האם הנדסאי תוכנה יוכל לעבוד בתור מתכנת ? - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הנדסאי תוכנה יוכל לעבוד בתור מתכנת ?

Yehudaa

Recommended Posts

אני בעיצומו של קורס בגרות במתמטיקה לקראת הבחינה ב 29.5

ופתאום עלתה לי מחשבה , שאני בן 29 ועד שאני יעשה בגרות מלאה, ופסיכומטרי ועוד 3 שנים תואר זה לפחות 4/5 שנים

ואז אהיה בן 34 .....

אז אמרתי לעצמי שעדיף שאעשה הנדסאי תוכנה בשנתיים . ותוך כדי אלמד באופן עצמאי שפות תוכנה בסיסיות כמו c c++ c#

אולי קצת java וכולי ואצא לשוק . מה אתם אומרים ? עדיף ככה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ...

מהנדס יחזיק אותך מושך לתחום אי טק עד גיל פרישה

הנדסאי ....באיזה שלב (10 שניים בערך...) אתה תהפוך להיות שומר בבית הספר ...

אין בושה לילמוד בגיל מבוגר ...(למרות ש בגיל 30 אתה לא ממש צריך לעשות פסיכומטרי ...)אתה יכול להתקבל כך ...

אני לא רחוק ממך בגיל ואני סטודנט בעצמי ..

לכן לימודי ערב במכללה זה הדבר האידילי בשבילך !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכינה רצוי מאוד ...וכן אין צורך

http://www.learn.co.il/university.asp

לרוב לא עושים בעיות ....

כדי לחשוב על לימודים כדרך חיים ומשהו שיתן לך אתגר בשניים הבאות (גם אחרי הלימודים)

אני אישית יגיד לך שאם לא הייתי לומד הייתי מרגיש איזהו החמצה בחיים שלי והייתי מרגיש נחות ...לכן השיקול לא עלה על הפרק עם להישאר הנדסאי או לילמוד לתואר ...

אני מכיר הרבה אנשים שלמדו מבוגרים וזה ממש שינה להם את החיים ...(לטובה אני אומר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש קראתי את כל הדיון, אבל במידה ואתה כבר בתעשיה ועובד, אז האוניברסיטה הפתוחה היא האופציה הכי טובה בשבילך, היא נחשבת מעל לכל מכללה ואתה יכול לשלב לימודים עם עבודה.

במידה ואתה לא עובד ועוד לא התחלטת הנדסאי, אני חושב שהנדסאי זה בזבוז זמן מוחלט! עדיף להשקיע עוד שנה ולעשות תואר במדעי המחשב שזה ללא ספק הרבה יותר נחשב מתעודת הנדסאי.

במידה ואתה חושש מכך ששיפור בגרויות ופסיכומטרי יגזלו ממך יותר מדי זמן, ואתה לא יכול להתקבל לאוניברסיטה, אני שוב ממליץ על האוניברסיטה הפתוחה, במידה ואתה לא עובד אתה יכול ללמוד FULL-TIME ולסיים את התואר (מדעי המחשב) ב3 שנים כמו בכל אוניברסיטה אחרת.

מה עוד, שבאוניברסיטה הפתוחה יש "אפיק מעבר", מסלול שבו אתה לומד קורסים של שנה ראשונה במדעי המחשב, ואם אתה מספיק טוב עם ציונים גבוהים מעל סף מסויים מובטחת לך קבלה לשנה שנייה לאוניברסיטה שאליה אתה רוצה להתקבל ושקיים אפיק מעבר אליה.

אפיק מעבר בתחום מדעי המחשב קיים לטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן-גוריון ואולי לעוד מקום שלא זכור לי עכשיו...

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי בפורום של וואלה

ואמרו לי שמעל גיל 30 צריך רק פסיכומטרי כדי להתקבל לכל האוניברסיטאות .

בונא הודעה משמחת כזאת לא קיבלתי הרבה זמן :D אתם יודעים כמה זמן ויסורים זה חוסך ?

anyway יש לי מלגה לבגרות ואני עושה כרגע מתמטיקה ואחרי זה אעשה אנגלית ואחר כך לשון , ואחרי זה אלך לעשות פסיכומטרי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תרשו לי (אני מקווה שאני לא מציק לכם :-\ ) אחזור לכותרת התראד .

עשיתי חיפוש בפורום ווואלה של ההנדסאים בנוגע להנדסאי תוכנה

אז יש מגמה כללית בולטת שהיא יש לא מעט מחוסרי עבודה שהתואר הנדסאי תוכנה לא עזר להם לעבוד בתור מתכנתים

ואפילו שנים ארוכות של ניסיון וללכת לכל מיני ראיונות עבודה וכולי ..

לעומת זאת הרבה אנשים דווקא התקבלו בתור מתכנתים וחלקם אפילו מרוויחים משכורות גדולות מהממוצע בהרבה

והיו על זה הרבה דיונים , חלק טענו שאנשים מוכשרים ( שיודעים לתכנת , ולא סתם למדו כמו תוכי בשביל הסמכת הנדסאי ,

יתקבלו לשוק העבודה וירויחו יפה מאוד .

