מאמר: חוות דעת, והסיפור שלי עם דו ליבה - 6400 - עמוד 6 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר: חוות דעת, והסיפור שלי עם דו ליבה - 6400

Niv A

Recommended Posts

אני מסתכל בEVEREST בלשונית של , ושרושם שם FREE 1600 מגה, אז מן הסתם זה מתכון לזה.

נכנסתי למנהל המשימות והתחלתי לחשב את כל התוכניות והגעתי ל250 מגה בלבד...אז איך שם הוא מראה שהשימוש הוא 400?

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אתחיל ואומר שהת'רד הזה שייך לפורום "תמיכה טכנית", הרבה יותר מאשר הוא שייך ל"מעבדים, לוחות-אם וזכרונות"

ואני אגיב בפירוט

קודם כל, ניב, תסכים איתי שמדובר בבעית תוכנה

על ההתחלה הכל רץ כמו מטוס קרב\ די נדהמתי מהמהירות.

אך לאחר שהתקנתי תוכנות, התחלתי להפעיל יותר דברים (לא ממש כבדים- יסיקיו, אקספלורר וכ'ו) במהלך הימים, המחשב פשוט ניהיה איטי.

בהתחלה טס - אח"כ לא.

אני עבדתי כתומך טכני בספקית במשך זמן רב מאוד (עובדה שאני ממש לא גאה בה, אבל חיונית לדוגמא הבאה)

במשמרת הייתי מדבר עם 50-60 מתקשרים בערך, מתוכם 40 היו בד"כ אומרים לי (ואני רק תומך אחד בספקית אחת)

"זו לא בעיה במחשב, המחשב חדש" ו- "יש לי נורטון זה לא יכול להיות" ו- "לא מבין, אחרי הפירמוט הכל טס, ועכשיו זה זוחל כמו צב"

אתה מבין לאן אני חותר ?

זה לא שאנשים שמתקשרים בד"כ לתמיכה הטכנית מייצגים אותך, או בכלל את החומר האנושי ה"מתקדם יותר" שיש לנו כאן באתר

אבל זה מצביע על הנקודה : המחשב טס לך, אחרי זמן מה הוא זוחל

אם יש לך אפשרות לפרמט במקום להתחיל לחפור - מה טוב, כך תדע מייד אחרי הפירמוט שזו אכן הייתה בעית תוכנה כלשהיא,

ומבחינת חומרה אתה מסודר, זה יוריד לך אבן מהלב, ותדע שמבחינת חומרה, כמו שרובינו כאן מסכימים - המחשב שלך ,

שעליו שילמת ממיטב כספך - תקין

אני אמשיך

תקישבו כולם, אתם חיים בסרט אחד גדול שאני לא יודע להתקין תוכנות, לעדכן אנטיווירוס וכ'ו כ'ו.

תאמינו לי שאני יודע הרבה יותר מזה :)

למה להתקין NOD32? היה לי אותו והוא היה סבבה, אבל לא עדיף את האנטי ווירוס +הפיירוואל של מקאפי?

תראה, אני יודע כעובדה, שרבים מבאי הפורומים כאן, אוהבים לחשוב שהם גורו תוכנה ומחר מקבלים אותם לעבודה בתור טכנאי 4 :silly:

זה עניין של אגו, גם אני כזה לפעמים, והרבה פעמים תראה כאן ויכוחי אגו ו"לי יש יותר גדול" ו"אני יודע הכי טוב ונורטון הכי טובים"

מה שחשוב לזכור, זה שתמיד יש מישהו שמבין יותר ממך (ובאמירה הזו, אני חס וחלילה לא רומז על עצמי או על מישהו ספציפי כאן)

ושתמיד, גם אתה, יכול לפשל, וגם פישלת בעבר בוודאות, כמו כולם, ובסופו של דבר מטעויות לומדים, וזה מה שחשוב.

אני יכול לומר לך, שכן, נורטון כמו מקאפי - הן תוכנות שמכבידות בטירוף על המחשב, את זה אני יודע מנסיונם של אחרים

(זוכר שהייתי תומך ? המון נסיון של אחרים יש בעבודה הזאת)

אני יכול לומר לך, שאני אישית, לא עובד עם אנטי וירוס מותקן במחשב בכלל, ולא עם אנטי-spy והפירוול היחידי שיש לי הוא זה של SP2

ואני אפילו לא מאחורי NAT של ראוטר ביתי, והמחשב שלי מעולם לא האט את עצמו ועשה בעיות של או spywares.

כל זה, כי אני פנאט לגבי ניצול CPU וזכרון של המחשב שלי.

