AMD Athlon 3500 vs Athlon X2 3800 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Athlon 3500 vs Athlon X2 3800

D-Bang

Recommended Posts

יש לי מחשב מבוסס , בעל תושבת 939 עם מעבד 64 3500.

אני לא מתכנן שדרוג מסיבי בעתיד הקרוב אבל אני רואה שהמעבדים לתושבת זו הולכים ונעלמים, לכן חשבתי בתור שדרוג ביניים להחליף רק את המעבד לכפול ליבה כדוגמת 3800 או אפילו 4200.

השאלה שלי היא האם קיים הבדל ביצועים משמעותי בין המעבד הנוכחי שברשותי לבין הכפול ליבה בתוכנות/משחקים שקיימים היום?

האם הפער בין השניים יגדל בעתיד הקרוב כשתצא ומשחקים עתידיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב?

אין הבדלים גדולים בסוגי המעבדים

אבל בעתיד יהיו תוכנות שישתמשו בכפולי ואני חושב שגם משחקים לאט לאט

אפשרות נוספת היא

שה-3800X2 עולה בערך 770-820 שקל

ובכסף הזה אתה יכול לקנות את 7600GT שזה יותר טוב ממעבד כפול כי אמרת למשחקים

עריכה:

ראיתי שרשמת שאתה מתכנן שידרוג אז אתה תוכל להסתדר עם מה שיש

בסופו של דבר הייתי משדרג לכפול ליבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכפול הכי זול ששווה קניה הוא ה-3800.

בכלל, מי שבעל מערכת 939 ולא מעוניין להחליף לוח\זכרונות בעתיד, אני ממליץ שכבר היום ידאג למעבד טוב וזכרונות טובים, כי במהרה ירדו מהמדפים ה-939 ואני מתאר לעצמי שגם ה-DDR1.

חבל שתתקעו עם המערכת הקיימת ותיהיו חייבים להחליף את הכל (לוח וכל הבלאגן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לך לשדרג משתי סיבות:

1.ההבדל בין אחת לשתיים הוא משמעותי. גם אם לא תמיד רוים את זה בבנצמארקס, מרגישיןם את זה בעבודה - המחשב מגיב יותר מהר

2. כמו שכבר אמרו, בקרוב כבר לא יהיה ניתן להשיג ל939, ככה שאם לא תעשה את זה עכשיו, אז בעתיד תהיה צרחך להחליף גם את הלוח אם והזיכרון.

ה3800 מספיק טוב בשבילך, אבל אולי כדאי להוציא קצת יותר -ולעלות ל4200 (או אפילו יותר), כי זה כנראה השדרוג האחרון שתעשה, ואז כדאי לך לחשוב גם על מה יהיה צריך בעוד שנה-שנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לך לשדרג משתי סיבות:

1.ההבדל בין אחת לשתיים הוא משמעותי. גם אם לא תמיד רוים את זה בבנצמארקס, מרגישיןם את זה בעבודה - המחשב מגיב יותר מהר

2. כמו שכבר אמרו, בקרוב כבר לא יהיה ניתן להשיג מעבדים ל939, ככה שאם לא תעשה את זה עכשיו, אז בעתיד תהיה צרחך להחליף גם את הלוח אם והזיכרון.

ה3800 מספיק טוב בשבילך, אבל אולי כדאי להוציא קצת יותר -ולעלות ל4200 (או אפילו יותר), כי זה כנראה השדרוג האחרון שתעשה, ואז כדאי לך לחשוב גם על מה יהיה צריך בעוד שנה-שנתיים

כן זה בדיוק מה שאני חושב, השאלה אם הכפול יחזיק מעמד מספיק טוב בשנתיים הקרובות

גם הזיכרון זו נק' חשובה שעלתה פה, אבל אני מאמין שהם ישרדו הרבה אחרי שהמעבדים האלה יעלמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שיש לו 3200 3500 של חבל על הכסף שלכם. תחכו עוד כמה חודשים לירידה במחירים של הC2D וליציאה של המעבדים החדשים שלהם ורק אז יהיה לכם כדאי לשדרג גם את הלוח וגם את המעבד. כרגע כמעט ולא תרגישו הבדל בביצועים אלא רק בכיס.

