כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista. - עמוד 10 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כתבה מ-BetaNews על מאבקם העיקש של הקראקרים במיקרוסופט/Windows Vista.

ר

Recommended Posts

תראה אני מסכים אולם אני גם רואה איך מיקרוסופט עלו לגדולה - ע"י עידוד פיראטיות - ועכשיו כמו סוחר סמים הם גרמו לך להתמכר ופתאום לוקחים עוד ועוד כסף. אני מבין את התסכול והכעס עליהם ויש בו לגיטימיות. אבל בבוטום ליין - מה תעשה? המשתמש הממוצע פשוט יבין שהם חזקים ממנו, שניצלו אותו קצת ב-ד-י-ו-ק כמו שהוא ניצל אותם קצת בשנים האחרונות, אבל זהו עכשיו הוא ישלם כמו ילד טוב ויבין שבדיוק כמו שהוא משלם לאינטל/AMD על משהו מוחשי הוא בעתיד לא יחשוב פעמיים כשהוא אנוס לשלם על תוכנה זו או אחרת. ואני אומר את זה בתור אחד שהיה פיראט יותר גדול מכולכם מקושר ל-BBSים ראשיים פיראטיים בארה"ב ואח"כ ftp distroz בימיו הראשונים של האינטרנט כשהיינו מתחברים מהאוניברסיטה דרך חשבון של של יוניקס או VAX. אני פשוט חש את התזוזה הזאת לכיוון ההוא.

אני לא חושב שמיקרוסופט עודדו פיראטיות, היא נוצרה בעצמה בגלל חוסר תחליף לווינודוס וקמצנות או חוסר יכולת לשלם.

מאיזושהי סיבה מוזרה אנשים חושבים ש GNU\linux במקור באה להיות תחליף לווינדוס של MS , אבל זה ממש לא נכון!

היא באה להיות תחליף חופשי (חופשי =! חינם) למערכות UNIX. ו UNIX נבנתה (די בהצלחה) להיות מערכת הפעלה לרשתות.

וכשמנסים לייבא מערכת שנבנתה במיוחד לסביבה מסויימת, לסביבה שונה לגמרי יש תופעות לוואי. דרך אגב זה בדיוק מה שקרה

בהתחלה (בעיקר עם NT ) לווינדוס שנבנתה להיות מערכת הפעלה וניסו לגרום לה להיות מערכת הפעלה לרשתות.

בקיצור הנקודה שלי שאין כרגע ולא היו לווינדוס מתחרים רציניים בשוק הביתי, ולכן לא הייתה להם שום סיבה לעודד פיראטיות.

ומה שהכי מעצבן אותי זה שרוב האנשים שיורדים על או על גנו/לינוקס (או כל יציבה) לא יכולים לכתוב

תוכנית hello world ב C . אבל כשמדובר בתכנון של מערכות הפעלה הם פתאום הופכים למומחים בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה פשוט שבוי בפנטזיות של עצמך. בפנתיאון האתר יש לא מעט דמויות כאלה, ואנחנו למדנו לאהוב אותם בדרכנו שלנו. [...] ועכשיו אתה - טירוף המייקרוסופט. אני מודה לך מאוד על החיים שהפחת פתאום בפורום, ומאחל לך יום נעים.

אז לא לספר פה בפורום על הפנטזיה שלי עם ביל גייטס? :lol: סתם סתם סתם..

קצת הומור לכבוד החג.

בכל אופן, העונג כולו שלי (לא זה! על הדיון המבדר). אבל צריך לזכור שאני לא אוהב את יותר מאשר את עצמי/משפחתי/חבריי - אני עדיין אחראי ישירות על גניבה של עשרות אלפי דולרים מהם..בלי שום בושה (הם מאפשרים לי בקלות? נהנים מזה שאני תותח במערכות שלהם באופן ישיר ועקיף? אז אני משחק ת'משחק שלהם יפה מאוד).

