טמפרטורות, רעשים ומה שבינהם - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורות, רעשים ומה שבינהם

yoavb

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מחשב בן שנתיים שעובד עפ"ר מצויין. לפני כשנה ,כשהוא התחיל "לזמזם", ובעצת "המדריך לניקוי המאוורר" שמופיע כאן,פירקתי את המאווררים השונים של המחשב (כולל את זה של המעבד) ניקיתי ושימנתי אותם, ואכן לפרק זמן מסויים הוא חזר לעבוד בשקט. כעת הוא חזר להרעיש, ורגע לפני שאני חוזר על כל ההפקה רציתי לבדוק מה באמת קורה שם. לצורך זה התקנתי תוכנה שמודדת את הטמפרטורות ואת נתוני הסל"ד של המאווררים. להתרשמותי הלא מקצועית, לפחות חלק מן הנתונים נראים לי תמוהים: טמפ' מעבד של 60 מעלות? סל"ד של 29 סיבובים לדקה?.

מה שאני מבקש זה התייחסות לכמה נקודות:

א. האם הנתונים נראים לכם סבירים?

ב. האם מופיעים כאן גם נתוני המאוורר של הספק ושל המעבד? איך ניתן לדעת איזה נתון מתייחס למאוורר מסויים?

ג. האם ניתן להתקין מאווררים שקטים יותר בעלות סבירה? אם כן, האם דרוש להחליף את כל המאווררים (ובכלל זה המאוורר של הספק ו/או המעבד)?

בתודה מראש, יואב.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט:

לוח אם: Intel 865P Rock-Lake 800 Mhz

מעבד: Intel Pentium 4 3.0 Ghz 1MB - HT 800 Mhz

זכרון: 2X Twinmos 256Mb-400Mhz

כרטיס מסך: Readon R9600XT 256 DDR

ספק: 480W

בנוגע למעבד: לא הפרדתי את המאוורר מהמעבד עצמו אלא רק ניקיתי אותו, אבל אני בהחלט מתעתד לעשות זאת הפעם. המלצה ספציפית בנוגע למשחה? זה תלוי בסוג המעבד?

בהתאם להמלצתך, נתונים שהופקו מ SANDRA:

טמפ' מעבד: 64 מעלות צלזיוס

טמפ' לוח אם: 40 מעלות צלזיוס.

סל"ד מאוורר: יש נתון עבור מאוור גוף בלבד - 2900 סל"ד (יכול להיות שמאוורר המעבד לא עובד?!)

על פניו נראה מטריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ שתבדוק גם את EVERST..

ומשחה לא קשורה לסוג המעבד...המלצה היא MX-1 או AS5 ויש גם את הזלמן ZM-STG1 שהיא יותר נוחה למריחה...

לגבי המאוורר של המעבד יכול להיות שזה קריאה לא נכונה...

תבדוק שאכן חיברת אותו לחיבור של המאוורר (בדרך מופיע על גבי הלוח כCPU FAN)...

וטמפ' סבירה אם מתחשבים במעבד ובקירור סטוק..

איך הסירקולציה במארז שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לסירקולציה, צירפתי שתי שממחישות מה שהולך שם. מאווררים 3 ו 4 הם של ספק הכח.

בנוגע לטמפרוטורות,בדקתי עם עוד תוכנה, וקיבלתי אותן קריאות.

מה שכן, פתחתי את המארז וראיתי שכל המאווררים עובדים כולל זה של המעבד. אח"כ ניתקתי רגעית את מאווררים 1 ו 2 אך הרעש נותר כשהיה, כלומר מקור הרעש במאווררים 3 4 או 5 (ואולי ב 6 אם הוא קיים, לא הצלחתי לראות אם קיים מאוורר על כרטיס המסך - אולי אתה יודע לפי הדגם).

השאלה היא אם יש דרך לשלוט על המאווררים של הספק דרך איזושהי תוכנה כדי לנסות לאתר את המאוורר הבעייתי (כל התוכנות שהתקנתי נותנות חיווים למאווררים של המעבד והמארז בלבד). בנוסף, האם כדאי בכלל להתעסק עם המאווררים של הספק.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרב את האוזן שלך למאווררים (בזמן ההפעלה של המחשב) שניראים לך בעייתים ותראה איזה מהם מרעיש....

וחוץ ממוד פיזי אין דרך לשלוט על מאווררים נטולי חיבור RPM..

חששתי שזה מה שתגיד... כנראה שאי אפשר להתחמק מעובדת המכונאות. בכל אופן שתי שאלות:

1. אתה ממליץ לפרק גם את ספק לצורך ניקוי המאווררים?

2. אילו מן המאווררים (אם בכלל) שווה להחליף כדי לקבל מחשב שקט יותר?

ושוב, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפרק את הספק עצמו לא הייתי ממליץ..לפרק אותו מהמארז אפשרי...

2. מאווררים של AC שקטים עולים בין ה30-40+- שקל לאחד (ל80מ"מ) ככה שזה לא כזה סיפור..

בכל אופן תנסה לשמן ולנקות אבק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...