שביתת הסטודנטים 2.0 - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שביתת הסטודנטים 2.0

IG

Recommended Posts

למה יהיה קשה ? אני עובד במפעל של חלקי בצפון ( למען האמת בתפקיד של פועל פשוט לגמרי )

למיטב הבנתי יש בארץ תעשייה גדולה ורחבה בנושא ,מצבאית בטחונית עד אזרחית .

אם אתה עם רקורד נקי במשטרה , ועם תואר מאוניברסיטה בע"ה יהיה לך עבודה נאה מאוד ומשכורת גם נאה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 285
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בארץ, בתעשיות האלה יש עבודה למהנדסי מכונות, מהנדסי חומרים ועוד... למהנ' אירונאוטיקה, כמהנ' אירונאוטיקה יש מעט מאוד עבודה מחוץ לצבא (וגם בצבא הם לא כולם עובדים במקצוע...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארץ, בתעשיות האלה יש עבודה למהנדסי מכונות, מהנדסי חומרים ועוד... למהנ' אירונאוטיקה, כמהנ' אירונאוטיקה יש מעט מאוד עבודה מחוץ לצבא (וגם בצבא הם לא כולם עובדים במקצוע...)

דוקא בצבא הם מאוד דרושים ממה שהבנתי מאנשים שסימו את התואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמסור ד"ש לאלכס כשאני אראה אותו. הייתי צריך לקשר ביניכם, כמה טבריינים כבר יש :smile1:

הבעיה היא שאתם לא מבינים מה זה משא ומתן ומה זה קרב.

גם בצד השני יש בני אדם, עם עקרונות ומוחות ושכל, והם יודעים מה הם רוצים.

כמו במלחמה, גם פה הגדרת המטרות פשוט מוגזמות וחיה באשליות. כל הסכם שלא יכלול את פירוק ועדת שוחט יהיה מגוחך והמנהיגים יקבלו כזה זין מהציבור שלהם על זה שהם התקפלו בלי להשיג כלום. דעת הקהל היא שבלי פירוק שוחט הפסדנו.

הבעיה היא שהצד השני לא יפרק את שוחט, כי הוא מאמין בחיוניות שלה והוא בחר להקים את הועדה. יש לו עקרונות, ויש לו שכל ויש לו גם מטרות, ומבחינתו אם שוחט מפורק הוא הפסיד במערכה.

משא ומתן לא יכול להסתיים כשצד אחד מפסיד, אחרת הוא לא יחתום ופשוט ימשיך לשבור את הכללים (לשבות, לא להעביר תקציבים, מה שתרצו).

בגלל זה אני אומר שאני סומך על המנהיגים.

אם יור אסט יבוא עכשיו ויגיד: "זה הכי טוב שאפשר, עוד שביתה לא תיתן כלום וזהו", אני אגיד שאני איתו. אם הוא יגיד שצריך לשבות, גם אז אני איתו. הוא יודע יותר ממני, הוא קרוב לדיונים ואני חייב לסמוך עליו.

הבעיה היא המלכוד - כל הסכם שיהיה עכשיו, הציבור יתלה את המנהיגים שלו ויערוף את הראשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ציבור אתה מדבר?

אף אחד רוצה שיעלו את שכר הלימוד, ושוחט הכריז שזה המטרה של הועדה הזו... הישיבה של הועדה הזו תראה בערך ככה:

"אהלן חבר'ה, מעלים את שכר הלימוד... אני שומע אלף... אלף... אלף חמש מאות מהאדון שלא סיים לבלוס את הבורקס... אלפיים... אלפיים וחצי... פעם ראשונה, פעם שנייה... 3K... נמכר".

וזה פאק של הממשלה שלא מסוגלת לסדר סדר עדיפויות נורמאלי...

איזה אינטרס כבר יכול להיות להם להעלות את שכר הלימוד? נגמר מאיפה למצוץ כסף? למה שוב השכבות החלשות צריכות לשלם על פאקים של הממשלה? (ואני יודע איך זה נשמע... אבל זו האמת)

ה"ראשים" פשוט לא מבינים את החשיבות של הגיקים באקדמיה ומבחינתם זה משהו זניח... "מותרות" שהמדינה שלנו לא יכולה לממן...

והדרישה של הסטודנטים זה לפחות שיהיו נציגים שלנו בועדה, ושהמטרה שלה תהייה לבחון מחדש את שכר הלימוד ולא להעלות אותו בלי בדיקה... לפי דעתי זה דרישה הוגנת לחלוטין.

אגב, אמורה ללמוד איתכם עוד מישהי שלמדנו איתה באותה כיתה... רחלי לזר (לא עתודאית... קיבלה פטור רפואי...)

