כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista. - עמוד 17 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista.

ר

Recommended Posts

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא צריך להשוות בין גניבה מהסופר להורדת תוכנות מהאינטרנט. כשאתה גונב מחנות אתה גונב פריט שהחנות לא תרוויח כסף עליו, ולמעשה פגעת ברווחים שלה. לעומת זאת, כשמורידים תוכנה מסויימת שבכל מקרה לא היינו קונים במחירים משוגעים כמו ויסטה או אופיס, לא מונעים מאף אחד אחר ללכת לחנות ולקנות את אותה התוכנה.

בקיצור, הטענה שהורדה של תוכנות שקולה לגניבה היא מגוכחת לחלוטין.

עוד גנב שמצדיק את מעשיו בנימוקים כאלה או אחרים.

מדינה מושחטת עם מוסר בקרשים מגדלת דור חדש של גנבים .....

כמה אתה מוציא ביציאה ממוצעת ביום שישי? 100 -200 ש"ח?

תחסוך תקנה מערכת הפעלה.

MS לא חייבת לך כלום.

ואני מברך את MS על הצעד החדש שלה ...

כולכם תקנו מערכת הפעלה אני מוכן לשים את הכובע על זה ..

עכשיו שה צריכה טיפול כל חודשיים שלושה .... ולא יהיה לך נוח .. אתה תמצא את הסכום הדרוש.

ובעורך פלא תרכוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

ניראה לך...

אני מוכן להתערב איתך שאף אחד לא יעשה את זה..לפחות לא אני!!!!

אולי יהיו כמה , אבל יהיו הרבה יותר אנשים שיורידו את מערכת ההפעלה..

אני סומך על ההאקרים בעולם , ועל הפריצות החדשות שכל הזמן מתעדכנות, יותר ממיקוסופט - הגנבים שלוקחים כאלה מחירים על תוכנה עלובה שאתה מוריד בלי בעיה..

מיילה היו מוכרים אותה במחירים סבירים 100 200 שקל באמת שהייתי קונה בשביל המוסריות , אבל במחיר כזה זה פשוט לא בה בחשבון , וזה פשוט גניבה מצידם ,

אז אם אתה אומר שאני גנב בסדר , הגונב מגנב פטור..

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

יש כל כך הרבה סתירות וחוסר ידע בדברים שאתה כותב, שלא נראה לי שלמישהו באמת יש כוח לתקן אותך.

אני רק אבהיר לך שאתה טועה. תפנים את זה.

ואף אחד לא עומד לך עם אקדח לראש ומכריח אותך להשתמש בחלונות - פשוט נוח לך לגנוב זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, אני מקווה שהשורה הראשונה בתגובה שלך לא באה לזלזל בתגובה הקודמת שלי, כי בזבזתי הפסקת קפה שלה בניסיון לעזור לך.

אחי תפסיק להיות כזה ריגשי (במלעיל). אני מחשיב את עצמי מבין לא קטן ברשתות, , וכל מה שמסביב בעצם אולם אין לי שום בעיה לאבחן שמישהו יודע ומבין יותר ממני באחד התחומים המסוימים האלה ספציפית. זה לא קורה הרבה...

גם אם בסופו של דבר מה שאתה אומר כן ייתגשם זה רק אומר שזכית ב"הימור", אז תפסיק להגיד לאנשים מה הם ייעשו.

אחזור על דבריי - אני אפסיק להגיד מה אנשים יעשו כשאנשים פה יפסיקו להגיד מה הם יעשו, קפישפיש? אני מאמין שבשלב זה הרבה מהקוראים שעקבו אחר הדיון שינו במעט את דעתם "האמוציונלית/ראשונית" בנושא ויהמרו דווקא על הסוס שלי בשלב זה (שרובנו נאלץ וגם נבחר לשלם על ויסטה).

