האם הזמן רציף? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הזמן רציף?

silky

Recommended Posts

הזמן הוא לא המצאה של האדם \=

הזמן הוא אחד מארבעת המימדים שאנחנו מכירים, מימד זמן אחד ושלושה מימדי מרחב.

אין לי מושג אם הוא רציף או לא... אני לא בטוח אם יש מישהוא שיודע בוודאות. מה שאני יודע שאפשר להאט אותו על-ידי המהירות בה אתה עצמך נע. (מדובר באלפיות של אלפיות של שניות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש יודע הרבה על זה (טוב בקושי....) אבל תקרא על Planck time

http://en.wikipedia.org/wiki/Planck_time

אולי מישהו שיודע קצת על זה יבוא ויסביר כאן...

מה זה קשור? :|

יחידות פלאנק הן יחידות מידה שנוצרו מ5 הקבעים האוניברסאליים, זמן פלאנק זאת יחידת זמן ששקולה לכמה זמן יקח לאור לעבור קבע פלאנק שזה 1.6 מטר כפול 10 בחזקת -35.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רציפותו של הזמן ורציפות המרחב, מומלץ לקרוא את הספר המעניין - "פרדוקסים" בהוצאת האוניברסיטה המשודרת...

אכילס והצב, פרדוקס החץ, ויש עוד דברים מעניינים שם...

http://www.wallashops.co.il/shopmind_portal_heb/product.asp?pf_id=CS481108

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאפשר לדעת כיום מעבר לכול ספק איך הזמן פועל אבל צריך להבדיל בין שני דברים.

"חוקי המערכת" וה"בחינה שלנו"(כלומר, איך אנחנו "רואים" את הזמן מבחינתנו.)

חוקי המערכת: יכול להיות שהיקום שלנו בנוי כך שהוא "נע" ביחידות זמן מוגדרות כול שהן. לצורך העיניין יחידת זמן של אלפית שנייה, וכאשר מישהו "מיחוץ ליקום"(הכול תאורטי כמובן) יצפה בנו, הוא יראה את היקום "זז" בצורה קטועה" אבל מבחינתנו הזמן עדיין יהיה רציף מהסיבה הפשוטה שכך אנו מרגישים.

משהו כן מוכח (שעל פיו אני ינסה להסביר את הטענה שלי) הוא שהזמן עובר לאט יותר כאשר אתה נע במהירות גבוהה יותר. אני חושב שעשו פעם ניסוי מדעי: לקחו שני שעונים אטומים(שעון אטומי - השעון המדוייק ביותר בעולם).

אחד העלו על מטוס ואת השני השאירו על הקרקע. שניהם היו בהתחלה מכוונים על אותו הזמן בדיוק. המטוס שבתוכו שעון אחד, התחיל לטוס כמה זמן (אני לא כול כך זוכר כמה זמן,אני מניח שכמה שעות) ואחר כך נחת. אחרי הנחיתה השוו שוב את שני השעונים וראו שהשעון שהיה על הקרקע הקדים את זה שהיה על המטוס.

עכשיו קחו את הניסוי הזה הרבה יותר רחוק וקיצוני. קחו בן אדם בן 20 לצורך העיניין ושימו אותו על חללית מיוחדת שיכולה להגיע למהירות שקרובה למהירות האור ותנו לו לטוס בחלל 50 שנה ואחר כך לחזור לכדור הארץ. כאשר הוא יחזור יכול להיות שכאן כבר עברו 1000 שנה או יותר אבל עדיין, גם הבן אדם שהיה בחללית וגם כול בני באדם ששהו בכדור הארץ חיו את חייהם כאשר מבחינתם הזמן עבר באותה המהירות .

לכן הזמן הוא רציף, וזאת האמת האבסולוטית שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רציפותו של הזמן ורציפות המרחב, מומלץ לקרוא את הספר המעניין - "פרדוקסים" בהוצאת האוניברסיטה המשודרת...

אכילס והצב, פרדוקס החץ, ויש עוד דברים מעניינים שם...

http://www.wallashops.co.il/shopmind_portal_heb/product.asp?pf_id=CS481108

אלו פרדוקסים רק אם אתה מניח שהמרחב אינו רציף אבל הזמן רציף. מאחר שפרדוקס אינו יכול להתקיים, הרי שאו שגם הזמן וגם המרחב רציפים או ששניהם אינם רציפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מה שאתה אומר, אך יחד עם זאת, נניח במימד הראשון,

כשמסתכלים על משהו תמיד מגיעים לחלקיק הקטן ביותר ושם הגבול (הנוכחי)-מיתר נכון?

אז תהיתי אם אפשר לעשות זאת גם עם המימד הרביעי.

אני תוהה על עצם ההגדרה של זמן כדבר רציף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת שאלה קצת תמוהה.. נסה לשאול את הדבר הבא -

יש משהו ביקום, שהאדם הגדיר כדבר שניתן למדוד, שלא רציף??

בוודאי. כמות חומר (באטומים) היא יחידה בדידה.

מטען חשמלי של חלקיק הוא יחידה בדידה (תקנו אותי אם אני טועה. לא למדתי את תורת הקוונטים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, ומה שהתכוונתי לומר זה שקשה יותר למצוא מימדים בדידים מאשר מימדים רציפים. (לפחות ממה שהאנושות יודעת עד כה)

אני אישית לא מסוגל בכלל לחשוב על הזמן כמימד בדיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיפך,

דווקא רציפות נשמע לי דבר פרדוקסלי בעליל,

כי אם זה נכון אז הרי שכל שניה מורכבת מאין סוף חלקי שניה, אז איך היא "עוברת"?

אם הזמן מורכב נניח מחלקי שניה(או שבכל שניה עוברים כ-20000000 חלקי שניה) שבכל אחד ואחד מהחלקים הללו החומר יכול לנוע במרחב.

פילוסופי משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...