איך ניתן להפיק גל סינוס ? איזה מעגל יפיק את זה??? - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך ניתן להפיק גל סינוס ? איזה מעגל יפיק את זה???

moshe55501

Recommended Posts

אני מעוניין להפיק תדר של גל ריבועי שיהיה גבוה מאוד

זה ניסוי שאני עורך בקליטת גלים על ידי המחשב ואני רוצה לקלוט גל בתדר חזק מאוד

מה ....המחשב לא מסוגל לדגום דבר כזה ..המכשירים שיכולים לדגום דבר כזה עולה כמו האוטו של ההורים שלך)200K$..חמוד

תשאיר את השטיות האלה לגדולים ..

(אני מתנצל על התשובה לדעתי לפי צורת התשובות שלך אין לך מוסג על מה אתה מדבר .....וחבל שאתה לא חוגר ב גווגל עד כמה יש לך לילמוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חייב לסגור כאן משהו...

גל סינוס טהור מיצרים עם אלקטרו מגנט, כמובן שזו דרך יקרה שלא משתמשים יותר מידי.

הסינוס שיוצא ממחוללים פשוטים הוא מגל ריבוע (או שזה ממשולש :P לא זוכר) שעובר סינון עד שמוציאים ממנו את ההרמוניה של גל הסינוס (שהגל מורכב ממנה), זו הדרך שאני מאמין שכדאי לך להשתמש, שלא כולל מעגלים שעולים יותר מכמה שקלים.

הסינוס אומנם לא איכותי אבל לעין רגילה היא תיראה סבבה לגמרי.

הזכרת כאן תדרים של 1Ghz, זה קצת לא לרמה של רובנו כאן... כדאי שתפנה לפורמים של אלקטרוניקה בחו"ל, או למהנדס שמבין בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכפל תדר ע"י מה שניקרה PLL ואתה יכול לימצו אותו כרכיב

אתה רוצה ליבנות מעגל אבל כל מה שאתה רוצה כבר בנוי אז למה

לשבור את הראש תחפס רכיבים שמבצעים את זה

ואולי הם גם יוכלו להגיע ל1GHz

אם לא תמצא רכיב כזה אני ינסה לאתר לך אחד

ודרך אגב מה ההכשרה שלך באלקטרוניקה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקס פיין, אני אגיד לך עכשיו משהו שתנסה ללכת לפיו:

מהנדסים לא ממציאים את הגלגל, הם תמיד משתמשים בדברים שמהנדסים אחרים שברו עליו את הראש.

בגלל זה ההנדסה מתקדמת מהר כפי שהיא מתקדמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר לגבי איך עושים סינוס מגל ריבועי הוא פשוט אבל כדי להגיע לתוצאות טובות יש לבצע הרבה חישובים/ניסויים

ולכן כמו שנאמר פה עדיף להשתמש במשהו מוכן.

ולשאלתך:

אם יש לי גל ריבועי ואני מחבר לו קבל אז אני אקבל ( בעליה ) צורה צר גרף טעינת קבל, זה אמנם עולה בצורה של e אבל הוא דומה ( לפחות בהתחלה ) לסינוס.

בקשר להכפלת תדר, זה לא פשוט, ( חילוק תדר זה פשוט עם טרנזיסטור ) לכן תמיד אתה צריך גביש עם התדר הגבוה ביותר שיש לך במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ של מושג בהנדסת חשמל במקרה נפלתי על הת'רד הזה...אבל אני אשאל בכל זאת

אני יודע שגל ריבועי בזמן הוא סינוסיאד בתדר, אבל זה קורה דרך התמרה(פורייה) -- איך אתם יוצרים דבר כזה עם רכיבים?

