משפץ רמקולים ישנים - JBL L110 -סוף השיפוץ -*** תמונות *** - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משפץ רמקולים ישנים - JBL L110 -סוף השיפוץ -*** תמונות ***

Bug2000

Recommended Posts

היי.

יש לי L110 (רמקולים מצוינים), אבל הבעיה איתם שהתיבה שלהם ממש על הפנים אז החלטתי שאני משפץ אותם.

בקיצור השיפוץ כבר התחיל וכמעט סיימתי את הרמקול הראשון מבין השתיים (יצא בן ז**ה מחר) ויש לי כמה שאלות :

קודם כל בתוך התיבה יש צמר גפן כזה צהוב (צמר סלעים נראה לי ) שעם השנים הוא הפך גם לקצת מסריח ונראה דיי רקוב כזה אז החלטתי להחליף אותו, השאלה היא האם להביא אותו צמר רק חדש או שיש היום העדפה לצמר אחר (צמר סינטטי למשל וכו'). אשמח לשמוע עצות לגבי העיניין ..

עוד שאלה - אני משפץ גם את הגרילים של הרמקולים פירקתי את הגרילים הכל טוב ויפה, אבל השאלה היא איפה אני יכול לקנות בד כזה לרמקולים ?!

שאלה אחרונה - הרמקולים עצמם (הכוונה לאלמנטים) צריכים לעבור תיקון, אבל אני רוצה לתקן אותם במקום שיביאו לי את החלקים המקוריים של הרמקול, עשיתי קצת חיפושים ומצאתי את "רפי האוזמן" שנראה שזה עסק רציני הרמתי אליהם טלפון הסברתי מה אני צריך לתקן הם אמרו לי שהם יכולים לעזור, אבל ממש סירבו להגיד לי כמה התענוג יעלה ... השאלה היא האם למישהו מכאן יש איזה ניסיון עם החנות ובעיה כמו שלי שיכול להגיד כמה העסק עולה פחות או יותר ?

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א: אני שמח לראות שמישהו משקיע בדברים האילו.

ב: מדובר ברמקול מעולה. שמעתי אותו כמה פעמים, ותמיד הוא הפליא אותי מאוד באיכות המצוינת שלו ביחס למחיר.

ג: את התיבה אני לא יודע איך אתה בונה, אבל כדאי מאוד שזה יהיה מחומר איכותי, ושהכל יהיה חזק מאוד. כל רעידה שהתיבה עושה היא הפרעה לתזוזה של הממברנה.

ד: את הגרילים אפשר לעשות בכמה דרכים:

1- אתה קופץ לרפי האוזן והוא יעשה לך את זה, או שתקנה אצלו בד ותעשה לבד.

2- אתה קופץ לאומגה-אודיו בחולון שלדעתי לא יתנגדו למכור לך קצת בד ועושה בעצמך (הם גם יכולים לעשות לך את זה בעצמם).

3- אתה קופת לחנות בדים, קונה משהו קצת גמיש ושיהיה כמה שיותר דקה ומחורר (כדי שלא יחסום את הסאונד) וקונה שם בד ומכין לבד.

ה: בנוגע לשיפוץ אלמנטים. אכן הכי טוב יהיה לעשות אצל רפי האוזמן. זה עסק לא חדש וממה שהבנתי המשפחה שלו היא זאת שייבאה בעבר את החלקים שדרושים לרמקולים האילו ולכן יש להם את החלקים המקוריים. בנוגע למחירים, משתנה מאוד בתלות בעבודה שצריך לעשות שם. תן קפיצה אליהם ותבדוק. את השיפוץ אני מאמין שאפשר לעשות גם באומגה-אודיו במידה ומדובר בדבר שהוא יחסית בסיסי כמו למשל גומי קצת קרוע ואז בדר"כ אין שום בעיה להשתמש גם בחלק שהוא לא מקורי אלא משהו חלופי שזהה לו.

ו: הצמר הזה בפנים חשוב מאוד. בדר"כ יש חשיבות לדחיסות שלו וכו'. אם אין אפשרות להשתמש במשהו זהה, עדיף משהו דומה כמה שיותר מבחינת התכונות שלו. צמר סלעים כמעט תמיד עובד מעולה. שוב, גם פה, אומגה אודיו ורפי האוזמן יוכלו לעזור.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל אתה יודע :)

אני לא בונה תיבה חדשה חס וחלילה רק מחסה אותה בפורניר חדש ויפה וצובע מחדש. שוב מחר בתמונות יהיה לך יותר מושג ...

