כתב אישום:אינטל שילמה לדל 1$ מיליארד בשנה בשביל שלא ירכיבו מחשבים מבוססי AMD - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתב אישום:אינטל שילמה לדל 1$ מיליארד בשנה בשביל שלא ירכיבו מחשבים מבוססי AMD

lmlm

Recommended Posts

סלח לי, אבל כמה שאני לא מסכים עם אורי, אינטל עצמה לא קדושים...

עשיתי בזמנו חשבון. עם המענק שהם קיבלו מהממשלה על פתיחת המפעל בקריית גת, היה ניתן להשכיר את אותו מספר עובדים שאינטל העסיקה, במשכורת של 10000 ש"ח למשך 3.5 שנים.

גם לך אין מושג על מה אתה מדבר

המענק הממשלתי יהווה 12.5% מהיקף ההשקעה שאינטל צפויה להשקיע במפעל החדש ו-15% מהיקף ההשקעה המקסימלית שאינטל מתכננת בו. לפי חוקי המס, צפויים תקבולי המיסים הישירים שאינטל תשלם למדינה להגיע לכ- 23.5% מרוווחי אינטל, כך שהממשלה תקבל יותר ממה שתשלם.

האישור למענק למפעל היה מותנה בעריכת סקר כדאיות שיקבע כי ההשקעה במפעל כדאית למדינה. ההשקעה אושרה לאחר שהבנק לפיתוח תעשייה ביצע סקר כדאיות, באמצעות הפרופסור צבי אדר והפרופסור יוסי שחם, והסקר קבע כי המשק ירוויח מהקמת המפעל 450 מיליון דולר, 367 מיליון דולר מתשלום מסים ישירים ו-85 מיליון דולר מהעובדה שאינטל תגדיל את התעסוקה בקרית גת.

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3176012,00.html

או שגם להם משלמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סלח לי, אבל כמה שאני לא מסכים עם אורי, אינטל עצמה לא קדושים...

עשיתי בזמנו חשבון. עם המענק שהם קיבלו מהממשלה על פתיחת המפעל בקריית גת, היה ניתן להשכיר את אותו מספר עובדים שאינטל העסיקה, במשכורת של 10000 ש"ח למשך 3.5 שנים.

וזה בלי להחשיב את הפטורים ממיסים. אז לא תודה, ולא נעלים.

אבל אורי, זו נבלה זו טרפה. להעריץ חברה כלכלית שמטרתה לעשות כסף וזהו, כל חברה, בין אם או APPLE או אינטל,זה מגוחך ופתטי.

ומה יהיה אחרי 3.5 שנים?

חייבים להעריץ את חברת על הטיפוס המדהים שלה בעליה כאשר בראש ההר ניצבת ומדרדת סלעים במדרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^^^ לחלק באפס (אני מחזק)

אין לכן מוסג איך זה לעבוד באינטל יושבים זה נשמע מדהים ....אתם לא יודעים כמה פרויקטים שמתחילים ופשוט סוגרים אותו ....

זה לא ממש מסודר כמו שאנשים חושבים פה ...בגלל הגב החזק שלה ....היא מסתדרת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה לא משלמת כסף לאף אחד

מדובר במענקי מס (כלומר פטור ממס)

זה לא מה שאני זוכר, אני זוכר בזמנו ביחס למפעל הראשון בקרית גת מענק של 600 מליון,

AMD קיבלה מענקים בגרמניה אם אני זוכר נכון, יש גם הקלות במיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^^^ לחלק באפס (אני מחזק)

אין לכן מוסג איך זה לעבוד באינטל יושבים זה נשמע מדהים ....אתם לא יודעים כמה פרויקטים שמתחילים ופשוט סוגרים אותו ....

זה לא ממש מסודר כמו שאנשים חושבים פה ...בגלל הגב החזק שלה ....היא מסתדרת!

פשוט... אין מילים (אני מניח שאתה לא עבדת שם למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שמגיב יודע שאינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בארץ בתחום ההיי טק כן?