לה אל תמסור ד"ש (שונא את הקרצייה :P)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמדובר כאן בעקרונות. יש פקידי אוצר שחייבים לאזן תקציב. טוב מאוד. הבעיה שלי איתם זה שהם לא הולכים לקצץ איפה שיש עודפים אלא הולכים לאיפה שנדמה להם שיהיה קל יותר להשיג את הכסף. סתם לדוגמא, נגיד הם חייבים לקחת ממגזר כלשהו סכום מסויים. יש פקידים בבנק , בכירים בעיריות וכו' עם המשכורות המנופחות - אבל איתם פקידי האוצר לא יתעסקו כי יד רוחצת יד והמבין יבין. יש חרדים עם הישיבות שלהם אבל גם בהם פקידי האוצר מפחדים לגעת, כי זה בהכרח יביא למהומות אלימות מצד דוסים.

אז הם בוחרים לקצץ תקציבים לאוכלוסיה שלא מפחידה אותם - הסטודנטים ועתיד החינוך בישראל לא מעניין שם את אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG היית בישיבה בבן גוריון ?

למי שלא יודע (או עוד לא קרא ב-ynet) מועצת הסטודנטים התכנסה היום בבן גוריון בבית הסטודנט, יחד עם עוד כמה מאות סטודנטים (600 ע"פ הטענות של אנשי המועצה) ואני בינהם, ניסו להעביר הצבעה שנוגדת את החלטה הקודמת של בן גוריון להתנגד באסיפת יושבי ראש אגודת הסטודנטים להמשך השביתה, כלומר לגרום לכך שיושבת ראש מועצת הסטודנטים בבן גוריון (איילת יוחנן) תתמוך בשביתה.

אחרי שכבר העברנו את ההחלטה ברוב של 14 מול 12 חברים התבשרנו בשיחת טלפון מאיילת שההצבעה של ה-יו"ר-ים התבטלה משום שיושב ראש הארגון (שונשיין) החליט שההצבעה לא תהיה כמו שהתנהלה עד כה, כלומר עד היום הקול של כל יושב ראש מועצה היה שקול לכמות הסטודנטים שלומדת באוניברסיטה שהוא מייצג, במקום זאת רצה שונשיין הצבעה רגילה. בשל כך התפרץ ויכוח וכל ה-יו"ר-ים החליטו לצאת מהחדר ולבטל את ההצבעה.

נ.ב. מחר בבן גוריון שוב נעילת שערים ! תבואו בהמוניכם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמסור ד"ש לאלכס כשאני אראה אותו. הייתי צריך לקשר ביניכם, כמה טבריינים כבר יש :smile1:

הבעיה היא שאתם לא מבינים מה זה משא ומתן ומה זה קרב.

כמו במלחמה, גם פה הגדרת המטרות פשוט מוגזמות וחיה באשליות. כל הסכם שלא יכלול את פירוק ועדת שוחט יהיה מגוחך והמנהיגים יקבלו כזה זין מהציבור שלהם על זה שהם התקפלו בלי להשיג כלום. דעת הקהל היא שבלי פירוק שוחט הפסדנו.

הבעיה היא שהצד השני לא יפרק את שוחט, כי הוא מאמין בחיוניות שלה והוא בחר להקים את הועדה. יש לו עקרונות, ויש לו שכל ויש לו גם מטרות, ומבחינתו אם שוחט מפורק הוא הפסיד במערכה.

משא ומתן לא יכול להסתיים כשצד אחד מפסיד, אחרת הוא לא יחתום ופשוט ימשיך לשבור את הכללים (לשבות, לא להעביר תקציבים, מה שתרצו).

בגלל זה אני אומר שאני סומך על המנהיגים.

אם יור אסט יבוא עכשיו ויגיד: "זה הכי טוב שאפשר, עוד שביתה לא תיתן כלום וזהו", אני אגיד שאני איתו. אם הוא יגיד שצריך לשבות, גם אז אני איתו. הוא יודע יותר ממני, הוא קרוב לדיונים ואני חייב לסמוך עליו.

הבעיה היא המלכוד - כל הסכם שיהיה עכשיו, הציבור יתלה את המנהיגים שלו ויערוף את הראשים.

אני מרוצה מהמנהיגים שלנו(אס"ט) ומהיו"ר(ציטר) הם נוהגים בחכמה צניעות ובדמוקרטיה ולכן אני סומך עליהם הבעיה זה שיש מקומות ששם אין להם כזו הנהגה(שושין וכו)

הנהגה שטובת הסטודנטים לא בראש העדיפויות שלה אלא דברים כמו אגו כבוד או שסתם סטלנים שרוצים חופש ולא חושבים על ההשלכות

אני לא חושב שמדובר כאן בעקרונות. יש פקידי אוצר שחייבים לאזן תקציב. טוב מאוד. הבעיה שלי איתם זה שהם לא הולכים לקצץ איפה שיש עודפים אלא הולכים לאיפה שנדמה להם שיהיה קל יותר להשיג את הכסף. סתם לדוגמא, נגיד הם חייבים לקחת ממגזר כלשהו סכום מסויים. יש פקידים בבנק , בכירים בעיריות וכו' עם המשכורות המנופחות - אבל איתם פקידי האוצר לא יתעסקו כי יד רוחצת יד והמבין יבין. יש חרדים עם הישיבות שלהם אבל גם בהם פקידי האוצר מפחדים לגעת, כי זה בהכרח יביא למהומות אלימות מצד דוסים.

