כמה שאלות לגבי ה-מסך: 2007WFP - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי ה-מסך: 2007WFP

dudulr

Recommended Posts

קודם כל המשך חג שמח לכולם, הפורום הזה מעולה :xyxthumbs:

לאחר חרישה אינסופית החלטתי לקנות בימים הקרובים את המסך הנ"ל שכולם מדברים עליו. אבל לפני הצעד הנועז רציתי לברר כמה דברים:

1. כמה שניסיתי, לא נראה שכרטיס המסך שלי (GeForce 6600 של Gigabyte) תומך ברוזולוציה הטבעית של המסך הזה (1080*1680). אפילו התקנתי את הדרייברים של המסך בחיבור אנלוגי ודיגיטלי אבל זה לא הוסיף את הרוזולוציה הזאת לסקאלה. גם ברשימת "All Modes" במאפייני הכרטיס זה לא מופיע. יש לי את הדרייברים הכי חדשים של הכרטיס, ו- Pro SP1.

איך אפשר לגרום לרוזולוציה הזאת להופיע? או שזה איכשהו מסתדר ברגע שמחברים את המסך...? קשה לי להאמין שרק בויסטה זה אפשרי...

2. אם העניין עם הרוזולוציה יסתדר בסוף, האם כרטיס המסך שלי מספיק טוב לזה? מן הסתם אני לא מצפה שהוא יתן מקסימום ביצועים בOblivion ועוד ברוזולוציות כאלה... אבל מה לגבי דיוידי ומשחקים קצת פחות תובעניים?

3. עד כמה המסך תומך ב HD

1080p לא קריטי כי הוא קטן מדי להבחין בפרטים אבל מה לגבי 720p?

ו-4. כל הגרסאות של המסך הזה יכלו לשגע פיל (קראתם מה קרה אתמול? :screwy:)! הבנתי שעוד כמה שבועות יגיע לפנדה משלוח עם גרסה A04, אבל בחנות שקרובה אליי לא מצויינת גרסה או סוג הפאנל. חשבתי לקנות אותו מכאן:

http://www.pccenter.co.il/Product.asp?productid=3040

המק"ט שרשום שם, OP-RC03-1198, גרם לי לחשוב שאולי זו הגרסה השלישית. יש קשר בין השניים? ומה ההבדל בין גרסה 3 ל-4 בכלל?

(חשוב לי לקנות אותו בחנות, כדי לבדוק פיקסלים במקום ולוודא שיש אחריות מהיצרן)

אני מקווה שלא חפרתי, אבל אם כבר מחליפים מסך...

תודה מראש לכל המגיבים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 6600GT תומך ב 1680 על 1050 מבחינת רזולוציה בלי בעיה (גם ב XP), מה שכן, יתכן שיהיה לך בעיות עם עבודה ברזולוציית pivot שזה 1050 על 1680 (כאשר תרצה לעבוד על סתם דברים).

2. זה גם תלוי במחשב, אבל בגדול אם תרצה לעבוד ברזולוציה כזו תצטרך להוריד הרבה פרטים במשחקים כדי לשחק במהירות סבירה (מה שכן תוכל לעבוד ברזולוציה אחרת במצב 1:1 או עם מתיחה).

3. המסך תומך ברזולוציה שנכתבה ב א. ככה ש 1030 על 720 אין לו בעיה להציג (נראה לי שיש גם תמיכה ב HDCP אבל בשביל זה צריך גם כמובן תמיכה בכרטיס מסך, , כונן וכו'), מן הסתם ב 1920 על 1080 הוא יעשה downscale, שוב גם פה הבעיה היותר רצינית היא המעבד.

4. ההבדלים בין החומרה פחות חשובים מסוג הפאנל (ואין קשר ביניהם), את הפאנל אפשר לדעת רק ע"י פתיחת המסך והפעלתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ככל הנראה כן. ואם לא, אפשר לנסות את הדרך הזו.

2. עם הגדרות בינוניות אני מאמין שלא תהיה בעיה. בקשר לסרטי , לא יהיו בעיות כלל (מבחינת הכרטיס לפחות).

3. ב-720p הוא פשוט ימתח את התמונה (אם תבחר לצפות בסרט/טריילר) במסך מלא. לא אמורה להיות פגיעה חמורה מדי באיכות התמונה. ב-1080p התמונה תקטן ומן הסתם יעבדו פרטים קטנים, אבל גם זה לא אמור להפריע יותר מדי.

4. תבקש מהם התחייבות (ועדיף בכתב עם חתימה והכל) לפאנל מסוג S- - אחרת החזר כספי.

5. ההבדל הוא תיקונים מסויימים עליהם אין לי מושג (זה לא שהם לא משמעותיים, אלא שאני פשוט לא יודע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה :yelclap:

ה- GT לא ממש עוזר פשוט כי אין לי אותו, וגם ה- Pivot די חשוב לי שיעבוד עכשיו שאתה מזכיר את זה.

