מפרט AMD - תקציב 9750 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט AMD - תקציב 9750 ש"ח

liranman

Recommended Posts

תרגישו חופשי להציע הצעות לשינוי.

CPU: ATHLON XP 2000+ FAN 590 NIS

MOTHERBOARD: A7N8X DELUXE 890 NIS

MEMORY: WINBOND 512MB/400MHZ DDR 982 NIS

HARD DISK: WESTERN DIGITAL 80GB SE 8MB CACHE 729 NIS

VIDEO CARD: ATI RADEON 9500 PRO 1250 NIS

DVD: BENQ 16X/48X 275 NIS

CDRW: PLEXTOR 48/24/48A 736 NIS

SOUND CARD: AUDIGY 2 730 NIS

MONITOR: LG 19" F900B 1740 NIS

FLOPPY: TEAC Floppy Drive 1.44 55 NIS

KEYBOARD: LOGITECH INTERNET NAVIGATOR 175 NIS

MOUSE: LOGITECH MX500 OPTICAL 267 NIS

COOL STUFF: Thermaltake VOLCANO 7+ 114 NIS

CASE + POWER SUPPLY: ENERAMX FS-710BB (BLUE) + ENERMAX EG365P-VE 350W 709 NIS

SCANNER: HP SCANJET 3500C 492 NIS

--------------------------------------------------------------

TOTAL - 9722 NIS

אני יודע שלוח האם תומך ב - DUAL , אבל לקחתי רק STICK אחד של זיכרון כדי שבשנה הבאה אני יקח עוד 512MB.

תוספת הביצועים עם שני STICKS היא בסך הכל 3% מקסימום - לא קריטי.

יש משהו שכדאי לשנות?

(המחשב מיועד למשחקים, , עיבוד מדיה... אבל לא ל - OC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף את הצורב לlite-on באותה מהירות ותחסוך כמה גרושים, וכנ"ל את הדי וי די

תחליף את הHSF לונטק, הוא יותר מוצלח ויותר שקט

ותזכור להרית את הזיכרון בבאס זהה לזה של המעבד (עם הגדרות אגרסיביות!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי שמע,

השקעת פה אבל ממש השקעת!

אבל אם כבר אתה משקיע כל כך אז אני מציע לך כמו שמישהו מעליי כבר אמר לקחת צורב לייטאון אותה מהירות

בכסף שחסכת פה קח או מעבד 2200 או 2400 (אני אישית מציע לך 2400 בגלל הtroghband b או איך שכותבים את זה כי הביצועים שלו יותר טובים לאובלקלוק)

או לחילופין לקחת radeon 9700!!

שהביצועים שלו ה-ר-ב-ה יותר טובים מה9500!!

אבל אם אתה מעוניין בעריכת וידאו אז בכלל אני ממליץ לך ללכת על ה

leadtek ti 4600

שיש בו גם vivo שזה מעולה לעריכת וידאו!!

אם אתה לא יודע יציאת vivo

זה יציאת video in video out

זה פורמט די חדש שיש ביציאה אחת גם וידאו אין למצלמות וידאו וכו' וגם וידאו אוט שאתה יכול לראות את מה שיש על המסך בטלויזייה שלך...

וגירסת ה vivo של לידטק היא פשוט מעולה!!

ולעומת זאת ברידאונים למיניהם אין אפשרות עריכת וידאו אלא רק טיוי אוט שזה לא נותן לך שום אפשרות עריכה... (חוץ מהall in wonder שעולים הרבה....)

אה ועכשיו אני רואה.. לפי דעתי אתה לא צריך את ה creative audigy2

אתה יכול לחילופין לקחת את הhercules fortissimo 3 7.1

וככה לחסוך עוד איזה 400 שקל לאחד השיפורים שציינתי למעלה

אה ועוד משהו... אני במקומך הייתי לוקח זיכרון לא של ווינבונד...

