איך המחשב הבא ? HP Dv6327ea - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך המחשב הבא ? HP Dv6327ea

EliranB

Recommended Posts

http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?psn=3034&scat=320&tcat=

מה הקאצ' פה ?

התדר הוא לא כמו במקורי (1.73Ghz) ?

מפרט טכני:

מעבד: Intel Duo T2250 1.86GHz

FSB 667MHz 2MB L2 Cache,

(מעבד כפול ליבה מהדור השני, 20 אחוז יותר בביצועים ופחות בצריכת המחשמל!)

מסך: 15.4" WXGA High Definition BrightView Widescreen

רזולוציה: 1280X800

דיסק: 80GB 5400 rpm SATA (מחיצה בגודל של 8GB לשחזור מערכת)

זכרון: 1024MB 667mhz ( 512MB x 2 )

כונן אופטי: R + / - RW- / + ) Writer Super Multi) עם תמיכתDouble Layer

כלל פטנט ייחודי של חברת - צריבת תוויות/כיתוב/תמונות

בלייזר על גבי התקליטורים ה- LightScribe

כרטיס גרפי: Graphics Media Accelerator 950

128MB משותף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני גם שמתי עין על הדגם הזה.

באופן עקרוני - הייתה קפיצה משמעותית במחיר מאז שיצאו דגמים שכוללים רישיון ויסטה, ללא שום פרופורציה.

המחשב הזה עולה מעט - 4900 סך הכל, כולל ויסטה פרימיום, כולל מסך רחב ו1GB זכרון, כשהקאטש היחיד הוא המעבד, CORE DUO ולא C2D - למרות שראיתי יצרנים רבים שעשו אותו דבר, כמו טושיבה ואייסר.

עכשיו מה באמת ההבדל בין CORE DUO 1.83GHZ - T2350, שהמחשב הזה מגיע איתו (http://www.wallashops.co.il/m2/a/ap.aspx?pi=TXDV6222) - לעומת הT5500? סך הכל הפרש הביצעוים צריך להיות זניח, לעומת הפרש המחיר בין הדגמים.

כלומר, ההפרש בביצועים בין ארכיטקטורת CD ישנה לC2D חדשה צריך להיות משהו כמו 15%. אבל כאן המעבד מהיר יותר באיזה 170 מה"צ.

למישהו יש תוצאות מוכחות? כמה הפרש הביצועים האמיתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שקראתי בביקורות אובייקטיביות, ההפרש נובע בעיקר בדגמים היקרים יותר T7XX בגלל מטמון של 4MB לעומת 2MB, שבכלל לא רלבנטי לדגמים הנמוכים. אם אנחנו מדברים על T2350 לעומת T5500, האם ההפרש יהיה דומה להפרש בין T7200 לT2600, CLOCK PER CLOCK?

שאלה נוספת - מה לגבי התמיכה בEMT64? הבנתי שהיא חסרה בCORE DUO. עד כמה זה משמעותי, אם בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם.

אבל בהתחשב בעובדה ש*כל* המחשבים הניידים בארץ שנמכרים עם מעבדים שתומכים ב64 ביט ונמכרים עם , נמכרים עם רישיון לגרסאת 32 ביט מפאת תרוצי באגים של היצרנים, מה הרלבנטיות המיידית של המידע הזה?

בהתחשב בזה ששתי גרסאות מערכת ההפעלה הן בעלות מחיר זהה, האם יש דרך להחליף את סוג המערכת ללא תשלום בהמשך ולנצל את יכולות ה64 ביט? כי אם לא, אז ממש לא צריך להיות לאף אחד כרגע מEMT64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3%?! CLOCK PER CLOCK?!

פאק מי.

אתה קולט מה ההפרש מחיר בין שני מחשבים זהים כשלאחד C2D 1.66 ולשני CD 1.83, שהוא אפילו מהיר יותר לפי החישוב שלך?

כמעט 1000 שקלים!

http://zap.co.il/models.asp?sog=C-PCLaptop&keyword=DV6263ea

לעומת

http://zap.co.il/models.asp?sog=C-PCLaptop&keyword=DV6327ea (יש חנות שם שמוכרת אותו ב4560 במזומן, ובוואלה במכירות פומביות ניתן לרכוש אותו בסביבות 4500-4600 ממה שראיתי).

