איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל)

Vega

Recommended Posts

ומה העבודה שלך כ"מפעיל מערכות מחשב" בצבא?

אני אישית מנהל במודיעין, במדור שאחראי על exchange, active directory ותמיכה שוטפת בחומרה/ תוכנה. אנשים שהיו איתי בקורס משובצים בכמה יחידות שונות, בהן חלקם עושים את מה שאני עושה, חלקם מתעסקים עם unix/ vms/ mvs. השיבוץ נקבע בסוף הקורס ע"פ הבחירה שלך, הציונים שלך בקורס ושקלולים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מפעיל מערכות מחשב זה מה שהכי עניין אותי מכל מה שהציעו לי,

איך בדיוק הולכים שם הקורסים? מה מלמדים?

הקורס נמשך קצת פחות מ-3 חודשים, הלימודים בין 8:00 ל- 19:00 (הרבה פעמים יש תרגולים וכו' ונשארים עד 21:00, שלא לדבר על שיעורי בית שנותנים לך ואז אתה יושב על זה באכסניה עד מאוחר יותר). החודש הראשון מורכב כולו מ- ושם אתה לא תלמד שומדבר שאתה לא יודע. מתחילים ב-win95, ממשיכים ל-NT ולומדים לנהל דומיין מבוסס NT. יכול להיות שעד שאתה תעשה את הקורס יתחילו סופסוף ללמד שם 2000 ודומיין 2000, אבל ממר"ם (ואיתם בסמ"ח) תמיד מפגרים בתחום המחשוב אחרי כולם. אח"כ מתחילים ללמוד Unix ו-VMS. באף אחת מהמערכות האלה אתה לא מגיע לרמה מספיק גבוהה אבל נותנים לך כלים להסתדר בעתיד וללמוד אותן, ומחלקים המון חוברות וחומר כדי שתוכל ללמוד מעבר. גולת הכותרת של הקורס היא MVS (מעה"פ של מיינפריים), ולומדים אותה לא מעט, כולל על ניהול , חומרת מיינפריים וכל מיני...

במקביל, במשך כל הקורס לומדים אלגוריתמים ותכנות ב-Rexx שזוהי שפת תכנות פשוטה למיינפריים. יש עוד כל מיני נושאים קטנים כמו HTML ושטויות כאלה, אבל אף אחד מהם לא נלמד ממש כמו שצריך.

נורא נהניתי בקורס מלהכיר מערכות הפעלה חדשות (VMS/MVS) והאווירה סבבה. מתייחסים אליך לא רע בכלל, התנאים ללינה והכל מצויינים והחבר'ה סבבה (בדרך כלל)... ה-bad side הוא שהמדריכים לא תמיד מקצועיים. ידריכו אתכם לפעמים מדריכים שסיימו קורס לפניכם וקראו כמה חוברות וידעו ללמד אתכם בדיוק את חומר הלימוד הדרוש אבל לא לענות על שאלות מעבר לכך. אני מצאתי את עצמי הרבה פעמים מתקן את המדריכים או שואל שאלות שהם לא יודעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אתקן קצת אתכם בקשר לתלפיות. אחותי בתלפיות ככה שאני יודע די טוב בקשר לזה.

המבחנים הם בשלושה שלבים אם אני לא טועה ובכל שלב מלא עפים עד שבסוף נשארים רק כ-50. (השנה התקבלו 48 שמתוכם 11 בנות - הכי הרבה בצה"ל עד כה)

המבחנים ארוכים ומעצבנים אני מניח ;)

התלפיונים מתגייסים ראשונים לצה"ל באמצע יולי אני חושב והם הולכים לשבועיים לווינגייט לאימוני .

אחרי זה יש להם טירונות 04 ביחד עם יחידה קרבית ולא 02 כמו שאמרו כאן. הטירונות רק קצת מקוצרת כי הם צריכים להתחיל ללמוד באיזה שהוא שלב. השנה זה היה במתקן אדם.

הם לומדים כל יום איזה 8-14 שעות באוניברסיטה בירושלים יחד עם סטודנטים רגילים.

יש להם מגורים בתוך האוניברסיטה.

אני ממש לא הייתי הולך לתלפיות כי זה ממש מבאס שאתה כל החיים שלך מתפלל לסיים את ביה"ס כבר ואז ישר אתה נוחת ל-3 שנים קשות ומלחיצות ביותר באוניברסיטה!

מה שכן, אתה מסודר לכל החיים מבחינת כסף ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

45, 14 לאוגוסט 2003, שלחו לי מנילה כשהאפשרות היחידה היתה מפעיל מערכות מחשב ותוכניתן (שזה אותו אשכול).

מאז לא שמעתי מהם.

מצויין, יש לך פרופיל נמוך והרבה זמן... אם בחרת במנילה את האפשרות של מפעיל מערכות מחשב ולא שלחו לך עדיין זימון למבחנים בשלישות ברמת- גן (ובהנחה שעבר יותר מחודש...), אתה יכול פשוט להתקשר לבקו"ם ולשאול למה לא שלחו לך עדיין זימון ולבקש שישלחו שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בערך אותו דבר, פרופיל 45 ותאריך שלי זה אמצע אוקטובר.

