בעיה עם הרשאות ולא מצליח לגשת לקבצים משותפים בחלונות (אובונטו) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם הרשאות ולא מצליח לגשת לקבצים משותפים בחלונות (אובונטו)

abstract

Recommended Posts

שלום.

התקנתי לא מזמן לינוקס (אובונטו 6.10) במקביל לחלונות (יצרתי שתי מחיצות חדשות אחת בext2 - כי ext3 לא עבד ואחת swap).

בעיקרון הכל עובד די בסדר, יש חיבור לאינטרנט (ראוטר) ואני פחות או יותר מסתדר.

עם זאת, ישנה בעיה. אני לא מצליח לגשת לקבצים משותפים על המחשב שמריץ מתוך מחשבים אחרים ברשת (שמריצים חלונות) כל פעם שאני מנסה להיכנס הוא דורש ממני שם משתמש וסיסמא. אני מספק לו את שם המשתמש והסיסמא שלי והוא לא נותן לי להכנס.

חיטטתי בגוגל ומצאתי את התשובה הזו:

if you open /etc/samba/smb.conf, you will notice a section with "; security = user"

If you change that to "secutiry = share", and then go down to the bottom of the file, where the shares are listed, and add the lines:

force user = nobody

force group = nobody

You should be able to connect.This is assuming the side of the share is on the ext3 filesystem - If it is NTFS you may run into the same problem I did, and have to force user/group to your own username.

Hope this helps!

-ThatOtherGuy

Reply With Quote

ניסיתי לעשות מה שהוא אמר , אבל, הוא לא נותן לי לשמור את הקובץ - אומר שאין לי מספיק הרשאות. ניסיתי להיכנס כroot אבל הוא לא מקבל את הסיסמא שלי...

הלכתי הלאה באותו ת'רד והפותח של ההודעה אמר:

Hello,

Solved the problem.

I did the following:

sudo smbpasswd -a 'myusername'

Add a password when prompted (can be different from password).

Then from , simply access \\xxx.xxx.xxx.xxx\

When asked for credentials, provide user name, password for samba.

Works magically.

Cheers,

Snoochie

גם זה לא עבד, ניסיתי להכניס את הסיסמא החדשה והוא אמר לי שהיא לא נכונה ולנסות שנית.

כאן כנראה המקום לציין שאני חדש לחלוטין בכל העניין של ואין לי ממש מושג מה אני עושה...

אם יש למישהו יש מושג איך אני יכול לאפשר גישה למחשב שמריץ לינוקס מהמחשבים שמריצים , אני אודה לכם מאד אם תחלקו את המידע הזה איתי.. :)

תודה רבה

abstract

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...