הודעת שגיאת SYSTEM בהדלקת המחשב ..אני אובדת עצות - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעת שגיאת SYSTEM בהדלקת המחשב ..אני אובדת עצות

סיוון

Recommended Posts

שלום לכולם , :hi:

הדלקתי היום את המחשב והופיעה לי הודעה :

file is missing : c:/windows/system32/config/system (המחשב בכלל לא מגיע לשולחן עבודה)

עשיתי כמה פעולות :

1)ניסיתי להפעיל את המחשב ב-SAFE MODE אבל אחרי שנטענים כל השורות עם הסלשים הוא שוב חוזר להודעה זו ונותן אפשרות לעשות REPAIR (לא עוזר) .

2)ניסיתי בתפריט F8 גם את האופציה של LAST KNOWN CONFIGURATION ..גם ללא הועיל .

3)חשבתי אולי בעית חומרה ועשיתי SELF FAIL DEFAULT SETTING בביוס וגם לא עזר...

אני משתדלת להמנע מהתקנה מחדש של ה-XPPRO כי לא יכולה גם לגבות דברים משולחן עבודה .

זכור לי שיש אופציית RECOVERY CONSOLE או העתקה דרך DOS של הקובץ מCDROM ל C: ...אם אני זוכרת נכון .

עשיתי כאן חיפוש בפורום ומצאתי הודעות שגיאה אחרות אבל לא את שלי ..אני כותבת ממחשב אחר בבית .

אשמח אם תוכלו לעזור.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תנסי לעשות boot מה-cd ולהכנס ל recovery console כמו שאמרת ומשם תריצי chkdsk /p י לאחר מכן exit ותנסי לעלות את המחשב רגיל, יתכן וזה יפתור את הבעיה. אם לא יש לך את ההאופצית להריץ התקנה מתקנת. זה כמו התקנה חדשה רק על הwindows הקיים, כך שהקבצים שלך לא ימחקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה .אני אבדוק כבר מחר (עייפה) .

אם הבנתי נכון , אז צריך לטעון את ה- מהסידירום (לאחר שינוי הגדרה בביוס להעלאה דרך סידי כראשון) וכשהוא עולה אז ללחוץ R ??

אגב , אני לא מוצאת את הדיסק התקנה המקורי שלי , האם אפשר לבצע את ה-RECOVERY מדיסק XPPRO אחר ?

מקווה שזה יעזור ..אני אעביר תגובה מחר .

שבוע טוב ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאת הולכת על התותחים הכבדים יותר, תעשי recovery console ומשם תריצי

chkdsk c: /f

הציל אותי כבר כמה פעמים.

יש מצב שהפסקת חשמל/תקיעה של המחשב גרמה למערכת הקבצים לבלבול קל (שהפקודה למעלה מתקנת ברוב המקרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב ,

ניסיתי להכנס דרך RECOVERY CONSOLE ...בעלייה של הסידירום הוא שאל אותי אם לעשות REPAIR INSTALATION ולחצתי R ..ואז הוא רשם את ההודעה שהוא לא מזהה מחיצת דיסק . אולי אני לא עושה נכון .

יכול להיות שיש בעייה בדיסק קשיח ? אולי צריך לפתוח את המחשב ולהוציא את הכבל נתונים מ-2 הצדדים ולחבר שוב (של הדיסק קשיח) .

עוד משהו , במקרה וישנה הודעת שגיאה של קובץ CORRUPTED או MISSING כמו ה-CONFIG אצלי , בכל מקרה , הוא צריך להראות את כונן C: ???

תודה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית נזכרתי שיש מצב שהפקודה שנתתי לא נכונה מתוך ה-RC. זכור לי במעורפל שהפרמטר לתיקון שונה שם. צריך לעשות chkdsk ואז סלאש וסימן שאלה לראות את העזרה-usage.

אם התיקון לא מוצא את התיקייה של , ואת עדיין רואה מה שתיארת קודם בזמן עלייה (כלומר קריאת נתונים כלשהם מההרד דיסק) אז נשמע שתיקיית חסרה/נעלמה. אולי נזק פיזי, אולי מערכת קבצים רעועה, אולי נזק מווירוס/עוין אחר. במצב כזה מצילים את המידע ע"י הוצאה פיזית של ההרד דיסק מהמחשב, או ע"י כלי כמו ERD Commander שמתוכו מנסים לתקן את מערכת הקבצים עם chkdsk או מצילים דאתא, לפני פירמוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מסך אני אמורה לראות בדיוק כשאני נכנסת ל-RC ? מסך DOS שחור עם שורת פקודה ? :nixweiss: כי אני לא יודעת אם נכנסתי נכון ..

הדלקתי את המחשב עם ה-CD של בפנים , המחשב עלה , טען קבצים , ואז עלה הממשק הגרפי עם הרקע כחול של אפשרויות בחירה שביניהם ה-REPAIR .

כשלחצתי על REPAIR , קיבלתי הודעה שלא נמצא מחיצה ...שזה אפילו מעבר לתיקייה של .

אז אני מבינה שהדיסק או נדפק בסקטורים ראשונים או וירוס..ועכשיו צריכה לחבר אותו למחשב אחר כדיסק שני ואז לגבות (בתקווה שהואר "יראה" אותו) , להחזיר , לפרמט (בהנחה שהוא יזהה מחיצה C בפירמוט..) ולהתקין מחדש .