Xfactor כולנו גנבים ברמה זו או אחרת. גם אתה בטוח לא משלם מסים בדיוק על האגורה או מנסה לפחות לכופף את החוקים כמה שאפשר לטובתך מה שלא שונה במהותו מגניבה. אין מה לעשות אף אחד לא רוצה לצאת פראייר. רק החזק שורד ואני לא רוצה בכלל להיכנס לדיון פילוסופי על זה שאני אישית לא רואה שום בעיה לשדוד ואף לרצוח אדם בודד כדי להציל מאה אקראים אחרים אז אין ספק שאין לי בעיה מוסרית עם גניבת תוכנה... נניח ותגנוב את כל התוכנות שבעולם אך במקום זאת, ומיסורי נפשך הצדיקה, תשלח צ'ק של 50 שקל לאפריקה שיצילו חייו של איזה כושי שכוח אל? עשית מעשה מוסרי מבחינתי בכל מצב, בהחלט יותר מאשר העשרת העשירים. בקיצור אין דבר כזה מוסרי לא מוסרי. אם אתה לא גונב כי אתה מפחד שיגנבו ממך/יתפסו אותך זה לא שיקול מוסרי, זה שיקול כלכלי. אם אתה לא גונב כי זה יעזור בוודאות מוחלטת לרווחתם של כמה שיותר מאחיך בני האדם, זה כבר שיקול מוסרי... בקיצור: כשצדיק אחד (פה ושם) היום רוכש מיקרוסופט משיקולים מוסריים אני בז לו ואומר לו: מיקרוסופט דפקו אותך.

אני אמשיך לגנוב אותם עד אשר הם יראו לי שהם עושים מקסימום מאמץ למנוע ממני לגנוב מהם, ומעבר לזאת, שהמחיר הוגן מבחינתי יחסית לתחרות. עד אז הם פשוט דופקים את המשתמש הביתי ההגון שלא מבין שהם מנצלים אותו ושהוא מסבסד את כל הגנבים. אם היה אלף דולר היום הייתי ככל הנראה הופך להיות משתמש מקינטוש פיראטי... אם לא פיראטי אז חוקי במחיר הגון...אם גם על MacOS היו אונסים אותי לשלם 950 דולר הייתי עובר ללינוקס על אף כל החסרונות האדירים שלה ולדעתי לרוב האנשים היתה אותה סכימת if-then-else. בבוטום ליין הייתי דואג לעצמי לטווח הקצר של כמה שנים הבאות. וכשאשלם על זה יהיה בידיעה שכמעט כולם משלמים כך שלא רק שדאגתי לעצמי, אלא גם עשיתי מעשה מוסרי: אני אדע בוודאות שאני כפריט מקבוצה אדירה של גנבים-שהפכו-ישרים עוזר באופן וודאי מוחלט לרווחתם של כמה שיותר מאחיי...אותם גנבים שהפכו-ישרים..ואני!

ולא קיבלתי עדיין תשובה מאותם מאמינים במיתוס "כל דבר ניתן לפריצה". האם העם התחמן הזה, עם , הצליח לפרוץ את זה?:

אה ויש לי סתם שאלה ככה אקראית שתגרום לכם המון מחשבה (וחרדה): מישהו הצליח לפצח את ההצפנה בממיר של YES או קופסאות הכבלים הדיגיטליים כדי לקמבן לעצמו ערוצים בחינם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לפרוץ את הערוצים שאתה מקבל מ- Yes בגלל שאתה רק יכול לקבל מידע מהלווין וולקוח אין גישה לערוצים שהוא מקבל, את זה החברה נותנת לו.

מה שכן אפשר לקמבן זה חיבור לכבלים פיראטי.

בכל מקרה, שני המדיות שונות לגמרי ובנויות על על תשלום חודשי, אתה לא יכול להשוות אותם לפריצות במחשב, שם אני יכול למנוע כל חיבור של מערכת ההפעלה עם אמצעי בדיקת הפירטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנה הצפנה, ואם היו מצליחים לפרוץ אותה (ואולי הצליחו?)

היית יכול לקנות צלחת פרטית ולקלוט את כל התחנות

הרי כל המידע הזה "נמצא באוויר" הבעיה היא שהוא מקודד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעמרי אמר, ובנוסף - לא צריך לקנות צלחת פרטית. נניח היית לקוח YES ואמרת להם שמישהו גנב את הצלחת (וכו'). נשארת עם צלחת מקורית של YES ועכשיו אתה לא רוצה לשלם יותר חודשית אך לפרוץ את הקופסה שיושבת אצלך בבית בדיוק כמו שווינדוס יושב אצלך על ההרד דיסק ואתה נחוש בדעתך לפרוץ אותו.

