פוטונים... שאלה למי שמבין פיסיקה קוואטית - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פוטונים... שאלה למי שמבין פיסיקה קוואטית

IG

Recommended Posts

השאלה לאנשים שבאמת מבינים פיסיקה קוואנטית, ומי שלא מבין, או חושב שהוא מבין אבל אין לו שום מושג על מה הוא מדבר, שלא יבלבל את המוח. תודה.

ככה, ידוע שכשפוטון "פוגע" בגרעין של אטום הוא מתפצל לאלקטרון ופוזיטרון.

כששאלתי את המרצה "האאע?!" הוא אמר לי שלפי חוקים קוואנטים מסויימים, שאין טעם שהוא יכנס להסבר שלהם (אני האמת לא מבין פיסיקה קוואנטית ברמה שהסבר על רגל אחת הייה עוזר לי...), פוטונים מורכבים מאלקטרונים ופוזיטרונים שכל הזמן מתפצלים ומתחברים, ומתמנהרים לכיוון מסויים, וההיפרדויות\ חיבורים האלה הם הדבר ש"מעקב" וקובע את מהירות האור.

אם אפשר, אני אשמח להסבר קצת יותר רחב, בעיברית ובשפה מובנת- לא איזה מאמר של 80 עמודים שיבלבל אותי עוד יותר.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה, ידוע שכשפוטון "פוגע" בגרעין של אטום הוא מתפצל לאלקטרון ופוזיטרון.

אני לא בטוח שאני עומד בקריטריונים המחמירים שלך למגיבים, אבל לפי מה שאני מכיר, כשפוטון פוגע באטום הוא מעלה אלקטרון ברמת אנרגיה ולא מתפצל לאלקטרון ופוזיטרון (ששניהם בעלי מסה בניגוד לפוטון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... אני חושב...

עכשו אני צריך הסבר נורמאלי, ורצוי בלי יותר מידי מושגים שעל כל אחד מהם יש מאמר שלם (כמו בויקי...) :)

אני לא בטוח שאני עומד בקריטריונים המחמירים שלך למגיבים, אבל לפי מה שאני מכיר, כשפוטון פוגע באטום הוא מעלה אלקטרון ברמת אנרגיה ולא מתפצל לאלקטרון ופוזיטרון (ששניהם בעלי מסה בניגוד לפוטון).

אכן אתה לא עומד בקריטריונים :-X

תאמין לי שאם אני מבקש הסבר על משהו זה לא משהו שאני ממציא...

כשפוטון פוגע באטום יש לך לפחות 3 מנגנוני פיזור אפשריים- יצירת אלק'\ פוזיטרון; פיזור אלסטי של הפוטונים, או יינון של האטום (העלאת אלק' לרמה אנרגטית גבוהה יותר..)

זה תלוי בעיקר במספר האטומי של החומר, אנ' הפוטון, השדה המקומי שפועל במקום הפגיעה- שמשתנה בכול נקודה ונקודה בחומר, ועוד מלא גורמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ לא נראה לי שאפשר להסביר. תיאוריית שדה קואנטית זה נושא של תואר שני לפחות, וכדי להבין אותו צריך בסיס מאד חזק בפסיקה קואנטית ופיסקת חלקיקים

אחרי קונטית 2 אני בקושי מבין את הערך של זה בויקי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:-\

טוב... תודה על העזרה בכול מקרה...

תגיד, בטכניון המרצים בפיסיקה יודעים ללמד או שהם כמו שלנו- תקועים בעולם משלהם וחושבים שאנשים באמת מבינים על מה הם מקשקשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם יש ויש, אבל רוב הפקולטה לפיסיקה בטכניון הייתה מאד שמחה אם כל הסטודנטים לתואר ראשון היו מפסיקים להטריד את החוקרים שלהם ולהפריע להם עם שטויות כמו שעות קבלה, והרצאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא "מן הסתם" בכלל. אני לא שמעתי עם מרצה טוב במחלקה לפיסיקה אצלנו... ההבדל ביניהם זה שאחד מכשיל 40%, שני 70% ושלישי 90%.

אומנם בפקולטה לפיסיקה אולי אין אבל בכימיה יש גם יש.

לדוגמא, פרופ"ח אורי פסקין http://www.technion.ac.il/technion/chemistry/staff/peskin/

מעביר קורס "מבוא לכימיה קוונטית ושימושיה" http://www.technion.ac.il/technion/chemistry/courses/w06/124408/

מרצה ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכס כימייה :P

ובמחלקה לכימיה גם אצלנו יש מרצים טובים... אתה בטח מכיר את פרוספור מנזרולה... המחלקות למתמטיקה ולפיסיקה זה מקרים מיוחדים של אנשים שלא נמצאים באותו מישור קיומי כמו כולנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכס כימייה :P

ובמחלקה לכימיה גם אצלנו יש מרצים טובים... אתה בטח מכיר את פרוספור מנזרולה... המחלקות למתמטיקה ולפיסיקה זה מקרים מיוחדים של אנשים שלא נמצאים באותו מישור קיומי כמו כולנו...

לכופף את היקום כדי שיתאים למשוואות כל יום זו עבודה קשה.

אבל תחשוב שבלי האנשים היקרים הללו, היקום, כמו שכולנו מנסים להכיר אותו, יתמוטט.

תנו להם להשתגע בשביל כולנו. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אא, זה פשוט... מישהו צריך לדעת על ההשגים שלהם, ואם יורידו להם את שעות ההוראה, אף אחד לא יראה אותם יותר מחוץ למשרדים שלהם... עד שהריח יתחל להפריע למחלקות\ פקולטות אחרות... ואז יגלו שכל הפיסיקאים התפגרו מבלי שאף אחד ידע, ומבלי שאף אחד יודע על התגליות שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום היה לי הרצאה של אורי פסקין, בהחלט איש גדול, חבל שאין לי רקע גדול בתחום שהוא הרצה לי...

בכל מקרה IG, תברר שוב אם פוטון מורכב מאלקטרון +פוזיטרון

כי אם באמת מתי שהפוטון פוגע באטום, לפי התאוריה שהפוטון מורכב מאלקטרון + פוזיטרון, האטום הופך לאטום מיונן וזה נשמע לי לא סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...