*עודכן!*מה דעתכם על הOC הבא? צריך עצות להמשך...:E4300+GB965S3+8800GTS - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*עודכן!*מה דעתכם על הOC הבא? צריך עצות להמשך...:E4300+GB965S3+8800GTS

shimmi1982

Recommended Posts

Cpu: E4300 C2D

1.8@2.88Ghz (FSB360X8)

CpuCooler:AC Freezer 7 Pro

M.B:Gigabyte 965p-s3

(FSB200@360)

Memory:SuperTalent 2048 DDRII 667Mhz CL5

(667Mhz@720MhzCL5)

VideoCard: BFG 8800GTS 320MB OC Edition

Core 540@602, Mem 792@830

case: Compucase 6A19+Enermax 400W Liberty

HD:160GB SataII 8MB

DVDRW:NEC 3550+-

3DMark06: 9461

SM2 Score:4230,SM3 Score:4176,CPU Score:2420)

SuperPI: 20 Sec

Temps: coreTEMP:Idle:~35 Load:(2XOrthos):~55

Graphic CARD: IDLE ~60, HEAVY Load ~75

אז ככה. : בהתחלה נורא התאכזבתי מהמערכת- נתקלתי בחומה כשניסיתי לעבור 300FSB . התכנון היה להגיע ל333X9 מה שנותן לי 3GHZ . לא משנה כמה שיחקתי עם מתחים וכמה הגדרות שיניתי בביוס (כולל עדכון לF8 שכרגע מותקן)- לא שינה כלום- ב300X9 יציב לגמרי- מעל זה מתרסק.

יש אגב מישהו עם לוח כזה ועם מערכת דומה שיכול לכוון אותי קצת?

בכל אפן לאחר שיטוט בגוגל מצאתי כמה מדריכים ספציפיים לאובר עם הלוח והמעבד הנ"ל - ועדיין אע"פ מעבר מדוקדק על ההנחיות (שחלקן באמת שלא היה לי סיכוי להגיע אליהן לבד) - עדיין נתקל בחומה. ניסיתי את כל הווריאציות של המתחים לכל הרכיבים (כמובן לא האדומים...:) לא עזר ..

-ההתפתחות היא שהחלטתי לבדוק איזה רכיב בדיוק חוסם אותי - הורדתי מכפלה - ובוף! הFSB פתאום קיבל רגליים! 350X8 על כל המתחים סטוק בלי להתחמם מדי ... כרגע ע"פ המלצות של מדריך מסוים שקראתי העלתי מתחים: MCH +0.1, FSB +0.1, MEMORY +0.3V . הבאס אצלי על 360 ומעבר לזה אני מתקשה להגיע , כנראה שאצליח עוד פשוט לשבת את עבודת הנמלים על הקומבינציות של המתחים שעובדים- וכאן שוב- אם יש למישהו מערכת דומה אשמח להשוואה ועצה למתחים שיעבדו...

-לכ.מסך עשיתי גם כן OC ... כאן אני לוט בעפלה כי אין לי מושג מה נחשב לOC קליל או רציני - אשמח אם תדריכו אותי אם יש לי לעלות או שזה OC מכובד

טוב, אז זהו בנתיים אשמח לתגובות - ויותר חשוב עצות ל-מה הלאה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם וכאשר אתה מוריד מכפלה אתה יכול להמשיך לעלות FSB, זה רק המעבד מגביל.

תן לו עוד מתח, אתה יכול לתת לו גם 1.50V ולא יקרה כלום, הרי זה רק לבדיקה, תנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תשובות לכל השאלות:

המחלק הוא 2 ... (ככה זה מופיע בGB משמע 1:1 )

הPCI-E נעול על 105 (אחרי בדיקות במדריכים לגביי השילוב של הלוח והמעבד כתוב משום מה לשים על 105 ולא 101, וזה עובד כי ה101 תוקע הרבה יותר מהר.)

אין מאורר לקירור הNB - לצערי גם אם רציתי אני לא רואה איך אני מתליח לדחוף שם מאורר כי הוא יושב ממש צמוד לFREEZER5 .

כל השטויות שצריך לכבות בביוס כיביתי- הכל שם מסודר טיפ טופ- הבעיה היחידה זה באמת למצוא את השילוב הנכון (הבנתי שיש אופציות של שילובים שפשוט קורסים וצריך לעבור אותם-לא מבין למה זה אבל זה די הוכיח את עצמו במערכת שלי)

*עדכון: כרגע המעבד על מכפלה 9 , הבאס על 335 , מה שמביא 3GHZ ועוד קצת ...