לא רק זה, אלא היא אחת מהמעסיקות הגדולות ביותר במשק

למי שדיבר על המפעל בירושלים, אני מכיר "קצת" את הסיפור, אני מכיר אנשים שעובדים שם, חלק גדול מהם גרים בבית שמש, עוד חלק גדול במושבים מסביב, עוד חלק במבשרת ציון והשאר דיי מפוזרים

לכולם עדיף לעבוד בקריית גת, הרבה יותר נוח ומהיר להגיע לעבודה (אם מתעקשים אז מדדנו כבר 10 דקות מהמפעל ועד בית שמש, הזמן הממוצע זה 15-20 דקות לעומת 40+ דקות לירושלים)

ד"א Fab28 תספק מספיק מקומות עבודה (גם מסביב, לא רק בהיי טק) בשביל לבלוע את המפעל בירושלים כולו ועדיין לגייס מספיק עובדים בשביל להגדיל את מספר עובדי ההיי טק בארץ בכמה אחוזים יפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שאני זוכר, אני זוכר בזמנו ביחס למפעל הראשון בקרית גת מענק של 600 מליון,

AMD קיבלה מענקים בגרמניה אם אני זוכר נכון, יש גם הקלות במיסים.

מרכז ההשקעות לא נותן כסף מזומן אלא הנחות ממס לX שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם סגרו פרויקטים בתחום הניקיונות או משהו ?

אתה כנראה לא יודע איך חברת היטק גדולה עובדת:

יש לך צוות פיתוח שעולה לך איזה 100000$ לבן אדם (בארץ זה פחות אבל עדיין) ואם יש לך 50 איש (סביר לצוות פיתוח) זה יוצא 5 מליון דולר לשנה. נגיד נותנים לצוות פרויקט הם מתחילים לעבוד ובנתיים הם עולים לחברה המון כסף בתקווה שזה יחזור לחברה דרך מכירות.

ואז הסיפור מסתבך מתי שהם בודקים כמה כסף או ערך מוסף אחר יתן להם הפרויקט ואז אם הם לא עומדים בציפיות (שלרוב לא תלויות בקבוצה עצמה ) אז זורקים את הפרויקט לפח , ונותנים להם פרויקט אחר, או שהם מפרקים את הקבוצה, יש להם גם את האופציה ליצור חברת בת של הקבוצה הזאת ולתת לחברת בת הזאת להמשיך את הפרויקט. חברת בת זה מין דבר כזה שחברה עושה כדי להזיז את הסיכון וההפסדים מהחברה הראשית וגם אפשרות להפטר מהקבוצה בקלות יותר לפעמים ברווח.

לפעמים עדיף לבלוע חברה אחרת מאשר לתת לצוות הפיתוח שלך לפתח את אותה .

החברות הקטנות לרוב מוכנות להסתפק ברווחים מזעריים(ויש כאילו שמפסידות כל שנה) ולרוב מתפללים שאיזה חברה ענקית תבלע אותם. אשתי עבדה בחברה כזאת ונראה לי שיבלעו אותם רק אחרי שהם יפשטו את הרגל (זה כמו מחירת חיסול המלאי כשזה קורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברות היי-טק גדולות, כמעט בכלל היום לא עושות את חוד חנית של המחקר בעצמן, פשוט בגלל שהם כלכך גדולות שהבירוקטריה הורגת כל ניסיון כזה... לכן כל חברות התוכנה הגדולות פשוט רוכשות חברות סטרטאפ שמספיק קטנות וחכמות כדי להצליח מבחינה ארגונית איפה שהגדולות נכשלות, ואז כשהם מגיעים לסף מסוים, הן נרכשות. דווקא בתחום החומרה אבל, אינטל ו נראה לי שאת הפיתוח של המעבדים הם עושים הכל in-house (כולל את הדורות הבא-הבא שלהם). אפילו אחד מהמובילים בתחום הפיתוח של IBM עזב לפני כמה שבועות את החברה בדיוק מהסיבה הזו, ועבר ל כדי לנסות לקדם את התחום.

(והתגובה שלי שאתה מצטט נרשמה בגלל סיבה אחרת, אם זה לא היה מובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...