NOD32 (שוב, מנסיון של אחרים) פשוט קל יותר , ומספק שכבה של הגנה שלא נופלת מזו של מקאפי ונורטון

(חפש השוואות בגוגל.. לא חסרות)

אני לא אתקין אנטי וירוס שיהיה במחשב שלי 24/7 מסיבות אידאולוגיות שלי,

אבל אם אתה חושב שאתה זקוק לאנטי וירוס 24/7 במחשב,

אתה כמובן מוזמן להתקין אותה ולראות שהיא אכן קלת משאבים הרבה יותר ממה שאתה רגיל אליו.

אני לא רוצה לעורר כאן ויכוח של מומחי שיטענו שאני עושה שטות ולמרות שאני לא מרגיש המחשב שלי עמוס בוירוסים ו SPYS

ואני ממש לא ממליץ לך לעבוד בלי הגנה, אם איכשהו זה נראה כך, הנקודה הייתה בנוגע למשאבים, ואולי הרחבתי על זה יותר מדי...

אצלכם כל איטיות זה "קוקי או קבצי ריגול וירוס"

יסלח לי הטרול הנכבד, אבל הבן אדם אמר בתחילת הת'רד שהמחשב טס בהתחלה

אז כן, זה תוכנות....לאו דווקא מזיקות, גם נורטון(כמו שאתה אפילו אמרת)/מקאפי והרבה דברים שלא אמורים להזיק, יכולים לגרום לאיטיות.

ואם יש סיכוי או חשש קטן שזו בעיית חומרה - כאן נכנסת לתוקף ההצעה לפרמט ולבדוק אחרי פירמוט.

אני עם 64 3200+, ג'יגה של בדואל צ'נל, ואצלי הכל טס, אז על אחת כמה וכמה אצלך.

יש לי בדיוק אותו מחשב (אפשר לראות במפרט בצד) והוא סוס עבודה, אני לא צריך יותר ממנו כלום, ואני מעמיס עליו בתוכנות כמה שאני רק יכול.

ואני יכול לומר בפה מלא, שראיתי אצל חברים ואצל משפחה, מחשבים עם 6300/6400 שיש לך (פותח הת'רד)

וכמה שהמחשב שיש לי בבית מרצה אותי מבחינת ביצועים, ראיתי הבדלים ברמות מטורפות בין שלי לשלהם,

הכל הרבה יותר מהיר מהמחשב המהיר להחריד שלי.

מבין ? המערכת שלך -

(בהנחה שהכל תקין חומרתית, וכמו שאמרתי בתחילת הפוסט הזה, אצלך כנראה הכל תקין חומרתית כי בהתחלה זה "טס" לדבריך)

צריכה להיות יותר מהירה משלי, ועל אחת כמה וכמה, מהמחשב הישן שלך.

1. הבנתי שבמקום המקפאי 2007, להתקין NOD32 למה זה?

2. איזה פירווואל טוב להתקין בנוסף?

3. למחוק את ה AD AWARE - למה בדיוק? איזו תוכנה מולצת יש במקום?

4. הבנתי שאני צריך לעשות איחוי דיסק, איך עושים ובאיזה תוכנות להשתמש?

5. דרייבירים ללוח אם שלי כבר מעודכנים ממזמן, וב CPU Z כל החלקים שהזמנתי במבפרט שם.

6. איך כל הבעיות שלי מתקשרים להארד דיסק? יש לי 320 ג'יגה 16 מגה באפסר SATA 2.

1. סגרנו קודם

2. אישית כמו שאמרתי אני לא זקוק ליותר מזה המובנה ב SP2, תמתין להמלצות של אחרים כאן.

3. לא נתקלתי במצבים שהיא (adaware) גרמה לאיטיות, אבל נסה את SPYBOT, נסיון אחד בעבר שהיה לך איתה ולא הניב תוצאות טובות

לא אומר שהיום היא לא טובה, אני אישית מוצא אותה (במחשבים של אחרים :silly: )הרבה יותר נוחה וקלה ונעימה מאשר adaware

למרות שכמו שאמרתי, גם adaware נחמדה מאוד.

4. אתה מוזמן להשתמש בכלי המובנה בXP : קליק ימני על הכונן ו- properties , כנס ל tools ובחר ב defragmentation

משתמש ביתי ממוצע לא צריך לבצע defrag יותר מפעם בחודשיים,

אישית לא ביצעתי קרוב לחצי שנה ואני חושב שאני אמתין אפילו עוד לפני הדיפרג הבא שלי.

