שאלה - מדוע רק כאשר מבצעים OC כדאי לקחת זכרון של 800MHZ ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - מדוע רק כאשר מבצעים OC כדאי לקחת זכרון של 800MHZ ?

ychig

Recommended Posts

אתה תנצל את מלוא 800MHZ כאשר תגיע לבאס של 400.

כלומר אם נניח אתה מבצע את ה-OC על E6300 כשתגיע ל-2800MHZ הזכרונות יעבדו ב-800MHZ (שהם כמובן 400MHZ).

זכרונות 800MHZ נותנים לך מרווח ב-OC ולא מגבילים אותך כמו 667.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה? מי?

לא נראה לי שכל כך הבנתי אותך, אבל אני אנסה לעזור בכל מקרה.

כשזקוקים ל800MHz מבחינת , הכוונה היא לבאס של 400MHz.

במידה ואתה לא מתכנן להתקרב לאיזור ה400MHz, מבחינת אין צורך ב800MHz.

מבחינת ביצועים, ישנם הפרשי ביצועים (בהתאם לאפליקציות וחומרת המערכת) של עד 25% באפליקציות ביתיות (מול 667MHz).

עריכה:

שמתי לב שהגיבו לפני. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - לא חייבים זיכרונות של 800MHz כדי לעשות OC. זיכרונות של 800MHz פשוט מבטיחים לך שהזיכרון הוא לא מה שיגביל אותך כאשר תדר הזיכרון יוגדר כ 800MHz.

דבר שני - גם לזיכרון אפשר לעשות OC ולגרום לו לעבוד בתדר גבוה יותר מהתדר המוצהר שלו. את זה בד"כ עושים בשילוב עם העלאת מתח והוספת קירור לזיכרון, וסביר להניח שגם שחירור של התיזמונים. זאת אומרת שגם אם יש לך איטי יותר, יש סיכוי שתוכל לעשות איתו OC גדול יותר, פשוט הסיכון לזיכרון גבוה יותר.

עכשו, אידאלית עדיף שיחס ה BUS:DRAM (היחס בין ה BUS לבין תדר הזיכרון) יהיה 1:1, כלומר אם ה BUS הוא 266MHz (כלומר FSB של 1066MHz), אז תדר הזיכרון יהיה 533MHz (שהוא 266MHz מעשי), ב BUS של 200MHz (ב FSB של 800MHz), תדר הזיכרון יהיה 400MHz (כלומר 200MHz מעשי) וכו'. זאת אומרת שזיכרון של 800MHz (תדר מעשית של 400MHz), יבטיח לך BUS של 400MHz, כלומר FSB של 1600MHz ביחס 1:1, לפחות מבחינת הזיכרון (הזיכרון הוא לא מה שיגביל אותך).

אם אתה מתכנן OC כך שה BUS יהיה עד 333MHz, כלומר FSB של 1333MHz, זיכרונות של 667MHz יספיקו לך. אם אתה רוצה OC גדול יותר, אתה צריך שהזיכרון יוכל לעמוד בתדרים האלו, כלומר שיתמוך ביותר מ 667MHz, ולכן הקפיצה הבאה היא לזיכרון של 800MHz.

אגב, יש מצב לא אידאלי של יחס BUS:DRAM שהוא לא 1:1, למשל אם תגדיר את ה BUS כ 400MHz ואת הזיכרון כ 667MHz, ואז היחס אמור להיות 6:5, אבל אני לא יודע אם יש הרבה לוחות שתומכים ביחס כזה. אם כן - במצב כזה, ניתן להסתפק בזיכרון שהוא פחות מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...