אם תהנה מהגנה מבוססת חומרה מתישהו (פלדיום), אני לא רואה שום הבדל בינה לבין YES.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ל- Windows תהיה הגנה חומרתית אז גם אני לא רואה איך אפשר יהיה לפרוץ אותו.

אבל אז Windows תהיה כמו מחשבי MAC של פעם שבהם יכולת רק להפעיל את מערכת ההפעלה של .

ותצטרך לקנות מחשב לפי הקטרוגריה של מחשב או לא.

יכול להיות שהם יחליטו על פשוט להוסיף כרטיס PCI שיהיה חייב להיות מותקן בשביל שהוינדוס יפעל.

אבל בכל מקרה, בשתי הדרכים הנ"ל מיקרוסופט רק מסתבכת, מונעת יכולות שדרוג בעתיד מהמשתמש הפשוט ובכלל רק תגרום ליותר לקוחות רגילים לסלוד מ- .

כרגע אין סיבה שלא יוכלו לפרוץ את בלי הצורך ל- Crack כל חודש. מה הבעיה בלמנוע מהשעון של בדיקת הפיראטיות לפעול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה שבב הצפנה שיגיע על כל לוחות האם, זה כבר בתכנון כמה שנים. לדעתי עם ויסטה מיקרוסופט פשוט מכינה את עולם המחשבים הפיראטי ע"י נחיתת אונס "רכה". כלומר לאט לאט יותר ויותר אנשים יזנחו את הדרך ה"רעה". כשדברים קורים בהדרגתיות למיקרוסופט נותר כוח לעסות את המציאות כראות עיניה. ואז..בסופו של דבר..מתי שלא יהיה..כשהעולם הורגל לזה שמיקרוסופט תוקעת את הפיראטים אינססיבית עמוק וחזק..מיקרוסופט יחדירו מהדלת האחורית הגנת חומרה כדי להגיע סוף סוף לאוגזמה מכל הז... האלה. ;D

כל מערכות ההפעלה, כולל לינוקס, יתמכו בשבב הזה. זה יהיה הסיכוי היחיד של לינוקס לגרום לאיזהו בית תוכנה שפוי לכתוב תוכנה לפלטפורמה של קמצנים/עניים/תמהוניים שכזאת. אז משתמש לינוקס יקבל את מערכת ההפעלה בחינם, אולם על חלק מהתוכנות הוא ישלם. אם מבחינה חוקית בלתי אפשרי בלינוקס, תקום מערכת הפעלה דמויית-לינוקס בחינם שתאפשר זאת. יכולה להיות קוד פתוח או סגור זה לא משנה כהוא זה. כל יצרני התוכנה וחברתות הקניין הרוחני (מוסיקה/סרטים/עיתונים/טלויזיה/ידע) יסבסדו את המערכת. כל מה שהם מחכים כרגע זה שהענקים מיקרוסופט ואפל יסכימו שהם רוצים להרוג את הפיראטיות באופן סופי ומן הסתם בלתי הפיך...

אי אפשר למנוע משעון המערכת לפעול. עשרות רכיבים תלויים בו. ולא נראה לי שמיקרוסופט תתחיל עם ניגוח כל חודש. הם יתחילו בניגוח כל חודשיים-חצי שנה ולאט לאט יחמירו באכיפת זכויותם כדי לטמטם לפיראטים את השכל אולם להכאיב כמה שפחות לאחוזים הגבוהים שירימו ידיים די מהר. מיקרוסופט כבר השחירה כמה VLK למערכת הפעלה סרבר ול-. פעם בשנה-שנתיים אם ניסיוני/זכרוני איננו מטעה אותי. זה פשוט עליית מדרגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום הגנה, הם לא מעוניינים, הם רווחים והם אולי ישפרו קצת את ההגנה כדי שיותר יקנו אבל הם לא יקשו על האנשים, הרי הם מעוניינים שהנוער ישתמש במערכת שלהם ואז שיגדל וחלקם יפתח עסקים וישימו מערכת שלהם מקורית כי זה מה שמוכר ואז חובה גם לשים חוקי.