אממה..אני ממש לא הולך להמליץ ליקרים על לבי לרכוש Vista Ultimate לדוגמא. הם ישארו עם גרסת ה-Home שתגיע על המחשב שלהם ויעזבו אותי בשקט. לא קירוקים ולא התקנות של גרסה משודרגת ששרפת עליה כסף לחינם. מי שצריך Ultimate רוב הסיכויים שהמחשב הפיצוצי שלו יגיע עם Ultimate (שהוא התחליף ל-Media Center שהגיע על לאפטופ 17" חזק ביותר של בנדוד שלי לדוגמא). ננסה לגנוב עד כמה שאפשר או שנתחיל ללכת אחורה בגרסאות. גם 2000 יותר טוב מכל אלטרנטיבה "פתוחה" מטופשת לעשר שנים הקרובות, לטעמי (המשובח) לפחות... ;D

זה מתחיל מילד בשכונת פחונים במומבאי שאין לו 200 דולר בשביל ביל גייטס ועד לדוקטור למחשבים שמאמין בעולם צודק יותר וגר בדירה מעליך.

אני לא מאמין שאף אחד מהם יוכל להמשיך לשבור אמצעי אכיפה יותר ויותר חזקים בטווח הרחוק. ואגב אותו ילד עני יקבל מחשב משומש עם מערכת ההפעלה עליה כבר או Basic שבמדינה שלו בטח תעלה משהו כמו $5 חוקית למהדרין בשלב כלשהו או במבצע כלשהו...

בקיצור הנקודה שלי שאין כרגע ולא היו לווינדוס מתחרים רציניים בשוק הביתי, ולכן לא הייתה להם שום סיבה לעודד .

היו להם הרבה סיבות כמו הרצון לשמר את החוזק שלהם עד שהם מקבלים אחיזה טובה מספיק בשוק העסקי/שרתים. וכמובן הם לא רצו לעצבן יותר מדי את הלקוח-קצה בתקופה שבה הם מואשמים באגרסיביות יתר (בכל אופן שהוא).

ומה שהכי מעצבן אותי זה שרוב האנשים שיורדים על או על גנו/לינוקס (או כל יציבה) לא יכולים לכתוב

תוכנית hello world ב C . אבל כשמדובר בתכנון של מערכות הפעלה הם פתאום הופכים למומחים בנושא.

יפה אמרת. זה בטבע האנושי וזה מוקצן אצל הישראלי - הוא תמיד יודע יותר טוב מראש הממשלה, שר הביטחון (שהוא כלום מאשר גושפנקה ליועציו/המומחים האמיתיים כך שאין שום קשר מי שם), ובהחלט היה יכול לעשות את העולם הרבה יותר טוב אם הוא היה ה-CEO של חברה עולמית כמו . יש לכם מושג איזה פילנטרופ הוא ביל גייטס? 90% מכם בנעליו לא היו עושים עבור האנושות מה שהאיש היקר הזה עושה. ואת זה אני אומר מבחינה סטטיסטית טהורה כשמסתכלים על ענקים פיננסיים אחרים בליגה שלו ומה הם עושים עם כספם.. אז קצת כבוד והערכה באמת לא יזיקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני חושב שאני אקנה באיזשהו שלב (אם צריך לשחק איתה פעם בחודש...), כי פשוט אחרי תקופה מסויימת שזה כיף, זה הופך להיות סתם מעיק...

אתה צריך מחשב כדי לעבוד, לא כדי לפרוץ אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בXP קוד עובד לכמה מאות מחשבים אז אני מניח שגם בויסטה זה ככה...לא בעיה לקנות כמה אנשים וינדוס ... זה יוצא זול

כשתעשו את זה, כלומר תקנו ביחד כמה חברים עותק אחד של , אני ממליץ לך בחום להתעקש להיות הראשון להתקין. :lol:

:-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנוכה...אנשים מה קורה לכם? שכחתם? סופגניות?

אה עכשיו אתה מנגן לנו tune אחר - כבר לא תנסה נורא נורא חזק בפרנציפ לעבוד עם מוצר מתחרה או להישאר עם XP כל ה-5 שנים הבאות. אם כך אז אין לנו שום מחלוקת. כי הרי ברור שמהתחלה אמרתי שגם כשהישראלי המצוי יהפוך חוקי' date=' הוא יעשה את זה כשהוא ירגיש שהוא "לא יצא פראייר" - מצא איזה דיל או התעלק על איזה רישיון עודף של מישהו/ארגון או קיבל את זה מובנה במחשב חדש. בקיצור מה ששנינו אומרים זה שכל אחד ידאג לעצמו ולא לאינטרסים של מיקרוסופט או קהילת הקוד הפתוח. מזכיר לי מערכון ישן של דודו טופז על המנטליות הישראלית "להילחם" בהעלאת מחירי הדלק כל שני וחמישי בצורה הגיבורה הבאה: תור ארוך בתחנת הדלק יום לפני שהעלאה נכנסת לתוקף... חחח זה מראה הרבה. הישראלי הוא חזק בדיבורים "אני אראה לו!" אבל במעשים - הוא מבין טוב טוב מהר מאוד כשהוא מתמודד עם מישהו חזק ממנו ומתקפל יפה ומסודר. (כן גם אני ככה אבל הרבה פחות ככל שמזדקן.) לא ניכנס לפוליטיקה עכשיו אבל אני בטוח שאתה רואה את המקבילה בג'נין-ג'נין ומלחמת לבנון ה-2 (נכנסים עם הרבה מרץ ואמביציה - יוצאים זבי דם עם בגדים קרועים)... הישראלי ידאג לקמבן לעצמו פתרון חוקי לוויסטה עד כמה שיוכל. ירגיש ש"ניצח את השיטה" - ומיקרוסופט תצחק כל הדרך אל הבנק.