אני אישית הייתי לוקח xtreme ddr ששמעתי עליהם דברים די טובים ויש להם מחירים סבירים ביותר

או שהם כמובן אחת החברות הטובות ביותר בתחום ויש להם טוב... אבל הם עולים קצת יותר..

וואו כמה כתבתי.... טוב אני מקווה שעזרתי לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים של מחשב - משחקים, אינטרנט,עיבוד מדיה (לא OC).

אכן פתחתי שרשור כזה, אך זה היה לפני יותר משבוע ועם מעבד של INTEL.

איזה אתה ממליץ?

איזה HSF? איזה דגם של ונטק? כמה הוא עולה? מה לגבי הביצועים שלו ומידת הרעש?

הבאס של המעבד - 266MHZ, להריץ את הזיכרון במהירות הזו?

מה הכוונה להגדרות אגרסיביות (אין לי מושג בהגדרות - מה זה CAS, CS...? - יש מאמר בנושא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הונטק הוא מדגם Aeroflow או משהו כזה (תבדוק אצל היבואנים שלו - לפרטים בוא לפרטי)

בלוחות שבנוים על NF2 אין שום יתרון בלהריץ את הזיכרונות בבאס גבוה אלא להפך - כל המערכות מתוכננת כך שתריץ את המעבד והזיכרון באותו באס (סינכרוני) ואז תשיג את הביצועים הכי טובים

אם הבאס של המעבד הוא 266 תריץ את הזיכרונות באותה מהירות, היתרון של זיכרונות מסוג 333 או 400 הוא שאין להם בעיה לרוץ במהירות נמוכה יותר ואז מעלים את התזמוני לCAS 2 או CL2 (שזה בדיוק אותו דבר CL=cas latancy)

ובקשר לכל אלה שממליצים על הראדון 9500 פרו, אחרי שיחה קצרה ולא נעימה עם KSP, שהם החנות היחידה שמציאה את הכרטיס במחיר שפוי הבנתי שכל העניין הוא דיי רמאות.

אין להם את הכרטיס במלאי והם לא ממש יודעים מתי הוא יגיע, ולא רק זאת אלא הם אלו שמביאים את הכרטיס באופן עצמאי - כלומר אין אחריות מסודרת, אם מישהו מוכן להסתכן ולהשקיע 1250 שקל עבור כרטיס שאין עדיין בארץ וגם כשיגיע אין לו גב שיהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה כרטיס קול בין אם זה Audigy 2 ובין אם זה Hercules Fortissimo III

אני אישית הייתי לוקח את ההרקולס ...

אבל

מה קורה עם ??? אם אתה מתכוון לקנות ב40 ש"ח של "30000W P.M.P.O"

כדאי שתוותר מעכשיו על ההוצאה המבוזבזת של הכרטיס קול ותרכוש לעצמך איזו Vibra או Apache .

אך אם אתה מתכוון לרכוש טובים כדאי שתוסיף אותם למפרט ותבדוק כמה יוצא הסכום (שכנראה יחרוג מתקציבך הנוכחי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי לוקח את ה- HERCULES FORTISSIMO 3

ועם הכסף שחסכתי הייתי קונה ATI READEON 9700 PRO...

וגם צורב הייתי מחליף ל- Lite-On 52x24x52 הוא עולה בערך 520 שקלים

לדעתי הוא לא פחות טוב ואמין מה- שכתבת...

ואז עם הכסף הזה תוכל לחסוך עוד קצת ולקנות טובים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי צורך ברמקולים, יש לי PCWORKS FOUR POINT SURROUND (אמנם מפני 3.5 שנים) והם עובדים מצוין.

לגבי כרטיס קול - זה או AUDIGY2 או להתבסס על הכרטיס קול שעל לוח האם (שהבנתי שהוא יותר טוב מזה של HERCULES).

אני מעדיך את AUDIGY2, ואולי באולי חצי שנה/שנה אני יקנה שתומכים ב - 6.1 ואז הכרטיס קול יתמוך בזה.

