מתלבט בין רשת קווית ואלחוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין רשת קווית ואלחוטית

iurkin

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני כמה ימים אבי החליט לעשות לי בבית שתהיה בין המחשב שלי לשל אחותי.

רק שיש בעיה אחת:

הוא לא יודע אם לעשות אלחוטית או קווית.

יש לו אפשרות לקדוח בקיר אבל הוא מעדיף שלא.

והוא יותר מעדיף את האלחוטית אבל הוא שמע שבאלחוטית המהירות היא 50MBP\S ובקווית היא 110MBP\S.

ביחד עם זאת הוא רוצה לקנות לי ראווטר שנוכל לגלוש באינטרנט ביחד כי יש בעיה של זמנים על האינטרנט.

אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על הרשת הקווית או האלחוטית ויפרט לי מה החסרונות של האלחוטית(כי אני יודע את היתרונות).

תודה ויום טוב,

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות ברשת האלחוטית היא דווקא לא רעה בכלל - הקצב התיאורטי הוא 54Mb, וזה לא שהמהירות הזאת כ"כ קריטית.

ברשת שלכם זאת פשוט תהיה המהירות המקס' שבה שני המחשבים ברשת יוכלו להעביר מידע אחד לשני, וגם בשביל הצורך הזה זה בסדר גמור.

מהבחינה הזאת אין מה לדאוג.

כדי לעשות רשת אלחוטית שתשרת את שני המחשבים אתם תצטרכו מן הסתם נתב אלחוטי - הדגם המומלץ כרגע הוא WRT54GL של חברת LINKSYS.

אם אתם מחוברים לאינטרנט בכבלים ייתכן שיש להמליץ על מודם אחר.

כמו כן יש לוודא שהמודם שכרגע ברשותכם הוא מודם רשת ולא .

חסרונות רשת אלחוטית - חשופה לכל בעיקרון, לא טובה או לא מספקת ניתן לפרוץ בקלות גם ללא ידע, מוגבלת בטווח ומושפעת במידה זו או אחרת מקירות עבים, ממ"דים וכו', ביצועים יכולים להיפגע ממכשירים שעובדים בתדרי 2.4 GHZ (טלפונים, ולעיתים גם מיקרוגלים ומקררים) - זהו פחות או יותר.

כל הבעיות האלה זניחות יחסית וניתן לפתור אותן בקלות באמצעים שונים.

אני ממליץ לך בחום על רשת אלחוטית, ובכל מקרה - כמעט כל נתב שתקנה כיום הוא גם חוטי לכל דבר ועניין.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי RJ45 זה התקן (הכמעט מאוד מאוד) יחידי שאפשר לחבר לכניסת/מבואת הWAN בראוטר לשם חיוג לאנטרנט.

ומה עם קווית?

גם צריך מודם רשת?

ואם תוכל לענות לי על המהירויות הורדה/גלישה ובאיזה מהירות העברת קבצים הרשת הקווית זה מאוד יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודם הרשת אינו חובה בגלל שהרשת אלחוטית/חוטית - הוא חובה כי הנתב מתחבר אליו בחיבור של כבל רשת (RJ45) ולא חיבור .

לא משנה אם תהיה לך חוטית או אלחוטית או שניהם, הראוטר עדיין יהיה מחובר למודם בעזרת כבל , וכל מחשב שירצה להתחבר לרשת, יצטרך להתחבר לראוטר בצורה חוטית או אלחוטית.

לא הבנתי את השאלה שלך לגבי המהירויות - ובכל מקרה קח בחשבון שמדובר במהירויות העברת הנתונים בתוך הרשת עצמה (בין המחשב שלך למחשב של אחותך למשל), וזה לא קשור ולא משפיע בשום צורה על מהירות האינטרנט שלך.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למהירות הגלישה אני הבנתי את זה.

אבל שמעתי שברשת אלחוטית במידע עובר בין מחשב אחד לשני במהירות של 54MB ובקווית במהירות 110MB.

האם מה ששמעתי נכון או שאילו המצאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כיום נתבים שתומכים ב 108MB באלחוטית, נתבים שעובדים בתקן G , אבל צריך לקנות בשביל זה גם כרטיס רשת מיוחד שתומך בתקן הזה, וזה רק תיאורטי כי בכל מקרה באלחוט יש כל מני הפרעות.

אם המחשב הוא לא , עדיף לך תמיד רשת חוטית, זה יותר יציב (מה שאומר פחות בעיות) ולא עושה בעיות טווח מסויימות עד למרחק של 100 מ'.

הקטע היחיד הוא לדאוג לכך שהכבל יהיה בעמדה נוחה.

אז שוב, אם המחשב הוא לא , חוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת אלחוטית מאוד לא מאובטחת, הרי שהנתב מודם שלך שולח אותות לכל עבר וכל מי שקולט אותם יכול על האינטרנט ולמחשב שלך, אלא אם כן תעשה סיסמא לרשת, אבל עלייך לדעת לעשות זאת (אני אישית לא יודע). בעית קליטה- בעיה זו מאוד קריטית ברשת אלחוטית, עלייך לוודא שהמרחק בין המחשבים סביר ואינו מכיל ממ"ד/ אזורי מתח גבוהים. אנטנה בעלת רגישות גבוהה ונתב חדש וחזק יותר, יכולות לעזור לך להתגבר על בעיית הקליטה. קצב העברת המידע ממש אינו קריטי, אתה יכול לעבור גם על 5.5mbps, אבל ממש לא מומלץ (לא מספיק למשחקי , אימיול איטי ועוד דברים שדורשים פס רחב ), 54mbps ממש מספק.

היכן ממוקמים החדרים בבית? אם אתה מכיר מישהו שיכול לעזור ולהגיד לך (תוך כדי שהוא רואה את הבית), האם הלינקסיס(לדוגמא, טוב) או אחר יספק לך קליטה טובה, או לבדיקה(לא ריאלי במיוחד).

עוד אופציה לחזק את הקליטה היא לשים אנטנה שתקלוט את האות שמשדר הנתב ותשלח אותו שוב, תחזק אותו, האנטנה תמוקם בין הנתב לאנטנה. לא זוכר איך קוראים לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקליטה אין לי בעיה.

החדרים שלנו צמודים אחד לשני ורק קיר ודלת מפרידים.

הקיר לא עבה במיוחד ולכן אני חושב שלא יהיו כלל בעיות תקשורת.

orinky:למה אתה מתכוון שבקצב העברת המידע זה הקצב של האינטרנט שאני יקבל?

כי אני רוצה שהמחשב שלי יהיה הראשי מביניהם.

ובקשר לסיסמא המליצו לאבא שלי נתב של 108mbps עם סיסמאת ברירת מחדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...