[/quote']

ר'

אתה שוב קורא בין השורות, אבל מתאים לך.

אני יודע שהפסיקים שלי יפים אבל תעשה מאמץ קטן וקרא גם את מה שאני כותב.

אז כמה הבהרות כי אני יודע שקשה לך לשמוע אחרים חוץ ממך:

* ה- TUNE שאני מנגן הוא אותו אחד, רק האוזניים שלך קצת נסתמו מזה שאתה שומע רק את עצמך

* אני חוקי לחלוטין ותמיד הייתי עוד מימי ה- WIN 98 שאז היה לי את המחשב בראשון

* ל-MS מגיעה תמורה על המוצרים שהיא מייצרת ומשווקת

* באף תגובה שלי לא סתרתי את עצמי

* אם MS חושבת לתפוס אותי קצר, יש לה שיגעון גדלות והיא תרד מהעץ הגבוהה שהיא עלתה עליו ומהר, אתה תראה, ואני אזכיר לך את זה.

* המחירים הגבוהים ומדיניות ה-"אתה שלי בין אם תרצה או לא" הם שגורמים לי סלידה מהחברה שאתה מעיד שאתה מאוהב בה.

* אני הולך איפה שכדאי ואיפה שמשתלם.

* אם עד היום הייתי עובד עם המוצרים של MS (ברישיון) כמעט ב- 90% מהמקרים, מהיום זה ישתנה.

מזכיר לי חברה בשם INTEL שחשבה שרק היא נמצאת ON TOP OF THE WORLDE ובאה חברה בשם ופשוט הראתה לה

שהיא לא היחידה.

וגם חברה בשם NORTON שחשבה שהיא הכי טובה

וחברה בשם שחשבה שרק היא מסוגלת

וחברה בשם MAG שחשבה שאין יותר טובה ממנה.

זה רק בשלוף אני הייתי מוצא עוד אם הייתי רוצה.

פה אני סיימתי את הרומן שלי עם הדיון הזה שיהיה לך חג שמח ותזכור

כגובה העלייה, גודל הנפילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מספר לנו הרבה דברים מסביב zam אבל תעשה לי טובה ותענה לי בעתיד על השאלות הבאות:

1. האם חזרת (ואני אהיה יותר עדין הפעם) כמו ילד טוב ירושלים לשימוש עיקרי בווינדוס אחרי שנתת ללינוקס צ'אנס רציני?

(אני עונה במקומך כאן ועכשיו - "כן, חזרתי")

2. האם רכשת בחמש שנים האחרונות 2007-2011 בסופו של דבר כמו שאמרתי שתעשה ואתה סיפרת סיפורי פוגי?

(אני עונה במקומך כאן ועכשיו - "כן, רכשתי אבל במבצע שממש לא יכולתי לעמוד בפניו")

תודה רבה שתענה בכנות לשאלות בתשובות שכבר נתתי לך מראש ותודה רבה שלא תעשה "דווקא" לעצמך כדי להוציא אותי "טועה". שהרי תעבוד רק על עצמך אם תעשה זאת וזה יהיה מאוד מאוד לא חכם מצדך לעשות דבר כזה.

כמובן שאם רוב משתתפי הדיון הזה רכשו רישיון למרות שהם היו פיראטים עד 2007 ורק אתה שלא היית פיראט אף פעם פתאום לא רכשת רישיון אנחנו נדע בדיוק שאכן הוצאת אותי "טועה" אבל דפקת את עצמך כהוגן רק כדי לצאת צודק...