אז הם בוחרים לקצץ תקציבים לאוכלוסיה שלא מפחידה אותם - הסטודנטים ועתיד החינוך בישראל לא מעניין שם את אף אחד.

אל תעשה את זה פוליטי וזה גם לא נכון אם היה מה לקחת מישיבות היו לוקחים (ישיבה לא יכולה להתקיים מסיוע ממשלתי בלבד היא חייבת תרומות או שכר לימוד בשביל להתקיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה מאוד קריטית, חסרים הרבה מאוד כספים להשכלה הגבוהה, רק הבעיה שהיום המדינה לא יכולה לממן את זה לבד.

יש גם חשש שהמרצים הבאמת טובים יברחו, כפ שקרה לאחת האוניברסטאות הטובות בפריז.

אני מבין את שני הצדדים ואולי זאת הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG היית בישיבה בבן גוריון ?

למי שלא יודע (או עוד לא קרא ב-ynet) מועצת הסטודנטים התכנסה היום בבן גוריון בבית הסטודנט, יחד עם עוד כמה מאות סטודנטים (600 ע"פ הטענות של אנשי המועצה) ואני בינהם, ניסו להעביר הצבעה שנוגדת את החלטה הקודמת של בן גוריון להתנגד באסיפת יושבי ראש אגודת הסטודנטים להמשך השביתה, כלומר לגרום לכך שיושבת ראש מועצת הסטודנטים בבן גוריון (איילת יוחנן) תתמוך בשביתה.

אחרי שכבר העברנו את ההחלטה ברוב של 14 מול 12 חברים התבשרנו בשיחת טלפון מאיילת שההצבעה של ה-יו"ר-ים התבטלה משום שיושב ראש הארגון (שונשיין) החליט שההצבעה לא תהיה כמו שהתנהלה עד כה, כלומר עד היום הקול של כל יושב ראש מועצה היה שקול לכמות הסטודנטים שלומדת באוניברסיטה שהוא מייצג, במקום זאת רצה שונשיין הצבעה רגילה. בשל כך התפרץ ויכוח וכל ה-יו"ר-ים החליטו לצאת מהחדר ולבטל את ההצבעה.

נ.ב. מחר בבן גוריון שוב נעילת שערים ! תבואו בהמוניכם !

לא :-\

פרוייקט... (זה כבר מתחיל להשמע כמו התבכיינות :P) צריך לסיים לערוך לפחות את החלק הטאורטי איכשהו...

למה לא דוחים לנו את כנס הפרויקטים? :jump:

זה הייה פותר כל כך הרבה בעיות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה מאותה סיבה שלא דוחים בחנים מבחנים ומעבדות... לא רוצים שזה ייצור עומס לקראת סוף הסמסטר כי הם עדיין בהשליה שהארכה של הסמסטר תהיה רק בשבוע, מקסימום שבועיים...

זה גם פחות או יותר מה שאמרו בישיבה הלילית אתמול, שהם מתכננים שבמקום סמסטר של 14 שבועות, אז יהיה 12 שבועות נטו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ציבור אתה מדבר?

אף אחד רוצה שיעלו את שכר הלימוד, ושוחט הכריז שזה המטרה של הועדה הזו... הישיבה של הועדה הזו תראה בערך ככה:

"אהלן חבר'ה, מעלים את שכר הלימוד... אני שומע אלף... אלף... אלף חמש מאות מהאדון שלא סיים לבלוס את הבורקס... אלפיים... אלפיים וחצי... פעם ראשונה, פעם שנייה... 3K... נמכר".

וזה פאק של הממשלה שלא מסוגלת לסדר סדר עדיפויות נורמאלי...

איזה אינטרס כבר יכול להיות להם להעלות את שכר הלימוד? נגמר מאיפה למצוץ כסף? למה שוב השכבות החלשות צריכות לשלם על פאקים של הממשלה? (ואני יודע איך זה נשמע... אבל זו האמת)

ה"ראשים" פשוט לא מבינים את החשיבות של הגיקים באקדמיה ומבחינתם זה משהו זניח... "מותרות" שהמדינה שלנו לא יכולה לממן...

אני חושב שאתה טועה.

פוליטיקאים לא נמצאים שם כדי לאכול בורקסים ולדפוק אנשים. תאמין לי שהם רוצים לעשות טוב יותר ולתרום.

המחשבה שלך היא ילדותית ומטומטמת. אם תצעק חזק "אני צודק" זה לא יהפוך את זה למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי... אתה יודע לאן מובילות כוונות טובות...

ציבור שלם הולך להיפגע, למשך שנים אחרי ההחלטה שלהם, והם עדיין מסרבים לרדת מהעץ.

חוץ מלאזן תקציב בכיוון של שוחד פוליטי לכל מיני אירגונים ומפלגות אני לא רואה שום סיבה להעלות את השכ"ל.

ובאמת שיש מאיפה לקצץ ומאיפה להביא כסף בלי לפגוע במוסדות להשכלה גבוהה.

והם רוצים לתרום?!

תעשה לי טובה....

זה בדיוק הסיבה שהם מעלים לעצמם את המשכורת כל כמה חודשים... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...