בקשר לגרילים - שוב אני מבין את עניין חשיבות הבדים קראתי על זה הרבה, לכן כנראה שוב העזר ברפי ...

בקשר לאלמנטים אז הכי דחוף זה הוופר שכשקניתי אותו היה מודבק עליו גומי בצורה לא מקצועית בכלל אז הורדתי אותו וניקיתי את הוופר מה שנשאר זה רק להדביק את ה Surround . אני חושב שאחד הוופרים צריך עוד שיפוץ קטן, אבל מה שהכי קריטי זה ה Surround והמחיר של זה הכי מעניין אותי, אבל הם ממש סירבו להגיד לי אותו.

אז אם למישהו יש מושג שיגיד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דבר כזה אמור לעלות מאות בודדות ביותר של שקלים. אם זה משהו כזה לדעתי גם אוגמה אודיו יעשו לך את זה בלי שום בעיה. תוכל לקנות אצלם הכל. צמר סלעים, בד לגרילים (אפילו יעשו לך אותם אם תרצה), יתקנו לך את האלמנטים, יעזרו לך אפילו עם פורניר לדעתי אם תבקש. המחירים שלהם הם מאוד הגיוניים. אני מאוד מרוצה מהעבודה שלהם (יש לי 2 זוגות שלהם בבית, וראיתי כמה שהם שיפצו, לא נתקלתי בשום בעיה עם משהו שהם בנו/תקנו).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי היום לתקן את הוופרים אצל רפי בסוף.

היגעתי אליו והתברר לי שיש צורך בעוד תיקון - האלמנט עצמו לא עומד ישר, לא זוכר איך הוא קרא לזה, בקיצור עם השנים איזה חלק נשחק ברמקול ואז הוופר "מתעקם". קיצר כל הסיפור ביחד עם ה Surrounds לשני הוופרים (שהם 10 אינץ') עלה 440 שח כולל מע"מ וכמובן החלקים המותקנים הם מקוריים של הרמקול (מה שטוב).

למרות המחיר רפי נתן לי תחושה שהרמקול בידיים טובות ומקצועיות, שבוע הבא אני הולך לאסוף אותם מקווה לטוב :-*

פרסתי את ההודעה סתם שיהיה לכם קצת מושג לגבי המחירים וכאלה ...

בקשר לתמונות של הרמקול או היום או מחר ... כל הזמן שוכח לקחת את המצלמה איתי :s07:

זהו בנתיים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רפי עושה עבודה טובה. ראיתי הרבה דברים שהוא תיקן.

אם תגיד יום אחד כשתמכור אותם שהרמקולים תוקנו על ידי רפי האוזמן זה כבר יעיד על איכות.

ד"א, יש מצב אתה עושה אליי קפיצה עם הפיוניר? יש לי כמה חדשים (כשהדגש הוא על כמה) שאני רוצה לבדוק עם מגבר ווינטאג' כיוון שאני עומד לרכוש מגבר דומה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

באיחור (מותר לי בגלל הצבא :cool2:), אבל כמו שהבטחתי, של מה שעובר על הרמקולים, אט אט מתקדמים וזה נראה מעולה :).

אלה של הרמקול כבר אחרי הדבקת הפורניר החדש עליהם, אבל לפני הצביעה. לצערי לא צילמתי את הרמקולים לפני ההדבקה וחבל, אבל תאמינו או לא המצב שלהם היה באמת גרוע יותר גרוע ממה שחשבתי כשקניתי אותם... אם היתי שם לב לכל הדברים המחיר שלהם היה יורד אפילו יותר ... לרמקולים היו פינות שבורות ושריטות עמוקות וצבע מתקלף (תפעילו קצת את הדימיון).

