מאמר: חוות דעת, והסיפור שלי עם דו ליבה - 6400 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר: חוות דעת, והסיפור שלי עם דו ליבה - 6400

Niv A

Recommended Posts

שלום לכולם

כבר כמעט שנה וחצי אני חיכיתי למחשב, כל פעם דחיתי את זה בגלל שכל תקופה יצא משהו ששווה לחכות בישבילו.

שבוע שעבר הגיע הרגע המיוחל, סוף סוף קניתי מחשב חדש.

כולם התלהבו מהמעבדים כפולי הליבה , אפילו אני כבר לא יכלתי להתאפק עד שקניתי את המחשב.

כולם אמרו שהם חיות ביצועים, אוכלים כל מעבד אחר שיש כיום בשוק וכ'ו וכ'ו,

המחשב הקודם שלי היה די מעפן - מעבד 1.7, עם קירור מעבד מלא אבק ( :) ) SIS, מארז וספק ג'נרים וכ'ו וכ'ו.

המחשב שרד יפה 4 שנים, אך לאחורנה עשה לי בעיה שפשוט גרמה לי לזרוק אותו לכל הרוחות ולקנות מחשב חדש, וכך היה.

על המחשב החדש השקעתי את מירב כספי- בהתחלה התלבטתי בין ה6300 ל6400, אך בגלל שהיה לי קצת עודף החלטתי לקחת את ה6400, גם למען העתיד :) , וגם מכיוון שעל טוב וספק ומארז טובים כבר השקעתי.

את המחשב קניתי בKSP, הוא הוזמן ביום רביעי, ה21.3 בשעה 1 בצהריים, והיה כבר מוכן באותו היום בשעה 6 בערב.

כולי נרגש, הגעתי הבייתה, קראתי לכמה חברים שיעזרו לי לפרק ולהרכיב כמה דברים, ואז חיברתי את המחשב.

את המחשב כמובן פירמטתי עם וXP SP2 בעברית, זהו דיסק שאני משתמש בו כבר הרבה זמן.

זהו, סוף סוף סיימנו לפרמט, הגיע הזמן להתחיל לעבוד עם המחשב- על ההתחלה הכל רץ כמו מטוס קרב\ די נדהמתי מהמהירות.

אך לאחר שהתקנתי תוכנות, התחלתי להפעיל יותר דברים (לא ממש כבדים- יסיקיו, אקספלורר וכ'ו) במהלך הימים, המחשב פשוט ניהיה איטי.

כשאני מפעיל את האימיול, שום דבר לא נטען במהירות כמו בהתחלה, התחלתי להזכר בימים האפרוריים שהיו לי עם המחשב הישן, שכל פעם היה נתקע, הייתי צריך חכות ללא תגובה בישביל שלא יתקע וכ'ו.

היום הייתי קצת במחשב הישן, צרבתי כמה דברים ועשיתי בו ניקוי אחרון לפני הפרמוט, קניתי לו גם מארז חדש, כונן , נקיתי אותו, שמתי כמה מאווררים, הסרתי מזיקים וכ'ו, ועכשיו הוא מחכה לפרמוט.

שעבדתי עם המחשב הישן, גיליתי שאין הרבה הבדל בין המחשב "המפלצתי" שלי למחשב הישן, הוא טיפה יותר מהיר ממנו מבחינת העלת תוכנות כמו אקספלורר, מדיה פלאייר וכ'ו.

גם לחבר שלי יש מחשב 3.07, שאתמול עשיתי השוואה בינו למחשב שלי, וגיליתי שההבדל בביצועים לא כזה משמעותי, כמובן שלרעתי.

עוד משהו קטן, כל הלילה האמיול פעל, ושהגעתי אחר הצהרים הבייתה, נכנסתי לEVEREST בזמן שהאימיול דולק - אני חייב לציין שלקחו כמה שניות טובות עד שהתוכנה עלתה, שדבר כזה לא קורה שהאמיול כבוי .