ומי יודע אולי הK8L של יצא וגם יתן תחרות לC2D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שיש לו 3200 3500 של חבל על הכסף שלכם. תחכו עוד כמה חודשים לירידה במחירים של הC2D וליציאה של המעבדים החדשים שלהם ורק אז יהיה לכם כדאי לשדרג גם את הלוח וגם את המעבד. כרגע כמעט ולא תרגישו הבדל בביצועים אלא רק בכיס.

ומי יודע אולי הK8L של יצא וגם יתן תחרות לC2D.

זה לא רלוונטי כי הוא לא יתאים ל-939 ...

לפותח התרד - 800 ש"ח זה הרבה כסף בשביל שדרוג שלא ממש תרגיש בשנה הקרוב, אז הוא שתקפוץ ל-4400 או שתמתין קצת :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רלוונטי כי הוא לא יתאים ל-939 ...

לפותח התרד - 800 ש"ח זה הרבה כסף בשביל שדרוג שלא ממש תרגיש בשנה הקרוב, אז הוא שתקפוץ ל-4400 או שתמתין קצת :-\

אף אחד מהמעבדים ששווה לשדרג להם לא יתאים ללוח שלו כבר אמרתי את זה. בכל מקרה כדאי לחכות. ולקנות 4400 זה מאוד דבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה, המחשב נקנה לפני כשנה.. לכן אין בכוונתי לשדרג אותו בעתיד הקרוב (למעט הכרטיס מסך כפי שכבר צויין), לא משנה כמה המחירים עוד יפלו זה עדיין אותו משולש של מעבד, לוח וזיכרון.

כל מה שאני שואל זה אם המערכת שלי תוכל להחזיק תקופה של שנתיים נניח או שעדיף להשקיע היום 800 שקל בכפול ליבה?

החשש שלי זה להתקע עוד שנה עם מחשב מקרטע ואפס זמינות למעבדי 939.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כזה, המחשב נקנה לפני כשנה.. לכן אין בכוונתי לשדרג אותו בעתיד הקרוב (למעט הכרטיס מסך כפי שכבר צויין), לא משנה כמה המחירים עוד יפלו זה עדיין אותו משולש של מעבד, לוח וזיכרון.

כל מה שאני שואל זה אם המערכת שלי תוכל להחזיק תקופה של שנתיים נניח או שעדיף להשקיע היום 800 שקל בכפול ליבה?

החשש שלי זה להתקע עוד שנה עם מחשב מקרטע ואפס זמינות למעבדי 939.

לא כדי לך לשים 800 שקל מסיבה פשוטה שלא תרגיש את ההבדל.

מה שכן אם אתה לא רוצה להתקע עם מחשב מקרטע תשדרג את המעבד והלוח אם עוד חצי שנה ויהיה בסדר. כיום פשוט אין סיבה.

וירידה של 40% במחירים של הC2D זה מאוד ריצני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לשדרג...

ועכשיו כל עוד אתה יכול. אוטוטו המעבדים לסוקט 939 יעלמו מן החנויות. ואתה תתקע עם מעבד אחד.

אולי עכשיו אתה לא תראה כל כך שיפור, אבל כתוצאה מהשידרוג המחשב שלך יוכל לסחוב לעוד שנתיים בכייף.

אני רואה את זה בצורה של השקעה נבונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדי לך לשים 800 שקל מסיבה פשוטה שלא תרגיש את ההבדל.

מה שכן אם אתה לא רוצה להתקע עם מחשב מקרטע תשדרג את המעבד והלוח אם עוד חצי שנה ויהיה בסדר. כיום פשוט אין סיבה.

וירידה של 40% במחירים של הC2D זה מאוד ריצני.

אני יודע שהיום ההבדל לא גדול.. השאלה מה יהיה בעתיד (מערכת הפעלה חדשה.. משחקים חדשים), עד כמה הכפול יתן קפיצה בביצועים

תשמע אני לא יודע מתי בדיוק תהיה ירידה במחירי הC2D, אבל עדיין מדובר בהשקעה של פי 2 לפחות מהחלפת מעבד בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...