לגבי השליטה בשוק - אני אמרתי כמה פעמים בהודעות הראשונות בדיון הזה שבטווח הקצר ואולי אפילו הארוך מיקרוסופט תאבד נתח שוק - זה שקוף. השאלה אם החבר'ה מהפורום שהם טיפה מתקדמים בשימוש שלהם ישארו עם מיקרוסופט או ילכו לאיזה הרפתקאה הזויה עם מקינטוש או לינוקס... כמעט כולם ישארו עם ... פשוט מכורים יותר מדי לסביבה - תוכנות - מחירים - אפשרויות לגנוב...אם לא את מערכת ההפעלה אז לפחות איזה בבילון/פוטושופ/אופיס/נרו קטן לעת עתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מספר לנו הרבה דברים מסביב zam אבל תעשה לי טובה ותענה לי בעתיד על השאלות הבאות:

1. האם חזרת (ואני אהיה יותר עדין הפעם) כמו ילד טוב ירושלים לשימוש עיקרי בווינדוס אחרי שנתת ללינוקס צ'אנס רציני?

(אני עונה במקומך כאן ועכשיו - "כן, חזרתי")

2. האם רכשת בחמש שנים האחרונות 2007-2011 בסופו של דבר ויסטה כמו שאמרתי שתעשה ואתה סיפרת סיפורי פוגי?

(אני עונה במקומך כאן ועכשיו - "כן, רכשתי אבל במבצע שממש לא יכולתי לעמוד בפניו")

תודה רבה שתענה בכנות לשאלות בתשובות שכבר נתתי לך מראש ותודה רבה שלא תעשה "דווקא" לעצמך כדי להוציא אותי "טועה". שהרי תעבוד רק על עצמך אם תעשה זאת וזה יהיה מאוד מאוד לא חכם מצדך לעשות דבר כזה.

כמובן שאם רוב משתתפי הדיון הזה רכשו רישיון למרות שהם היו פיראטים עד 2007 ורק אתה שלא היית פיראט אף פעם פתאום לא רכשת רישיון אנחנו נדע בדיוק שאכן הוצאת אותי "טועה" אבל דפקת את עצמך כהוגן רק כדי לצאת צודק...

לגבי השליטה בשוק - אני אמרתי כמה פעמים בהודעות הראשונות בדיון הזה שבטווח הקצר ואולי אפילו הארוך מיקרוסופט תאבד נתח שוק - זה שקוף. השאלה אם החבר'ה מהפורום שהם טיפה מתקדמים בשימוש שלהם ישארו עם מיקרוסופט או ילכו לאיזה הרפתקאה הזויה עם מקינטוש או לינוקס... כמעט כולם ישארו עם ויסטה... פשוט מכורים יותר מדי לסביבה - תוכנות - מחירים - אפשרויות לגנוב...אם לא את מערכת ההפעלה אז לפחות איזה בבילון/פוטושופ/אופיס/נרו קטן לעת עתה...

חבר,

אתה חופר !!!

יש לי שלושה דברים להגיד לך :

א. אם אתה שיקראו את התוגבות שלך, תקצר אותן קצת, נתפסו לי שרירי העיינים מלקרוא אותן...

ב. אין סיכוי בעולם שמישהו פה בפרום יכנע בפני המונופול הכמעט בלעדי של מיקרוסופט על שוק מערכות ההפעלה, זה לא פייר שהם לוקחים כל כך הרבה כסף על מערכת הפעלה ואחר כך גם מכריחים את השוק לעבור לזה.

ג. הצורה היחידה שבא אני אולי כן הולך להתקין ויסטה זה אם היא תהיה פרוצה קלות, וגם אז רק אם משחקים לא יעבדו לי עם ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אקצר במיוחד בשבילך: אני רוצה לראות אותך לא נהנה מ-Aero ונגזרותיה על מחשב חזק שתרכוש בשנים הקרובות... סיפורי פוגי. ואתה תרכוש את למרות ההבטחה הילדותית שלך, פשוט מכיוון שלא תוכל לקרק אותה בקלות וכן יאנסו אותך להיות על בשביל משחקים חדשים בשלב כלשהו ברמה מספקת כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ירכוש אותה, הוא יוריד גירסה פרוצה, ומייקרוסופט שוב תיכשל.

נוסף על זה - גם אתה לא תקנה ויסטה ותוריד מהרשת.

תשלים עם זה.

"נהנה מ-AERO ונגזרותיה..." - טוב שאתה לא נסחף.

ברור שלא תקנה . אני מבטיח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...