מעונין לקנות מסך LCD איכותי בגודל 19" , תקציב 3000 ש"ח . צרך המלצות.. - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעונין לקנות מסך LCD איכותי בגודל 19" , תקציב 3000 ש"ח . צרך המלצות..

tuvi123

Recommended Posts

לא משנה מה הזמן תגובה האמיתי של הסאמסונג, הוא לא יתפקד זהה לאיזו בשום מצב,

ה OVerDrive שלו לא מכויל כמו של האיזו ומדובר בפאנל שונה לחלוטין.

אין טעם להשוות תפוחים לתפוזים, האיזו לא רואה את הסאמסונג ממטר והוא הבחירה הכי טובה

בתקציב שלך.

רוב הסיכויים שה S1961 הוא אותו המסך כמו ה S1931 אבל ללא OverDriveבכלל, מה שיכול להסביר את זמן התגובה.

תקבל ממנו איכות תמונה מצויינת בגרפיקה ודברים נייחים אבל זה יהיה סבל לצפות עליו בסרטים או משחקים(להם הוא פשוט לא מיועד).

יכול להיות שמדובר בנתון שחור-לבן-שחור ואז זמן התגובה מקביל ל VP930 שמציג זמן תגובה זהה של 20ms

ואילו זמן התגובה של אפור-אפור הינו 8ms, במקרה כזה מדובר במסך שהוא כביכול טיפה יותר טוב מ 1931 בתוספת של 300 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקי אז הבנתי שההEIZO S1931 יותר טוב מה 931BF , אבל האם הוא גם יותר טוב מה 970P ? (שיש בו 6MS , 1:1000, PVA ) ?

בקשר לS1961:

איך אני יכול לדעת באיזה מיקרה מדובר ממה שרשמת? כי אני ממש רוצה ללכת על הבחירה הנכונה..

ובלי קשר הבנתי שה S1961 הוא יותר דק מהS1931

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני נודניק.. אבל חבר שלי המליץ לי גם על מסך בשם L1970HR הוא גם טוב?

ובבקשה תענו לי גם על השאלות הקודמות שלי:

אוקי אז הבנתי שההEIZO S1931 יותר טוב מה 931BF , אבל האם הוא גם יותר טוב מה 970P ? (שיש בו 6MS , 1:1000, PVA ) ?

בקשר לS1961:

איך אני יכול לדעת באיזה מיקרה מדובר ממה שרשמת? כי אני ממש רוצה ללכת על הבחירה הנכונה..

ובלי קשר הבנתי שה S1961 הוא הרבה יותר דק מהS1931

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להקפיץ דיונים, אנא וודא שאתה בקיא בחוקי הפורום לפני פירסום הודעה(ניתן לערוך הודעות).

לשאלת:

1.ה LG1970HR מקביל לסאמסונג 931bf ובכל מקרה מדובר במסך נחות שלא משתווה לאיזו.

2. ה 970P מיושן ולא מומלץ, כמו כן מדובר במסך עם פאנל PVA שעובד ב 6bit עם אינטרפולציה. יכול להיות שאתה מדבר על ה 971P

ובכן מבחינה ארגונומית הוא פחות טוב המאיזו אך הוא המסך שהכי מתקרב אליו בתקציב של 2200 ש"ח, אם יש לך את הסכום

להשקיע בEizo הוא עדיף על פני הסאמסונג.

3. נראה כי ה S1961 הוא דגם עם פאנל "כביכול" יותר טוב מה S1931, אם הוא שווה את התוספת של 300ש"ח ובכן

אין ביקורת עליו ולכן קשה להעריך, אני מציע שתקפוץ ליבואן הרשמי (מגאנט) כדי להיתרשם מהמסכים ולהיות יותר חכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין הדגמים האלו הבאים -

S1931A , S1931H , S1931SA , S1931SH

ואיזה הכי מומלץ?

ומגאנט לא מוכרים את S1961. ואיזה פאנל יש ל S1961 ? זה לא אותו פאנל כמו ה S1931?

ותודה רבה על העזרה והסובלנות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S1931SH - דגם עם PIVOT וכיוון גובה משולב שני רמקולים

S1931SA - עם מעמד ArcSwing ללא PIVOT אבל ניתן להרכנה כמעט עד במקביל לפני השולחן ומשולב שני רמקולים

S1931H - דגם עם PIVOT וכיוון גובה ללא רמקולים

S1931A עם מעמד ArcSwing וללא רמקולים

כל הדגמים ניתנים לבחירה בשני צבעים:

BK - שחור מט

GY - אפור-לבן

מהיכרותי עם הדגם S1931H ה-PIVOT שימושי להצגת אתרים מסויימים ועבודות עם וורד. את הפער הכספי לעומת הדגם משולב הרמקולים עדיף להשקיע ברמקולים כמו אלטק לנסינג או יצרן איכותי מקביל אחר.