אז למה מרמזים, שתוכנה מסכנה כמו אימיול גורמת להאטת המחשב? איפה הליבה השניה? לאן נעלמו 2 ג'יגה שיש לי?! הלו מה הולך פה בדיוק?

את זה בדיוק גיליתי לאחר כמה רגעים, שכנסתי למד הטמפרטורה של המעבד : שעל המעבד לא מופעל שום לחץ, ושום תוכנה לא פועלת למעט האנטי וירוס והפיירוול, הטמפ' היא בין 20-23 מעלות, אך למרבה הפלא, שנכנסתי לתוכנה בזמן שהאמיול היה דלוק (וואו , כמה מאמץ לדואל קור) הטמפרטורה הייתה 33 מעלות!

אני לא מבין, השקעתי 250 שקל על ביג טייפון, במה הוא עוזר לי כרגע בדיוק? גם המחשב שלי איטי למרות שיש לי מעבד שנקרא חזק, גם 2 ג'יגה , וגם מפלצת.

אני פשוט לא מבין מה הולך, על מה השקעתי את הכסף? על ביצועים דומים ל1.7 שלי?

אז חברים, אני רוצה לסכם את זה בכמה משפטים- אני חשבתי שאני הולך לקבל כאן מפלצת עם נתונים די טובים, שלא תמצמץ שאני יריץ איסיקיו, אמיול, אקספולרר (שדווקא המחשב כן מצמץ, למרות שאלו תוכנות קטנות) איסיקיו וכ'ו, חשבתי שאני הולך לקבל כאן חיית עבודה שלא תתעייף בכלל בהרצת תוכנות כאלה קטנות.

לצערי הרבה די טעיתי, וכמו שאמרתי, אין הבדל גדול בין המחשב שלי למחשב של חבר שלי, שניהם מריצים את אותם הדברים באותם המהירות , אין הבדל משמעותי.

אני רוצה להגיד שדי התאכזבתי מהכפולי ליבה של אינטל, לפי דעתי על מערכת ההפעלה הם לא מתקרבים לספק את הסחורה, למרות שבמשחקים ובתוכנות הם דווקא די מהירים, אך עדין חשבתי שאני אקבל תמורה יותר גבוה, ועולם אחר של ביצועים שלא זכיתי להכיר.

אז אני רוצה לדעת, מה לדעתכם גורם לאיטיות המחשב?

מה דעתכם על הדואל קור וביצועייהם?

האם כשאני אתקין הביצועים ישתנו לרעה או לטובה?

כל חוות דעת תתקבל ותעזור לי ולאחרים, שאולי גם נתקלו בבעיות כמו שלי.

אני יודע שכבר בילבלתי לכם מספיק את המוח, אבל הייתי חייב להביע את דעתי על המעבד של אינטל, ודי חבל שלא קניתי .

תודה לכולכם

ניב :xyxthumbs::yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני עם מחשב נחות משמעותית משלך אם זה מבחינת ואם מבחינת המעבד והכל רץ לי חלק ואין לי שום בעיות בתוכונות הללו שפועלות יחד בדיוק ברגע זה.

על מחשב צריכים לשמור מוירוסים תוכנות ריגול קבצים זמניים וכל מיני סוגי זבל אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית קונה אז היית כותב את אותה הודעה בדיוק רק מחליף את המילה במילה .

זה שאתה לא יודע לשמור על המחשב שלך ותוך 3 ימים הספקת בטח לפוצץ אותו בספייוורים, זה לא אשמתו של אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה המחשב שלך לא טוב :nixweiss:.

