חבר הכנסת בראכה קורא לדרוזים להלחם במדינת ישראל (בכיבוש) - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חבר הכנסת בראכה קורא לדרוזים להלחם במדינת ישראל (בכיבוש)

bla7

Recommended Posts

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה לא מציאותי?

עם הכונות של ערביי , אירן והפלסטינאים, זה סביר לחלוטין שבעתיד הלא כל כך רחוק תהייה פה מדינה איסלאמית (במקום ישראל) שתהייה באחלה של שלום עם סורייה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירושלים היתה לפני שנתיים העיר הענייה ביותר בארץ

אני מניח שזה עדיין די נכוןכל הכלכלה של הגולן לא שווה פרומיל מהכלכלה שיביא שלום לאזור

ושלום עם סוריה לא יהיה בלי הגולן

נכון, עד לפני שנתיים, הבעיה היא שזה בממוצע, בממוצע ת"א דווקא בסדר, אבל אם לוקחים לפי איזורים, אז יש פשוט איזורים מאוד עשירים ואיזורים מאוד עניים.

אמנם, נכון, היא לא שווה פרומיל, אתה יודע מה, אפילו לא פנטו אחוז, אם יהיה שלום אמר ומעבר חופשי בגבולות.

אבל אני לא מאמין ששלום אמת יהיה (זאת לאחר שנים על גבי שנים בהם האמנתי)... השלום הכי חם שלנו עם שכנינו כיום הוא עם הירדנים, וגם הוא דיי פושר.

שלום שיותר חשוב משלום עם סוריה הוא שלום עם הפלסטינאים, שגם הוא רק מתרחק במקום להתקרב, לצערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לראות שחור על גבי לבן שהחור הבין לאומי קובע שאין גבול בין סוריה לישראל עד אז הכל דיבורים מצידך.

החור הבינלאומי? יש בכלל דבר כזה?

אבל הנה הטקסט המלא של הסכם רודוס שנחתם בין וסוריה. Read it and weep.

אתה בטוח שאתה חי על אותו כדור הארץ כמו שאר האנשים פה?

בהחלט. ואתה?

כל הכלכלה של הגולן לא שווה פרומיל מהכלכלה שיביא שלום לאזור

ושלום עם סוריה לא יהיה בלי הגולן

רק שהשלום שהסורים מדברים עליו הוא הרבה יותר קר מה- "שלום" הקפא שיש לנו עם מצרים. הם אפילו לא מוכנים לפתיחת שגרירויות. אז על איזה פריחה כלכלית אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שהשלום שהסורים מדברים עליו הוא הרבה יותר קר מה- "שלום" הקפא שיש לנו עם מצרים. הם אפילו לא מוכנים לפתיחת שגרירויות. אז על איזה פריחה כלכלית אתה מדבר?

אני לא דיבאתי על משהו ספציפי

גם לא דיברתי ללכת ולהחזיר את הגולן מחר

יתכן מאוד שזה בגלל לא יכול לקרות כל עוד בשאר אסד שולט

בכלליות, הסכם שלום יעשה הרבה יותר טוב לכלכלה מהגולן

רק התגובה של הבורסה לאירוע שכזה, קר ככל שיהיה גדולה על מספרי הכלכלה של הגולן בכמה רמות

(זה לא שמדובר במעצמה כלכלית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי זה יעשה שום דבר טוב: העלייה שתהייה, תהייה זמנית- וגם אני בספק אם היא תכסה את ההוצאות של הפינוי. ושלא לדבר על ההפסד של המקום התיירותי (בעיקר תיירות פנים) הזה- שמשמש כמקום שאפשר לברוח אליו מהעיר, לאלפי ישראלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שIG אמר - העלייה בבורסה תהיה זמנית ולא תמידית והיא לא באמת יכולה להצדיק החזרה של הגולן... יופי, הבורסה תעלה...