מבחינת שאר המחשב (מעבד 3 GHZ ו1GB זיכרון) לא אמורות להיות בעיות, בעיקר אם אני לא מכור למשחקים הכי תובעניים שיש... מה שמוזר זה שגם לכרטיסי המסך שעולים 3000 ש"ח לא ראיתי את הרוזולוציה הזאת ברשימות שלהם. יכול להיות שהבעיה היא במשהו אחר?

ואם המסך מציג ברוזולוציה לא טבעית זה לא מוריד מהאיכות שלו...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שמבחינת רזולוציה ה GT לא משפיע יותר (הוא משפיע יותר מבחינת ביצועים). לגבי ה pivot יש דגמים שכשמסובבים את המסך הכרטיס מסך מתחיל לעבוד איטי יחסית (נראה לי שתוכל לעשות את הבדיקה הזו במסך הנוכחי, ע"י הפעלת nvrotate ובדיקה האם המסך מתעדכן יותר לאט).

אכן האיכות יורדת כאשר עובדים ברזולוציות אחרות, אבל יש לך אופציה לא למתוך את התמונה (ע"י עבודה במצב 1:1), או יש משחקים שהירידה לא משמעותית (אם למשל משחקים ב 1400 על 900 במקום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה-Pivot אני אבדוק, תמיד לוקח איזה רבע שעה עד שלוח הבקרה של עולה אצלי...

*באפשרות של סיבוב התצוגה זה בכלל לא עובד, אולי מסכי CRT עגולים של 15" לא יכולים להציג במצב הזה.

בכל אופן לא ברור לי למה הרזולוציה הנ"ל לא מופיעה במאפיינים אם כרטיס המסך תומך בה. זה תמיד ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך מסוגל להציג יותר כן ? נראה לי שפשוט הוא יודע לזהות האם מחובר מסך רחב או לא ולפי זה לאפשר את הרזולוציות האלו (גם ככה נראה שלכל הכרטיסים בסדרה 6 יש את אותו ramdac).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המאפיינים הוא מסוגל, הוא מראה לי גם 2048 על 1536, אבל עם המסך שלי אין ממש למה לנסות את זה...

וכשהתקנתי (זמנית) את הדרייברים של ה- המחשב הראה באותו מקום שזה המסך שמחובר אליו, ועדיין הרזולוציה הזאת לא הופיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עבדתי עם כמה מסכים,

ובכל פעם שהחלפתי מסך,

הכ.מסך פשוט זיהה את הרוז'

המקס'. אל תעשה מזה כזה סיפור.

הוא תומך.

טוב לדעת.

אתם יודעים אם רשום על הקופסה של המסכים איזו גירסה הם? ככה אני אוכל לבדוק את זה בחנות... לפי התגובות הבנתי שעדיף A04 בכל אופן.

ועוד דבר אחד - כשאני אקנה את המסך, מה הדרך הכי טובה לבדוק שאין לו פיקסלים שרופים? יש איזו תוכנה שאתם יכולים להמליץ לי עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה תחייב אותם להתחייב.

אני מכיר את החנות הזאת כבר כמה שנים והשירות שלהם

מעולה (ממוקמים במרכז מסחרי בראשון).

חשבתי באמת לשאול אם מישהו מכם מכיר את החנות, אבל לא הייתי בטוח שזה המקום.

נראה לך שיתנו לי לבדוק שם את עניין הפיקסלים? כי אני לא רוצה לחזור לשם שוב אחרי שעה בטענה שיש בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי באמת לשאול אם מישהו מכם מכיר את החנות, אבל לא הייתי בטוח שזה המקום.

נראה לך שיתנו לי לבדוק שם את עניין הפיקסלים? כי אני לא רוצה לחזור לשם שוב אחרי שעה בטענה שיש בעיות...

לפי איך שאני מכיר אותם, הם יתנו לך.

אם הם יתנו לך או לא, אתה צריך לשאול אותם.

בכל מקרה, לא תוכל לפתוח את המסך לפני שקנית אותו.

אני חזור: תבקש התחייבות גם לגבי הפיקסלים וגם לגבי סוג הפאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפיקסלים אני צריך לבקש מהם התחייבות להחלפה במקרה של אפילו פיקסל אחד ששרוף - אני מקווה שהם יסכימו...

ב- נראה לי שרק משלושה פיקסלים ומעלה מסכימים להחליף, ככה שהם לא חייבים אם אני לא אדרוש את זה.

ולגבי הפאנל - הבנתי שבגרסה A04 הם אמורים להיות כולם S- לא?

עם כל ההתחייבויות בכתב והחתימות כדאי שאני אקח עט על בטוח :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...