הודעת שגיאת SYSTEM בהדלקת המחשב ..אני אובדת עצות - עמוד 3 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעת שגיאת SYSTEM בהדלקת המחשב ..אני אובדת עצות

סיוון

Recommended Posts

הקובץ הזה זה ה system hive , לא נראה לי ש chkdsk יעזור פה...

לדעתי הפתרון הכי מהיר וקל זה לעשות Repair Installation .

אבל יש עוד פתרון:

יש עותק יש קבצי הרגיסטרי, שנוצר מיד אחרי ההתקנה ב:

%systemroot%\repair

תעשה בוט מדיסק (כמו barte PE לדוגמה) ותעתיק את:

system

software

sam

security

ל:

%systemroot%\system32\config

עכשיו, הכל אמור לעבוד, רק תזכור להעתיק את כל הקבצים האלה ולא רק רת ה system .

הבעיה שכל ההגדרות שהיו ברגסטרי מתחילת ההתקנה לא נשמרים...

ויש גם שיטה מגניבה יותר:

אם יש על המכונה הזאת עותק של system restore אפשר להוציא משם

ידנית את הגירסה העדכנית יותר של הקבצים האלה, לשנות להם את השם ולהעתיק אותם אותם במקום.

עשיתי את זה לפני שבוע עם התקנה שרצה ב VMware והרווחתי שישיית בירה, אז אין סיבה שזה לא יעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני די בטוח ש-chkdsk יפתור את הבעיה כי שוב מבחינה תיאורתית הקובץ עצמו לא דפוק, פשוט מערכת הקבצים לא מודעת לגודלו האמיתי או למיקום אשכולות המידע שלו. לכן NTFS מחזיקה שני עותקים של רישום מערכת הקבצים (פלוס journal פעולות) ו-chkdsk מייצב את המערכת. הסיכוי שמשהו פיזי כתב מעל קובץ הרג'יסטרי "הפגום" הוא פחות מאפסי לדעתי. יותר הגיוני שתוך כדי כתיבה לרשימת הקבצים (מערכת קבצים) חלה קריסה/קיפאון, וקובץ(י) הרג'יסטרי נפגם כבדרך אגב, לא בגלל שנגעו באשכולות שלו (מידע שלו). מניסיוני בהצלת מחשבים במצב דומה, כאמור chkdsk /r הספיק.

בכל אופן הרעיון האחרון שלך מצוין והזכיר לי דרך הצלה שדיברתי עליה לפני זמן מה ("אם מקבלים מסך כחול - שיעשו System Restore מדיסק ERD Commander"). ומצחיק כי 10 דקות לפני ההודעה שלך הזכרתי את זה שוב. :lol: בכל אופן אפשר להשיג ERD Commander ולעשות מתוכו System Restore בסטייל ובקלות מירבית! פתרון יפה ואלגנטי.

מה שלא יהיה אני לא הייתי קופץ על התקנה דורסת של מערכת ההפעלה כי זה מביא את המערכת וכל התוכנות שעליה למצב מאוד מאוד לא-יציב (קונפליקטים שיצריכו התקנה מחודשת של תוכנות, חורי שנסתמו חוזרים לחיים וכו')... מאותה סיבה כמובן גם לא הייתי ממליץ להתחיל להעתיק קבצים עתיקים של הרג'יסטרי משנת תרפפ"ו ;D - כי אז בכלל יהיה קונפליקט בין מה שנאמר ברג'יסטרי לבין הקבצים בפועל במערכת.

טוף בעקבות הדיון הזה החלטתי לשרוף 185 מגה בסרבר ווב שלי לשמור שם ISO של ERD Commander 2005 בדיוק למקרים כאלה. :P (אני רוצה שיהיה נגיש לי מכל נקודה על הפלנטה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח ש-chkdsk יפתור את הבעיה כי שוב מבחינה תיאורתית הקובץ עצמו לא דפוק, פשוט מערכת הקבצים לא מודעת לגודלו האמיתי או למיקום אשכולות המידע שלו. לכן NTFS מחזיקה שני עותקים של רישום מערכת הקבצים (פלוס journal פעולות) ו-chkdsk מייצב את המערכת. הסיכוי שמשהו פיזי כתב מעל קובץ הרג'יסטרי "הפגום" הוא פחות מאפסי לדעתי. יותר הגיוני שתוך כדי כתיבה לרשימת הקבצים (מערכת קבצים) חלה קריסה/קיפאון, וקובץ(י) הרג'יסטרי נפגם כבדרך אגב, לא בגלל שנגעו באשכולות שלו (מידע שלו). מניסיוני בהצלת מחשבים במצב דומה, כאמור chkdsk /r הספיק.