לגבי S1961 הוא יותר מתאים לסביבה עסקית, במיוחד כמו חדרי מסחר, והמסגרת הסופר דקה שלו משני הצדדים תוכננה להצמדת שני צגים זהים זה לזה. נראה שהוא נטול Overdrive ולכן יותר מותאם לתצוגה גרפית חדה עם קונטרסט מעט יותר חזק. לפי דעתי כדאי לך ללכת על 1931 לשימוש כולל, כי לא תראה בו לא קורונה ולא גוסטינג, והקונטרסט שלו מספיק חזק ללא זליגה נראית של תאורה אחורית בשוליים בחדר חשוך לחלוטין (הקונטרסט אפילו יותר חזק ממסך ה-CRT שיש לי במחשב השני (!)).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מצטער שהגבתי כזה מאוחר..

אז כבר השגתי את הכסף, ואני ממש אוטוטו קונה מסך.. נראה לי אני ילך על ה S1931H כמו ש man of orleans המליץ..

עכשיו יש לי עוד כמה שאלות:

1) מה ההבדל בין פאנל PVA לפאנל (בבקשה תפרטו על זה, חסרונות ויתרונות) ? ואיזה מהם יותר טוב למשחקים וסרטים?

2) לאחר כמה בירורים הרבה אנשים אמרו לי (לא כאן) שה S1931H לא מתאים למשחקים כי יש לו זמן תגובה של 16MS , ומאחר שאני רציני אז אני חייב לדעת האם הקטע הזה של הזמן תגובה באמת ישפיע על המשחקים?

3) ועוד שאלה ממש חשובה.. חלק המליצו לי שלא שווה לי לקנות מסך רגיל ואמרו לי לעבור למסך רחב.

אני ביררתי את העניין.. וראיתי שיש משחקים (ועוד כמה משחקים טובים שצריכים לצאת) שלא תומכים במסך רחב!..

וגם שמעתי שיש מריחות במסך רחב.. אז מה בדיוק היתרון בקניית מסך רחב? ולאיזה שימושים עדיף מסך רחב מרגיל? והאם זה שווה? מה ההבדל בינן מסך רגיל לרחב חוץ מהרזולוציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. היתרונות של של פאנל PVA הינם בזמן תגובה מהיר יותר שמוביל לפחות ניצנוץ בסרטים מבמסך ויחס ניגודיות סטטי

גובה יותר משל , משמעות הדבר היא שחורים יותר עמוקים. מספק זויות צפיה כמעט מושלמות בניגוד ל PVA

ומסוגל אחרי כיול להגיע למכלול צבעים יותר מדויק.

2. 16ms שחור-לבן-שחור מתאים בהחלט למשחקים וזהה לזמן תגובה של ה 2007 לדוגמא שאין איתו בעיות במשחקים,

לדעתי המסך הינו 8ms אפור-אפור, כמו כן אני בטוח שאיזו כיילו את ה OverDrive שלו כמו צשריך.

3. אני יודע שרק משחקים של EA כדרך קבע לא תומכים במסך רחב כמו שצריך מכיוון ש EA טוענים שמסך רחב ייתן יתרון לשחקנים

על פני שחקנים בעלי מסך רגיל. מריחות הם עיניין שונה בין מסך למסך, בדל 2007WFP אין מריחות והוא מצויין למשחקים כנ"ל הנק 20WGX2.

לעומת זאת הסאמסונג 203B הוא זוועתי עם מריחות נוראיות למרות שיש לו פאנל TN של 5ms.

בקשר לשימושים, בגדול עדיף מסך רחב לסרטים ומשחקים, לשאר הדברים מסך רגיל יספק רזולוציה גבוהה יותר ויתאים יותר

לדוגמא לגרפיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה והמענה המקצועי שלך.. :xyxthumbs:

והייתי שואל את השאלה בצורה אחרת-

במה מסך רחב טוב יותר למשחקים?

ונגיד אתה אם היית צרך לקנות מסך 19 - 20" היית הולך על רחב או רגיל?

בעיקרון אני רוצה שכל המשחקים יעבדו אצלי.. ואני לא רוצה שיהיו אי תאימות בין המסך לדברים אחרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסכי 20" הייתי בוחר במסך רחב ואילו ב 19" הייתי בוחר במסך רגיל.

היתרון של מסך רחב במשחק שתומך בו הוא שאתה רואה יותר מהמשחק מאשר במסך רגיל.

לא מזמן פירסמתי תגובה עם תמונות מהמסך שלי עם מספר משחקים שחלקם תמכו וחלקם לא תמכו במסכים רחבים.