אם הם יגנו יותר מדי חלק מהמשתמשים יברחו ללינוקס(והבעיות שעדיין יש יפתרו כי הקהילה תגדל) מה גם שיש דיבורים וזה גם הגיוני שגוגל תוציא מערכת הפעלה חינמית ואז מיקרוסופט יהיו בקרשים.

לסיכום-אין מה לדאוג הכל יפרץ והיה בסדר.

אני גם מוריד עד שאי אפשר לקנות WIN פרימיום בעד 300 שקלים ולא רוצה מחשב מורכב, אני רוצה לבנות מחשב שמתאים לצרכים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם כן מעוניינים, בהדרגתיות, להפוך את רוב הגנבים של לצרכנים חוקיים של ויסטה ולכן חיסלו את הפרצה של VLK. תן לי סיבה אחרת מדוע הם השחירו כמה וכמה VLKים ב-SP1 של ואח"כ עוד כמה חודשים אח"כ ועכשיו הרגו את VLK? כי הם רוצים אותו אחוז פיראטים או רוצים פחות? הם לא רוצים לקומם עליהם את העולם ע"י התקפה אטומית. טיפין טיפין, כמו הטרור של הפלסטינים... אתה הרי יודע שאם באמת היו רוצים אויבנו הם היו יכולים להרוג אלף ישראלים במכה ע"י הורדת מגדלי עזריאלי...כן? בהשקעה לא גדולה של כמה מיליוני דולרים אתה יכול אפילו למצוא כמה יהודים שישתפו פעולה במעשה... לכל דבר יש מחיר, גם לאתר בוגד בעמו. גם כימי וביולוגי לא חסר אני מנחש בשוק השחור... ל-כ-ל דבר יש מחיר ולכל צעד רדיקאלי יש השלכות מרחיקות לכת.

מערכת הפעלה של גוגל תהיה כל-כך מגעילה (כמו Talk) שהם יצטרכו לשלם לך כדי שתשתמש בה. יותר הגיוני לי שגוגל תוציא דפדפן מבוסס מוזילה, אולי אפילו GoogleFox שיפתור את הבעיה הקריטית ביותר באותו דפדפן אהוב על הגיקים (לא עליי): הטמעת התוספים הכי איכותיים (10% מהאנשים מתקינים? איכותי מספיק - יוטמע בגרסה בלתי רעועה/מיושנת אלא מבוגגת ע"י טובי המוחות של גוגל) ויצירת ממשק נוח יותר, כולל תמיכה מובנית באתרי אקספלורר-בלבד בשיטת ה-"רשימה הלבנה". אם אחוז גבוה של אנשים מסמנים את אתר "בנק דיסקונט" בתור אתר שמצריך IETAB, אז אוטומטית האתר הזה הופך בברירת מחדל לאתר שלא יוצג במנוע GECKO אצל כל משתמשי הדפדפן. classic embrace and extend כמיטב מסורת המתחרה הגדולה ביותר שלהם. זה לפחות הוויז'ן שלי למה מסוגלת לעשות ובמה יש לה סיכוי נמוך להצליח. מבית גוגל? הרשה לי לגחך מעט בפינה כי כבר הרבה פה חושבים שאני ילדה קטנה מרוב שאני מגחך כל כך הרבה... :lol:

אנחנו חוזרים לפה עוד חמש שנים ואז נראה שלא רק שגוגל לא הוציאה מערכת הפעלה, אלא שהמניה של ירדה ב-30 אחוז ממה שהיא כרגע והמנייה של מיקרוסופט עלתה בלפחות אותו אחוז.. כן, אני מחזיק מניות גם של וגם של מיקרוסופט. אני ממתין עוד קצת עם המניה של לפני שאני נס על נפשי. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשאני חושב על זה, גם כשיהיה יהיה אפשר לפרוץ את ההגנה שלו.

כל מה שצריך יהיה לעשות זה למנוע ממערכת ההפעלה ליצור קשר עם השבב, או לעשות סימולציה לשבב, כמו שאנחנו היום עושים עם Daemon Tools ודומיו.

פשוט עושים סימולציה כאילו השבב מאשר שהוינדוס חוקי.