בהנחה ואתה מפרמט/פירמטת לא מזמן - אין צורך ב defrag אחרי פירמוט , חכה חודש אחרי פירמוט.

ל5 ו-6, אין לי ממש תגובה, מכיוון שההמלצה הראשונה שלי היא עדיין, (במקרה הספציפי שלך, לא בכל מקרה כמובן)

- לפרמט קודם ואח"כ לשאול שאלות (אם עדיין יהיו)

7 (אני מוסיף)

תוכנות ניטור שאני ממליץ להחזיק במחשב ברמת חובה : (מעבר לאלה החומרתיות שאתה מכיר כמו everst, cpuz ושאר חבריהן)

(אגב, תחליף נחמד וחינמי לאוורסט, לא דורש התקנה, גם לחומרה וגם לתוכנה , די מקיף : http://www.gtopala.com/ )

תוכנות מבית sysinternals , שני חברה גאונים, שנקנו יותר מאוחר ע"י מייקרוסופט, ובינתיים לשמחת כולנו, התוכנות שלהם עדיין חינמיות :

הן הטובות ביותר בתחומן לעניות דעתי ולדעת רבים אחרים, כולן חינמיות וכולן לא מצריכות התקנה

אני אתן רק לינקים, ל-3 החשובות ביותר מה כל אחת עושה, אני בטוח שתבין לבד :

http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/autoruns.mspx

http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/ProcessesAndThreads/ProcessExplorer.mspx

http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/Networking/TcpView.mspx

ממליץ לעבור על שאר התוכנות שלהם, מי יודע אולי תמצא עוד דברים שתאהב, יש שם המון דברים שימושיים מאוד.

אני מסתדר, כמו שאמרתי קודם - בלי אנטי , פירוולים והגנות, בזכות התוכנות הנ"ל וקצת הגיון וגוגל כשצריך.

אם קורה שמשהו נכנס, תמיד אפשר להעיף אותו כירורגית,

אגב, אם זה מסובך מדי ואין כח לחפור - אפילו אני אתקין קספרסקי (את ה trial) ואעיף את המזיק

ואז אסיר את האנטי וירוס...שהתקנתי על מנת לפתור צורך זמני בלבד.

ואם גם זה לא יעזור - פירמוט תמיד עוזר.

וממליץ (בלי קשר לתוכנות ניטור, אם כבר אנחנו בקטע של "פחות משאבים" ואני בקטע של להמליץ על תוכנות)

להשתמש ב Foxit Reader במקום Adobe Acrobat Reader לקריאת קבצי PDF

הרבה יותר קלה ומהירה , לא מחייבת התקנה (למרות שאפשר להתקין אם ממש רוצים) וקלת משאבים מזו של adobe

נראה לי שסיימתי.

שיהיה בהצלחה, אני מקווה שרק תהנה מהמחשב החדש שלך.

עריכה : אתה משתמש ב IE ?!?!

ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך , מכל מה שכתבתי כאן :

תעבור למען כל השדים והרוחות ל FFOX, קליק בחתימה שלי או חיפוש כאן בפורום או בגוגל...

איך לא עברת ל עדיין , איך, איך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווא, תודה על התגובה המאוד מפורטת שלך!

לא ממש הבנתי, התוכנות שבאתר של מייקרוסופט הם תחליף לאנטי וירוס ופירוואל?

בכל מקרה, בינתיים הכל רץ חלק כי אני לא מכביד על המחשב, אך אני חייב לציין שבאימיול אני מוריד הורדות של בערך 30 ג'יגה בסך הכל, אולי זה מה שגורם לאיטיות המחשב?

בקשר לפיירפוקס, יש לי אבל אני מתוך הרגל תמיד נכנס לאקספלורר :)

הNOD32 מותקן ומעודכן, עם הAD AWAE אני אשאר, ואיחוי ביצעתי לכונן.

מה אני עוד צריך לעשות?

אני רוצה להבין משהו אחד, זה לא שהמחשב כבר קיים 3 שנים וצריך להשתמש בתוכנות שלא יכבידו עליו, הדבר הזה לפי מה שהבנתי שור לא קטן, אז אני לא מבין למה אני צריך "להתחשב" בו ולהתקין תוכנות שיקלו עליו?

תודה

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות של sysinternals הן לא תחליף, הן עוזרות לך לאתר בעיות באופן נקודתי

לקבל מידע מפורט מאוד על תהליכים שרצים ברקע, על תהליכים שעולים ב startup (ברמה ש msconfig לא חלמה עליה)

ועל תהליכים שיוצרים קשר עם על גבי פרוטוקול TCP/IP, על מנת לאתר תקשורת של תוכנות עם מחשבים אחרים (באינטרנט בד"כ..)