קיבלתי אפשרות של תכניתן במנילה ובחרתי אותה, מאז עברו איזה חודשיים אולי יותר ולא קיבלתי שום זימון למיון.

לאיזה מספר להתקשר? איזה מספר לבקש ב 144? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בערך אותו דבר, פרופיל 45 ותאריך שלי זה אמצע אוקטובר.

קיבלתי אפשרות של תכניתן במנילה ובחרתי אותה, מאז עברו איזה חודשיים אולי יותר ולא קיבלתי שום זימון למיון.

לאיזה מספר להתקשר? איזה מספר לבקש ב 144? :o

כעיקרון, לבחור "תוכניתן" או "מפעיל מערכות מחשב" במנילה זה אותו הדבר - שתי הבחירות יביאו אתכם ליום מבחנים ארוך בשלישות ברמת-גן, שבסופם אתם יכולים לצאת עם כל אחד מהקורסים שכתבתי קודם ואולי בלי כלום.

אני לא יודע לאיזה מספר צריך להתקשר... עבר די הרבה זמן. אני מניח שהמספר רשום על המנילה ובצו גיוס שקיבלת... ואם לא, אני מניח שב-144 יתנו לך אותו... אתה צריך לבקש את הבקו"ם תל השומר או משהו בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אתקן קצת אתכם בקשר לתלפיות. אחותי בתלפיות ככה שאני יודע די טוב בקשר לזה.

המבחנים הם בשלושה שלבים אם אני לא טועה ובכל שלב מלא עפים עד שבסוף נשארים רק כ-50. (השנה התקבלו 48 שמתוכם 11 בנות - הכי הרבה בצה"ל עד כה)

המבחנים ארוכים ומעצבנים אני מניח ;)

התלפיונים מתגייסים ראשונים לצה"ל באמצע יולי אני חושב והם הולכים לשבועיים לווינגייט לאימוני .

אחרי זה יש להם טירונות 04 ביחד עם יחידה קרבית ולא 02 כמו שאמרו כאן. הטירונות רק קצת מקוצרת כי הם צריכים להתחיל ללמוד באיזה שהוא שלב. השנה זה היה במתקן אדם.

הם לומדים כל יום איזה 8-14 שעות באוניברסיטה בירושלים יחד עם סטודנטים רגילים.

יש להם מגורים בתוך האוניברסיטה.

אני ממש לא הייתי הולך לתלפיות כי זה ממש מבאס שאתה כל החיים שלך מתפלל לסיים את ביה"ס כבר ואז ישר אתה נוחת ל-3 שנים קשות ומלחיצות ביותר באוניברסיטה!

מה שכן, אתה מסודר לכל החיים מבחינת כסף ;)

לגבי תלפיות, איזה פרופיל צריך? (MIN-MAX)

ואפרופו פרופיל, איך קוצר ראייה משפיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בדיוק את הפרופיל אבל לא צריך פרופיל קרבי אני מאמין - פשוט לא עושים את מה שלא יכולים בטירונות והדברים האחרים כי זה לא הדבר הכי חשוב באמת בשביל מפתחי הנשק של העתיד ;)

מה הקשר לבעיית ראייה? אתה לא מגיע לקורס טיס מתלפיות...! ::)

ואני עדיין לא מבין איך אנשים רוצים ללכת לדבר הזה! עם כל הכבוד ליוקרה וכל זה, איך יש לכם זין ללמוד עוד 3 שנים אחרי השנים המקוללות האלו בביה"ס??? :bash: :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע בדיוק את הפרופיל אבל לא צריך פרופיל קרבי אני מאמין - פשוט לא עושים את מה שלא יכולים בטירונות והדברים האחרים כי זה לא הדבר הכי חשוב באמת בשביל מפתחי הנשק של העתיד ;)

מה הקשר לבעיית ראייה? אתה לא מגיע לקורס טיס מתלפיות...! ::)

ואני עדיין לא מבין איך אנשים רוצים ללכת לדבר הזה! עם כל הכבוד ליוקרה וכל זה, איך יש לכם זין ללמוד עוד 3 שנים אחרי השנים המקוללות האלו בביה"ס??? :bash: :AR15:

יש לנו זין כזה ג.............. ;D סתם, הייתי חייב ;)

האמת היא שהדאגה שלי זה שיהיה לי פרופיל יותר מדי גבוה וישבצו לקרבי, למרות שאני לא מאלה שלא רוצים קרבי, אבל אני לא מהמורעלים לגבי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

אם תילך לקרבי, אחרי שלוש שנים אין לך מוסג מה יהיה איתך ואם יהיה לך כסף/עבודה או לא...

אם תילך לתלפיות או משהו דומה אתה מסודר כספית לכל החיים. גם אחרי שתעזוב את הצבא כולם ירצו אותך וישלמו לך הרבה כסף.

עד כמה שידוע לי פרופיל גבוה לא מונע ממך להתקבל לתלפיות כל עוד הם חושבים שאתה מתאים.

רק עוד משהו אחד - אתה חייב להיות ב-5 יח"ל מטמתיקה כדי שיזמנו אותך למבחנים של תלפיות. יכול להיות שאתה יכול לבקש ללכת למבחנים אם אתה ב-4 יח"ל אבל לא בטוח.

לכל הפרטים ולפרום:

http://www.talpiot.org

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...