מתחים:

MCH +0.2V

FSB +0.1V

PCIE +0.1V

DRAM +0.3V

CPU 1.5V

מחלק 1:1 (שוב מופיע כ2 בלוחות GB)

זכרונות בזמוני סטוק..

הרצתי קצת SP2004 (2 במקביל) , המעלות לא עוברות את ה~52-~54, כמובן שזו בדיקה לא מייצגת וצריך להריץ ללילה- אבל בנתיים זה נראה טוב.

כפי הנראה לי כרגע המגביל הוא המעבד (כי עם מחלק נמוך יותר המערכת הגיעה בכיף ל360FSB בלי בכלל לגעת במתחים) - אז עכשיו הדרך היחידה שאני רואה לעלות עוד את המעבד היא להעלות עוד מתח למעבד . . . ופה אני כבר מתחיל לחשוש ... המתח גם ככה כבר ממש לא נמוך )1.45V) -בטווחים הקרובים לא עזר להעלות מתח והמקפצה הבאה שנראה לי תעבוד היא 1.5V ופה זה כבר גבוה מאוד- אז מה אתם אומרים.? עד איפה בטוח וסביר להעלות מתח למעבד הזה? (האפשרויות בלוח הן בכלל עד 2V שמן הסתם לא פרקטיות לי בכלל:)

שוב תודה - ואדב גם התייחסויות בקשר לכ.מסך ולתוצאות ... תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת? אני הייתי שם לו 1.55V רק בשביל לבדוק אם המעבד מסוגל לעוד במתח כזה.

הכי הרבה תרד ל-3GHZ לשימוש יומיומי עם מתח נמוך יותר, אבל רק בשביל הבדיקה מה המעבד שלך יכול לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת? אני הייתי שם לו 1.55V רק בשביל לבדוק אם המעבד מסוגל לעוד במתח כזה.

הכי הרבה תרד ל-3GHZ לשימוש יומיומי עם מתח נמוך יותר, אבל רק בשביל הבדיקה מה המעבד שלך יכול לעשות.

איזה מתחים נחשבים כבר כגבוהים מדי לעבודה שוטפת? (הערכה גסה-1)איזה מתחים שמים בשביל "רק לבדוק" , 2) אילו מתחים ניתן לשים מבלי לקצר את חיי המעבד? (בהתאם לקרור -FREEZER 7 PRO) -עבודה שוטפת, ו-3)אילו מתחים הם גבוהים מדי למעבד/קרור/מטרות ועדיף שלא אגע בהם?

ואם כבר אז גם לגביי השיקול המקביל- טמפ' במאמץ: 1)מה טווח הטמפ' הבטוח לעבודה שוטפת ? 2) מה טווח הטמפ' שניתן להגיע אליהן כל עוד זה זמני (בדיקות וכאלה), 3)מה הטווח של לדעת ש"אוקיי זה גבוה מדי גם לעכשיו ..." ?

נראה לי כל המידע הרלוונטי נמצא בשתי התגובות הקודמות שלי . .

נ.ב - בבקשה תתייחסו גם לשאלות על הOC של הכ.מסך. מה טווח הOC הסביר הידוע לכרטיסים הללו?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שעד 1.55V המעבד יישרף, מה שכן, הוא יגיע לטמפ' גבוהה אבל אין מה לדאוג, זה רק בשביל בדיקה, סביר להניח שלא תשאיר את המעבד ככה קבוע.

טמפ': במנוחה אין חשיבות על איזו טמפ' אתה, במאמץ- תגיע עד 62 מעלות במאמץ מלא! לשימוש יומיומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אם אתה רוצה לעבור את ה 3 GHZ אז אין כל כך ברירה

תצתרך לתת למעבד יותר מתח .תביא לו מתח לא צריך לפחד פשוט תשגיח שהטמפ לא תיהיה גבוהה מדי .

אם ובמקרה זה לא יעזור תעלה מתח לשאר הדברים הכמו ה NB וכו . :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מפרט דומה הגעתי עד 2.98 ואני עדיין רוצה יותר

השאלה היא כמה רחוק עוד אפשר להגיע בלי לגרום נזק למעבד

לכמה הגיעו במקסימום עם המעבד הזה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...