ארץ נהדרת-חבורה של מנוולים - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארץ נהדרת-חבורה של מנוולים

omrij

Recommended Posts

• תגובות 357
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין תרופות מצילות חיים שלא נכללות בסל התרופות.

מבחינתי תרופות שמשפרות איכות חיים ממצב אנוש למצב... יותר טוב, נחשבות גם למצילות חיים...

לדוגמא (לא יודע אם יש את זה במציאות, אבל זה סוג הדברים שאני מתכוון אליהם): תרופה שמפחיתה את הצורך בדיאליזה ל4 פעמים בשבוע לפעם אחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שזה עם השתתפות עצמית ובלה בלה בלה.

אבל סל התרופות דיי מקיף, נכון שלא תמיד אלו התרופות הטובות ביותר, אבל רוב התרופות המצילות חיים נמצאות שם.

תרופות לשיפור מצב, ממש לא כולם נמצאות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שזה עם השתתפות עצמית ובלה בלה בלה.

אבל סל התרופות דיי מקיף, נכון שלא תמיד אלו התרופות הטובות ביותר, אבל רוב התרופות המצילות חיים נמצאות שם.

תרופות לשיפור מצב, ממש לא כולם נמצאות שם.

ולזה אני מתכוון... יש תרופות שמצילות חיים בטווח הארוך, וגם לא נמצאות בסל הבריאות

לדוגמא יש את המשאבת אינסולין לחולי סכרת, שהוכיחו שהיא מפחיתה בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של הסכרת (כשל כליות, עיוורון...), והמשאבה הזו מחליפה את הזריקות. הזריקות 100% בסל הבריאות, אבל לגבי המשאבה אני לא יודע... אני יודע שהיא עולה הרבה כסף ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו. ב180 מליון בטוח אפשר לסבסד אותה במחיר סביר לכול מי שצריך.

והייתי אומר שקצת נסחפנו מהנושא של הת'ראד ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תרופות מצילות חיים, יש תרופות מאריכות חיים ויש תרופות שמשפרות איכות חיים. כל התרופות שמוגדרות כמצילות חיים נכללות בסל התרופות. הסל בארץ הוא בין המקיפים בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הסיציאו- אקונומי בארץ הוא מהגרועים בעולם (ואני לא מדבר על ארה"ב שבה בכלל אין עזרה סוציאלית ממשלתית...)

ב(מערב) ארופה אחוז המובטלים והעניים נמוך יותר והמחירים למוצרי יסוד בד"כ נמוכים יותר (שוב, לא תמיד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? נסה לקנות ירקות בגרמניה ואז נדבר. אבל מה הקשר בין זה ובין סל התרופות?

שיעור העניים בארץ גבוה בגלל החרדים והערבים. תוריד אותם ותראה שהמצב בארץ טוב מאוד, גם יחסית למערב אירופה. בארץ יש 8.3% של בלתי מועסקים, בצרפת יש 9.1%. אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל החוסר מועילות של האוכלוסיות האלה לחברה צריך לשקול שוב את האזרחות שלהם ;)

וגם בצרפת אחוז האבטלה הוא בגלל הערבים...

באופן כללי, אחוז העניים בארופה נמך יותר :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיעור הערבים/חרדים בארץ (כ- 30-35%) הרבה יותר גבוה משיעור המוסלמים בצרפת. שיעור האבטלה בארץ נמוך יותר מהשיעור בצרפת. כנראה שאנחנו בכל זאת עושים משהו כמו שצריך... ;)

אגב, זה רעיון - אם צריך להיפטר ממהערבים והחרדים בגלל ששיעו בעוני הואבטלה בקירבם גבוה, למה שלא ניפטר באותה הזדמנות מכל העניים? הרי תחולת העוני בקרב העניים היא 100% (מהגדרה) ושיעור הבלתי מועסקים (מובטלים וכאלו שלא מחפשים עבודה) בקירבם גבוה מאוד, עוד יותר מאשר זה של הערבים והחרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...