בשבילי, הן כן תחליף לאנטי וירוס ופירוול, הן בעצם מספקות לי כלים על מנת שאני אחליט מה טוב ומה רע למחשב שלי, ולא אנטי וירוס או פירוול

(כי אני פנאט)

בשבילך הן עוד כלי לבדיקה של מי עושה מה ולמה במחשב שלך, אני ממליץ עליהן לכל מי שהוא טיפה power user ומעוניין בשליטה וידע נוספים.

אני כמובן לא אמליץ עליהן לשולה מעפולה שמשחקת סוליטייר ומתחזה בצ'אט של נענע ל"תמי הפ33ה" , לה אני אמליץ על קספרסקי/NOD32 וזהו...

אימיול יכביד לך על הגלישה, אולי מבחינתך זה נראה כמו איטיות של המחשב, אבל זה רק בגלל שאתה מוריד מידע התעבורה בדפדפן תהיה מן הסתם איטית

העובדה שיש לך 30 או 100 ג'יגה אפילו בקבצים זמניים איפשהו באימיול, לא אמורה להשפיע (אלא אם כן זה סותם לך לגמרי את הכונן.. ברמה של 95%+)

בקשר לפיירפוקס - תשתמש בו. הרגל זה לא תמיד טוב, סמוך עלי, אני יודע.

תעיף כל זכר לאקספלורר מהמחשב שלך, בלי קיצור דרך ב-"התחל", שולחן העבודה, בקיצורים מהירים, שלא יהיה בשום מקום.

(ואם ממש צריך אותו - יש IE TAB לפיירפוקס)

בקשר לכל מה שעשית עד עכשיו ומה הלאה -

אם מה שעשית לא עזר, אני אחזור על ההמלצה הספציפית שלי במקרה הזה - לפרמט ולהתחיל מחדש, ולא לשבור את הראש יותר מדי.

אתה רוצה "להתחשב" במחשב הרמבו שלך, כי לא תמיד יוצרי התוכנות השונות מתחשבים בו

במהלך העבודה שלך עם המחשב, אתה תתקין עליו תוכנות כל הזמן, נכון ? כל פעם עוד משהו

לא תמיד תזכור להסיר דברים שאתה לא משתמש בהם

לא תמיד מה שאתה מתקין, היא תוכנה שכתובה בצורה יעילה, או מנהלת באופן יעיל

לכן, לא עדיף, אם יש לך אפשרות לבחור (ויש לך !) - להתקין את התוכנות הקלות יותר ?

(במיוחד אם אין בהן שום חסרון לעומת אלו הכבדות יותר, ורק יתרונות)

במרוצת הזמן, העובדה שאתה מתקין דברים קלים יותר על המחשב, תעשה לך ולמחשב שלך חיים קלים יותר

לא משנה אם הוא סוס עבודה לא נורמלי - בסופו של דבר הוא ייפול...

זו בחירה שלך, אם לא לרחם על הסוס שלך ולהעמיס עליו מה שאתה רוצה כי "אתה יכול" (ואתה יכול, הוא סוס עבודה לא נורמלי)

או להעמיס עליו משאות קלים יותר, על מנת שבסופו של דבר הוא יוכל לסחוב עבורך יותר ויותר דברים.

ככה אני רואה את זה לפחות, אני אוהב לראות את חצי הסוס הריק :) (זכרון פנוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה שהדיסק שלך הוא SATA2. במערכת סביר להניח הוא מסומלץ כ IDE. כשתעלה את ה DEVICE MANAGER תוכל לוודא תחת IDE CONTROLLERS שהוא באמת במצב DMA.

רוב הסיכויים שמדובר בבעיית תוכנה כמו שאמר קודמי. גם אצלי, C2D באוברקלוק ל 2.8, עם שני גיגה , תוכנה אחת יכולה לשתק את המחשב מה שקרה לי עם הורסיה הקודמת של SPYWARE DOCTOR בכל פעם שזו יצאה לאינטרנט כדי לבצע עידכון ואח"כ עולה מחדש(או יותר נכון מנסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קראתי את כל הנושא הזה (יש הרבה הודעות מיותרות). העצות שלי:

1. כנס לביוס ותטען את הגדרות ברירת המחדל. זה אמור לוודא שהגדרות הביוס הן לא המקור לאיטיות.

2. נתק את המחשב פיזית מהאינטרנט, ותתקין Windows עם SP1. לא יותר.