לא חשבתי על זה, ויכול מאוד להיות שאתה צודק, בכל מקרה לא יזיק להריץ chkdsk במיוחד אם זה FAT32

בכל אופן הרעיון האחרון שלך מצוין והזכיר לי דרך הצלה שדיברתי עליה לפני זמן מה ("אם מקבלים מסך כחול - שיעשו System Restore מדיסק ERD Commander"). ומצחיק כי 10 דקות לפני ההודעה שלך הזכרתי את זה שוב. :lol: בכל אופן אפשר להשיג ERD Commander ולעשות מתוכו System Restore בסטייל ובקלות מירבית! פתרון יפה ואלגנטי.

אני אישית משתמש ב bart PE עם שינויים ותוספות וגם כללתי בו כמה סקריפטים וכלים שבניתי,

יש לי שם גם סקריפט קטן שמעתיק את קבצי הרגיסטרי. אבל אני יבדוק גם את ERD Commander כמו שאתה ממליץ.

מה שלא יהיה אני לא הייתי קופץ על התקנה דורסת של מערכת ההפעלה כי זה מביא את המערכת וכל התוכנות שעליה למצב מאוד מאוד לא-יציב (קונפליקטים שיצריכו התקנה מחודשת של תוכנות, חורי שנסתמו חוזרים לחיים וכו')... מאותה סיבה כמובן גם לא הייתי ממליץ להתחיל להעתיק קבצים עתיקים של הרג'יסטרי משנת תרפפ"ו ;D - כי אז בכלל יהיה קונפליקט בין מה שנאמר ברג'יסטרי לבין הקבצים בפועל במערכת.

זה לא כל כך נורא כמו שאתה מתאר בגלל שרוב הסיכויים שהמערכת מלאה בזבל, וחוץ מזה למשתמש ביתי זה לא ביג דיל,

זה לא איזה DC שיש עליו מידע רגיש, בכל מקרה זה שיקול של זמן VS יעילות הפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב !

בשעה טובה הכל הסתדר....אז ככה..

הפנתם את תשומת ליבי לתוכנת ERD , ומהקישור שנתתם היה רשום על WINPE שנזכרתי שיש לי דיסק של זה מלפני שנתיים ...ושאפשר דרכו לעלות עם מער' הפעלה וירטואלית כזו עם ממשק גראפי . ככה יכולתי להכנס לשולחן עבודה ולגבות את הדברים שלי (מה גם שהסקתי מזה ,שאם אני מצליחה להכנס באופן כזה , אז ודאי שהדיסק לא פגום :kopfpatsch:)

בכל מקרה , לא טרחתי להכנס עם RC \להתקין התקנה על הקיימת . פשוט שיחזרתי את המערכת מ-IMAGE שהיה לי מזמן שעשיתי עם תוכנת GHOST . נשאר היה לי רק להתקין כרטיס מסך חדש שקניתי לא מזמן ועוד כמה תוכנות..לא כזה ביג דיל .

אני רוצה להודות לכולכם על העזרה הרבה והזמן שהקדשתם ! מורידה ת'כובע .. :yelclap: לא יודעת איך הייתי מסתדרת בלעדיכם .

שיהיה לכם המשך ערב נעים ודיונים פורים ...אני גם פה מדי פעם קוראת ומעשירה ידע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל טוב וסימן טוב! יכולת לדעתי לחסוך לך עבודה וסיכון של איבוד מידע ששכחת שצריך לגבות אם היית עושה chkdsk קטן או system restore דרך ERD אבל מה שחשוב באמת זה שהכל הסתדר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודעת אם ה-SYSTEM RESTORE לא היה פוגע לי כל מיני התקנות במחשב כי איפשהו הבנתי שזה בעצם מחזיר לנק' שיחזור מסויימת.