המפרט זהה לחלוטין למעט המעבד, ואתה אומר שהוא מהיר יותר. זה בהחלט עושה את ההחלטה יותר קלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא!

אני מתכוון שהפרש הביצועים בין מעבד C2D בעל 4 מגה זכרון מטמון למעבד C2D בעל 2 מגה זכרון מטמון הוא כ-3% בממוצע.

(לפחות כך נטען, תלוי מי עושה את הממוצע).

כך שההפרש של כ-15 עד 20 אחוז בין Duo ל- 2 duo נשמר כמעט במלואו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעעעע.

חזרנו לנקודת ההתחלה - משהו כמו 15% הפרש (פלוס מינוס), כלומר T2350 1.83GHZ הוא שווה ערך לC2D 1.55GHZ, רק בלי EMT64, ועם נחיתות משמעותית ביישומי מדיה (קרי קידודי וידאו) ע"פ כל הביקורות.

אולי אני פשוט אחכה לסנטה רוזה ולתמחור נורמאלי של מחשבים עם רשיונות .

ואולי אני פשוט ארה לעצמי ברגל, כי אני כבר מחכה יותר מדי עם הרכישה של המחשב הזה. בשנה האחרונה כל הזמן קפץ משהו שדחה קניה. קודם ההשקה של C2D לניידים באוקטובר, אחרי זה רשיונות שמשום מה עוכבו עד מרץ (היה אמור להיות ינואר), וסנטה רוזה עוד חודשיים. בא לי למות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשבור את הראש יותר מדי.

אתה לא קונה בית.

אתה קונה מחשב שישמש אותך שנתיים שלוש.

לא יקרה כלום אם הוא יריץ רק או המעבד שלו (ומדובר רק במעבד) יהיה איטי ב-10% כי כרגע חסר קצת תקציב.

חידושים יש כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא!

אני מתכוון שהפרש הביצועים בין מעבד C2D בעל 4 מגה זכרון מטמון למעבד C2D בעל 2 מגה זכרון מטמון הוא כ-3% בממוצע.

(לפחות כך נטען, תלוי מי עושה את הממוצע).

כך שההפרש של כ-15 עד 20 אחוז בין Duo ל- 2 duo נשמר כמעט במלואו.

בלבלת כאן הרבה דברים.

קודם כל, הפרש הביצועים בין C2D CONROE לנייחים, לבין הC2D ALLENDALE באותו תדר שעון הוא 3 אחוז בממוצע, כאשר חישבו את הממוצע ע"י כך שלקחו את כל הבנצ'מארקים שעשו(כ15) ועשו ממוצע בין כל ההפרשים. כאשר נכנסו לממוצע הפרשים של 15-20 אחוז בבנצ'מארק אחד, והפרשים של 0-1 אחוז בבנצ'מארק אחר.

"כך שההפרש של כ-15 עד 20 אחוז בין Duo ל- 2 duo נשמר כמעט במלואו."

ההפרש שאתה מדבר עליו הוא הפרש בבנצ'מארקים מסויימים בלבד, כאשר בבנצ'מארקים אחרים גם כן, כמו בנייחים, ההבדל יכול להגיע גם ל0-1 אחוז בלבד, או גם ל5 אחוז, תלוי על איזו השוואה אתה מסתכל. משום מה אנשים תמיד שוכחים להתייחס לעובדה הזאת ומתייחסים ל15-20 אחוז הבדל כהבדל ממוצע, והCONTEXT DROPPING הזה יוצר הטעיה. בזמנו כשרציתי לראות מה הבדל הביצועים בין CORE 2 DUO, לבין CORE DUO (שניהם לניידים), לא הצלחתי למצוא השוואה נכונה בין T5XXX לבין T2XXX והיו השוואות רק בין T2XXX לבין T7XXX אז עשיתי השוואה בעצמי. בהסתמך על חישוב דומה לחישוב שעשו בין הCONROE לALLENDALE, ההבדל הממוצע יצא כ5-10 אחוז.

לכן, אם להוריד מה5-10 אחוז הממוצעים הללו את ממוצע ה3 אחוז בין 2 מגה CACHE ל4 מגה, יוצא שההבדל בין CORE DUO לבין CORE 2 DUO באותו תדר שעון ועם אותה כמות של CACHE הוא בממוצע 2-7 אחוז, או במילים אחרות, 5 אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...