ומצד שני חלק טענו (המובטלים בד"כ ) שחברות התוכנה מזלזלות בהנדסאים ומעדיפות בעלי תואר . לכן זה עיניין של מזל וכולי .

אז השאלה שלי שוב , נגיד יש הנדסאי תוכנה שלקח את נושא התוכנה קרוב לליבו , ולמד גם עצמאית הרבה מעבר למה שלמד לתואר הנדסאי

ויכול להוכיח בקיאותו הרבה בתוכנה , האם הוא יקלט בשוק העבודה ? , או שמה זה עיניין של מזל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת חושב שבמקרה הנל כדי ללכת בשני כיוונים אחרים ...להתקבל בלי תאור בכלל ...או לעשות תואר ראשון ...

אני לא רואה הבדל בין תואר הנדסאי ללא תואר ...עם אתה מתכנת ברמה גבוהה ...

הנדסאי תוכנה (סליחה ...זה חרטה )

הנדסאי אלקטרוניה זה כבר צעד משמעותי ...והשוק נחמד יותר ...בשבילם

הכי טוב תשאל חברים קרובים שלך ...הם יגידו לך מנסיונם את הדברים ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה לבאס אותך, אבל:

אתה בן 30, ללא רקע בתיכנות (אני מניח... בעקבות האשכול הזה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=251166.0 )

איפה הייתה עד היום? :)

ממה שאני קורא (אני אישית בן 19 וחצי, בלי ניסיון בתכנות או משהו כזה, מה שאני אומר לא מגיע מתוך ניסיון), יש יותר ביקוש לבוגרי מדעי המחשב ונותנים עדיפות למתכנתים צעירים על פני כאלו שהם יותר מבוגרים, אז ככה שללא תואר ראשון במדעי המחשב שאני צופה לך קושי די גדול במציאת עבודה בתחום.

תקנו אותי אם אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תרשו לי (אני מקווה שאני לא מציק לכם :-\ ) אחזור לכותרת התראד .

עשיתי חיפוש בפורום ווואלה של ההנדסאים בנוגע להנדסאי תוכנה

אז יש מגמה כללית בולטת שהיא יש לא מעט מחוסרי עבודה שהתואר הנדסאי תוכנה לא עזר להם לעבוד בתור מתכנתים

ואפילו שנים ארוכות של ניסיון וללכת לכל מיני ראיונות עבודה וכולי ..

לעומת זאת הרבה אנשים דווקא התקבלו בתור מתכנתים וחלקם אפילו מרוויחים משכורות גדולות מהממוצע בהרבה

והיו על זה הרבה דיונים , חלק טענו שאנשים מוכשרים ( שיודעים לתכנת , ולא סתם למדו כמו תוכי בשביל הסמכת הנדסאי ,

יתקבלו לשוק העבודה וירויחו יפה מאוד .

ומצד שני חלק טענו (המובטלים בד"כ ) שחברות התוכנה מזלזלות בהנדסאים ומעדיפות בעלי תואר . לכן זה עיניין של מזל וכולי .

אז השאלה שלי שוב , נגיד יש הנדסאי תוכנה שלקח את נושא התוכנה קרוב לליבו , ולמד גם עצמאית הרבה מעבר למה שלמד לתואר הנדסאי

ויכול להוכיח בקיאותו הרבה בתוכנה , האם הוא יקלט בשוק העבודה ? , או שמה זה עיניין של מזל ?

תראה, בתור בן אדם ללא ניסיון בתכנות, אתה צריך נקודת זינוק טובה.

תואר ראשון יתן לך התחלה הרבה יותר טובה מהסמכת הנדסאי.

ראיתי בחינות של מה"ט להסמכת הנדסאי, בשפת C, ואני חייב לציין שהבחינות שבדקתי (5 שנים האחרונות) היו פשוט בדיחה עצובה, הרמה מאוד נמוכה! ורק כדי לתת לך פרופורציה לגבי מה שאמרתי, אני "כולה" טכנאי תוכנה בכיתה יג' (וגם זה רק בעוד 3 שבועות עם הגשת פרויקט הגמר שלי).

הנדסאי אלה לימודים של שנתיים, תואר לימודים של שלוש שנים. שווה להשקיע את השנה הנוספת הזאת, יש הבדל של שמיים וארץ בין תואר ראשון להנדסאי.

תחשוב גם לגבי העתיד, אתה תרצה להתקדם, אתה לא תרצה כל היום להיות מתכנת "פשוט" (אין כוונה לזלזל בתפקיד), אתה תרצה להתקדם למשרות יותר גבוהות בחברה, ובשביל זה אתה תצטרך תואר אקדמאי, חלק מהמשרות ידרשו ידע שלומדים בתואר, וחלק אולי אפילו ידרשו תואר שני.

אני לא אומר שאי אפשר להגיע לשום דבר עם תעודת הנדסאי, אפשר אם אתה שפיץ, תותח וכו' וכו'...

אבל הרבה יותר קל לעשות את זה עם תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...