לגבי הכרטיס מסך - איך יכול להיות שאין לחנות את הכרטיס ואפילו הם לא יודעים מתי הוא יגיע לארץ, ובכל זאת הם מציעים אותו למכירה?

זה כמו שחנות תציע למכירה את ה - FX... (קצת נסחפתי, אבל אותו עיקרון).

כמו כן ההפרש ל - 9700 PRO עדיין גדול (כ - 800 ש"ח) - חוצמזה שאני חושב כי ה - 9500 PRO יחזיק לפחות שנה וחצי

בביצועים מצוינים, ואח"כ יסחוב עוד חצי שנה/שנה עד לכרטיס חדש.

ה - RIVA TNT 2 שיש לי כרגע החזיק מעמד בכבוד 3 שנים, עד לפני חצי שנה. במשחקים החדשים, חוץ מ - FIFA2003, הוא כבר לא יכול.

לגבי - TI 4600, יש לו אמנם TV-IN, מה שאין ל ATI, אך זהו כרטיס שיחזיק יחסית ל - ATI פחות זמן, ולכן עם מבט לעתיד מעדיף את ה - ATI. (מה שגם שכבר כיום יש מבחנים שבהם ה - ATI עולה על ה - LEADTEK).

הצורב שבחרתי עולה כ - 200 ש"ח יותר מ - Lite-On 52x24x52, ובכל זאת - ידועה כיום כחברה הטובה ביותר לצורבים - שווה להשקיע בצורב שישאר איתי לפחות 2.5 שנים.

לגבי הזיכרון - ה - עולה כ - 1270 ש"ח, 300 ש"ח יותר מה - WINBOND, אני לא חושב שתוספת המחיר מצדיקה את עצמה.

את ה - XTREME ראיתי אפילו ביותר (1323 ש"ח), אז בכלל אין על מה לדבר.

לגבי המעבד - בכוונה לקחתי מעבד חלש יחסית. הכסף שנחסך עכשיו ישמש לשידרוג בעוד כשנה למעבד יותר מהיר.

צריך לזכור ש - 2400+ עולה פי 2 מ - 2000+, והביצועים הם לא פי 2 - ולכן זה לא מצדיק את ההשקעה.

דבר אגב, תודה רבה על העזרה, אתם מוזמנים להמשיך למסור את התרשמותכם... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני, כשאני חושב על זה עוד פעם,

אולי כדאי לוותר על ה - AUDIGY2, להתבסס על זה שעל לוח האם (שעדיין תומך ב - 5.1 וכיום אין לי יותר...)

ולהשקיע ב - 9700 PRO.

מקסימום אפשר לקנות כרטיס קול עוד חצי שנה, כשהמחיר של ה - AUDIGY2 ירד...

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח צורב של ליט און, הם חברה טובה מאד, והרבה יותר זול מה פלקסטור, חבל לזרוק כסף .

בקשר להבדלים בין שני כרטיסי הקול, אני מניח שה אודיגי יותר טוב, וגם יש לו את הפאל הזה ( לא? ), אך אם יש לך כרטיס קול, 7 ערוצים, חבל להשקיע עוד 700 שקל... להבדל שבטח לא תרגיש .

אם לא תיקח אותו, תוכל לחסוך ולהשאר עם הפלקסטור ... אם תוותר על הפלקסטור, תוכל לקחת AXP 2400+ .... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדאי לך לזרוק סתם 700 שקל כשיש לך משהו שהוא כמעט באותו רמה או אפילו אותו דבר.

בקשר לצורב זאת החלטה קשה אבל אני יודע שהפלקסטורים מעולים אמינים ולא עושים בעיות.

בקשר למעבד לא כדאי לקנות בפי 2 כסף כי תחסוך את הכסף ותקנה עוד שנה מעבד חדש בהרבה פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...