אתה לא תצליח לשנות את דעתי ר', אפשר לפרוץ כל הגנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה הסיכוי היחיד של לגרום לאיזהו בית תוכנה שפוי לכתוב תוכנה לפלטפורמה של קמצנים/עניים/תמהוניים שכזאת.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

עכשיו אתה נשמע בדיוק הפנאטים האלה שעושים מסיבות אבל הפוך.

דרך אגב אני לא קמצן/עני/תמהוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X_Dror - אפשר לפרוץ כל הגנה, לא באופן פרקטי של המילה. אף אחד לא ישקיע עשרים שנה בפיצוח . אני מציע שתסתובב קצת בפורומים של קראקרים שם הם מדי פעם מתעצבנים איך איזה תוכנה ערמומית של איזה מתכנת מעפן בודד גרמה להם לתסכול רב של ימים שלמים כשהם עקבו אחר זרימת הלוגיקה שהובילה אותם לשומקום פעם אחרי פעם אחרי פעם. הם מדברים שם על הסרת הגנות חזקות-יחסית מסויימות תוך שבוע-שבועיים, וחלקן כמה חודשים ע"י טובי הקרקרים - עכשיו תכפיל את זה בעשרות אלפי קבצים במערכת ההפעלה הנוכחית ומחוצה לה (מסנג'ר ויתר מוצרי מיקרוסופט) ותראה מה העתיד צופן בחובו, so to speak... בקיצור אם מישהו מצפה שהולכים לנסות לקרק אותו הוא יכול להקשות את החיים ברמה בלתי נסבלת עד בלתי אפשרית במובן הפרקטי, גם ללא הגנת חומרה. הקרקרים הכי מפחדים מקוד שמכיל בדיקה עצמית בהפתעה - כשהם מקרקים הוא לא פעיל אולם מתישהו בעתיד הוא נכנס לפעולה. הם עוד "מפחדים" (מתבאסים) מקוד זדוני שלא משבית את הפעולה של הרכיב אלא גורם לו להתנהג בצורה שונה מהמצופה (כשהוא מזהה שמישהו "נגע לו איפה שאסור לגעת") ברמה מאוד בלתי ניתנת לזיהוי מהיר. בקיצור זה לא כזה פשוט כמו שאתה ורבים פה חושבים.

בכל אופן אם חלק גדול מיצרניות התוכנה והחומרה מתאגד תחת קונספציה מסויימת של השמדת נגע הפיראטיות לא תוכל לעשות כלום. לא נראה לי שיהיה לפורץ הטוב ביותר בעולם את הכלים, לדוגמא, להסיר ממעמקי הג'וקים של CPU כלשהו דור עשרים את רכיב ההצפנה נניח אם שבב-הצפנה נפרץ וצריכים ללכת שלב הלאה. במשחק הזה של נמר וקפיארה (כבר לא חתול וכבר לא עכבר) אני הייתי מהמר על הנמר שבסופו של דבר יטרוף את החולדה.

ולא נראה לי שתוכל לעשות reverse engineering לרכיבים שהם self-destructible. תרצה לעשות לו סימולציה? תצטרך להשקיע כמה מיליוני דולר כי כל פעם שתכניס לשבב שאילתא שלא בא לו עליה (ושהוא יודע שמערכת ההפעלה לא תשאל אותו) הוא ישמיד את עצמו. מה תעשה, תישב ותעשה רישום של כל מה שמערכת ההפעלה שואלת את השבב? יפה, ואז תנסה לשאול את אותן שאלתות והשבב עדיין ישמיד עצמו - למה? כי לא שאלת בדיוק בזמן הנכון או בסדר הנכון או מה שלא יהיה. לא כזה פשוט, שוב. אגב, אני לא מנסה לשנות את דעתך - אני מקווה שאת תצליח לשנות את דעתי. בינתיים אני לא מצליח לשכנע את עצמי שהעתיד כזה ורוד עבור הפיראט המצוי.

pig_750 - גם קמצן וגם תמהוני הן לא תכונות שאני מצפה ממישהו להודות על עצמו שהוא ניחן בן. :P עוד כמה שנים אתה משער תגיע ל-10% משוק הדסקטופים כדי שמישהו בכלל יש*** לכיוון שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...