אני גם יודע שLPF אידאלי(כלומר גל ריבועי עם רוחב סרט 2B) לא ניתן לייצור, או קשה מאוד לייצור ברכיבים אלקטרוניים

סליחה על הבורות, זה רחוק מאוד מהתחום שלי :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ של מושג בהנדסת חשמל במקרה נפלתי על הת'רד הזה...אבל אני אשאל בכל זאת

אני יודע שגל ריבועי בזמן הוא סינוסיאד בתדר, אבל זה קורה דרך התמרה(פורייה) -- איך אתם יוצרים דבר כזה עם רכיבים?

אני גם יודע שLPF אידאלי(כלומר גל ריבועי עם רוחב סרט 2B) לא ניתן לייצור, או קשה מאוד לייצור ברכיבים אלקטרוניים

סליחה על הבורות, זה רחוק מאוד מהתחום שלי :-[

גל סינוס טהור הוא אימפולס בתחום התדר, ולהיפך.

גל ריבועי במישור הזמן הוא סדרה של אימפולסים במישור התדר, ולא סינוס.

LPF אידאלי הוא לא גל ריבועי. התגובה שלו במישור התדר היא 1 עד תדר החיתוך ו-0 מעליו, מה שיוצר צורה מרובעת על ציר התדר - זה לא גל ריבועי!

LPF אידאלי לא ניתן לייצור, וגם לא כל כך רוצים. (תגובת פאזה משוגעת וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להוסיף לקודמי ולהגיד לך שזה מאוד מסובך לייצר גל סינוסי. יש רכיב, אני חושב שקוראים לו IC8038, והוא מייצר גל ריבועי, משולש וסינוסי. את הגל הסינוסי הוא מייצר ע"י distortion לגל המשולש וזה יוצא בקירוב די טוב הגל שאתה צריך, אבל אני לא חושב שזה עובד בתדרים של מעל 100 KHz.

לגבי שימוש בRCL - אני לא בטוח שזה אפשרי. גל ריבועי מורכב מהמון הרמוניות של גלים אחרים, אבל הגלים האחרים הם גלים של sinc ולא של סינוס, לכן זה לא יעבוד. קל למצוא את ההרמוניות ע"י פירוק לטור פוריה של הגל הריבועי. לאחר הפירוק אתה מוצא את ההרמוניה המתאימה לך ואז בונה מסנן שיאפס את כל שאר ההרמוניות. בכל מקרה אני לא חושב שזה רלוונטי לגביך.

הדרך הכי טובה לדעתי ליצור גל סינוסי היא ע"י הרכיב שכתבתי עליו מקודם, אבל תצטרך לחפש רכיב יותר טוב בשביל האות שאתה מחפש ואני לא בטוח שמייצרים את זה.

אפשר לחשוב על משהו אחר - צריך לחפש דרך להוציא את התדר של המחשב שלך החוצה - אולי ליציאת COM. תקבל גל ריבועי בתדר של מעל 1 GHz לאחר מכן צריך לבנות לו איזשהו מעגל אינטגרטור ואז distortion שיהפוך אותו לגל משולש ואז לגל סינוסי. זאת הדרך הכי מתאימה לדעתי אבל אני חושב שזה מאוד מסובך אם בכלל ישים.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוריה זה יפה כל FFT זה יפה הנקודה שמעגל בתדר כזה לא ניתן להרכיב בפשוטות ....אתה צריך מה זה אורך גל ומה הקשר שלהם לעובי של הקו תימסורת ..

בנייתה המעגל צורכת מחשב ולא נין לבנות את המעגל ידנית בכלל ....בתדרים כאלה יש תופעות RF שנובעות מצורת קווי התמסורת ...

לא משנה עד כמה המשוואת יכולות לתת גל של 1GHZ יש צורך ב בניית מערכת תמסורות שכלעצמה מאוד מורכבת ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי ליצור גל סינוס ממתח DC אתה צריך לבנות רב רטט ולהגדיל את ערך הקבל כך שיווצר גל קטום

המוצא על הקבל

אם תרצה אני אשלח לך את השרטוט ואת ערכי הקבלים, נגדים

תריץ באורקד כמה פעמים ותראה... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...