מתי יתחילו לשדר HD בארץ? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי יתחילו לשדר HD בארץ?

ליברמן

Recommended Posts

וידאו ברזולוציה מאוד גבוה.

ואכן הסרט שמישתמשים בו בבתי מכיל רזולוצייה תאורטית גבוה מאוד שיכולה להקביל לHD. תאורטית, כי זה לא דיגיטלי שאפשר להשוות פיקסלים , אלא חדות וכמות פרטים , שכמובן תלויה באיכות ההקלטה והשידור.

הדור הצעיר היום הוא אולי קצת מפונק ורגיל לכניסות מהירות , אך אין ספק שHD יהיה דבר יומיומי , זול , נפוץ ולא מעורר התלהבות. יקח לזה כמה שנים טובות, 5-7.

ואין מה להטיל ספק בזה , נגני כשהתחילו להיות המוניים ונפוצים עלו 1800-2000 ש"ח , היום אחרי 5 שנים - 200 ש"ח ויעשו הכל שבכלל תיקנו כזה , לרוב זה מתנה שמחליפה "סט צלחות" לרגל חנוכת בית או משהו בסיגנון :) אותו דבר יקרה לנגני HD ולטלווזיות HD תוך זמן נוסף (ואני מדבר על HD מלא , HD חלקי כבר היום צועד למחירי MAINSTRAM של פחות מ4500 ש"ח לציוד כניסה איכותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

HD זה סתם בזבוז כסף, "וואוו, זה יותר נוצץ"... בשביל זה להוציא אלפי שקלים? ממש לא נראה לי.

תלוי בגודל המסך שלך.. ואיך אתה מתייחס לאלפי שקלים.

בו נגיד שרוב הבתים הבורגניים בארץ קונים טלוויזית פלזמה 42" שאינה תומכת ב-HD (כלומר רזולציה 840x480 או משהו כזה) באיזור ה-9000+ ש"ח בכל מקרה.

אני הבאתי מקרן HD (לא 1080 מלא) מחו"ל בפחות מזה.

אם אתה מתכוון לתשלום מופרז לחברות התוכן - כרגע הן בכל מקרה לא מספקות את הסחורה.

צריך כמובן שטח אחסון מרובה (ורבים מצרכני ה-HD עוברים את ה-1TB בקלות), והרבה כח עיבוד (לפחות אם מתכוונים להריץ 1080P, צריך E6600 C2D).

בו נגיד את זה ככה.

לי כרגע יש מקרן 720P מעולה. לא שווה לי לעשות מנוי ליס/HOT. אני מעדיף להוריד את הסדרות שאני צופה בהן מהאינטרנט באיכות HD שעולה באיכות שלה על מה שמראים ביס, יום לאחר שהסדרה משודרת בארה"ב.

ואת הסדרות הפופלריות (Heroes, Prison Break, Lost, 24, Desperate Housewives ורבות אחרות) אפשר למצוא בלי יותר מדי קושי באיכות 720P.x264 מעולה. כמובן שאם תנגן את זה על טלוויזיות 29" CRT פשוטה לא תשים לב להבדל מהותי בין השחרור הרגיל של הסדרות (באיזור ה-350MB לפרק) לבין הגירסה הזו של ה-1GB לפרק. אבל ברגע שאתה עולה באינצ'ים (ואני יכול לראות שידורים כאלו בערך ב-100 אינץ') זה הבדל של שמיים וארץ.

השחרור הרגיל נראה מטושטש ופשוט מסריח לעומת ה-HD שאתה פתאום שם לב ליותר פרטים.

אפשר אפילו למצוא גירסת Transport Stream (לכידה של הסרט ללא כיווץ כמו שהוא שודר בארה"ב) מלאה של רוב הסדרות הללו ב-Newsgroups, זה יוצא בין 4-5GB לפרק בודד.

כמובן שגם ניתן למצוא סרטים רבים באיכות זו באינטרנט, אומנם לא סרטים שעדיין לא שודרו בקולנוע כמו ה-DVDSCR שנפוצים מאוד, אבל גם לא רק ענתיקות.

כמו שנאמר כאן כבר סרט בודד יכול לעבור את ה-20GB (ואולי אף את ה-30GB אם הוא ארוך במיוחד).

ניתן כבר למצוא שחרורים של HD- באינטרנט ורובם באיזור ה-20GB.

באשר לשידורים בארץ, עד כמה שידוע לי ל-HOT כבר יש ערוץ ניסיון, ויש גם מספר חנויות שיש להן גישה אליו.

אז האם שווה להשקיע כבר היום באמצעי תצוגה שמסוגל להראות HD? לדעתי בהחלט כן. כבר יש מספיק חומר לצפות בו.

רק לא בהכרח משתלם לקנות אותו בארץ.

האיכות על כל פנים, מרשימה ומציאותית מתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא רק מה ההוצאה כאן של אלפי שקלים על פני האלטרנטיבות.. הרי מי שמגיע לפורום הזה מגיע מכיוון שהוא מחפש מסך חדש, הוא בכל מקרה הולך להוציא אלפי שקלים.. רק כדי להתבאס עוד שנתיים-שלוש שהמסך שלו לא תומך ב-HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרשו לי להידחף לדיון בבקשה -

בקרוב אני מקבל טלביזיה LCD 46 אינץ' שתומכת בשידורי HD, השאלה שלי היא, איזה עוד רכיבים אני צריך בשביל לראות סרט באיכות הזאת?

אל תצחקו כי אני לא מבין אבל יש דבר כזה שקורא באיכות HD? כאילו צריך דבר כזה או מה?

תודה, דודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון רגיל אתה לא יכול לראות באיכות הזו. (למרות שהטלוויזיה שלך תציג אותו בסדר כמובן)

מה הרזולציה של הטלוויזיה?

אתה צריך או מחשב.

או נגן HD-, או נגן Bluray (עדיין נדיר ויקר מאוד) - צריך שהמסך שלך יתמוך ב-HDCP בשביל לנגן חומר שמוגן בקידוד הזה במקרים אלו.

אפשר גם לחבר משהו שנקרא סטרימר ומריץ מהמחשב ללא צורך במחשב ממשי ליד המסך. אבל לא כל הסטרימרים תומכים בכל הפורמטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.indtek.co.kr/eng/product1_7.php#

לינק לדגם ....

הדגם המדובר הוא של ה-46 אינץ'.. ראשון ברשימה..

ויש כבר נגני בארץ שאם נגיד ואני אשיג סרט באיכות הזאת והכל - ינגן לי את הסרט בלי שום בעייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא Full HD לפי הרזולציה (צריך לשם כך 1920x1080), אבל סרטים של 720P מאמין שהיא תראה כמו שצריך.

לפי מה שכתוב היא תומכת ב-HDCP.

לא מכיר מכשירי Blu-Ray או HD-DVD שכבר מוכרים בארץ.

יש לך באתר הזה רשימה של נגני הבלוריי שקיימים בעולם (ביניהם אגב הפלייסטיישן 3):

http://www.blu-ray.com/players

גם על נגני ה-HD- המינימום כרגע הוא באיזור ה-500 דולר לנגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא מעט בעייתית. נכונה אך מציקה לעין לאור הבעיות הספציפיות של ה-2407WFP עם תוכני HD (או ליתר דיוק עם אמצעי וידיאו FHD קיימים ועתידיים).

ולכן ברשותך:

לדעתי אפילו לא צריך לרוץ ל-100 אינץ', גם על ה-BenQ FP241WZ Dell 2407WFP רואים היטב את ההבדל בין HD לבין כל דבר שהוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...