס שלך יהיה בסביבות ה150 שקל ומעלה.

מלון + ארוחות יוצא עוד כ150-200 שקל ליום, אפשר להוריד את זה בחצי אם יוצאים עם מספיק אנשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'טערת אבל 600 שקל לשבוע באיילת זה ממש כלום אלא אם היית באכסניית סוג ז' שתית טרופיות והמקום היחידי שיצאת אליו הייתה הטיילת..

בהתחשב שאתה יוצא כל לילה, אז כמו כל יציאה למועדון, פאב, או כל מקום בילוי דומה, הנזק לכיס שלך יהיה בסביבות ה150 שקל ומעלה.

מלון + ארוחות יוצא עוד כ150-200 שקל ליום, אפשר להוריד את זה בחצי אם יוצאים עם מספיק אנשים..

טוב, אני אוציא לך חשבונית פעם בא שאני אהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...