"הלימודים יפתחו במסדר תנך" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"הלימודים יפתחו במסדר תנך"

Dr. Evil

Recommended Posts

אז בארצות הברית אין דרך לכפות דת על מישהו כן?

כן, גם בבריטניה, ושלא נדבר בכלל על צרפת ששמה הם מטורפים, הם אסרו על בנות מוסלמיות לבוא עם הבורקות האלה על הראש לבית הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, גם בישראל.

זה ניקרא חופש דת.

:lol: :lol: :lol: :lol:

.

.

.

.

.

..

.

.

.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

חופש דת? בישראל? כאילו, מותר לתחבורה ציבורית לנסוע בשבת? או ביום כיפור, מבלי לחטוף אבנים מדוסים?

מותר לי מקנות חזיר בחנות שמציגה אותו בחלון הואווה, או לחם בפסח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו או לא גם לנהג ב-"אגד" מגיע לשבות.

שבת היא יום סיוצולוגי ולכולם מגיע לשבות מהעבודה.

לגבי שאר הדברים, זה דבר שניקרה סובלנות, שאתה צריך לסבול את האחר אף על פי שהוא מתנגד לדעותיך. וגם מה עוד שאם אתה עושה את הדברים האלה אתה בעצם פוגע בכבוד של האנשים האלו (אני מניח שזה הזכות לכבוד, אבל לא בטוח, קיבלתי בפעם שעברה רק 72 בבגרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איפה הבעיה.

יש חוק שאומר שכולם צריכים לשבות ביום השבת, אם עברת על החוק אתה הפכת את עצמיך לעברין פלילי, ולמי שעשה חטא (אני חושב שזה ההגדרה המשפטית הנכונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה?

אני כבר הסברתי לך שזה חוק סוציאליסטי, ואם זה לא היה חוק, אז אנשים לא היו שומרים אותו.

אתה כמובן שובת ביום השבת, מעבודה מלימודים, אבל לא איכפת לך מה קורה עם נהג האוטובוס.

פשוט בושה.

אם זה היה חוק דתי לא היו מחייבים את דתות אחרות גם לשבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מחייבים אף אחד לשבות בשום מקום.

וזה לא שהנהגים לא יכולים להתחלף ולעבוד במשמרות...

תחשוב על זה ככה: משפחה שאין לה אוטו וצריכה לעבוד כל השבוע, רוצה לצאת לים והיום הפנוי היחיד זה שבת- אבל הם לא יכולים לנסוע כי אין להם איך.

לא מגיע להם גם לבלות קצת?

זה לא חוק סוציאלי ולא בטיח. חוק סוציאלי הייה מתיר עבודה של (לפחות) ומאפשר פתיחה של עסקים, כאשר סרוב לעבודה בשבת לא הייה נחשב כעילה לפיטורים כדי שמעסיקים לא יוכלו לפטר עובדים שלא רוצים לעבוד בשבת...

החוק נכון להיום זה חוק דתי לחלוטין שמהווה דוגמא אחת לכפייה הדתית במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושבת שהבנתם אחד את השני - יום שבת הוא יום מנוחה סוציאלי, והוא חל בשבת אך ורק כי יש במדינה רוב יהודי, כמו שבארה"ב זה יום ראשון כי יש שם רוב נוצרי. איש לא יכול להכריח אתכם לעבוד בשבת (אלא אם כך נאמר לך כשבאת להתקבל לעבודה, שיש צורך בעבודה בשבת) ואם אתה עובד בשבת - מגיע לך יום מנוחה (אחר) בשבוע. היי, אני אעבוד בשבת תמורת 250%... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ בדיוק.

למה בעל עסק שרוצה לפתוח בשבת ולהעסיק יהודים צריך לקבל על זה קנס? אני אבין את זה אם העובד לא רוצה לבוא בשבת ומכריחים אותו, אבל אם העובד מסכים- אז למה למנוע את זה ממנו בכוח?

הארה"ב אם אני לא טועה ביום ראשון אין פעילות של המוסדות הממשלתיים ושאר העסקים הלכו איתם, וזה מוכרז כיום מנוחה רישמי, רק בלי חוק שאוסר על עבודה ביום הזה. מיש רוצה לעבוד יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...