תמיכת חומרה באובונטו - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמיכת חומרה באובונטו

Evilution

Recommended Posts

שלום לכולם!

לאחרונה התחלתי להתנסות בלינוקס (אובונטו 6.06), אך נתקלתי בבעיה שלא מצאתי לה פתרון עד כה: במחשב שבראשותי מותקן כרטיס טלויזיה מסוג LEADTEK PVR2000 (Chipset - Conexant 88x + Conexant 23416), אך לא הצלחתי למצוא דריוורים ו/או תוכנות מתאימות.

הכרטיס אינו משמש אותי לצפיה בטלויזיה אלא ע"מ להעביר סרטים ביתיים ישנים מהווידאו הישן ל-DVD.

מן הסתם אוכל לחיות גם ללא הפונקציה הזו בשלב הזה ע"י שימוש בכרטיס דרך WINXP, אך החשש הגדול שלי הוא גרימת נזק לכרטיס בעת השימוש באובונטו.

כמו כן, המערכת אינה מזהה מרבית מרכיבי החומרה הבסיסיים (כגון מעבד Sempron 2600 Socket A). היכן ניתן להשיג דריוורים לרכיבים כגון מעבד?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אני לא חושב שחוסר שימוש יכול לגרום נזק.. בדרך כלל זה להפך..

דבר שני, דריברים למעבד?? אני מאוד בספק שיש דבר כזה..

אם לא היה מזהה את המעבד, אז שום דבר לא היה רץ בכלל..

למה אתה חושב שאין לו את הדריברים למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה דרייברים שצריך להתקין אותם בשביל המעבד באובונטו. וגם לא ב-XP.

התמיכה היא בסט הפקודות הרלוונטי למעבדים, במקרה הנ"ל .

דבר שני - לא יגרם שום נזק לכרטיס שהמערכת לא משתמשת בו.

רוצה ללינוקס לכרטיס שלך? שלח מייל ליצרנית הכרטיס.

אם תהיה דרישה מספקת, אני בטוח שהם ייענו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן, המערכת אינה מזהה מרבית מרכיבי החומרה הבסיסיים (כגון מעבד AMD Sempron 2600 Socket A). היכן ניתן להשיג דריוורים לרכיבים כגון מעבד?

מה ? קראתי מה שרשמת 3 פעמים ועדיין אני לא מבין למה אתה מתכוון.

לאחרונה התחלתי להתנסות בלינוקס (אובונטו 6.06), אך נתקלתי בבעיה שלא מצאתי לה פתרון עד כה: במחשב שבראשותי מותקן כרטיס טלויזיה מסוג LEADTEK PVR2000 (Chipset - Conexant 88x + Conexant 23416), אך לא הצלחתי למצוא דריוורים ו/או תוכנות מתאימות.

תנסה להתקין לפי : http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

Envy הוא פרוייקט שמזהה ומתקין אותומטית את ה Driver לכרטיס מסך.

אך החשש הגדול שלי הוא גרימת נזק לכרטיס בעת השימוש באובונטו.

אל תדאג, לא תגרום נזק לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל תודה על התגובות.

שנית, מן הסתם ברור שהמערכת מזהה את המעבד בפועל (שכן אם לא המחשב לא היה עובד), אך משום מה היא לא מסוגלת להציג שום מידע (כלומר, מנהל ההתקנים מתייחס למעבד כאל רכיב בלתי מזוהה).

תהיתי אם ישנם קבצים ספציפיים שנדרשים להתקנה על המערכת על מנת לבצע אופטמיזציה של כלל הרכיבים (קרי, דריוורים), בין היתר למעבד, ומכאן באה השאלה הקצת מוזרה.

(ד"א, בתקופת טרום SP1/2 היו עדכונים ספציפיים למערכת עבור מעבדי AMD).

בנוגע לכרטיס הטלויזיה, האם יש לכם המלצה לתוכנה שאוכל להפעיל ולהשתמש בה ע"מ להעביר ווידאו למחשב?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...