מקווה שהבנתי נכון ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל הפקודה שאני נתתי, כן, צריך לראות מסך דוסי שחור כזה. ;D

אם chkdsk לא יעזור, אז לדעתי כדאי להוציא את ההרד דיסק ולדחוף אותו במחשב אחר שיש עליו אנטיוירוס חזק NOD32 או קרספרסקי מעודכנים רצים ברקע, ולראות אם הוא מזוהה. אם כן, סורקים ומגבים דאתא. אם לא, משתמשים בתוכנה הצלת מידע בתקווה שהדיסק לא תקול פיזית.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב recovery console הפרמטר הינו chkdsk /p ולא f.

אבל אין לי אפשרות לרשום שום פקודה. אין לי שורת פקודה שאני יכולה להקליד .

מה שאני מקבלת זו רק הודעה שאין זיהוי של המחיצה של הדיסק .

אני אעביר את בדיסק קשיח למחשב אחר כדיסק שני ואז אגבה את החומר החשוב ב-C (מקווה שיזהה) ואז אחזיר חזרה ואפרט\אתקין מחדש .

קצת מסורבל ..אבל מקווה שיהיה בסדר . המחשב השני בבית דיי ישן , אני מקווה שיש בו יציאת SATA לחבר אותו...

תודה רבה על התגובות ועל העזרה ! :xyxthumbs: אני אעדכן בהמשך..

עריכה : אני כבר מוותרת על הגיבוי ....הכל התחרבש לי

כמה רשמים :

1) ניסיתי לפרמט את כונן C . עליתי דרך CDROM עם דיסק של XPPRO ובתפריט של האופציות :REPAIR או INSTALLATION ניסיתי את שניהם ונותן הודעה שאין מחיצה קיימת.....אוףףףףףףף

2) עליתי גם עם CD של BOOT (דיסק שיצרתי פעם עם כל האופציות של דיסק סיסטם כמו FDISK) ואז נכנסתי ל-FDISK והוא מציג לי את המחיצות...מוזר .אגב , גם ב- ראיתי שבדיסק מזוהה כ-80 ג'יגה (זה הגודל שלו). עכשיו שניסיתי לעשות FORMAT C: הוא לא נותן ורושם ...NOT FOUND משהו כזה .

3) התקשרתי לחנות שקניתי והוא אמר לי לעשות LOAD OPTIMIZE DEFAULT , להוציא של ביוס ולהוציא\להכניס כבל מתח של הספק ובו זמנית ללחוץ על כפתור ההדלקה של המחשב. .... :kopfpatsch: טוב , עשיתי הכל ולא עזר (כולל ניתוק של כבל נתונים SATA מהדיסק\לוח אם ) .

מיואשת...יש לכם אולי רעיון ? יכול להיות שהדיסק דפוק למרות שהוא מזוהה בביוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שההרד דיסק דפוק פיזית. ולא הייתי מוותר כל כך מהר על המידע שיש לי בהרד דיסק (אלא אם עשית גיבוי לדברים חשובים לאחרונה).

אם ההרד דיסק מזוהה במחשב החדש בגודלו האמיתי אך מתנהג כמו שהתנהג במחשב הראשון, ההיגיון שלי אומר שזה לא בעיית קינפוג ב- כמו שהחנות חשבה (ולכן אמרה לך לאפס את הביוס).

לפני הכל, תעשי קליק ימני על My Computer, תבחרי Manage ושם Disk Management. תעשי תמונת מסך או תתארי מה את רואה שם. צריך לראות את ה-80 גיגה הבעייתי איכשהו שם אם הוא מזוהה ב-.

יכול להיות שתוכנת הצלת מידע תעשה איתו משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חיברתי את ההארד דיסק למחשה אחר כי ויתרתי על הצלת המידע ..אני אוכל להסתדר בלי . יש לי צרוב בדיסק , ככה שתוכנות הצלת מידע לא נחוצות לי כרגע .

השאלה איך אני מפרמטת את כונן C עם הבעייה שציינתי מעלה ?

תודה .. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר לא זוכר את מסכי ההתקנה של ווינדוס , אבל זה אמור לזהות די בהתחלה את ההרד דיסק גם אם המחיצה הרוסה ולאפשר למחוק את המחיצה, ליצור חדשה ולפרמטה מחדש. אם זה לא מאפשר זאת, נראה שההרד דיסק דפוק מבחינה פיזית כך שתצטרכי להתקשר בחזרה לחנות שיאמתו את החשד ויחליפו לך תחת אחריות (אם יש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין ברירה ...יש עדיין אחריות על המחשב . אני מקווה שהוא לא יעשה לי בעיות .

הייתי אצלו היום , אמרתתי לו שייתכן להושבת לי הדיסק קשיח אז הוא בדק שנייה את הביוס ואמר שהדיסק מזוהה אז הדיסק תקין ...

אני אלך מחר שוב . מקווה שלא יעשה בעייה כי אין לי דרך להוכיח שהדיסק אכן פגום חוץ מהראייה שמער' ההפעלה לא נטענת ולא ניתן לפרמט ..מקווה שזה יעזור .

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...