פינוי שדרות וישובי עוטפי עזה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינוי שדרות וישובי עוטפי עזה?

lmlm

Recommended Posts

סורי, לא מקבל את התירוץ של אין לו מה לעשות

הוא זה שמחזיק את הממשלה הזאת בחיים

אז אתה בעצם סומך על אדם שהכסא חשוב לו יותר מהעקרונות שלו.

ליברמן הוא מיתוס, יש לו מיתוס של ביצועיסט ומיתוס של ביטחוניסט

אבל כל קשר בינו לבין הדברים הנ"ל מקרי לחלוטין.

בולשיט אחד גדול. לפני שליברמן נכנס לממשלה, כל סיעות הממשלה בלי יוצאת מן הכלל חוו התרסקויות בסקרים, אפסה התמיכה הציבורית בהן. במצב כזה (זה אמנם אבסורד, אבל זאת המציאות) אין שום סיכוי שהממשלה תיפול (יותר נכון אין סיכוי שהקואליציה תתפרק) כי לכולם בפנים יש אינטרס לשמר אותה. כמובן, זה בלי להחשיב את האפשרות של היות האדם ראוי ציבורית - ואז הוא מתפטר ברגע שהוא יודע שיש לו רק 5% תמיכה בציבור.

לדעתי ליברמן עשה תרגיל. הוא ידע את מה שכרגע כתבתי (כל טיפש מבין את האמת העצובה הזאת) ולכן הוא החליט שתחת הנסיבות האלה, עדיף לפחות שהוא יחליף את פרץ במשרד הביטחון (או שדיכטר יעבור למשרד הביטחון והוא יעבור למשרד לביטחון הפנים, כפי שהבטיח לבוחריו). מה שהוא לא לקח בחשבון (בתמימותו?), זה את האפשרות שהעבודה לא תעשה את מה שהבטיחו מראש - ותפרוש מהקואליציה. מצד שני, איך שהעניינים מתגלגלים - יכול להיות שפרץ לא יהיה כבר שר ביטחון. בעצם, ליברמן נתן לאולמרט את האפשרות להעיף את פרץ בלי למצמץ, ונתן לו את רשת הביטחון לזה. אולמרט חכם מדי בשביל לעשות את זה (עדיף לו "מלחמה קרה" בקואליציה, ככה אף אחד לא יכול לאיים עליו לעזוב, כולם יודעים שאם יעזבו יש מי שיחליף אותם). ופרץ - נאחז בכיסא שלו בשיניים. בחיים לא יעזוב מרצונו.

בקיצור, זאת דעתי על מה שתכנן ליברמן (ואולי עוד יצא לפועל, מי יודע?).

אני עדיין משוכנע שהוא עשה את מה שעשה ממניעים של עשייה (כלומר, להביא אותו למצב בו הוא יכול לעשות יותר, גם אם זה לא נראה כך בהתחלה - אני מקווה שזה ישתנה).

מצד שני, אין לי שום ספק שמה שהוא עשה היה טעות פוליטית ממדרגה ראשונה (בעצם, אני חושב שגם הוא היה מודע לזה, אבל זה היה סוג של הימור). בבחירות הבאות, אם ה"תרגיל" שלו לא יעבוד (ואולי גם אם כן) הוא יאבד קולות.

ומה ההבדל בין לצעוד ברחוב בתוך קהל ולצעוק "יללה חמס" לבין לעמוד על במה ולצעוד "ישראל רוצחת ילדים- תמשיכו בהתנגדות"?

או לבין הצבעה בכנסת לטובת האינטרסים של חמס?

זה נראה לך פאסיבי?

רוב מה שאמרת, אני מסכים. לגבי הצבעה "לטובת החמאס" - מי אתה שתגיד לחבר כנסת למה להצביע? בגלל זה הוא חבר כנסת.

זה שאני חושב שהוא לא צריך להיות חבר כנסת, ורק בגלל שבג"ץ מוטה חזק שמאלה, הוא עדיין חבר כנסת (גם בגלל שליברמן לא העביר את חוק השיוויון שלו) זה לא אומר שאתה יכול להחליט בשבילו למה להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר לו למה להצביע- אני פשוט חושב שהוא צריך להיות בכלא ולא בכנסת ולא להצביע בכלל... אבל נכון להיום הוא יושב בכנסת ודואג לאינטרסים של חמס ולא של ישראל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...