לא משנה הסתדרתי בכל אופן...אולי chkdsk כן היה עוזר .

שאלה אחרונה בקשר לזה (יש לי עוד שאלה לת'רד אחר) , האם ה-SYSTEM RESTORE דרך התקנת הווינדוס (הקשת F6) היא אותה פעולה כמו שנכנסים לווינדוס ומבצעים משם שיחזור מערכת (התחל-תוכניות-כלי מערכת-שיחזור מערכת-(צור נק שיחזור\שחזר מנקודה קיימת) ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה F6 הוא בשביל לספק דריוורים ל SATA או SCSI , אין בהתקנה של XP משהו דומה ל system restore .

יש שם אפשרות Repair Installation , וזה פשוט דריסה מתוחכמת של התקנה קיימת.

ה system restore זה סך הכל daemon/service שעושה גיבוי אוטומטי ל system state , ומספק wizard

מגניב בשביל לשחזר או לבצע גיבוי. אפשר לעשות כמעט אותו דבר דרך ntbackup ,בגלל זה אגב ב server אין

system restore .

יש משהו שנקרא ASR , שזה בעצם גיבוי של ה system state ולפעמים גם גיבוי מלא של המידע (תלוי איך עושים אותו) שכולל גם

floppy שמכיל הגדרות מכוונות את תוכנית ההתקנה, למדיה של הגיבוי, זה הדבר הכי קרוב ל system restore שההתקנה מאפשרת.

אגב יוצרים אותו דרך ntbackup ובשביל להשתמש בו לוחצים F2 בהתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נורא, זה מיקרוסופט כולם מתבלבלים מהמונחים שלהם.

לי אישית לקח לא מעט זמן לקלוט שה system partition מכילה את קבצי ה boot וה boot partition את הקבצים של ,

או שבווינדוס printer ו printing Device אלה 2 דברים שונים לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ויש גם שיטה מגניבה יותר:

אם יש על המכונה הזאת עותק של system restore אפשר להוציא משם

ידנית את הגירסה העדכנית יותר של הקבצים האלה, לשנות להם את השם ולהעתיק אותם אותם במקום.

עשיתי את זה לפני שבוע עם התקנה שרצה ב VMware והרווחתי שישיית בירה, אז אין סיבה שזה לא יעבוד...

pig_750 - אתה יכול לפרט איפה המיקום של הקבצים של ה-system restore ? ואיך אני מחלץ/מוצא את הקבצים הרלוונטיים.

תודה. אני עובד בדיוק בפני הבעיה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, קודם כל לך לתיקיה בשם System Volume Information

שם תמצא תיקיה עם שם מוזר כמו _restore{0EADF760-1D40-4A4F-A4CE-9554ADD67B03}

שם יהיו לך תיקיות עם RP ומספר ליד בשם (אני מנחש ש RP זה restore point ) כמו לדוגמה RP12,

כנס לאחת מהן בפנים יש תיקיה בשם snapshot שם תמצא את קבצי ה registry עם שמות מוזרים:

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SAM
_REGISTRY_USER_.DEFAULT

תעתיק אותם לאיזשהו מקום ותשנה להם את השמות ל:

software
system
security
sam

זהו, עכשיו אתה יכול להשתמש בהם במקום הקבצים שיש ב %systemroot%\repair

ולעשות את מה שכתבתי למעלה בעמוד 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, קודם כל לך לתיקיה בשם System Volume Information

שם תמצא תיקיה עם שם מוזר כמו _restore{0EADF760-1D40-4A4F-A4CE-9554ADD67B03}

שם יהיו לך תיקיות עם RP ומספר ליד בשם (אני מנחש ש RP זה restore point ) כמו לדוגמה RP12,

כנס לאחת מהן בפנים יש תיקיה בשם snapshot שם תמצא את קבצי ה registry עם שמות מוזרים:

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SAM
_REGISTRY_USER_.DEFAULT

תעתיק אותם לאיזשהו מקום ותשנה להם את השמות ל:

software
system
security
sam

זהו, עכשיו אתה יכול להשתמש בהם במקום הקבצים שיש ב %systemroot%\repair

ולעשות את מה שכתבתי למעלה בעמוד 4.

תודה :yelclap: עזרת לי מאוד, חסכת לי הרבה עבודה. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...