אבל עכשיו הם תופסים צורה כזאת :

הרמקול יעבור גם צביעה מקדימה מחדש לצבע שחור חדש :

2214505.JPG

3953092.jpg

הפורניר החדש מודבק על הרמקולים לפני הצביעה :

2006314.jpg

1663953.jpg

המסגרת הקידמית עדיין לא שופצה ומזכירה קצת את הלוק הישן של הרמקולים. שיהיה לכם קצת מושג :

5866223.jpg

זה יתוקן בעזרת החומר השחור שעל הרמקול :

4788053.jpg

בצורה הבאה (מודבק ע"י חום):

3808622.jpg

קצת של הצמר סלעים הג'יפה והמסריח מבפנים :

5613813.jpg

4355329.jpg

חלק מהפינים שהחזיקו את הגריל של הרמקולים היו שבורים ונראו כך:

7772901.jpg

ואבא שלי בעבודה עשה חדשים שנראים כך :

5941480.jpg

והגריל עצמו - שימו לב הגריל עשוי משתי מסגרות, רק מראה את ההשקעה של פעם באיכות הרמקולים עד הגרילים ...(אגב זה דיי סרט להפריד את המסגרות האלה) :

5025083.jpg

ולקינוח קצת תמונות של האלמנטים עצמם, שיהיה לכם מושג איך פעם עשו :) (שימו לב למסגרת האלומיניום המסיבית):

זה הוופרים לפני התיקון כל אחד 10אינץ' (שוקל לפחות 8 קילו אחד,אם לא יותר) (עוד לא חזרו מהתיקון לצערי) :

2837567.jpg

1662854.jpg

והטויטר עם המגנט הכי ענק שראיתי בחיים שלי :silly: :

9542249.jpg

7784162.jpg

טוב זהו לבנתיים עכשיו התיקון זז לאט יותר בגלל שהרגילה נגמרה כמעט ואין זמן, אבל אני אמשיך לעדכן ...

ואנטולי היתי בכיף קופץ אליך למה תמיד יש מה ללמוד ממך :), אבל היתה צריך להגיד לי את זה ברגילה שהיתה לי ... עכשיו זה כבר בלתי אפשרי לצערי :bash:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד אחי, תעדכן אותי איך העניינים זזים :)

ד"א, כבר הבאתי מרנטז 2262B שהוא אחלה מכשיר אז זה כבר פחות רלוונטי (למרות שאני אשמח לשמוע גם את הפיוניר הזה שוב, הוא אחלה מכשיר באמת).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תוך שבועים הדיון שלי כבר בעמוד ה 8 .... זזים מהר פה העיניינים בזמן האחרון...

בכל אופן - הוופרים חזרו מהתיקון ונראים מעולה, באמת מבסוט מהעבודה של רפי :-*

התיבות עברו צביעה ונראים פשוט נפלא. נשאר רק לעשות עוד שכבה של צבע + לקה .

קצת (מצטער אין לי כל כך זמן לעשות בוק, אז זה מה יש)

התמונה של הוופרים המתוקנים :

9632611.jpg

וסתם תמונה של המגבר :

3931943.jpg

תמונות של הרמקולים במצב כמעט גמור אחרי צביעה מחר .

נ.ב - אגב אנטולי זה מרנץ 2226B וזה באמת אחלה מכשיר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפירגון ;]

אני דיי בשלבי הסיום כבר .

היום סיימתי לשים לקה על הצבע, לצבוע את הקידמית של הרמקול בשחור ולצבוע את האלומיניום של הוופרים בשחור .

בקיצור הנה התמונות :

הוופר :

3460767.jpg

הרמקולים אחרי הצביעה בעמדת הצביעה המאולטרת :silly: :

5577146.jpg

1939847.jpg

7090512.jpg

3312864.jpg

2672910.jpg

2381498.jpg

5137693.jpg

6642820.jpg

זהו לבנתיים ... שימו לב שהרמקולים קצת מלוכלכים באבק מהשיוף של העץ, אז אל תתיחסו לזה....

הצביעה של הרמקולים עוד לא נגמרה ויש צורך בכמה ליטושים אחרונים שאותם אעשה כנראה מאוחר יותר (מחר שוב מי יודע לכמה זמן) .

אחרי זה מה שנשאר זה לקנות צמר סלעים חדש לשים אותו בתוך הרמקול ולהרכיב את הגרילים .... ולהנות מהרמקולים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה עבודה, נראה טוב מאוד.

גם אני חוזר מחר לצבא, אבל אולי אם יהיה לנו זמן בעתיד אני אקפוץ אלייך ונשמע אותם :)

בנוגע למנרטז, אכן 2226, התפקששה לי האצבע באמצע ההקלדה :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...