חחחח סתם , בכל מקרה תנסה להריץ תוכנות spyware , תבדוק שאין וירוס , זה לא אמור להיות ככה , התוכנות האלו לא אמורות להזיז למחשב , אני עם 1.5 גיגה היום ומעבד 4 2.8 מריץ הכל חלק (חוץ ממשחקים...) . אולי משהו דפוק בווינדואס שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא מלא תוכנות ריגול כמו שאמרו פה

יכול להיות שההתקנה של הווינדוס לא הלכה כמו שצריך

יכול להיות שאתה צריך לבדוק את הרכיבים עם CPU-Z או כל תוכנה אחרת כדי לבדוק שמה שקנית זה מה שקיבלת

אי אפשר לדעת

אבל בכל מקרה השינוי האמיתי אמור להיות מורגש במשחקים ולא בעבודה עם ווינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לכם שהייתי כותב את ההודעה הזאת עם לא היה לי אנטי וירוס מקאפי 2007 +פיירוואל + AD AWARE מעודכנים?!

הווינדוס שלי מעולה, אני עובד עם הדיסק הזה כבר למעלה מ3 שנים והוא מעולם לא עשה לי בעיות.

עם אתם חושבים שזה בדיחה אז תעשו עם זה מה שאתם רוצים, כי אני מחפש תשובות רציניות מאנשים רציניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה רצינית?

זה כמו להגיע לפורום מקצועי של מכוניות ולהתלונן שהפרארי שקנית לאחרונה נוסעת כמו האוטוביאנקי שהיתה שלך קודם.

יש הבדל של שמיים וארץ בין 4 לבין 6400.

עצה מקצועית?, תמצא לך טכנאי טוב שיעשה לך פורמט ויסביר לך איך שומרים על מחשב נקי מווירוסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו בטח

חרא של תוכנות! נורטון, טוב שלא התקנת תוכנה לגילוי האטום!

גם adaware חרא של תוכנה מעטה את המחשב

יש לי E6600 וadaware האט לי את הביצועים

עד שמחקתי אותו לעזעזל.

ו EMULE טונות ו spyware !

בקיצור פרמט את המחשב שוב

אל תתקין זבל.

ותהנה מסוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה רצינית?

זה כמו להגיע לפורום מקצועי של מכוניות ולהתלונן שהפרארי שקנית לאחרונה נוסעת כמו האוטוביאנקי שהיתה שלך קודם.

יש הבדל של שמיים וארץ בין 4 לבין 6400.

עצה מקצועית?, תמצא לך טכנאי טוב שיעשה לך פורמט ויסביר לך איך שומרים על מחשב נקי מווירוסים.

אהבתי את הדוגמא :)

אני הרבה זמן בעסקיי המחשבים, אני יודע לתחזק מחשב בצורה הטובה ביותר, תאמינו לי שלעולם לא היה לי וירוס שגרם לבעיה קריטית במחשב.

אימיול אני חייב, זאת התוכנה שממנה אני מוריד דברים.

AD AWARE? וירוסים? אתה בטוח? עם כן אני ימחק אותה.

נורטון? טוב שלא אמרת פנדה ונגמרו עניין, יש לי מקאפי 2007 מעודכן ורק היום בבוקר עשיתי סריקה (כמו בכל יום) ולא נמצא שום וספייוורס.

אין אצלי מרגלים במחשב, אז חדל פאניקה.

אני חייב לציין שמשחקים הוא טוען כמו מטוס, אבל במשחקים בקושי אני משחק (ובגלל זה הכרטיס מסך) ולכן 90 אחוז מהעבודה שלי היא על הXP ותוכנות בסיסיות כמו איסיקיו, אקספלורר, אמיול, מסנג'ר, מדיה פלאייר וכ'ו.

אני לא מאמין שגם עם אני יפעיל את כל התוכנות האלו ביחד אני ירגיש איזו תחושת איטיות, אפילו ב1.7 לא הרגשתי.

ותאמינו לי שכבר ביום הראשון שהמחשב היה אצלי הרצתי את כל התוכנות האלה ביחד ולא הרגשתי אטיות, ועשכשיו אני רק פוחח תיקיה מסכנה וגם אותה בקושי הוא פותח - צריך לחכות כמה רגעים. ולא כמו בהתחלה, שהכל עלה בשבריר שניה.

מה אתם חושבים שהבעיה?

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...