ואם אומר לך שאם נביא לחאמס את ת"א יהיה לנו שלום עם הפלשתינאים? שלום מאוד מאוד חם אפילו? וזה יגרום לזינוק מטאורי בבורסה, זה שווה את זה? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עליה בבורסה היא כסף באוויר. רק כשאתה מממש זה כסף שקיים בפועל. אז מאיפה יגיע הכסף הזה? אם ממקורות עצמיים, לא הרווחנו כלום - בסה"כ העברנו כסף שלנו מנקודה א - נאמר מתוכניות חיסכון - לנקודה ב - הבורסה. אם ממקורות זרים אז זה רווח למשק, אבל למה שמשקיעים זרים יגיעו לכאן? רק כי ראש הממשלה שלנו חתם על נייר שכתוב עליו "הסכם שלום"? משקיעים זרים לא מתעניינים בהסכמי שלום. הם מתעניינים ביציבות ובשגשוג. שלום יכול להביא יציבות ושגשוג, אבל הסכם שלום אינו שלום.

אם יהיה שלום אמת בין לסוריה, האזור יפרח. סוריה תרוויח מבחינה כלכלית הרבה יותר מישראל משלום כיוון שההזדמנויות שהסורים מפסידים הרבה יותר גדולות ופוטנציאל ההשקעה בסוריה הרבה יותר גדול. אבל זה א מה שמעניין את הסורים. מה שמעניין אותם זה "אדמתם הקדושה" וגם כשהם יקבלו אותה הם לא מוכנים לתת שלום חם. למעשה, "אדמתם הקדושה" כוללת גם שטחים שאמורים להיות שלנו שאותם הם כבשו, כלומר הם פועלים לפי המוסר ההוטנטוטי: אם אתה גונב ממני, זה רע; אם אני גונב ממך, זה טוב. תוסיף לזה את העובדה שעבורם, כל (ולבנון) הם חלק מ- "סוריה הגדולה" ותבין למה אני מפקפק שיש לסורים כוונה לקיים הסכם שלום שיחתם עם גם אם יקבלו תמורתו את כל רמת הגולן.

ובכלל, למה צריך לשלם תמורת שלום? זה בדיוק כמו דמי חסות: תשלם לנו או שנשרוף לך את החנות. ממתני כניעה לסחיטה היא מדיניות טובה? שלא לדבר על זה ששלום הוא הדדי: אם הסורים נותנים לנו שלום, הם מקבלים גם שלום מאיתנו. אז איזה שטח נקבל מהם בתמורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החור הבינלאומי? יש בכלל דבר כזה?

אבל הנה הטקסט המלא של הסכם רודוס שנחתם בין וסוריה. Read it and weep.

בהחלט. ואתה?

אתה מדגיש שטויות מיותרות כמובן שזה החוק ולא חור.אם יש שם משהו חשוב תביא את הציטוט שלו לכאן לא את כל ה20 אלף עמודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדגיש שטויות מיותרות כמובן שזה החוק ולא חור.

כמובן שאלו שטויות מיותרות! הרי אתה כתבת את זה. :P

אם יש שם משהו חשוב תביא את הציטוט שלו לכאן לא את כל ה20 אלף עמודים.

עשרים אלף? בקושי ארבעה וחצי עמודים. לא יכול להתמודד עם ארבעה וחצי עמודים של אנגלית?

כתוב שם, פעם אחרי פעם, שהקו הנקבע בהסכם (כלומר גבול 48) אינו הגבול הבינלאומי אלא גבול זמני בלבד ושהגבול הבינלאומי יקבע במו"מ לשלום בין המדינות. אני מקווה שברור לך שמותר לשתי מדינות שכנות לקבוע איפה יעבור הגבול ביניהן.

למשל Article II, Item 2:

It is also recognised that no provision of this Agreement shall in any way prejudice the rights, claims and positions of either Party hereto in the ultimate peaceful settlement of the Palestine question, the provisions of this Agreement being dictated exclusively by military, and not by political, considerations.

או Article V, Item 1:

It is emphasised that the following arrangements for the Armistice Demarcation Line between the Israeli and Syrian armed forces and for the Demilitarised Zone are not to be interpreted as having any relation whatsoever to ultimate territorial arrangements affecting the two Parties to this Agreement.

נכון שלא הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב לא הוכחת את הטענה שלך כלל.

אם כבר אז תקרא קצת חומר מבוסס על גבולות במשפט הבינלאומי

http://jurist.law.pitt.edu/world/israelborders.php

גם אין גבול בין לסוריה וגם אין שלום עם מצריים מצבך מדרדר מרגע לרגע :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...