התגובות כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הבנתי למה להוציא 3000 שקל על מסך 19"??? :nixweiss: יש לך יופי של אלטרנטיבות.

למה לא לקחת את הדל 20" ב-500 שקל פחות שייתן לך עוד אינטש ורזולוציה הרבה יותר גבוהה?

גם הוא מגיע עם פנל מצויין ויש לך גם אפשרות לבחור אם לקחת את הרחב או הרגיל.

ואם אתה רוצה 19" אז אתה חושב שתרגיש יותר מדי הבדל בינו לבין הויוסוניק VP930 או הסמסונג 971P שעולים 900 שקל פחות?? חבל על הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - לא מדובר ב-3000 ש"ח. ה-S1931H עולה 2700 כי הוא ללא רמקולים אינטגרליים.

לגבי ההשוואה עם ה-VP930 ול-971P הן מבחינת העלות והן מבחינת התוצאה הסופית של איכות התמונה היא אינה במקום משום ש-EIZO מבצעים כיול צבעים: הוא מצוייד במעבד LUT שמכוונן כל פיקסל ל-10 סיביות, וכך ערכי הגאמה מתורגמים לאידיאליים. אני ראיתי במו עיניי את ה-VP930 ממול ה-EIZO בחנות במקביל וההבדלים בעושר הצבעים נראו מוחשיים: ה-VP930 חיוור ממולו וחדות הטקסט של ה-VS דומה מאוד לזו שיש בסמסונג 203B, ואח שלי שהתלבט בבחירת המסכים ושיש לו משקפיים לקוצר ראייה פסק שה-EIZO חד כסכין. העובדה היא שרוב אלה שרכשו את ה-Viewsonic העידו על כך שהם נצרכו לכייל את המסך בעזרת התוכנה של היצרן שצורפה אליו. לגבי 971P איכות התמונה שלו טובה לעיבוד גרפי כי נראה שיש לו את אותו הפנל של ה-S1931 אבל הוא אינו מצוייד במעבד LUT ואחידות התאורה שלו אינה מושלמת כמו ב-S1931.

מה לעשות שכיול צבע ותאורה אחורית באיכות גבוהה עולה יותר כסף? מי שקונה את ה-S1931 בסופו של דבר לא בוכה על כמה הוא עלה לו, כי בגודל הזה עם פורמט 5:4 אין במחיר הנ"ל משהו יותר טוב. המגזין CHIP בינואר 2007 בחן 51 צגים מכל מגוון קשתות הפנלים בגודל 19" כולל S- והציב את ה-S1931 במקום 1 וזאת למרות המחיר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה VP930 יכול להגיע כמעט לרמה של ה EIZO אבל רק עם ציוד כיול, זה מוסיף למחיר המסך כ 1500 ש"ח ולכן האיזו יותר זול במקרה הזה.

לאיזו יש טבלת LUT והוא עובד ב 10bit אבל אין לך אפשרות לשנות את טבלאות ה LUT האלה בעזרת מכייל* ולכן כאשר זה מגיע לכיול הסופי

ה S1931 לא שונה מ VP930 או 971P. מהמפעל ה S1931 מוביל אבל אם יש לך ציוד כיול אפשר להביא את כל המסכים כמעט לאותה הרמה.

היתרון כאשר יש לך מסך עם אפשרות כיול חומרתית של ה LUT הוא בזה שכל צבע מקבל 10bit או 1024 מדרגות צבע במקום

8bit שהם 256 מדרגות, כאשר אתה מכייל אתה מאבד חלק מהמדרגות הללו בגלל גורמים שונים וגבולות יכולת התצוגה של המסך.

אין ספק שלאיזו יהיה בסופו של דבר את מכלול הצבע הטוב ביותר איות ושימוש בטבלת ה LUT הפנימית שלו תוביל לפחות

שינויים שידרשו בכיול.

אם יש לך אפשרות לבצע כיול ישר בטבלאות ה LUT של המסך תוכל לבצע כיול ועדיין להישאר עם יותר מדרגות מאשר 256,

במסכים ללא ה LUT אתה תאבד כמה מדרגות מתחת ל 256. החיסרון באיזו הנ"ל הוא שאין יכולת לגשת חומרתית

ל LUT ולכן הכיול מתבצע כמו במסך 8bit רגיל בטבלאות LUT של הכרטיס מסך וכך עדיין מתקבלים פחות מדרגות מ 256.

חוץ מזה לאיזו יש יתרונות, לדוגמא הפאנל שלו נבחר בקפידה ומגיע עם אחידות גובהה.

*בינתיים המסך היחידי של איזו שתומל בכך הוא ה CG220.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...