3. תתקין רק את הדרייברים של המחשב (לוח, כרטיס מסך, כרטיס קול, כרטיס רשת). רצוי שתכין מראש את הגירסאות העדכניות ביותר.

4. תגבה את המחשב עם ghost ל DOS (לא חלון בתוך מערכת ההפעלה, אלא DOS אמיתי). אל תדאג - ה ghost יודע לזהות מחיצות NTFS ולגשת אליהן גם אם DOS לא יודע (לא יודע מה קורה לגבי תוכנות גיבוי אחרות). קובץ הגיבוי אמור להיות בגודל של 500-1000MB, לא יותר מזה (שוב - התקנה נקייה לגמרי), ואז אין בכלל בעיה גם עם אתה שומר את הקובץ על מחיצת FAT32 (שמגבילה את גודל הקבצים לעד 2GB אני חושב).

5. תתקין firewall ואנטי וירוס. בניגוד למה שאמרו לך כאן, אני ממליץ על ערכה כזו שתרוץ לך 24 שעות. אל תדאג - המחשב שלך מספיק חזק כדי לסחוב את זה.

6. עכשו אתה יכול לחבר את המחשב לאינטרנט.

7. דבר ראשון אתרי החיבור לאינטרנט - תעדכן את האנטי וירוס וה firewall. ככה תהיה מוגן נגד כל המזיקים החדשים ביותר.

8. תריץ תוכנות לבדיקת ביצועי המחשב (תוכנות benchmark למינהן) ותרשום את התוצאות.

9. רוצה SP2? תתקין (אפשר להוריד קובץ עידכון מהאתר של בחינם).

10. תתקין את כל התוכנות שאתה רוצה.

11. תריץ שוב את תוכנות הביצועים ותשווה את התוצאות. אם אתה רואה ירידה בביצועים, הרי שעכשו יותר קל להתמקד בבעיה. אם אין ירידת ביצועים לפי התוכנות האלו, אבל עדיין מורגשת ירידה בביצועים - זה כנראה רק בראש שלך (בדומה לפעם הראשונה שמסתכלים על מסך שטוח ונדמה שהוא קעור) - אחרי כמה ימים אתה לא תרגיש בזה.

12. אם אתה מרגיש איטיות באינטרנט, אני ממליץ לך לנטר את רוחב הפס שלך ולראות האם אתה מוריד משהו, או יותר גרוע - מעלה (ה eMule לדוגמא יחסום לך את רוב רוחב הפס העולה שלך, ואז תרגיש איטיות בגלישה).

13. רוצה לייעל את המחשב - חפש מדריכים לגבי תוכנות ושירותים שאתה יכול לסגור ב , ויש הרבה כאלו.

14. במקרה שאתה מרגיש בבעיות - תמיד תוכל לשחזר את מערכת ההפעלה מה ghost שעשית קודם, ואז להתקין שוב את התוכנות שלך, עד שתמצא את מקור הבעיה.

הערה - לדעתי המחשב שלך תקין חומרתית, אחרת לא היית מצליח בכלל להתקין מערכת הפעלה. אבל אם אתה רוצה להיות 100% בטוח בזה, תריץ memtest ללילה שלם, תריץ תוכנה שתאמץ את המעבד לכמה שעות, ואם אתה חושד בדיסק הקשיח - תוריד תוכנת בדיקה מאתר היצרן ותריץ אותה.

אגב, לא קנית מחשב כדי לפחות ולסגור חלונות ב כל היום - ברוב המחשבים לא תראה הבדל משמעותי בזמני הפעולות האלו.

בקיצור, תתחדש על המחשב, והכל יהיה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קראתי את כל הנושא הזה (יש הרבה הודעות מיותרות). העצות שלי:

2. נתק את המחשב פיזית מהאינטרנט, ותתקין עם SP1. לא יותר.

מה השטות הזאת :kopfpatsch:

הוא לא יספיק להתקין אנטי וירוס וכבר התולעת BLAST תיכנס לו בדלת האחורית.

חוצמיזה הוא חייב SP2 בשביל כפול . :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחור עדיין בוכה כמו ילד קטן, אבל עדיין לא מעלה תמונת מסך של process and performence מה task manager. (כמו כן, הייתי ממליץ לך להריץ pcmark ו/או תוכנות בדיקת ביצועים אחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, שוב תודה על העזרה הרבה שלכם!

אוקי, נכנסתי לPCU Z , וזה די מוזר, אי אפשר לעבור ללשונית של הליבה השניה.

צילום מסך :

15001500148815131501yf7.jpg

מזהו פה מוזר לא?

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...