איך עובדים מעבדי Core 2 Duo ? חיפשתי בשאלות ולא מצאתי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך עובדים מעבדי Core 2 Duo ? חיפשתי בשאלות ולא מצאתי

edbd

Recommended Posts

אוקיי אני כניראה אקנה מחשב עם המעבד E6300

ואני עד עכשיו לא מבין

מה ההבדל בינו לבין D?

למשל מחשב עם פנטים D 3.0 ג'יגה עובד כמו 3.0 א זה אני מבין

מעבד קונרו E6300 עובד כמו..?

6.3 ג'יגה? או 1.86 Mhz? (כי רשום שם גם את זה ואני לא מבין)

תודה למי שיסביר, ועם אתם מביאים לינק אז בעברית בבקשה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד E6300 עובד בתדר של 1.8 לא כמו שום דבר אחר...

ההבדל הוא במבנה (ארכיטקטורה) של המעבד..

מה שמביא בסופו של דבר לחישוב וביצועים מהירים יותר..(כגון גישה לזיכרון..מחזורי חישוב וכו)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המעבדים עובדים בערך אותו דבר : מביאים פקודה מהזיכרון ואז מבצעים את הפקודה . מה שמשפיע על המהירות היא זמן הביצוע של כל פקודה בשעונים , והמהירות שאפשר להביא את הפקודות מהזיכרון . כל פקודה לוקחת זמן אחר לבצע, פקודה מהירה היא אחת שמתבצעת בשעון אחד ופקודה איטית יכול לקחת הרבה זמן.

בשביל להביא פקודות ומידע מהזיכרון (לבצע פקודות איטיות) יש זכרון מטמון שהגישה איליו מהירה מאוד וככה המעבד מביא מראש את הפקודות והמידע. בשביל לבצע את הפקודות מהר יותר לרוב המעבד מנסה לעשות כמה פקודות במקביל אם הן בלתי תלויות. בשביל להמהיר פקודות איטיות למעבד יש יחידות עיבוד חכמות שעובדות כמו פס יצור שמאפשר לבצע את אותה הרבה פקודות מאותו סוג ברצף מהר.

מה שיש ב core2 זה 4 יחידות עיבוד רב תחליטיות אבל יש לכמה מהן התמחות מסוימת . לפני כל יחידות העיבוד יש תור לפקודות שמחכות לביצוע. המעבד גם יכול לבצע שני פעולות מסוימות - קפיצה מותנת בפעולה אחת מה שלוקח למעבדים אחרים שני פקודות. הcore2 גם מבצע פקודות 128 ביט בשעון אחד לאומת 2 בארכיטקטורות אחרות. יש לו cache L2 משוטף לשני הליבות שגורם לניצול חכם יותר של זכרון המטמון. המעבד גם מנסה להבין יותר את התנהגות התוכנית כדי להביא את הפקודה הבאה הנכונה (branch prediction ) כי קפיצות הורסות את רצף התוכנה ומאיטות אותה.

יש איזה מצגת באתר של שהם מסבירים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי,

אז מחשב עם פנטים קור E6300, יותר משלתם לי לקנות מ פנטיום 3 3.0?

(זיכרון ג'יגה בלה בלה בלה)

ועוד שאלה-

עם אני קונה את המעבד E6300, איזה לוח אם הכי מתאים? (לוח עד 700 ש"ח)

בחנות אחת הציעו לי לוח אינטל LEMONT 965 ובחנות שנייה לוח של (אין לי משוג מה הדגם אבל מהדגמים החדשים)

תנו המלצה ללוח שיעבוד בשיתוף עם המעבד.. (והכרטיס מסך כניראה יהיה ג'יפורס 7300\7600 תלוי בתקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי,

אז מחשב עם פנטים קור E6300, יותר משלתם לי לקנות מ פנטיום 3 3.0?

(זיכרון ג'יגה בלה בלה בלה)

ועוד שאלה-

אם אני קונה את המעבד E6300, איזה לוח אם הכי מתאים? (לוח עד 700 ש"ח)

בחנות אחת הציעו לי לוח אינטל LEMONT 965 ובחנות שנייה לוח של MSI (אין לי משוג מה הדגם אבל מהדגמים החדשים)

תנו המלצה ללוח שיעבוד בשיתוף עם המעבד.. (והכרטיס מסך כניראה יהיה ג'יפורס 7300\7600 תלוי בתקציב

ABIT AB9, לינק - http://ksp.co.il/hmain.php?uin=3537

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...